Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

καλήμέρα, χάλια μαύρο για 29-30 δυστυχώς, και κάπου εδώ τελειώνει το παιχνίδι για εδώ.. Πάμε για τα επόμενο [που δεν θα υπαρξουν...]

Μιχάηλ...μετά τις ατέλειωτες ώρες ηλιοφάνειας και την αναβροχιά, θα έπρεπε να πετάς!

84770C44-3DCE-4526-A150-C91F1740CC1B.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Μιχάηλ...μετά τις ατέλειωτες ώρες ηλιοφάνειας και την αναβροχιά, θα έπρεπε να πετάς!

84770C44-3DCE-4526-A150-C91F1740CC1B.gif

χαίρομαι που θα βρέξει Αγγελε, αλλά όχι και να πετάω.. Έχουμε και λίγη καιρική αξιοπρέπεια, που θα την χάσω αν πετάω από την χαρά μου για κακοκαιρία μιας μέρας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χαίρομαι που θα βρέξει Αγγελε, αλλά όχι και να πετάω.. Έχουμε και λίγη καιρική αξιοπρέπεια, που θα την χάσω αν πετάω από την χαρά μου για κακοκαιρία μιας μέρας

Οκ... απλά έδειχνες απεγνωσμένος και νόμιζα πως θα σου αρκούσε και μια κακοκαιρία που θα αφήνε πολλά χιόνια στα βουνά!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, Άγγελος είπε:

Οκ... απλά έδειχνες απεγνωσμένος και νόμιζα πως θα σου αρκούσε και μια κακοκαιρία που θα αφήνε πολλά χιόνια στα βουνά!! 

Ξέρω φίλε μου.. Είναι όπως είπα μια ανακούφιση.. Αλλά αρχικά δεν περίμενα να μην το δω να πέφτει καθόλου τον χειμώνα είτε >Γιάννενα είτε Λάρισα, γιατί μιλάμε για 2 περιοχές. το 12-13 και 13-14 δεν έπεσε νιφάδα στην Λαρισα, αλλά μόνο στην Λάρισα οπότε ειδικά το 12-13 θα έβλεπα χιόνι στα Γιάννενα. και λέω φαντάσου πόσο χάλια είναι ο χειμώνας για να μην μπορέσει να χιονίσει σε καμία από τις 2 περιοχές [προς το παρόν] Αλλά εδώ όπως είπα, απλά κυνηγάω να δω το Μιτσικέλι χιονισμένο έστω και μέχρι τα 1000 μέτρα, να μοιάζει χειμώνας. και όχι να τουρτουράω και να υποφέρω με τα -8 τα πρωινά, με ήλιο.. Είναι ότι χειρότερο μπορεί να μου κάνει ο καιρός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, DIMITRIS είπε:

Τίποτα (για χιονια χαμηλά) και απο τα ανσαμπλ του ευρωπαϊκού για μέχρι εκεί που φτάνουν (6-7/2).

Φιλε εγω που τα ειδα τα 43 ειναι καταξερα 1 κεντροβορειο 1 κεντρικο και 5  6 πινδο μονο....παντως 43 σεναρια δεν εχουν ιχνος υετου σε χιονι σε ολη την ελλαδα ουτε στα βουνα απιστευτο..μακαρι να μη βγουν ουτε κατα διανοια

Γι αυτο και ο μεσος ορος στο ευρωπαικο ειναι 3 4 του μηνα συν 5 με 6 βαθμους

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανοιξιάτικοι χάρτες (διαταξιακά) προς το παρόν εως τις 300 ώρες. Μόνο η ψύχρα το βράδυ και νωρίς το πρωϊ θυμίζει ότι βρισκόμαστε στην καρδιά του χειμωνα......

Aλλά ας περιμένουμε ακόμα 4 μέρες (που λέει ο λόγος βρε αδερφε) 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Ανοιξιάτικοι χάρτες (διαταξιακά) προς το παρόν εως τις 300 ώρες. Μόνο η ψύχρα το βράδυ και νωρίς το πρωϊ θυμίζει ότι βρισκόμαστε στην καρδιά του χειμωνα......

