Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν παίδες  νομίζω οτι πρέπει να διευκρινιστεί κάτι..Εδω είμαστε μια παρέα που συζητάμε και αναλύουμε χάρτες ..Φυσικά μπαίνει μέσα και η γνώση και η εμπειρία και το υποκειμενικό στοιχείο και το θέλω του καθενός κλπ.. Σχολιάζουμε δηλαδή το κάθε τρέξιμο ξεχωριστά..Αυτό δείχνει τώρα, αυτό σχολιάζουμε και ευχόμαστε να βγει, εστω και αν ειναι μέρες μακριά., όπως  αλλωστε  σχολιάζουμε  και αναθεματίζουμε κάθε ραν που δεν μας ευνοεί..Δεν καταλαβαίνω λοιπόν για ποιο λόγο να μπαίνει φρένο στην ευφορία ,αλλά και στην αισιοδοξία  που προσδίδουν τέτοιοι χάρτες. Ο καθένας εξωτερικεύει το συναίσθημά του ..δεν θα φοβάται να το εκφράσει, φοβούμενος  μήπως λοιδορηθεί ..Και  για να  προλάβω, δεν τίθεται θέμα αισιοδοξίας ούτε απαισιοδοξίας .. Το χομπι μας κάνουμε,το χιόνι γουστάρουμε, οπότε χαιρόμαστε και το βγάζουμε ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Βρε δεν ειπα οτι θα κατεβει αυλωνας στα κεντροβορεια ....αλλα εινακ θετικοι για δω οσοσ βλεπω ναο στο μειον χαιρομαι...και ο αο κατεβαινει ταυτοχρονα

Γενικα επειδη φαινεται πολυ ψυχος δεν με χαλαει να σκασει λιγο ιονιο και μετα να πιασει εμας 😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Γενικα επειδη φαινεται πολυ ψυχος δεν με χαλαει να σκασει λιγο ιονιο και μετα να πιασει εμας 😉

Ψυχαρα εισαι Νικόλα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το θετικό είναι πως από χθες το βράδυ κάτι "κινείται" στα τρεξίματα για όλη την ευρώπη..πάντα έτσι ξεκινάει ο χειμώνας και φυσικά κάτι θα πάρουμε και εμείς..δεν αναφέρομαι σε πέτσες και χιονόνερα ..υπάρχει κινητικότητα και αυτό είναι πολύ θετικό..

ΥΓ. δείκτες δεν θα καταλάβω ποτέ πως λειτουργουν αλλά θα έλεγα ότι οι σημερινοί σαν να ακολούθησαν τα τρεξίματα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο ναο να ξέρετε πως βγαίνει  με μια απλή αφαίρεση πιέσεων στην Λισαβόνα και στο Ρέικιαβικ , με κανονικοποιημένες τιμές, δηλαδή με τιμές που σαν μέσο όρο έχουν το 0 και από εκεί υπάρχει η διαφορά από τον μέσο όρο. Δηλαδή εδώ αν ο ναο είναι στο 0, δεν σημαίνει ότι έχουμε ίδια πίεση Λισσαβόνα και Ρέικιαβικ

 

Επίσης ξέχασα να πω πως το κύριο του ευρωπαικού είναι αρκετά καλό για την συνέχεια, ενώ υπάρχουν μεγάλες ομοιότητες στην λογική με τον μέσο όρο. Απλά αλλάζει η θέση του αποκομμένου χαμηλού της Αμερικής, αλλά η λογική είναι ίδια

 

Επιτέλους υετοφόρο διάγραμμα!

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Sorry για το off topic 

Αλλα πραγματικα χαίρομαι για το site το νέο 

Βρήκαμε την υγεία μας ρε παιδιά επιτέλους...

Keep snowing....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

gfs-1-354.png?6

χμμμ μόνο για προσηνεμα οι κεντροβορειοι δεν περνούμε τίποτα από αυτό 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Galanto είπε:

Χαχαχχα αλητη ειχες δει τκιεβγαζε για αυτο με προετοιμαζες χαχαχα κλαιω να ξερεις...αποθηκευω το πινακα

Χαχαχα Τα ειχα δει απο πριν γιατι ειχες γραψει οτι σε θαβουν...Η φλωρινα εχει κατι ensembles μουρλια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, gthomasandros είπε:

gfs-1-354.png?6

Αν ειναι να ερθει με τον εκνευριστικο Β.Α ανεμο καλυτερα μακρυα απο τα Γιαννενα τετοιοι χαρτες.Ας μεινουμε μακρυα απο τα μπλε χρωματα.Ο πιο αχρηστος καιρος εδω.Καλυτερα ηλιο με 20 βαθμους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Αν ειναι να ερθει με τον εκνευριστικο Β.Α ανεμο καλυτερα μακρυα απο τα Γιαννενα τετοιοι χαρτες.Ας μεινουμε μακρυα απο τα μπλε χρωματα.Ο πιο αχρηστος καιρος εδω.Καλυτερα ηλιο με 20 βαθμους.

