Jump to content
ΜΠΑΜΠΗΣ MJT

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερες ειμαι σε γαμο..Λοιπον..Επειδη ειμαι σε αλλη φαση..2-3πραγματακια..Αρχικα ξεκαθαριζω οτι χεστηκα που θα χιονισει..Το γιατι το ξερετε ολοι..Κατα δευτερον με λυπει να διαβαζω απο εμπειρα μελη οτι δεν υφισταται προσηνεμος..Μονο προσηνεμος υφισταται αλλα δεν θα βγει...!!Κατα τριτον..Αφηστε τοπικισμους και ********...Οπου ριξει πεδινο χιονι,να θαψει κοσμο..Αρκει να το ριξει..Κατα τεταρτον...Καλο βραδυ σε ολους...!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αρκει να περάσει από πάνω μας και όχι.....πολύ πιο πάνω μας κατηλήγοντας σε ονειρικό χιονιά Πακιστάν, Γιώργη.

Τοναταλλο δηλαδη. 

κατό τα κατό!!!😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

αν δεις το διαγραμμα Κωστα brain θα αντιληφθεις αμεσα γιατι βγαζει τετοιο μουαγενη.

εχει ομως 3-4 καλους χιονιαδες. μια χαρα. ειπαμε δε θελει κορδονιασματα κτλ απο τωρα.

τωρα αν μας κατσει, ποιος να ξερει, εχουμε δει πολλα αλλα καποτε θα ριξουμε κ μεις φαπα. λογικο η αναλογια να ειναι 10-1 τρωμε-ριχνουμε, αλλα που θα παει θα ερθει και η ωρα να 'φαπωσουμε' κ μεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Παπλαμουδας είπε:

αν δεις το διαγραμμα Κωστα brain θα αντιληφθεις αμεσα γιατι βγαζει τετοιο μουαγενη.

εχει ομως 3-4 καλους χιονιαδες. μια χαρα. ειπαμε δε θελει κορδονιασματα κτλ απο τωρα.

τωρα αν μας κατσει, ποιος να ξερει, εχουμε δει πολλα αλλα καποτε θα ριξουμε κ μεις φαπα. λογικο η αναλογια να ειναι 10-1 τρωμε-ριχνουμε, αλλα που θα παει θα ερθει και η ωρα να 'φαπωσουμε' κ μεις!

Τι είναι ο Μουαγένης? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Παπλαμουδας said:

αν δεις το διαγραμμα Κωστα brain θα αντιληφθεις αμεσα γιατι βγαζει τετοιο μουαγενη.

εχει ομως 3-4 καλους χιονιαδες. μια χαρα. ειπαμε δε θελει κορδονιασματα κτλ απο τωρα.

τωρα αν μας κατσει, ποιος να ξερει, εχουμε δει πολλα αλλα καποτε θα ριξουμε κ μεις φαπα. λογικο η αναλογια να ειναι 10-1 τρωμε-ριχνουμε, αλλα που θα παει θα ερθει και η ωρα να 'φαπωσουμε' κ μεις!

Εγω το διαγραμμα το ειδα Παπλαμουδενιε, ο αλλος που ειναι στα....κλαρινα αμφιβαλλω αν το πηρε ματι.😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θεσσαλονίκη:

image.png.98d2209b5db535f3676dc0e5a972406e.png

http://www.lineameteo.it/spaghi.php?lati=40.64361&longi=22.93086

Βόλος:

image.png.d2a08e36e616acaca1a6babd1f78f813.png

http://www.lineameteo.it/spaghi.php?lati=39.36103&longi=22.94248

image.png

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Λίγο προς τους διαχειριστές...Έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά με αυτό το σαιτ...Είναι κρίμα να σουλατσάρουν εδω κομπλεξικοί, οι οποίοι ακόμα και για το καιρό χωρίζουν βόρειους με νότιους.Εμένα δε μου πέφτει λόγος γιατι δε θα σκάσω, φεύγω και δε ξαναμπαίνω κι όλας αμα λάχει....Αλλά αυτός ο τοπικισμός μας έχει φάει σε πολλά γενικά!Τέσπα, ο προσήνεμος μια χαρά ειναι στο παιχνίδι όπως κι ο κεντροβόρειος απλά κι ωραία.

