Jump to content
WEATHER-FUN

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2019

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18αρια σήμερα στο σύνολο των πεδινών και παραθαλάσσιων σταθμών του νησιού μας! 

15.8c η Σεττα στα 925m...

16.6c η Στενή...
 

Πουκαμισάκι, με ένα κοντομάνικο μπλουζάκι από μέσα και αισθανόμουν άνετα στην βόλτα μου στην πόλη! 

8c η ελάχιστη στην ταράτσα και 10c στον κήπο! 
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Πρώτη μέρα με λιακάδα και ο σταθμός μου επιρρεαζεται την ώρα που τον βλέπει ο ήλιος και γραφειν2-3 βαθμους υψηλότερη θερμοκρασία... 

12.1 ελαχιστη χωρίς αναστροφη εγραψα

Τώρα 16.3.... Έφτασε 18.6 πριν λίγο που είναι άκυρο 

Ναι, αυτό είναι ένα θεματακι επειδή έχει στην Κυψέλη τον αισθητηρα, κανονικά θέλει σε κλωβο, αλλά μπαίνεις σε περιπέτειες μετα. Κατά τα άλλα 8 ελάχιστη, με 18!!! μέγιστη,  και πλήρη ηλιοφάνεια. Ιδρώνεις λεμεεε

Επεξεργάστηκε από weatherlover 64
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, weatherlover 64 είπε:

Ναι, αυτό είναι ένα θεματακι επειδή έχει στην Κυψέλη τον αισθητηρα, κανονικά θέλει σε κλωβο, αλλά μπαίνεις σε περιπέτειες μετα. Κατά τα άλλα 8 ελάχιστη, με 18!!! μέγιστη,  και πλήρη ηλιοφάνεια. Ιδρώνεις λεμεεε

Έτσι είναι..... 

Θεματαρα είναι όχι θεματακι.... 

18-18.5 μεγιστη οι 2 σταθμοί γύρω μου

20.2 εγώ...... 😢😢

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανοιξιάτικος καιρος 4.5c-13.5c σημερα με ηλιο!στους 5.5c τωρα.και μια σημερινη εικονα με την δυση του ηλιου λιγο εξω από την πολη στον δρομο για αριδαια(400 υψ).στο βαθος μολις διακρινεται μια κορυφη του καιμακτσαλαν.που  είναι λιγο πανω από 2400 υψ.😀

ifMKZVN.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άλλη μια σημερινη από τον καμπο(35 υψ) όταν σχολασα από την δουλεια.στο βαθος οι προσηλιες πλαγιες της μικρης και μεγαλης τζενας,η μικρη και πιο μυτερη στα δεξια στα 2067 υψ και η μεγαλη στα 2182 υψ.μπροστα ένα από τα λιγα αλλα υπαρκτα χωράφια(εδώ κερασιες)που αρνουνται πεισματικα να αποχωρηστουν τα φυλλα τους.αλλες χρονιες οι παχνες πανε συννεφο από τον οκτωμβρη αλλα φετος το παραξηλωσε ο καιρος!😒

fTnc3va.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16,7 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι. με ηλιοφάνεια όλη μέρα χωρίς ομίχλες ...στους 3,2 είχε πέσει η ελάχιστη νωρίς το πρωί ....στους 5,1 τώρα με 91% υγρασία....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

92% η υγρασια στο γκαζι και 95% στην καλλιθεα..no comments...Να δω ποτε θα ρθει εκεινη η νυχτια που θα βγαινω στο μπαλκονι και θα μυριζω χιονι..🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, bill snow είπε:

άλλη μια σημερινη από τον καμπο(35 υψ) όταν σχολασα από την δουλεια.στο βαθος οι προσηλιες πλαγιες της μικρης και μεγαλης τζενας,η μικρη και πιο μυτερη στα δεξια στα 2067 υψ και η μεγαλη στα 2182 υψ.μπροστα ένα από τα λιγα αλλα υπαρκτα χωράφια(εδώ κερασιες)που αρνουνται πεισματικα να αποχωρηστουν τα φυλλα τους.αλλες χρονιες οι παχνες πανε συννεφο από τον οκτωμβρη αλλα φετος το παραξηλωσε ο καιρος!😒

