Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

On 16/1/2020 at 11:34 ΜΜ, Weather xanthi είπε:

Επειδή έλειπα καιρό από το forum Μπορεί κάποιος να πει τι γίνεται θα δούμε τίποτα στο 3ο δεκαήμερο η πάμε για Φλεβάρη;

Φετος ολο και κατι θα δουμε τωρα φλεβαρης θα ναι δεκεμβρης χααχαχα...προς το παρον τιποτα μεχρι 25 μετα ειναι ολα στον αερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

γούστα είναι αυτά. Άλλοι εύχονται 50 βαθμούς το καλοκαίρι, άλλοι 2 μέτρα χιόνι στην θάλασσα. Η δική μου καιρική ανωμαλία είναι αυτή. Είτε αρέσει είτε όχι.  Οπότε από την μία μπορώ να πω ότι αν σου κάτσουν οι 50 βαθμοί θα μείνεις στην Λάρισα χωρίς κλιματισμό και όχι για μπάνιο, και από την άλλη 2 μέτρα χιόνι και υπερβολικά χαμηλές θερμοκρασίες  φέρνουν σπασμένους σωλήνες, χωρίς νερό δηλαδή αποκλεισμένο δρόμοι κτλ. Τα παραπάνω προβλήματα είναι μικρότερης έντασης, αλλά πολύ γενικευμένης έκτασης, το πρόβλημα της υπερκυτταρικής καταιγίδας είναι μικρό σε έκταση [σε σχέση με τα παραπάνω] αλλά μεγάλο σε ένταση.  

βέβαια το "εδώ" είναι λίγο οξύμωρο. weather club λέγεται το φόρουμ, που να το έγραφα δηλαδή??  Σε κάθε περίπτωση δεν θα απολογηθώ για τα γούστα μου, εγώ αυτό το καιρικό φαινόμενο απολαμβάνω περισσότερο, με τα απαραίτητα μέτρα προστασίας. 

Μιχαηλ το μονο λάθος ηταν η αναφορά στη Χαλκιδικη.. και εμενα μου αρεσουν οι καταιγίδες, αλλα στη Χαλκιδικη θρηνήσαμε θύματα. Απλά ισως το εξέφρασες με λάθος τρόπο. Γτ τκν χαρακτηρα σου ολοι τον ξερουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Μιχαηλ το μονο λάθος ηταν η αναφορά στη Χαλκιδικη.. και εμενα μου αρεσουν οι καταιγίδες, αλλα στη Χαλκιδικη θρηνήσαμε θύματα. Απλά ισως το εξέφρασες με λάθος τρόπο. Γτ τκν χαρακτηρα σου ολοι τον ξερουμε. 

Μπορεί όντως .

 Απλά επειδή δεν είχε όνομα η κακοκαιρία ήθελα να την αναδείξω με κάποιον τρόπο. Οπότε ανάφερα την Χαλκιδική, μιας και μιλάμε για μία εκ των εντυπωσιακότερων καταιγίδων στην ιστορία, και κακά τα ψέμματα αν είχα την δυνατότητα και ήξερα τι ακριβώς ερχόταν [ήξερα ότι θα ήταν πολύ δυνατό αλλά όχι τόσο ακραίο αμερικανικού στιλ] και θα πήγαινα εκεί εκείνη την ημέρα με τα απαραίτητα μέρα προστασίας, και παίζει να μην κοιτούσα καν για δυτικό χιονιά. Μια καταιγίδα τέτοιου βεληνεκούς εμένα με χορταίνει για πολλούς μήνες!

 

Πάντως σε ευχαριστώ για την διευκρίνηση, έχεις απόλυτο δίκιο!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιλαμε για το φαινομενο που συνεβη στη Χαλκιδικη που ηταν εντυπωσιακο, οχι για τις επιπτωσεις που προκαλεσε στους ανθρωπους και το τι κατεστρεψε.. 

Αυτοι που κυνηγουν ανεμοστροβιλους στην Αμερικη και τους βγαζουν βιντεο και τρελαινονται με αυτο, δεν νομιζω να θελουν να ξεριζωνονται σπιτια και να καταστρεφεται δημοσια περιουσια! 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ειναι ο θαυμασμος της φυσικης και των φαινομενων.

αλλα ας μην το υπερ αναλυσουμε εδω . ας δουμε τα παραμυθακια πριν τον υπνο οπως καθε φορα και νανι.

μετα τις 150 ωρες ολα παραμυθια ειναι μην πω και μετα τις 100.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

 

Εγω που εζησα αυτην την καταιγιδα τι να πω?Να φανταστειτε εκεινη την μερα ολος ο κοσμος ειχε βγει απτο σπιτι 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

και ένα παράδειγμα άλλο, και το κλείνω εδώ .Απλά να αναφέρω πως το όνειρο του Neil deGrasse Tyson είναι να πεθάνει από μαύρη τρύπα.!  Ίσως από εκεί να καταλάβετε την δικιά μου τρέλα. Απλά από αστροφυσική είναι σε μετεωρολογία. Αν και θα είχα και εγώ την ίδια απορία με τον νιλ.