και εγώ δεν την παλεύω αλλο, σε χειμώνα που στατιστικά και μόνο έπρεπε να ήταν πιο υετοφόρος από τον περσινό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραία φτάσαμε και 31/1/2020, πάμε παραπέρα τώρα.

Πάντως κάτι δυνατό από φαινόμενα Κ Μακεδονία δεν δείχνουν τα μοντέλα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, BrainA είπε:

Σπουργιτακι αμοιρο..... Μη φοβού, θα χιονιστείς δυνατά!

ΥΓ Εντός Γενάρη

ΥΓ2. Δεν θα μας γράφεις του χρόνου από τον Μύτικα. Έχε πίστη!!!!😂

Η πλάκα είναι ότι το συγκεκριμένο σπουργιτακι θα χιονιστει Δευτέρα Τρίτη αξιοπρεπεστατα.... 😜

Επεξεργάστηκε από Γιάννης Μυλωνάς
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πρώτη φορά στη ζωή μου βλέπω το Μπέλες (2031μ) χωρίς ψήγμα χιονιού στις 16 Ιανουαρίου ,

ελπίζω τα απογευματινά να δείξουν κάτι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

με τους φανταστικούς δείκτες (έτσι διαβάζαμε και όταν ήταν θετικοί και όταν ήταν ουδέτεροι και τώρα που είναι αρνητικοί) θα νόμιζε κανείς ότι είμαστε σε γιαπωνέζικο φόρουμ που χιονίζει με το παραμικρό. 

σχόλιο για το πόσο έχουν αλλάξει μέσα σε 2 μέρες; ή μόνο για τα μοντέλα δεν επιτρέπεται να αλλάζουν,αλλά οι δείκτες ας κάνουν κωλοτούμπες;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, kilkisaios said:

πρώτη φορά στη ζωή μου βλέπω το Μπέλες (2031μ) χωρίς ψήγμα χιονιού στις 16 Ιανουαρίου ,

ελπίζω τα απογευματινά να δείξουν κάτι

Φιλε και εμενα η αχιονια των βουνων φετος με εχει ξενερωσει.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 minutes ago, Γιάννης Μυλωνάς said:

Η πλάκα είναι ότι το συγκεκριμένο σπουργιτακι θα χιονιστει Δευτέρα Τρίτη αξιοπρεπεστατα.... 😜

το εν λόγω πτηνό έχει ΗΔΗ χιονιστει μια χαρά ΑΛΛΑ υποφέρει η ψυχούλα του και ποθεί διακαώς ιστορικό. Όπως δε και ο γραφων😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Είναι σταθεροτατοι οι δείκτες και σας γλεντάει ο Τάσος αλλά δεν.τα λέτε δεν τα γράφετε και αναγκάζομαι να μαλώνω μονιμως εγώ με τον βορρά......

ΥΓ Και καλά εγώ με τον Τάσο έχω κατι προσωπικά αλλα οι δεικτολαγνοι γιατι χαθηκατε?

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, BrainA είπε:

Είναι σταθεροτατοι οι δείκτες και σας γλεντάει ο Τάσος αλλά δεν.τα λέτε δεν τα γράφετε και αναγκάζομαι να μαλώνω μονιμως εγώ με τον βορρά......

 

όχι οι δείκτες είναι ευαγγέλιο,αλλά τα μοντέλα απαγορεύεται να αλλάξουν ακόμα και στις 400 ώρες. ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν οι δείκτες είναι πιο έμπιστοι ακόμα κι από το cfs

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 minutes ago, salonikatasos said:

όχι οι δείκτες είναι ευαγγέλιο,αλλά τα μοντέλα απαγορεύεται να αλλάξουν ακόμα και στις 400 ώρες. ώρες ώρες αναρωτιέμαι αν οι δείκτες είναι πιο έμπιστοι ακόμα κι από το cfs

ντροπή είναι προβοκατόρικα αυτά τα ποστς! που είναι η ΕΣΑ? που είναι η Πολιτοφυλακη? γιατί άλλαξε η μυξα? ζευγάρωσαν οι πεταλούδες στο Οχαιο?

αυτά τα αμείλικτα ερωτήματα πλανώνται πάνω από το φόρουμ των βροχ....ε.....χιονοφιλων

 

ΥΓ Έρχεται Προιστορικος 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...