fTnc3va.jpg

Εκτός από την πολύ ωραία φωτό φίλε Βασίλη ήθελα να τονίσω το γεγονός ότι εγώ τουλάχιστον αυτό το φαινόμενο να έχουμε φτάσει 17 Δεκέμβρη και να μην έχουν πέσει από πολλά δέντρα τα μισά τους φίλα σχεδόν το παρατηρώ πρώτη φορά όσο θυμάμαι το εαυτό μου....δεν ξέρω αν έχει ξανασυμβεί σε τέτοια έκταση τέτοιες ημερομηνίες..αν γνωρίζει κανείς ας μας πει....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Εκτός από την πολύ ωραία φωτό φίλε Βασίλη ήθελα να τονίσω το γεγονός ότι εγώ τουλάχιστον αυτό το φαινόμενο να έχουμε φτάσει 17 Δεκέμβρη και να μην έχουν πέσει από πολλά δέντρα τα μισά τους φίλα σχεδόν το παρατηρώ πρώτη φορά όσο θυμάμαι το εαυτό μου....δεν ξέρω αν έχει ξανασυμβεί σε τέτοια έκταση τέτοιες ημερομηνίες..αν γνωρίζει κανείς ας μας πει....

Εδω τα πλατανια ακομα καταπρασινα φυλλα εχουν... Τι να πω...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

Εδω τα πλατανια ακομα καταπρασινα φυλλα εχουν... Τι να πω...

 

Έτσι είναι..εδώ μιλάμε για δέντρα όπως ροδακινιές και κερασιές που είναι ιδιαίτερα  ευάλωτες από τα πρώτα δέντρα που χάνουν όλα τα φύλλα τους....ακόμα πολλά από αυτά τα κρατάνε και πολλά άλλα δέντρα φυσικά τα μισά πλατάνια και άλλα είδη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Εκτός από την πολύ ωραία φωτό φίλε Βασίλη ήθελα να τονίσω το γεγονός ότι εγώ τουλάχιστον αυτό το φαινόμενο να έχουμε φτάσει 17 Δεκέμβρη και να μην έχουν πέσει από πολλά δέντρα τα μισά τους φίλα σχεδόν το παρατηρώ πρώτη φορά όσο θυμάμαι το εαυτό μου....δεν ξέρω αν έχει ξανασυμβεί σε τέτοια έκταση τέτοιες ημερομηνίες..αν γνωρίζει κανείς ας μας πει....

ετσι ειναι δεν εχει γινει τοσο αργα να μην εχουν πεσει τα φυλλα, σε μια βδομαδα εχουμε χριστουγεννα!!!μιλαω παντα για την περιοχη μας.το αιτιο ειναι η απουσια κρυου.οπως γραφω  οι παχνες ξεκινανε απο αρχες οκτωμβρη .φετος 2-3 μερες εχει κανει εδω στον καμπο.το συνηθες ειναι η παχνη και οχι η απουσια της!θα κανει τιποτα βλακειες τον μαρτιο και θα κλαιει ολος ο καμπος για τις παραγωγες!

Επεξεργάστηκε από bill snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

47 λεπτά πριν, bill snow είπε:

ετσι ειναι δεν εχει γινει τοσο αργα να μην εχουν πσει τα φυλλα, σε μια βδομαδα εχουμε χριστουγεννα!!!μιλαω παντα για την περιοχη μας.το αιτιο ειναι η απουσια κρυου.οπως γραφω  οι παχνες ξεκινανε απο αρχες οκτωμβρη .φετος 2-3 μερες εχει κανει εδω στον καμπο.το συνηθες ειναι η παχνη και οχι η απουσια της!θα κανει τιποτα βλακειες τον μαρτιο και θα κλαιει ολος ο καμπος για τις παραγωγες!

έτσι ακριβώς Βασίλη..δυστυχώς όπως το βλέπω κι εγώ θα μας ταράξει στις παγωνιές ανούσιες Μάρτη και Απρίλη....μόνο για ζημιές είναι αυτός  ο καιρός...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κατά τα άλλα 2,7 βαθμοί εδώ στο Μακροχώρι στον κάμπο της Ημαθίας..κι ενώ το πήγαινε για παγωνιά το πρωί ξυπνήσαμε με χαμηλή νέφωση.....τώρα προσπάθειες από τον ήλιο να ξεπροβάλει ...και θερμοκρασία σχεδόν στους 7. και την υγρασία στο 93%....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και απο τον ομιχλωδη θεσσαλικο καμπο..6.8 εδω αναλογα ποσες ωρες θα εχουμε ομιχλη θα δουμε και τις σημερινες μεγιστες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...