Jump to content
Ευαγγελος

AΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 minutes ago, [weathermaniac] said:

Κάτι προσπάθησε να κάνει ο τζίφος για 29-30, αλλά είναι ο τζίφος οπότε δεν έχει σημασία. και να έβγαινε, θα έσπαγε τα νεύρα, καθώς το γεωγραφικό πλάτος των Ιωαννίνων δίνει παντού αρνητικές ελαφρώς τιμές το μεσημέρι της Πέμπτης, και μόνο η κατακαημένη ήπειρος έχει θετικές .. ουυ ρεεε!🤬

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

θα βγάλει εικονικό το κύριο, να δούμε για που..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

θα βγάλει εικονικό το κύριο, να δούμε για που..

Καλημερα Μιχαηλ. Κεντροβορεια ή δυτικά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Καλημερα Μιχαηλ. Κεντροβορεια ή δυτικά

ναι έτσι φαίνεται.  πάντως σε σχέση με εχθές αυτό που παρατηρώ προς το παρόν είναι ότι εξαφανίστηκε το ψύχος. Έγινε πολύ πιο ήπιος ο αυλώνας. Ωστόσο το ευρωπαικό έχει κάτι τελείως διαφορετικό στο μυαλό του που δεν θα ήθελα να βγει, νομίζω ότι θα διέλυε τις πιθανότητες για ψυχρή εισβολή.  Αλλά θα αλλάξει στο βραδινό έτσι και αλλιώς

 

καλημέρα και σε εσένα!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mε τετοιες θερμοκρασίες στα 850 όπως αυτές που δείχνει το ραν ΑΥΣΤΗΡΑ ΚΕΝΤΡΟΒΟΡΕΙΑ και τα ορεινα λοιπής χώρας. Τωρα θα μου πειτε "τι να μας πουν οι 236 ώρες" οποτε.....

ΥΓ. Παράλληλα στη μπρίζα με αυτο το ραν οι Ιταλοι χιονοφιλοι.

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι έτσι φαίνεται.  πάντως σε σχέση με εχθές αυτό που παρατηρώ προς το παρόν είναι ότι εξαφανίστηκε το ψύχος. Έγινε πολύ πιο ήπιος ο αυλώνας. Ωστόσο το ευρωπαικό έχει κάτι τελείως διαφορετικό στο μυαλό του που δεν θα ήθελα να βγει, νομίζω ότι θα διέλυε τις πιθανότητες για ψυχρή εισβολή.  Αλλά θα αλλάξει στο βραδινό έτσι και αλλιώς

 

καλημέρα και σε εσένα!

Βεβαια 240 ωρες ειναι 10 μερες. Ομβς οι παραμετροι στις ποσες ωρες εχουν πεσει;; επισης εχεθς δικιο με το ψυχος

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Βεβαια 240 ωρες ειναι 10 μερες. Ομβς οι παραμετροι στις ποσες ωρες εχουν πεσει;; επισης εχεθς δικιο με το ψυχος

μια παράμετρος βρίσκεται στις 150, μια άλλη στην Αμερική στις 160 και μια άλλη στις 200 στην Αμερική πάλι.. μακριά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι έτσι φαίνεται.  πάντως σε σχέση με εχθές αυτό που παρατηρώ προς το παρόν είναι ότι εξαφανίστηκε το ψύχος. Έγινε πολύ πιο ήπιος ο αυλώνας. Ωστόσο το ευρωπαικό έχει κάτι τελείως διαφορετικό στο μυαλό του που δεν θα ήθελα να βγει, νομίζω ότι θα διέλυε τις πιθανότητες για ψυχρή εισβολή.  Αλλά θα αλλάξει στο βραδινό έτσι και αλλιώς

 

καλημέρα και σε εσένα!