Επεξεργάστηκε από Jimmyrogue1984
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 minutes ago, BrainA said:

Θελω να πω δλδ ότι με τετοιο ΜΟ π.χ. δεν κανουμε τιποτα

gens-21-0-228.png

Γιατι τι έχει ο Μ.Ο.;Μια χαρά είναι για 9 μέρες μακριά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πιο δυτικα απο το 12αρι. Αυτο κραταμε απο το 18αρι κι ελπιζουμε να συνεχισει στο ιδιο μοτιβο κι αυριο. Στο δυτικισμα θελουμε 2-3 ραν ακομα και μετα θα ειμαστε οκ σε σχεση με εκει που το δειχνει τωρα ο τζιφος. Μετα θα δουμε τα υπολοιπα. Για αρχη να κλειδωσει ο αζορικος σε σημειο που θα αφηνει χωρο στους αυλωνες να κινηθουν μεταξυ ελλαδας και ιταλιας και οχι να ερθουν καρφωτοι πανω μας ή ανατολικα μας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια εδω ακομα δεν εχει ξεκαθαρισει για χριστουγεννα το πραγμα. Ας περασουν τα χριστουγεννα και τα βαζουμε κατω μετα πιο αναλυτικα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

Κανένα ελεύθερο σπίτι στην Αθήνα να έρθω? Κατά προτίμηση πιο κοντά εκεί που μένει ο BrainA Θέλω χεχεχε

Κι εδω Μιχάλη σε φιλοξενώ εγω!Και μου ανταποδίδεις με τη πρώτη ευκαιρία χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στα ανσάμπλ στα μισά τουλάχιστον σενάρια ο αντικυκλώνας είναι ακόμα πιο δυτικά από το κύριο. Υπάρχουν μάλιστα κάποια επικά όπως πχ το σενάριο 14

gens-14-1-228.png

gens-14-1-240.png

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

23 λεπτά πριν, Jimmyrogue1984 είπε:

Λίγο προς τους διαχειριστές...Έχετε κάνει πολύ καλή δουλειά με αυτό το σαιτ...Είναι κρίμα να σουλατσάρουν εδω κομπλεξικοί, οι οποίοι ακόμα και για το καιρό χωρίζουν βόρειους με νότιους.Εμένα δε μου πέφτει λόγος γιατι δε θα σκάσω, φεύγω και δε ξαναμπαίνω κι όλας αμα λάχει....Αλλά αυτός ο τοπικισμός μας έχει φάει σε πολλά γενικά!Τέσπα, ο προσήνεμος μια χαρά ειναι στο παιχνίδι όπως κι ο κεντροβόρειος απλά

Ρε συ λογικο ειναι ολοι να θελουμε να χιονισει στο μερος μας δεν ασχολουμαστε για το αν χιονισει στη γαυδο πχ...το θεμα ειναι να μην ξεφευγει η κατασταση με κομπλεξικους καυγαυδες...που δν γινεται εδω προς το παρον...κατα τα αλλα μακαρι να χιονισει στη χωρα μας αλλα οπως και να το κανουμε στη περιοχη μας το θελουμε ...δεν πιστευω οτι εδω μεσα καποιος χωριζει βορρα νοτο την επιθυμια του εκφραζει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και η Γαύδος Ελλάδα είναι κύριοι, μη το ξεχνάμε αυτό... Όσον αφορά τα τοπικιστικά σχόλια ,βεβαίως καλό είναι να εκλείπουν, ωστόσο δεν μπορείς να αρνηθείς στον άλλον να εκφράζει την άποψη του κόσμια και πολιτισμένα... Μιλώντας εξ ονόματος διαχειριστών και mod, έχω να πω οτι έχουμε δώσει μάχη να κρατήσουμε το forum αυτό ''καθαρό'' απο ανοησίες, ειρωνικά σχόλια , τοπικιστικές εκφράσεις, κλπ κλπ...Προσπαθήστε όλοι μαζί να το κρατήσουμε ψηλά ! όπως είναι τώρα..  Προχωράμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά.Επειδη βλέπω ένα τρελό σκάλωμα με τα μοντέλα.Για απόψε ( Σάββατο προς Κυριακή ) τα περισσότερα μοντέλα δίνανε τεράστιο υετό για Δυτικά και ειδικά Γιάννενα που μένω και τελικά μέχρι τώρα που γράφω έχει ρίξει χαζοβροχη γύρω στα 3.5 mm συνολικά.Φυσικα αργότερα ενδεχομένως να υπάρξει ένταση , αλλά αυτό που θέλω να επισημάνω είναι ότι πλέον εάν στα τελείως κοντινά γεγονότα δεν υπάρχει ακρίβεια ποιος ο λόγος να γράφεται τόσες σελίδες για 180 ώρες μπροστά???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, akisioannina είπε:

