Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

UKMO 144 ώρες

Modele UKMO - Carte prévisions

Και GEM στις 144 ώρες, 

gemeu-0-144.png?00

Μοιαζουν πολυ και φταωουμε στις 192 ώρες του GEM στην παρακατω εικόνα:

gemeu-0-192.png?00

gemeu-1-192.png?00

Οπότε είναι ανοιχτα ακόμη αρκετά σενάρια μετά τις 144 ώρες.

Παμε για τρέξιμο ευρωπαικού τώρα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημέρα, βάση των πρωινών δεν έχει αλλάξει κάτι σε σχέση με εχθές το βράδυ γενικά. Ωστόσο παρατηρώ ότι σε σχέση με εχθές, όσο αφορά την θέση των δύο καναδικών χαμηλών [το ένα ο αυλώνας το άλλο το χαμηλό που εμποδίζει ή όχι την κατάβαση] είναι σε χειρότερη θέση σε σχέση με εχθές το πρωί. Το τζεμ σώζει την κατάσταση επειδή σε αυτή αφήνει περισσότερο χώρο σε σχέση με τα άλλα μοντέλα για να γίνει η ψυχρή εισβολή. Όπως είπα  εμένα η λίμνη με ενδιαφέρει, που μάλλον θα χαθεί. Και η συνέχεια φυσικά καθώς δεν τελειώνουμε εδώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Ειναι πιο ανατολικά στις 168 ώρες σε σχεση με το gem οποτε θα βγει στη συνεχεια σαν το 12αρι του

όντως ο κύριος αυλώναςναι [και μάλιστα είναι πιο ανατολικά από το 12αρι του ευρωπαίου] αλλά κάνει μια μυτούλα μόνο και μόνο για να βάλω κεντροβόρεια 1% και να μου την πει ο βαγγέλης χαχα . Και ενώνει την λίμνη της Ισπανίας που θα βοηθήσει. Πλάκα πλάκα, το τζεμ λόγω αυτού δίνει αρκετά χιονοφαινόμενα στα κεντροβόρεια

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδω να πω, ότι πρώτα φόρα βλέπουμε αυλώνα φέτος στην ανατολική Ευρώπη, ο οποίος έχει πράγματι ψύχος στο σημείο που ξεκινά η κατάβαση του!Τα υπόλοιπα θα εξαρτηθούν από το συγχρονισμό του με τον αζόρικο και τον Ατλαντικό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, kilkisaios said:

ε ρε και να τανε , στις 96 λέει να τανε

EDM1-216.gif

Στις 96 το θέλουμε πολύ καλύτερο για να χουμε να λέμε ότι μπορεί να κάνει κάτι καλό....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προσωπικα μου αρκει η παρακάτω εικόνα απο το μ.ο. του ευρωπαικού στις 168 ώρες, για πιο μετά πολλά μπορούν να αλλάξουν αλλά με τέτοιο μ.ο. στις 22/1 δεν μπορώ να τα βάψω μαύρα για την συνέχεια. Και έχω πει εδώ και μέρες ότι έχω κεντράρει το διάστημα 24 με 28/1 για κάτι δυνατό.

EDE1-168.GIF?15-12

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ενας ειναι απο το κιλκις ο αλλος απο αθηνα...μεγαλες διαφορες ..για μας εινια τελειος ο μεσοςο ορος και θα δω και τα σεναρια για ν ακαταλαβω...γιατι μαλλον αυλωνας τραβαει τη λιμνη και ενωνονται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βελτιωθηκαν αρκετα για κεντρικα και κεντροβορεια τα σεναρια...μαλιστα 5 6 δε μας χιονιζουν βγαζουν βροχη και θαβουν σκοπια αλβανια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...