Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Athinaios είπε:

καθεσαι λιγο στον ηλιο και καιγεσαι πραγματικα ε ρε τι εχει γινει στο κλιμα ..

To κλίμα μια χαρά είναι....αυτό που αναφέρεις έχει συμβεί άπειρες φορές....απλά να θυμίσω σαν σήμερα το 2010 και σαν αύριο είχαμε φτάσει 23-25οC στην Αθήνα και σαν μεθαύριο 10/12/2010, έριχνε χιόνι σε όλο το λεκανοπέδιο και ως τη θάλασσα....

Παρεμπιπτόντως 7,2-15,5οC σήμερα στα Μελίσσια (19οC στο κέντρο), μια τυπική μέρα αρχών Δεκέμβρη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις 6,3C η Φλώρινα μεγιστη και καμιά 10αρια βαθμους πιο πάνω οι θερμοκρασίες στην πόλη της Θεσσαλονίκης και γύρω από αυτή ..... στους 15,9C έφτασε στο σπίτι μου αλλά η αίσθηση ήταν όντως για παρΑπανω ... Στους 12,4C τώρα 

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατά τις 3 το μεσημέρι έσπασε η ομίχλη στο κεντροβόρειο τμήμα του νομού Λάρισας και τελικά πιάσαμε 10-11oC στην Λάρισα και τις γύρω περιοχές. Λίγο πιο βορειοδυτικά από την Λάρισα εδώ στον Τύρναβο ένα κομμάτι της ομίχλης παρέμεινε πιο πυκνό λόγω βουνού με αποτέλεσμα να μην ξεπεράσουμε τους 10oC, συγκεκριμένα στο χωριό Πλατανούλια λίγο έξω από τον Τύρναβο είχαμε μέγιστη μόλις 9.2oC http://penteli.meteo.gr/stations/platanoulia/ με αποτέλεσμα να έχουμε, για πεδινά πάντα, την χαμηλότερη και μοναδική μονοψήφια μέγιστη για σήμερα πανελλαδικά.

 

Επεξεργάστηκε από MeteoTirnavos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Athinaios είπε:

καθεσαι λιγο στον ηλιο και καιγεσαι πραγματικα ε ρε τι εχει γινει στο κλιμα ..

Στο τέλος θα γίνει ταμείο, αλλά όντως δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό δεκέμβρη όσο θυμάμαι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μερικές φωτογραφίες  από το Μέτσοβο . Στα αρνητικά η ζέστη καθώς και οτι τα δέντρα μέχρι τα 1200μ έχουν ακόμη φύλλα .Στα θετικά ότι τα βουνά  βγάζουν από παντού νερό! Είναι λες και είναι μέσα Μαρτίου μετά από βαρύ χειμώνα στα βουνά της Στερεάς. 

20191208_165902.jpg

20191208_164937.jpg

20191208_163641.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Μερικές φωτογραφίες  από το Μέτσοβο . Στα αρνητικά η ζέστη καθώς και οτι τα δέντρα μέχρι τα 1200μ έχουν ακόμη φύλλα .Στα θετικά ότι τα βουνά  βγάζουν από παντού νερό! Είναι λες και είναι μέσα Μαρτίου μετά από βαρύ χειμώνα στα βουνά της Στερεάς. 

20191208_165902.jpg

20191208_164937.jpg

20191208_163641.jpg

Αστα αυτα που ξερεις...Πιες κανα τσιπουρο για να προετοιμαζομαστε για τις γιορτες...Και πες στην κυρια που συνοδευεις...Ριουυυυυυυυ......Απο την συμπαθεια της😘..

 

Μιλησαν οι κυριες μας και τα μαθα τα νεα...Που σαι Μητσο...??Φυγε αυριο πρωι πρωι και τραβα γρεβενα...Παμε βαλια καλντα..Θα ειμαι εγω ηδη εκει με προμηθειες....Ριουυυυυ.. 🤪..

Να περασετε ομορφα αδερφε μου...Να προσεχετε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Αστα αυτα που ξερεις...Πιες κανα τσιπουρο για να προετοιμαζομαστε για τις γιορτες...Και πες στην κυρια που συνοδευεις...Ριουυυυυυυυ......Απο την συμπαθεια της😘..

 

Μιλησαν οι κυριες μας και τα μαθα τα νεα...Που σαι Μητσο...??Φυγε αυριο πρωι πρωι και τραβα γρεβενα...Παμε βαλια καλντα..Θα ειμαι εγω ηδη εκει με προμηθειες....Ριουυυυυ.. 🤪..

Να περασετε ομορφα αδερφε μου...Να προσεχετε...

Σε ευχαριστούμε φίλε ! Θα κάνουμε μια βόλτα αύριο στην ευρύτερη περιοχή και απο Τρίτη μεσημέρι πρώτο τραπέζι τζαμαρία  σε κατάσταση συναγερμού για την πρώτη νιφάδα! Ριουυυυυ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Αστα αυτα που ξερεις...Πιες κανα τσιπουρο για να προετοιμαζομαστε για τις γιορτες...Και πες στην κυρια που συνοδευεις...Ριουυυυυυυυ......Απο την συμπαθεια της😘..

 

Μιλησαν οι κυριες μας και τα μαθα τα νεα...Που σαι Μητσο...??Φυγε αυριο πρωι πρωι και τραβα γρεβενα...Παμε βαλια καλντα..Θα ειμαι εγω ηδη εκει με προμηθειες....Ριουυυυυ.. 🤪..

Να περασετε ομορφα αδερφε μου...Να προσεχετε...

Ζωαρααααααα....κι εμεις λιωνουμε δουλευοντας ακομα και το ΣΚ...

Καλα να περασετε Μητσακο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απο αυριο τα καλα...με την ΔΙΔΩ να παιζει μπαλα...καλη εββομαδα σε ολους και καλα φαινομενα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γειά σας παιδιά επιτέλους μπηκα στο site .....στην Αθήνα είμαι ακόμα και γυρνάω σήμερα το βράδυ.. θα μαι πλατυ το βράδυ από τι βλεπω η Αθήνα πρέπει να έχει αυτά τόπους συνεφιες με 8 βαθμούς. ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από την Παρεκκλησιά, έβρεχε πριν λίγη ώρα. Τώρα σταμάτησε. Καταιγίδα στα ΒΔ του νησιού, λογικά θα μας επηρεάσει αργότερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τοπίο στην ομίχλη σήμερα η Λάρισα με 4,6 βαθμούς. Κι αν δε μπορεί να έχει χιόνι τα Χριστούγεννα ας είναι τουλάχιστον έτσι....

 

image.png.c35c9007e3df6dd60ace6a61609cfa1f.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...