Καλημέρα παιδιά.Επειδη βλέπω ένα τρελό σκάλωμα με τα μοντέλα.Για απόψε ( Σάββατο προς Κυριακή ) τα περισσότερα μοντέλα δίνανε τεράστιο υετό για Δυτικά και ειδικά Γιάννενα που μένω και τελικά μέχρι τώρα που γράφω έχει ρίξει χαζοβροχη γύρω στα 3.5 mm συνολικά.Φυσικα αργότερα ενδεχομένως να υπάρξει ένταση , αλλά αυτό που θέλω να επισημάνω είναι ότι πλέον εάν στα τελείως κοντινά γεγονότα δεν υπάρχει ακρίβεια ποιος ο λόγος να γράφεται τόσες σελίδες για 180 ώρες μπροστά???

Καλημερα. 

Διότι αυτό το θέμα λέγεται σχολιασμός χαρτών Δεκέμβρη και γίνεται αναφορά στο τι μας δίνουν τα μοντέλα μεσοπροθεσμα. Αλλιώς θα λεγόταν σχολιασμός χαρτών nowcast🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατά τα άλλα, όσον αφορά τα πρωινά ραν, χειροτερεψαν ως προς την θέση κατάβασης του αυλωνα και μάλιστα παίζουν και σενάρια πλέον πλακωματος του αζορικου πάνω μας μετά από την όποια κατεβασιά υπάρξει. Μόνο καλό το τζεμ σαν φιλοσοφία για τα κέντροβορεια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εμπαση περίπτωση φίλε μου δεν μίλησα για το θέμα του σχολιασμού χαρτών.Απλα το γεγονός ότι εξαίρετα άτομα τα οποία θεωρώ ότι έχουν τρομερές γνώσεις μου προξενεί απορία την βάση που δίνουν μέχρι και 300 ώρες μπροστά όταν τα μοντέλα πέφτουν έξω στο επόμενο 6 ωρο.Αυτο και μόνο.Καλημερα και καλή συνέχεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρίμα🙄.. στο παρά πέντε πάει να στραβωσει ο πρώτος παράγοντας που ήταν στο να περάσει στην κυκλοφορία το χαμηλακι από τις αζορες.Εαν το έδειχναν και σήμερα σχεδόν θα είχε κλειδώσει.ας δούμε και το ευρωπαϊκό και κάνουμε μια σούμα.Παιδια όσον αφορά τον σχολιασμό για πολλές μέρες μετά έχω να πω ότι προσωπικά αυτό που με συναρπάζει στον καιρό είναι αυτό ακριβώς το πράγμα,η προσπάθεια κατανόησης του μεσοπροθεσμα.Επισης όσον αφορά τα θέλω του καθενός προφανος και όλοι μας θέλουμε και σχολιάζουμε κάθε ραν με γνώμονα το χιόνι στην περιοχή μας απλά όχι με την λογική της κατσίκας του γείτονα αλλά με την λογική της δόξας του νικητή μετά από μια αναπόφευκτη μάχη που θα δίνεται μέρες πριν ένα πιθανό χιονογεγονος.Ιδανικο στο τέλος αυτής της μάχης που για μένα είναι η πεμπτουσία της ενασχόλησης μου με αυτό το χόμπι να χερομαστε όλοι με την χαρά των χιονοφιλων που πιθανός μπορεί να μένουν στην άλλη άκρη της Ελλάδας .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...