Jump to content
Κώστας.

1η χιονοκακοκαιρια 2019-2020. (4-6 Δεκεμβρίου).. Είναι γεγονός;

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έρχεται . Εφανη.  Από το σάπιο καλοκαιρι των δύο τελευταίων μηνών, ήρθε ένα γρήγορο φθινόπωρο δύο εβδομάδων και αμέσως περνάει στη πρώτη χιονοκακοκαιρια.

 Νομίζω ότι είναι σχεδόν δεδομένη.

Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χάλασε ο τζίφος το πρωί εδινε και παραπάνω υετο και σε πεδινά τώρα χάλασε και υετος και θερμοκρασίες ασ ελπισου με να ξανα αλλάξει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες εχουμε αναλυση χαρτων.Αυτο μοιαζει με δημοσκοπηση και δε θα πρεπει να μπαινει στις αναλυσεις χαρτων.Εαν θελετε να σχολιαζεται και εδω χαρτες ειναι ατοπο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η ανάλυση χαρτών είναι σεντόνι 75693 σελίδων. Εμένα δε με νοιάζει πχ τι λέτε για το χάρτη που δείχνει τις βροχές σήμερα αύριο η σε τρεις μέρες. 

 Θέλω πχ να συζητήσω μόνο για το συγκεκριμένο που δείχνουν τα μοντέλα, και το έχουν δείξει σε αρκετά τρεξίματα ως τώρα. 

 

 Πρέπει να κάτσω να διαβάσω 4625 σελίδες για τα χαμηλά αύριο και μεθαύριο για να δω αν έχει κάποιος σχόλιασει τον επερχόμενο χιόνια; Πόσες σελίδες πρέπει να ψάξω για να δω αν έχει σχολιαστεί;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Κώστας. είπε:

Η ανάλυση χαρτών είναι σεντόνι 75693 σελίδων. Εμένα δε με νοιάζει πχ τι λέτε για το χάρτη που δείχνει τις βροχές σήμερα αύριο η σε τρεις μέρες. 

 Θέλω πχ να συζητήσω μόνο για το συγκεκριμένο που δείχνουν τα μοντέλα, και το έχουν δείξει σε αρκετά τρεξίματα ως τώρα. 

 

 Πρέπει να κάτσω να διαβάσω 4625 σελίδες για τα χαμηλά αύριο και μεθαύριο για να δω αν έχει κάποιος σχόλιασει τον επερχόμενο χιόνια; Πόσες σελίδες πρέπει να ψάξω για να δω αν έχει σχολιαστεί;

Δλδ βρε Κωστη δεν υπηρχε μια υπομονη απο σενα 24 ωρων ωστε να περασει αυτη η κακοκαιρια? Ουτως η αλλως μετα,την επομενη διαταραχη θα σχολιαζαμε που ηταν η ''χιονοκαιρια'' Δλδ εαν βρεθει μελος που θελει να σχολιασει τις βροχες στα βορειοδυτικα στις 28-29 του μηνα θα πρεπει να ανοιξει ειδικο τοπικ γιατι ολοι οι υπολοιποι θα γραφουμε για τη χιονοκαιρια?Δε ξερω ρε φιλε μπορει και να ειμαι λαθος αλλα σκεψου το και λιγο απο αυτη τη πλευρα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν πρόκειται να έρθει καμία χιονοκακοκαιρία τότε. Ίσως μας απασχολήσει κάτι από 7/12 και μετά. Μέχρι του Αγίου Νικολάου πάντα φθινόπωρο είχαμε. Ένας φυσικός μου στο παλιό μου λύκειο μου είχε πει ότι στατιστικά ο χειμώνας διαρκεί από 8 Δεκέμβρη - 9 Μάρτη στη βόρεια Ελλάδα. Τώρα βέβαια καμιά φορά και τα διαστήματα 22/11-7/12 και 10-25/3 στο παρελθόν μας έχουν κάνει χιονοκακοκαιρίες δυνατές αλλά σπάνια. Βάσει αυτών που βλέπω θα υπάρξει μια πτώση της Τ (Τ μέγιστες κοντά στους 12) με βροχές καλές γύρω στις 2-3/12 αλλά κρύο χειμωνιάτικο δε διαφαίνεται μέχρι 7/12. Από 8/12 και μετά αν μας απασχολήσει κάτι μόνο. Κι αυτό δύσκολο φαίνεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η άποψη μου είναι γνωστή κι απ' το προηγούμενο φόρουμ . Δεν μ αρέσουν καθόλου τα μεγάλα θέματα με τις πολλές σελίδες. Δεν έχω υπομονή να τα ψάχνω .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οι σχολιασμοι χαρτων θα ειναι μονο σε ενα τοπικ.Αυτο του μηνα.Δεν θα διαχωριζονται σε διαφορετικα τοπικ οι αναλυσεις οπως δε θα διαχωριστουν και οι αναφορες κακοκαιριων σε γεωγραφικα τμηματα.Ευχαριστουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Οι σχολιασμοι χαρτων θα ειναι μονο σε ενα τοπικ.Αυτο του μηνα.Δεν θα διαχωριζονται σε διαφορετικα τοπικ οι αναλυσεις οπως δε θα διαχωριστουν και οι αναφορες κακοκαιριων σε γεωγραφικα τμηματα.Ευχαριστουμε.

Ναι για να μην τα ξαναλέω έτσι είναι παίδες μην τα ξαναλέμε....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...