Διαλύει για τα δυτικά ή γενικά ;;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, nikolas 2365 είπε:

Διαλύει για τα δυτικά ή γενικά ;;

γενικά και αόριστα . λογικά ένα βροχοχαμηλό θα κατέβαζε σε πρώτη φάση και χιόνια στα ορεινά πιστεύω.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Kαι όταν οι Τ στις.....+300 ώρες συνήθως, αχνοφαίνονται στον ορίζοντα, εκεί ξεκινάνε οι φάπες στον Αζόρ από τα ατλαντικά Χ. 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Υπάρχει κάποια εξήγηση για τη ολοένα και μεγαλύτερη συχνότητα των ατλαντικών χαμηλών τα τελευταία χρονια που  “χαστουκιζουν” αλύπητα τον Αζορικό και μας τα έχουν κάνει τσουρέκια 😂😂  ή απλά είναι θέμα διάταξης και μονο; 

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άντε στα 12αρια να μπαίνουμε η βορειοκεντρικοι στο παιχνίδι........

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλός ο μέσος όρος, αρκετά καλύτερος από πριν, ψάξιμο για σενάρια σε λίγο...

 

anim_pwb7.gif

 

στον υετό βγάζει καιρό τύπου Π στις 348 ώρες ο μο, αρκετά εντυπωσιακό. Ανυπομονώ για σενάρια..

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τιποτα προς το παρων ουτε απο τα ανσαμπλ για πεδινα ακομα και βορειας χωρας ....ειναι νωρις ομως πολυ..ανετα βγαινει το κοντρολ και χαιρεταμε παλι χαχαα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα gfs θερμοκρασια- βροχη Αθηνα : ( στο σαιτ wetterzentrale δινει χαμηλοτερες θερμοκρασιες απο το ιδιο μοντελο δεν ξερω πιο τρεχει σωστα)

graphe6_1000___23.7162_37.9795_Athens.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Τιποτα προς το παρων ουτε απο τα ανσαμπλ για πεδινα ακομα και βορειας χωρας ....ειναι νωρις ομως πολυ..ανετα βγαινει το κοντρολ και χαιρεταμε παλι χαχαα

τα ενσέμπλς του ευρωπαικού τι λένε?

 

αχ βαχ

gens-12-1-384.pnggens-12-0-384.pnggens-12-2-384.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα ανσαμπλς του παίου δεν ξέρω τι λένε Μισελ. Ξέρω όμως τι λέει ο αχταρμάς των ανσαμπλς του Λονδίνου ....................

Diagramme GEFS

 

Επίσης ξέρω ότι όταν στα σύνορα Φινλανδίας - Ρωσίας το διάγραμμα είναι το παρακάτω, τότε κάτι πάει πάρα πάρα πολύ άσχημα...... Μέ τέτοιες θερμοκρασίες αν κατεβαινε σε εμας το -3 στα 850 θα ήταν εξαιρετικό.

 

Diagramme GEFS

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάταξη που φαινομενικά είναι καλή για βόρεια ελλάδα στα μακρινά του τζίφου,αλλά δεν υπάρχει πουθενά κρύο. Ναι μεν μας αρκεί απλά το -5 σε τέτοιες περιπτώσεις,αλλά αν κατέβει εκεί ο αυλώνας το κρύο εδώ δεν θα φτάσει ποτέ. Σαν εικόνα οκ καλή,αλλά θέλει πολλές διορθώσεις

gfs-0-252.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο ναο οκ δεν είναι αντιπροσωπευτικός και κρύβει παγίδες, αλλά με τέτοιον ΑΟ δεν πάμε πουθενά. τι φάση, τον ΑΟ τον περίμενα καλύτερο..

ao.sprd2.gif

 

ο ορισμός του αχταρμά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ο ναο οκ δεν είναι αντιπροσωπευτικός και κρύβει παγίδες, αλλά με τέτοιον ΑΟ δεν πάμε πουθενά. τι φάση, τον ΑΟ τον περίμενα καλύτερο..

ao.sprd2.gif

 

ο ορισμός του αχταρμά.

Μιχαήλ έχω την εντύπωση ότι τα καλά όπως λέει και ο Σωτήρης θα έρθουν μετά τις 10 του μήνα.. όχι 5 με 10

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.





×
×
  • Δημιουργία νέου...