 

Πάμε στον τζίφο,  μπας και δείξει κάτι μετά από τις 23. πριν από αυτό κρύο και ξεραΐλα σε γενικές γραμμές όχι παντού.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιδια στο θεμα μας.τρεχει ραν..εγω θα ριψοκινδυνεψω να πω οτι εχουμε ταση αρχικα για συγκεντρωση υπερβολικου ψυχους στη σκανδιναβια με την μορφη πολικου χαμηλου και τον αζορικο απο την αλλη συν το αδεισσμα του καναδα.αυτα τα 3 ειναι τοσο εντονα αποτυπωμενα στα μοντελα που αν και μακρια το θεωρω αδυνατο να σπασουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

παιδια στο θεμα μας.τρεχει ραν..εγω θα ριψοκινδυνεψω να πω οτι εχουμε ταση αρχικα για συγκεντρωση υπερβολικου ψυχους στη σκανδιναβια με την μορφη πολικου χαμηλου και τον αζορικο απο την αλλη συν το αδεισσμα του καναδα.αυτα τα 3 ειναι τοσο εντονα αποτυπωμενα στα μοντελα που αν και μακρια το θεωρω αδυνατο να σπασουν.

Πιο σωστα δεν θα μπορουσες να τα πεις. Σε αυτες τις ωρες δεν υπάρχει υποψια για προσηνεμα κεντροβορεια κτλ. Μονο οτι ανεφερες.   👀😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πιστευω οτι η σκανδιναβια και η τριγυρω περιοχη για καποιες μερες θα λειτουργησει οπως ο καναδας ..σφηνα στη σφηνα και ξανα μανα σφηνα.Το καλο στην υποθεση ειναι οτι εχουμε αζορικο φουντωμενο και αρκετα δυτικα πραγμα που σημαινει οτι στην εξελιξη και στην καθοδο αυτου του πολικου αυλωνα και αναλογα με τα ριτζαρισματα του αζορικου τα κεντροβορεια και τα δυτικα εχουν τον πρωτο λογο αλλα οχι και τον τελευαταιο γιατι απο τετοια τερατα μπορει να ελπιζουν ολοι στην πορεια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ατλαντικό θα την φτάσει την λίμνη στο τέλος.. δεν πρέπει  να συμβεί γιατί μπορεί να οδηγήσει σε οδυνηρές συνέπειες στην συνέχεια..[τζεμ]

κατά τα άλλα συμφωνω με Βαγγέλη

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 minutes ago, Galanto said:

Φετος ολο και κατι θα δουμε τωρα φλεβαρης θα ναι δεκεμβρης χααχαχα...προς το παρον τιποτα μεχρι 25 μετα ειναι ολα στον αερα 

Έτσι. Ποτέ δεν προσδιορίζουμε τη χρονιά. Μέχρι μήνα μέρα και ώρα το πολύ😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν υπάρχει τίποτα να δουμε φέτος..Ο Γενάρης τελείωσε πάρτε το χαμπάρι οσοι ονειρεύεστε χιόνια....Τώρα αν περιμένετε τον Φλεβάρη που η ημέρα μεγαλώνει  , το οποιο χιόνι λειώνει σε μια ώρα κλπ καλά κρασιά...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ said:

Δεν υπάρχει τίποτα να δουμε φέτος..Ο Γενάρης τελείωσε πάρτε το χαμπάρι.οσοι ονειρευεστε χιόνια....Τώρα αν περιμένετε τον Φλεβάρη που η ημέρα μεγαλώνει μεγαλώνει , το οποιο χιόνι λειώνει σε μια ωρα κλπ καλά κρασιά...

Ναι αλλά μπορεί φέτος να μιλήσει ο Μάρτης😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ναι αλλά μπορεί φέτος να μιλήσει ο Μάρτης😂

ναι ενταξει..εσυ περιμενε τον Μάρτη με τα μπουμπούκια που ανθίζουν και τις πεταλουδίτσες.να πετάνε ...ειπαμε πεπανθολ εγγυημένα πραγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 17/1/2020 at 12:21 ΠΜ, BrainA είπε:

Παίρνει θέση στα πιτς ο Αζόρ για την έφοδο στον ουρανο......

Μη τον δουμε στο δικο μας ουρανο πανω απο τα κεφαλια μας μονο 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τι κριβως δεν σ αρεσει μιχαηλ γιατι εγω το βρισκω πολυ καλο τρεξιμο και μ αρεσει που εχει τον αζορικο πιο ψηλα..σφηνες κανει και νομιζω οτι θα βγαλει και πιο γρηγορα καταβαση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...