Aλλά ας περιμένουμε ακόμα 4 μέρες (που λέει ο λόγος βρε αδερφε) 😂

Μικρο ignorant καναρινακι...εχω κανει παραμετροποιησεις με το επιτελειο μου,που σε 4 μερες θα τριβεις τα ματια σου με αυτα που θα βλεπεις για μετα τις 5 Φλεβαρη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

υπάρχουν σενάρια με κεντρβόρειο χιονιά για 31 του μήνα. χμμμ.. Είναι πολλά που πρέπει να γίνουν για να επιτευχθεί αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

απογευματινα τρεξιματα και βλεπουμε... διαγραμμα gfs θερμοκρασια - βροχη Αθηνα :

graphe6_1000___23.3962264151_38.1781376518_.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, GEORGE SNOWMAN said:

Μικρο ignorant καναρινακι...εχω κανει παραμετροποιησεις με το επιτελειο μου,που σε 4 μερες θα τριβεις τα ματια σου με αυτα που θα βλεπεις για μετα τις 5 Φλεβαρη

🤩😃😃😃😃😃

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

υπάρχουν σενάρια με κεντρβόρειο χιονιά για 31 του μήνα. χμμμ.. Είναι πολλά που πρέπει να γίνουν για να επιτευχθεί αυτό.

Ρεταλια. Απ ολα εχει αλλα ρεταλια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Ρεταλια. Απ ολα εχει αλλα ρεταλια

δεν πειράζει, με την σωστή διάταξη αυτό θα χιόνιζε τα πεδινά [σεν 3].

 

όνειρα θερινής νυκτός όμως

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν πειράζει, με την σωστή διάταξη αυτό θα χιόνιζε τα πεδινά [σεν 3].

 

όνειρα θερινής νυκτός όμως

Γενικα 29 με 30 παιζει ενας κεντροβορειος χαλαρος και απο 5 Φλεβαρη και μετα ενας δυνατος προσηνεμος. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Γενικα 29 με 30 παιζει ενας κεντροβορειος χαλαρος και απο 5 Φλεβαρη και μετα ενας δυνατος προσηνεμος. 

mpaa 1-2 σενάρια μόνο το έδειξαν αυτό, και απαιτούνται χειρουργικές κινήσεις στο χαμηλό της Αμερικής για να επιτευχθεί κάτι τέτοιο. Τώρα για μετά τις 5/2 προς το παρον δεν παίζει τίποτα απολύτως σοβαρό για προσήνεμα [εκτός αν μιλάμε για 20/2 πχ που έτσι και αλλιώς δεν γίνεται να το λέμε αυτό] και όχι μόνο, όταν πχ τα πιο κρύα σενάρια βγάζουν -4 με -5 στα 850 και με μέσο όρο +3 στα 850

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

32 λεπτά πριν, akisioannina είπε:

Πάντως για Γιάννενα Μιχάλη η παπλαμουδα -3 με -5 το πολύ στα 850 και πολύ υετό.Τα -7 ή -10 συνήθως ευνοούν προσήνεμα

το ξέρω φίλε Άκη, την καλύτερη παπλαμούδα εδώ την είδα με -1 -2 στα 850 το βράδυ της 2/2/2015! Δεν είχα ξαναδεί τόσο μεγάλη νιφάδα στην ζωή μου!

 

δεν είναι τόσο κακά τα εσνέμπλς, αρκετά έχουν υετό, 3 σενάρια έχουν και δυτικές χιονοδιατάξεις.. Αλλά είναι ενσέμπλς του τζίφου και αυτό τα λέει όλα

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Blacktan είπε:

Το πουλι του κασπερ ας βαλει καποιος επιτελους !

Γιατί ρε Χάρη, το δικό μου πουλί τι έχει; 🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...