Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφή στα τραγικά τρεξίματα με το 6αρι του τζίφου. τουλάχιστον τα ανσάμπλ αν και άσχημα,κάπως καλύτερα από το 00αρι που ήταν αίσχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βλέποντας τα πρωινά τρεξίματα αλλά και το 6αρι του τζίφου, που είναι χειρότερο σαφώς βέβαια απ' το 00 αλλά ακόμη δεν έχει σημασία...... όλα ανοιχτά.. θα έχουμε αζορικό επιτέλους κι αυτό κρατάω.. κι εμείς μέσα στο παιχνίδι! Το πρωινό του τζίφου για εδώ ήταν έπος..... θα ήθελα βέβαια να  δω μια φορά  και χαμηλοτερη των -10, Τ στα 850hPa, αλλά με -8 στα 850hPa και -36 υποστήριξη στα 500hPa, είναι ωραιότατος χιονιάς  όνειρο παραμονές Πρωτοχρονιάς... ωραιότατη διάταξη αλλά έχουμε αρκετά να δούμε ακόμη.. προσωπικά θα το έκανα κουτί και χριστουγεννιάτικό μου δώρο!! Το 6αρι τα πήγε όλα ανατολικότερα, στα άλλα μοντέλα βλέπεις να παίζει από χαμηλό δυτικά μας μέχρι και πάλι Τουρκίες! Το να κατεβάζει κάτι είναι πολύ καλό και πρέπει να συνεχίσουμε να το βλέπουμε αυτό ψηφιακά ενώ το να αρχίσει ένα εκκρεμές είναι κάτι άκρως απαρραίτητο προκειμένου να δούμε κανα χιονιά, διότι άλλωστε πότε είχαμε χιονιά δίχως εκκρεμές?! Ακόμη μια αρχή λοιπόν...

Εχθές μου την έσπαγε αυτός ο αντικυκλώνας στη βόρεια - βορειοδυτική Ρωσία, ΑΒΑ της Φιλανδίας, ενώ το ψύχος που κατέβαζε δεν ήταν αρκετό.. αλλά και στον πρωινό ευρωπαίο, εννοώ αυτόν στις 168h...... και στο τζεμ...... στον τζίφο και στον πρωινό αλλά και στο 6αρι είναι αρκετά πιο ΒΑ και είδαμε φυσικά καλύτερα τρεξιματα.. κυρίως ως προς το ψύχος!

Ο ΝΑΟ από την άλλη έχει τα περισσότερα σεναριά του για την ώρα μεταξύ -1 και +0.7........ με κανα δυο να πέφτουν ως σχεδόν στο -2....... με τη χθεσινή λογικά ανανέωση.. και εδώ λοιπόν βλέπουμε πως όλα ειναι ανοιχτά ως προς το που σκάσει ότι κατεβεί.... κεντροδυτική Ευρώπη? Στη γειτονιά μας? Ανατολικά - βορεοανατολικότερα από εμάς?  Θα φάμε ξερόκρυο, δεν θα φάμε...? Όλα αυτά είναι ερωτήματα που εαν όλα πάνε καλά, σιγά σιγά θα τα λύσουμε κι όσο πλησιάζουνε οι ημέρες... με υπομονή λοπόν κι ελπιδα........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ελπίζω στα 12αρια και στα επόμενα τρεξίματα να πάμε σε τέτοια λογική. σε καμία περίπτωση δεν θέλω αντικυκλώνα σε όλη την ευρώπη σχεδόν,μιας και αυτό για εδώ σημαίνει ότι χάνεται και μεγάλο μέρος από το πρώτο μισό του γενάρηgens-4-1-192.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

42 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Aπαραίτητο για κάθε Έλληνα χιονόφιλο (καλού - κακού)

Image result for bepanthol series

Χαχαχαχα... φίλε μου ήδη πέφτει πολύ bepanthol τελευταία γιατί σκάνε τα χέρια μου..... αλλά καιρικά όταν ακούω για bepanthol χαίρομαι διότι κάτι κινείται τότε και είμαστε μέσα στο game... αν δεν ακούσεις για αυτήν μια φορά, τότε πουθενά προοπτική τέτοια ωστε να μας κάνει και κανα χιονιά.... όταν ακούω για bepanthol ξέρω πως είμαστε σε καλό δρόμο γενικά και με πιθανότητες😋...

