Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ρε Χρησταρα κρατα λιγο τους τυπους βρε αδερφε.Εχεις δει καναν προσηνεμο να ποσταρει οτι δε θελει να χιονιστουν οι κεντροβορειες η οι δυτικες μας περιοχες? Αλλωστε υπαρχουν πολλες περιπτωσεις στο παρελθον που εχουν χιονιστει εξισου τα κεντροβορεια με την ανατολικη χωρα.Το ενα δεν αναιρει το αλλο παντα.

Το εχω δει πολλακις φορες...Μπορω να τα παραθεσω αν θες 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Απλά το διορθώνουμε Τέο προειδοποιούμε και όποιος συνεχίσει τα να μη χιονίσει στον γείτονα αν δεν χιονίσει σε μένα θα χει πρόβλημα......

παιδιά άλλο η πλάκα άλλο η κακία.....

Επιτηδες δε το διορθωσα Σωτο μου ωστε να φανει ποιο ειναι το λαθος και να μην ξανασυμβει απο αλλο/α μελος/η. Καποια λαθη που θεωρω εγω σοβαρα και για τα οποια εχουμε προσπαθησει να εξαλειψουμε σε αυτον το χωρο θα παρατηρουνται δημοσιως.Οποτε καλο ειναι να προσεχουμε ολοι τι θα γραφουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Το εχω δει πολλακις φορες...Μπορω να τα παραθεσω αν θες 

Μπορεις να μου στειλεις τα λινκ σε μνμ.Και επειδη μπορει να εχει συμβει αλλα να μην ετυχε να το δει καποιος να το διορθωσει η να κανει παρατηρηση δε σημαινει οτι θα κανουμε το ιδιο λαθος..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χρηστος είπε:

Το εχω δει πολλακις φορες...Μπορω να τα παραθεσω αν θες 

Εντάξει Χρήστο μπορείς να το αναφέρεις σε εμάς όταν σου γίνει αντιληπτό ανάλογο μηνυμα να το διορθώνουμε εν τη γεννέσι του 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εαν νομιζετε οτι κατι ειναι αναρμοστο απο καποιο μελος υπαρχει και η αναφορα αναρτησης.Οποτε εαν τυχει και περασει εκεινη την ωρα απο ολους μας, θα  δουμε σιγουρα την ειδοποιηση για την αναρτηση και αναλογως θα πραξουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδια συγγνωμη για το οφ τοπικ απλα δεν ηξερα που να το παραθεσω .αυτο π θελω να πω ειναι γιατι δε θεωρειται ως ιστορικός χιονιας η αριαδνη;Προσωπικα θυμαμαι να ειναι το περισσότερο χιονι που εχω δει ποτε στον αλιμο (εχω πολυ λιγες μνημες απο το 08) .Θυμαμαι να εχει πετσα π δρομος ως τη παραλια και τα αμαξια καπου 5-10 πόντους 

Γεια σου Στελιο θα μεταφερθει εδω και οποιο παιδι θελει ας σου απαντησει. 🙂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα κοιταμε τη βροχη τη δευτερα και θα κανουμε σαν τα κοαλα και τα καγκουρο στην αυστραλια..θα πεσουμε με τα μουτρα στις γουρνες😂 ...μη πω αμα δουμε χιονι φετος τι θα κανουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

με τόσο γελιοκλάμα φτάνεις να δώσεις αρκετό υετό στα Γιάννενα για να αναπληρώσουμε τα χαμένα νερά.😃

 

Υ.Γ μετά από 6 χρόνια χρησιμοποιώντας ένα alcatel των 30 ευρώ, και με ανθρώπους να μην θέλουν να με βλέπουν με βλέπουν με κάτι αρχαίο, λέγοντας ότι θα μου αγοράσουν smartphone, ανακοινώνω στο φόρουμ ότι θα αγοράσω κινητό κανονικό αυτή την εβδομάδα, και από αυτό το πρίσμα θα μαζοποιηθώ και εγώ σε αυτή την τρέλα. Οπότε ο στόχος είναι οι πρώτες φωτογραφίες που θα βγάλω να είναι από το θάψιμο των Ιωαννίνων σε 15 μέρεςχρόνια.

και επιτέλους θα έχω καθαρές λήψεις για κεραυνούς!! Το φετινό καλοκαίρι που θα είναι η χρονιά χωρίς καλοκαίρι να αναμένετε καταπληκτικές φωτογραφίες με κεραυνούς

Αναμένουμε αναφορές σου Μισέλ😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

νομιζς οτι μπορει να ανοιχτει θεμα για φλεβαρη οχι;

Είναι λίγο νωρίς ακόμα νομίζω.  Εδώ αύριο μεθαύριο θα κάνει την καλύτερη κακοκαιρία μετά από μήνα+ οπότε  πιστεύω ότι είναι καλό να ανοιχτεί σε 2-3 μέρες,ή αν ανοιχτεί θα κλειδωθει για λίγο και θα ανοίξει σε 2-3 μέρες.

