Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να είμαι γουρλής εύχομαι ένα νέο 2001 ίσως και δυνατότερο! Ένα Δεκέμβρη με ομίχλες, βροχές, χιονόνερα, χιόνια, παγωνιές, ολικούς παγετούς, καταχνιές και εννοείται τις μέρες των γιορτών πολύ χιόνι! Να βγαίνεις έξω και να πεθαίνεις απ'το κρύο! Έτσι πρέπει να είναι ο Δεκέμβρης και όχι με νοτιάδες και 22+ βαθμούς! Δε ζούμε στην Αυστραλία αλλά στην Ελλάδα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάμε εδώ.....

Καλό μήνα, καλό χειμώνα, καλές γιορτές, καλά χιόνια, καλά Χριστούγεννα σε όλους με υγεία....
ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2019: Ξέρεις εσύ έτσι;;
Η αρχή της ομορφότερης εποχής...η αρχή ενός συγκλονιστικού ταξιδιού, με την ψυχή μας....τιμή μας και καμάρι μας!!!

 

dekemvrios-kalhmera-kalo-mhna-eikones.top5_.jpg

animated_christmas_tree1.gif

200590-2427cc8f4e2c75415258a801a3ac3912_web.gif

FB_IMG_1575154551451.jpg

FB_IMG_1575154496305.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα σε όλους μας παίδες σε όλο τον κόσμο!! Η αγαπημένη μας εποχή μόλις ξεκινάει!!! Ειδικά ο συγκεκριμένος μήνας που έχει και την περίοδο των εορτών είναι και ο ποιο όμορφος γιατί είναι στολισμένος!! Ελπίζουμε κι ευχόμαστε και η φύση να στολίσει αυτόν τον μήνα με λευκό πέπλο παχύ παντού στη χώρα...!!!!

Και ξεκινάμε τις αναφορές για τον μήνα ο οποίος μπαίνει με κρύο επιτέλους.....6,1 βαθμοί αυτη τη στιγμή εδώ στο δυτικό άκρο του κάμπου και φαίνεται όπως όλα δείχνουν ότι θα πλησιάσουμε σε τιμές κοντά στους 3-4 βαθμούς......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα παιδια καλο χειμωνα με.κρυα και χιονια πολλα !!!!

Ακομα περιμενουμε.την αλλαγη εδω ζωγραφου με 14.8 βαθμους και σχεδον πληρη απνοια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα,καλο χειμωνα και οτι καλυτερο στο καθενα σας σε καθε επιπεδο της ζωης του!!!!Για τα καιρικα,σας ευχομαι τα αυτονοητα..Θαψιματα στην πορτα σας και κρυα πολλα..Και αφηστε τις πλυμμηρες για μενα..Τωρα πως θα συνδυαστουν??Ο θεος ειναι μεγαλος...😘Περα απο την πλακιτσα..Υγεια παιδες...Μακαρι το μοναδικο μας προβλημα να ειναι γιατι δε χιονισε η γιατι δεν εβρεξε...Καλη σας μερα..

 

Υ.γ..Παγκοσμια μερα κατα του AIDS...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή μερα και καλό μήνα φτάσαμε κοντά στο 0 δεν ξέρω αν έχει παχνη αλλά εχω ελπίδες για πρώτη νιφαδα την Τετάρτη ασχετο ξέρω. ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλο μηνα παιδια σε ολους και καλο χειμωνα..μπηκε με το δεξι επιτελους ο δεκεμβρης ....-1,8 σημερα στη πολη των γρεβενων..το πρωτο σοβαρο μειον...αργησε ενα μηνα αλλα καλοδεχουμενο

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα, καλό μήνα και καλό χειμώνα να έχουμε με πολλά χιόνια σε όλες τις πόρτες, από Έβρο μέχρι Γαύδο. Ηλιοφάνεια μεν αλλά με αρκετό κρύο λόγω του ισχυρού βορια. Στους 10 βαθμούς νωρίς το πρωί 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα σε όλους, εύχομαι ο φετινός Δεκέμβρης να έχει την ίδια κινητικότητα με τον Νοέμβρη(εννοείται βέβαια με χαμηλότερες θερμοκρασίες)

Με ηλιοφάνεια ξεκίνησε ο μήνας στην Παρεκκλησιά, περιμένουμε λίγες βροχές το βράδυ.

Επεξεργάστηκε από g_ar
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα να έχουμε παιδιά...ευχάριστη η αλλαγή του ανέμου σε πιο βορειοδυτικό, ο οποίος μάλιστα κατά τόπους στην Κρήτη κάνει κ καλή υετικη δουλίτσα αυτή τη στιγμή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.3 με 9.3 εδω στον ευοσμο... Τωρα εχουμε 7.8 ...

Δυστυχως απο τι βλεπω βρισκομαστε συνεχως 2-3 βαθμους πανω απο τις προγνωσεις ( τζιφο και meteo που παρακολουθω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλό μήνα χιονομηνσ (αν κ πιστεύω φέτος σε Γενάρη/Φλεβάρη)  . 

Με το πιο παγωμένο πρωινό εδω (Φλαμπουρι παρνηθα)  μπήκε ο μήνας με την Τ στα 1150 της γεροπάρνηθαςνα άγγιζει τους 3 βαθμούς με πολλα μποφόρ που φέρνουν το real feel στους - 2 περίπου.  

Πιο προσωπικά κ πιο συγκεκριμένα....  Τον εχω δαγκώσει ❄️ (λόγω πεζοπορίας) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

Καλό μήνα χιονομηνσ (αν κ πιστεύω φέτος σε Γενάρη/Φλεβάρη)  . 