η bepanthol είναι σημάδι....!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, salonikatasos είπε:

Επιστροφή στα τραγικά τρεξίματα με το 6αρι του τζίφου. τουλάχιστον τα ανσάμπλ αν και άσχημα,κάπως καλύτερα από το 00αρι που ήταν αίσχος

Τα καλυτερα ειναι για σημερα.. Ενα μας δινει 30αρα ( mm ) χιονοπτωση και το αλλο αν θυμαμαι καλα  περιπου 15 mm...Περα απο αυτα εχουν αυξηθει πολυ και οι πιθανοτητες για χιονια ενω εχει μειωθει και ο μεσος ορος θερμοκρασιας

graphe9_1000___22.9439_40.6403_Thessalonνki (6).gif

graphe9_1000___22.9439_40.6403_Thessalonνki (5).gif

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

ο nao Κατρακύλησε αντί να ανεβεί

nao.sprd2.gif

 

αο ανακατωσούρα, αλλά κυρίως  αρνητικός

ao.sprd2.gif

Χθεσινοι ειναι μιχαηλ 20 εχουμε σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Χθεσινοι ειναι μιχαηλ 20 εχουμε σημερα

μα  η εικονα 20 λέει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Ο αο ειναι σημερινος ο ναο χθεσινος

δεν ξέρω τι βλέπεις  Κώστα σε εμένα ο ναο μέχρι 20 μου γράφει τον ξαναβάζω

nao.sprd2.gif

εξάλλου τον θυμάμαι ότι είναι διαφορετικός από εχθές

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν ξέρω τι βλέπεις  Κώστα σε εμένα ο ναο μέχρι 20 μου γράφει τον ξαναβάζω

nao.sprd2.gif

εξάλλου τον θυμάμαι ότι είναι διαφορετικός από εχθές

Ρε μιχαηλ αυτο που ανεβασες γραφει 22 εως 19 ...

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ICELARISSA είπε:

Ρε μιχαηλ αυτο που ανεβασες γραφει 22 εως 19 

κάτσε θα σου κάνω prinτscreen 23-20 γράφει

1464743692_nao.sprd220-12-2019.thumb.gif.00537cb07a9b22a1bd3e6997103bfb1c.gif

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

κάτσε θα σου κάνω prinτscreen 23-20 γράφει

1464743692_nao.sprd220-12-2019.thumb.gif.00537cb07a9b22a1bd3e6997103bfb1c.gif

 

Αυτο ναι ειναι σωστο...ιταλια εως κεντροβορειο δειχνει ουσιαστικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μπορεί να μας πάει λίγο προς Πρωτοχρονιά αλλά βλέπω ότι θα σημάδια είναι καλα.. σιγουρέψαμε αζορικο..τώρα μας ενδιαφέρει η κλίση με την οποία θα ανέβει και φυσικά η ύπαρξη Αυλώνα και ψύχους..κρυώνουν τα ένσ οπότε θετικό βήμα και εκεί.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ICELARISSA είπε:

Αυτο ναι ειναι σωστο...ιταλια εως κεντροβορειο δειχνει ουσιαστικα

προφανώς κάτι έπαιζε με τον υπολογιστή σου. ίσως. Πάντως ναι αυτοί για εμένα δείχνουν  ούκμο καθαρά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

προφανώς κάτι έπαιζε με τον υπολογιστή σου. ίσως. Πάντως ναι αυτοί για εμένα δείχνουν  ούκμο καθαρά

Είναι λόγω της μνήμης cache . Προφανώς όταν έβαζες το link σαν φωτό o υπολογιστής τους είχε αποθηκευμένη στην cache την προηγούμενη. Με ένα καθαρισμό της μνήμης cache λυνεται.

Επεξεργάστηκε από george-kozanh
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, george-kozanh είπε:

Είναι λόγω της μνήμης cache . Προφανώς όταν έβαζες το link σαν φωτό o υπολογιστής τους είχε αποθηκευμένη στην cache την προηγούμενη. Με ένα καθαρισμό της μνήμης cache λυνεται.

Εμένα και μέσα στη νοοα όταν μπαίνω δε νε βγάζει τους καινούριους...Από το Μιχαήλ τώρα τους είδα 

Α τώρα με βγάζει τους καινούριους αλλά με χθεσινή ημερομηνία..τεσπα δε πειραζει

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Galanto είπε:

Εμένα και μέσα στη νοοα όταν μπαίνω δε νε βγάζει τους καινούριους...Από το Μιχαήλ τώρα τους είδα 

Και μενα και ειμαι απο κινητο εγω βεβαια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ICELARISSA είπε:

Και μενα και ειμαι απο κινητο εγω βεβαια

Και γω από κινητό είμαι ..μήπως φταίει αυτο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μυστήρια πράγματα χαχα. 3.38 ανανεώνονται οι δείκτες μερικές φορές έχει ανανεωθεί πρώτα ο ένας μετά ο άλλος σε διαφορά λίγων λεπτών, σε κάθε περίπτωση όταν μπήκα στους δείκτες και τους έβαλα ήταν ήδη ανανεωμένοι και περιμένω να δω αν θα μεταφραστεί στα μοντέλα. ¨οπως είπα ο τζίφος στο 6αρι ναι μεν πήγε πιο ανατολικά, αλλά αυτό έγινε πάνω σε λόγους που στην πραγματικότητα είναι πιο κοντά σε ούκμο,. Ξέρω ότι ακούγεται παράδοξο, αλλά και όμως

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Και γω από κινητό είμαι ..μήπως φταίει αυτο

Όχι κανονικα τους βλεπω απο κινητο μηπως φταιει το μοντλεο του κινητου η κατι ...πισω στο θεμα μας μεθαύριο θα ξεκαθαρίσει τι θα γίνει τα Χριστούγεννα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...