 

Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να ανοίξω, να δω αν θα οδηγήσω εδώ ότι απέμεινε από τον χειμώνα στράφι ή όχι😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Αναμένουμε αναφορές σου Μισέλ😂

Εσύ Πάντως Κώστα μου τα 15 για να φτάσεις τα 15 χρόνια θές μόνο 2 ακόμα, ενώ εγώ θέλω 14. 🤣 Εκτός αν το πάμε με πραγματικά ιστορικούς που είναι 19 μαμημένα χρόνια για κεντροβόρεια...

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 hour ago, [weathermaniac] said:

χάλασαν τα ενσεμπλς αλλά δεν πειράζει είναι μακριά. Πάσι θυσία σενάρια με χιόνι στην τουρκία πρέπει να αποκλειστούν όχι μόνο για τον πρώτο αυλώνα, αλλά για κάθε αυλώνα από εδώ και πέρα, μιας και αυτοί πήραν το μερίδιο τους. Σειρά έχουν οι δυτικοί και κεντροβόρειοι, όχι μόνο της Ελλάδας, αλλά και της Ιταλίας. Για να πέσουν μεγάλες ποσότητες χιονιού όχι σε 100 τετραγωνικά χιλιόμετρα αλλά σε ολόκληρες γεωγραφικές μοίρες που μπορεί να προσφέρει ένα χιονοχαμηλό.

 

Πάμε ρε Ιταλοί και Ισπανοί χιονόφιλοι το έχουμε λέμε!! Και αν βγει κάτι ανατολικό, ας είναι για αζερμπαιτζάν να μην κάνει τζάμπα κρύο

Μονο Τουρκία θα έχεις. Ο,τι ευχεσαι, το αντιθετο.😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, BrainA είπε:

Μονο Τουρκία θα έχεις. Ο,τι ευχεσαι, το αντιθετο.😜

οκ, μόνο Τουρκία λοιπόν

gfs-0-6.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, [weathermaniac] said:

🤣οκ, μόνο Τουρκία λοιπόν

gfs-0-6.png?6

Ετσι. Ούτε σταγονα 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Εγω αγορινα μου ειχα 30εκ στρωμενο περυσι για πλακα. Σοβαρεψου και κρατα την ψυχραιμια σου. Μεχρι τα πενηντα σου θα το δεις τον δυτικο χιονια.😂

Είδα ήδη 2 όσο είμαι εδώ. Και ο πρώτος κάνει τις νιφάδες σε οποίαδήποτε άλλη περιοχή συμπεριλαμβανομένης και της δυτικής Θεσσλίας να φαίνονται στορυμφάκια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, [weathermaniac] said:

 

Είδα ήδη 2 όσο είμαι εδώ. Και ο πρώτος κάνει τις νιφάδες σε οποίαδήποτε άλλη περιοχή συμπεριλαμβανομένης και της δυτικής Θεσσλίας να φαίνονται στορυμφάκια. 

Οποτε εισαι υπερπληρης. Σε δεκαπεντε χρονια ξανα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Οποτε εισαι υπερπληρης. Σε δεκαπεντε χρονια ξανα😂

όχι έφτασε η ώρα του κόγκα δυτικού, όχι απλά δυτικού. Κάποτε θα γίνει, και όταν γίνει ακόμα και εκ Αμερικής θα πανηγυρίζω, που θα αναδειχθεί η πραγματική δύναμη της Ηπείρου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μάπα τα 06αρια...! Συμπέρασμα δεν βγαίνει ακόμα, για τα μελλούμενα, παρά μόνο ότι από Δευτέρα η δυτική χώρα θα δει βροχές! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, [weathermaniac] said:

όχι έφτασε η ώρα του κόγκα δυτικού, όχι απλά δυτικού. Κάποτε θα γίνει, και όταν γίνει ακόμα και εκ Αμερικής θα πανηγυρίζω, που θα αναδειχθεί η πραγματική δύναμη της Ηπείρου

Δεν το αποκλείω, αλλα θα ειναι αιφνιδιαστικό και θα εισαι Λάρισα😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Athinaios είπε:

 κατεβασια πολικου κρυου βλεπει στα μακρινα 8 του μηνα και μετα...

gfs-1-330.png

Το οποίο φεύγει ανατολικά και δεν μας επηρεάζει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χαρτες απελπισιας για τις επομενες ημερες τουλαχιστον για τα κοντινα....για την Αττικη χασαμε και την βροχη που τουλαχιστον μας τονωνε ψυχολογικα...υπομονη μπας και ο Φλεβαρης δειξει κατι αλλα η προοπτικη δεν ειναι και η καλυτερη...Modele GFS - Carte prévisions

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τιποτα μα τιποτα δεν παιζει ακομα, σοβαρα μιλώντας.

Πανεύκολα αν κατεβει κάτι μπορεί να παίξει Ισπανια, Γαλλία ή και Τουρκία. Με τις διατάξεις του 6αριου τα κεντροβορεια ειναι στο 80% για κατι καλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Άγγελος said:

Το οποίο φεύγει ανατολικά και δεν μας επηρεάζει!

για την Αττικη δυσκολο πολυ να δουμε κατι αμεσα...παιξαμε και χασαμε...απλα καμαρωνουμε οτι εχει μεινει στην Παρνηθα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...