Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι και τέλος του μήνα πάμε σε βαρετοκαιρία με χαρακτηριστικά τον ξηρό καιρό ενω φαίνεται και άνοδος της Τ το τελευταίο 5ήμερο!ότι κάτσει από Φλεβάρη.......Βασικά μόνο τον Φλεβάρη.Είναι η χρονιά του Αζερμπαϊτζάν, της Τουρκίας, της Αρμενίας, του Πακιστάν, Ιραν κλπ κλπ........Το Φλεβάρη υποθέτω θ αλλάξει αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ που φτάσαμε το ότι τα ενσεμπλς ξεκόλλησαν από το τπτ στον υετο είναι κέρδος προς το τέλος του μήνα. Από το 2016 οι χειμώνες πάνε φουλ ξηροι στην κ. Μακεδονία!

Επεξεργάστηκε από theodors3
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα πω μόνο Καλημέρα. 

Δεν έχω να πω κάτι άλλο... 😥

Πραγματικά σιγή κάνω νηστεία μπας και φύγουν αυτοί οι χάρτες έχω χάσει 6 κιλά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 minutes ago, nikolas 2365 said:

Τραγική η προοπτική για το επομενο 10μερο.

Τουλάχιστον ξέρουμε από τώρα ότι ειναι τραγική αρα κάνουμε παύση από το να κοιτάμε χάρτες πραγματικά κουράζει η φάση μου εχει πεσει η τριχα από το άγχος 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Μακάρι φίλε μου!!! Μακάρι!!

και θα εχει και χιόνια από τα 1600 και πάνω. δυστυχώς κλειδαριές σε 3 μέρες. Αιώνας. εδώ μας εφτασε ο φετινός χειμώνας..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και θα εχει και χιόνια από τα 1600 και πάνω. δυστυχώς κλειδαριές σε 3 μέρες. Αιώνας. εδώ μας εφτασε ο φετινός χειμώνας..

βασικα τα τελευταια χρονια πεφτει οσο παει και σε λιγοτερες μερες η προγνωσιμοτητα.

ο χειμωνας ειναι αυτος που ειναι. το θεμα ειναι γιατι δειχνουν οτι ναναι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

βασικα τα τελευταια χρονια πεφτει οσο παει και σε λιγοτερες μερες η προγνωσιμοτητα.

ο χειμωνας ειναι αυτος που ειναι. το θεμα ειναι γιατι δειχνουν οτι ναναι

Μακάρι να ήξερα φίλε. Δεν ξέρω αν από ένα σημείο και μετά η καλύτερη ανάλυση μπορεί να δίνει μεγαλύτερες αποτυχίες. Γιατί μερικές φορές δημιουργούνται κυρίως στον ατλαντικό, πολύ μικρά δευτερεύοντα συστηματάκια, που όμως μπορεί να αλλάξουν σημαντικά το αποτέλεσμα, και αν δεν βγούνε, ένα μοντέλο με χειρότερη ανάλυση θα έχει καλύτερο αποτέλεσμα. με κάθε επιφύλαξη όμως αυτό. 

Το άλλο θα μπορούσε να ήταν απλά ότι έχουμε πιο δυσκολοπρόβλεπτες διατάξεις, αλλά δεν γίνεται αυτό να γίνεται δυσκολότερο κάθε χρόνο. 

 

Στην προκειμένη πάντως μιλάμε για μια λίμνη, που θα κινηθεί, ανάλογα με την επιρροή των άλλων συστημάτων, και επειδή δεν ξέρουμε το σχήμα της που θα φτάσει εδώ, δεν ξέρουμε να θα βρέξει. Δεν ξέρω μήπως ψάχνομε και εμείς ψήλους στα άχυρα. Γιατί, αν πει κάποιος η λίμνη θα έρθει εδώ θα είναι σωστός, το ξέρουμε δηλαδή, αλλά για το αν βρέξει συμπεριλαμβάνει και άλλους παράγοντες, πολύ πιο δύσκολα προβλέψιμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο αο ανέβηκε και άλλο, αλλά έπεσε ο ναο. καλό για  βροχούλες . ίσως να είναι και καλό για χιόνια στην Πίνδο..[μετά τις βροχές της λίμνης εννοώ]

.nao.sprd2.gifao.sprd2.gif

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν πειράζει ...θα κάνει χειμώνα τον Μάρτιο και τον Απρίλιο..τότε φαίνεται μάλλον να ηρεμούν οι ζωνικοί άνεμοι στη στρατόσφαιρα......😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για όσους αχάριστους που θέλουν βροχές και χιόνια μέσα στον χειμώνα...μην ανησυχείτε έρχονται αυτές στην ώρα τους φυσιολογικά τον Ιούνιο....

euPrecMonInd5.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εμένα για τα μακρινά σαν διάταξη κυκλοφορίας και μόνο μου αρέσουν.... μάλλον θα μπούμε σε ένα διάστημα με περισσότερο ενδιαφέρον από τελος του μηνα και επειτα .... λογικά θα τα δούμε στα επόμενα τρεξίματα να εμφανίζεται (στο μυαλό μου τα έχω εικόνα ήδη..χαχα) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, freeze είπε:

εμένα για τα μακρινά σαν διάταξη κυκλοφορίας και μόνο μου αρέσουν.... μάλλον θα μπούμε σε ένα διάστημα με περισσότερο ενδιαφέρον από τελος του μηνα και επειτα .... λογικά θα τα δούμε στα επόμενα τρεξίματα να εμφανίζεται (στο μυαλό μου τα έχω εικόνα ήδη..χαχα) 

Δηλαδή και οι βόρειοι επιτέλους μπορεί να δούμε κάτι???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...