Με το πιο παγωμένο πρωινό εδω (Φλαμπουρι παρνηθα)  μπήκε ο μήνας με την Τ στα 1150 της γεροπάρνηθαςνα άγγιζει τους 3 βαθμούς με πολλα μποφόρ που φέρνουν το real feel στους - 2 περίπου.  

Πιο προσωπικά κ πιο συγκεκριμένα....  Τον εχω δαγκώσει ❄️ (λόγω πεζοπορίας) 

Τη καλυτερη δουλεια κανεις..Και γω λεω ν ανεβω τεταρτη απογευμα μετα την δουλεια...Λογικα θα χει βαλει και κανα πασπαλο απο φλαμπουρι και πανω μεχρι τον Αι Γιωργη και τις κεραιες..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το πρώτο πραγματικά κρύο πρωινό-ξημέρωμα για την σεζόν ήρθε με την πρώτη μέρα του χειμώνα και του Δεκέμβρη.....εδώ στην περιοχή...με την ελάχιστη να πέφτει στους 1,6 βαθμούς....ενώ τώρα με ηλιοφάνεια έχουμε πιάσει ήδη τους 10.....

ενώ ο κάμπος ποιο μέσα μηδένισε για πρώτη φορά...στο 0,4 το Σκυλίτσι......αν απόψε και αύριο το ξημέρωμα οι συνθηκες το επιτρέψουν και δεν έχουμε αέρα και συννεφιά λογικά θα πέσουμε για πρώτη φορά σε αρνητικές τιμές...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 .Καλημερα και καλό μήνα. 3.5 ελάχιστη  και τώρα 10.5 με μέτριο βορια στην δυτική χαλκιδικη. Δεκέμβρη παλιά ήσουν μάγκας τώρα τελευταία φλωρεψες, δείξε μας την δυναμη σου🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! Εδώ η ελάχιστη στον Τύρναβο έπεσε στους 4.0oC και αυτό εξαιτίας ότι είχε λίγο αέρα, πλέον με την ηλιοφάνεια είμαστε στους 11oC αλλά νιώθεις ότι ο ήλιος δεν καίει όπως τις προηγούμενες μέρες. Απόψε που θα έχουμε άπνοια λογικά θα πιάσουμε την πρώτη αρνητική αν και φαίνεται ότι προς το ξημέρωμα θα συννεφιάσει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Τη καλυτερη δουλεια κανεις..Και γω λεω ν ανεβω τεταρτη απογευμα μετα την δουλεια...Λογικα θα χει βαλει και κανα πασπαλο απο φλαμπουρι και πανω μεχρι τον Αι Γιωργη και τις κεραιες..

Ασε τις πεζοπορίες ρε κομάντο και ριξτο στα ρακομελα στο μπαφι..... 😂😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα,καλό μήνα και καλό χειμώνα σε ολους !Στους  10,3 βαθμούς τώρα στο χωριό  ,ακριβως ιδια θερμοκρασια και στο Κρυονέρι με ισχυρό βοριά . Είναι η πρώτη φορά που χαίρομαι τόσο που ανάβω καλοριφέρ από τοτε που θυμάμαι να πληρώνω εγώ την θέρμανση του σπιτιού 😄.Αρχίζει σήμερα η ωραιότερη εποχή του χρόνου .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Τη καλυτερη δουλεια κανεις..Και γω λεω ν ανεβω τεταρτη απογευμα μετα την δουλεια...Λογικα θα χει βαλει και κανα πασπαλο απο φλαμπουρι και πανω μεχρι τον Αι Γιωργη και τις κεραιες..

Φίλε πραγματικά θα σε ακολουθούσα ( και στο τέλος όντως θα καταλήγαμε για ρακόμελα) αλλά θα βγω και εγώ για το πρώτο κυνήγι της σεζόν ...εντελώς τυχαία 😉 μου έτυχε δουλειά 4-5 του μήνα στην Θεσσαλονίκη .Ελπίζω να έχει ενδιαφέρον ο καιρός και η διαδρομή προς Θεσσαλονίκη θα βγει βάσει nowcast.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Φίλε πραγματικά θα σε ακολουθούσα ( και στο τέλος όντως θα καταλήγαμε για ρακόμελα) αλλά θα βγω και εγώ για το πρώτο κυνήγι της σεζόν ...εντελώς τυχαία 😉 μου έτυχε δουλειά 4-5 του μήνα στην Θεσσαλονίκη .Ελπίζω να έχει ενδιαφέρον ο καιρός και η διαδρομή προς Θεσσαλονίκη θα βγει βάσει nowcast.

Και πανω που θα σου λεγα να ρθεις..Καλα εχουμε απλετο χρονο...Και στο χωριο και εδω..Ξερεις μονο τι αρχιζει να με καιει??

Οταν θα παμε Λεσβο 25-26 γενναρη μην σκασει χιονιας εδω κατω...Το δα ονειρο σημερα...Λες??Η πιστολιαζουμε τις γυναικες μας η τις σκοτωνουμε...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαχιστες θερμοκρασιες σημερα σε περιοχες της Ηπειρου στους σταθμους του Ε.Α.Α

Παργα 9.7

Πρεβεζα 9.2

Ηγουμενιτσα-περιοχη μαυρουδι στα 77 μετρα υψομετρο 7.2

Ιωαννινα 0.2

Μετσοβο -0.4

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...