Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Σχόλια,παρατηρήσεις και προτάσεις για το φόρουμ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω να προτείνω το εξής:

Από κινητό τηλέφωνο smartphone δεν εμφανίζει την τοποθεσία των μελών του φόρουμ γενικά όχι στο προφίλ τους άλλα όταν γράφουν σε reply στα θέματα όπως και στον υπολογιστή. Θα βόλευε να ξέρουν και αυτοί που μπαίνουν από κινητό την τοποθεσία το εκάστοτε μέλος για τις αναφορές ή για των σχολιασμό χαρτών.

 

Ευχαριστώ 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 ώρες πριν, snowmix99b είπε:

Καλησπέρα έχω να προτείνω το εξής:

Από κινητό τηλέφωνο smartphone δεν εμφανίζει την τοποθεσία των μελών του φόρουμ γενικά όχι στο προφίλ τους άλλα όταν γράφουν σε reply στα θέματα όπως και στον υπολογιστή. Θα βόλευε να ξέρουν και αυτοί που μπαίνουν από κινητό την τοποθεσία το εκάστοτε μέλος για τις αναφορές ή για των σχολιασμό χαρτών.

 

Ευχαριστώ 😁

Κλικαρεις τις 3 τελιτσες πανω δεξια και επιλεγεις στις ρυθμισεις για υπολογιστη.Ετσι θα εχεις το φορουμ (και οποιαδηποτε αλλη σελιδα) οπως τη βλεπεις στο pc.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μηπως πρεπει να μπει ενα autoresize/scaling στα βιντεο που ανεβαινουν? μερικα απο αυτα ειδικα τα upscaled 4k σε εμας με 4k οθονες πιανουν τοσο χωρος που μοιαζει σαν να ειναι μιση σελιδα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να υπάρχουν θέματα με φωτογραφίες ανά κακοκαιρία. Δεν είναι δυνατόν να κάθομαι να γυρίζω 60 σελίδες η και 600 μηνύματα για να βρω φωτογραφιες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αγαπητοι φιλοι, καλη χρονια με υγεια!

 

Πρωτη φορα εκανα login απο το κινητο και ομολογω πως μου αρεσει η πλατφορμα mobile.

Παρολα αυτα, υπαρχει επιλογη μεταβασης και σε desktop εκδοχη απο κινητο; Κοιταξα λιγακι αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, evonimos είπε:

Αγαπητοι φιλοι, καλη χρονια με υγεια!

 

Πρωτη φορα εκανα login απο το κινητο και ομολογω πως μου αρεσει η πλατφορμα mobile.

Παρολα αυτα, υπαρχει επιλογη μεταβασης και σε desktop εκδοχη απο κινητο; Κοιταξα λιγακι αλλα δεν βρηκα κατι.

 

Ευχαριστω.

Καλησπερα!Υπαρχει επιλογη,τουλαχιστον σε εμενα μου βγαζει και την desktop εκδοχη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/1/2020 at 5:32 ΜΜ, airfathaaaaa είπε:

μηπως πρεπει να μπει ενα autoresize/scaling στα βιντεο που ανεβαινουν? μερικα απο αυτα ειδικα τα upscaled 4k σε εμας με 4k οθονες πιανουν τοσο χωρος που μοιαζει σαν να ειναι μιση σελιδα

Πράγματι είναι πολύ κουραστικό! Το επαναφέρω μήπως και σας διέφυγε.

 

Ηθελα να προτείνω δυο πραγματάκια ακόμα. 1) Οταν απαντάμε αμέσως  στο τελευταίο μήνυμα, δε χρειάζεται να κάνουμε παράθεση.

Είναι η φυσική συνέχεια της συζήτησης. Ετσι γλιτώνουμε το να μη μακραίνει ανούσια το νήμα κι έχουμε πιο συμπυκνωμένο θέμα και καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα.

2) Είναι σχετικό πάλι με τις παραθέσεις σε φωτογραφίες ή βίντεο. Βάζει κάποιος 3-4-5 πολύ ωραίες φωτος. Αν είναι μερικά posts πιο πάνω και κάποιος θέλει να σχολιάσει, μπορεί στην παράθεση που θα κάνει να αφαιρεί τις φωτος κι απλά να γράφει το σχόλιό του. Για τους ίδιους λόγους με παραπάνω.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, quarantine είπε:

Πράγματι είναι πολύ κουραστικό! Το επαναφέρω μήπως και σας διέφυγε.

 

Ηθελα να προτείνω δυο πραγματάκια ακόμα. 1) Οταν απαντάμε αμέσως  στο τελευταίο μήνυμα, δε χρειάζεται να κάνουμε παράθεση.

Είναι η φυσική συνέχεια της συζήτησης. Ετσι γλιτώνουμε το να μη μακραίνει ανούσια το νήμα κι έχουμε πιο συμπυκνωμένο θέμα και καλύτερο αισθητικό αποτέλεσμα.

2) Είναι σχετικό πάλι με τις παραθέσεις σε φωτογραφίες ή βίντεο. Βάζει κάποιος 3-4-5 πολύ ωραίες φωτος. Αν είναι μερικά posts πιο πάνω και κάποιος θέλει να σχολιάσει, μπορεί στην παράθεση που θα κάνει να αφαιρεί τις φωτος κι απλά να γράφει το σχόλιό του. Για τους ίδιους λόγους με παραπάνω.

Ελπίζω να έγινα κατανοητός

Καλησπερα. Το θεμα με την μεγαλη εικονα στα βιντεο θα το δουμε απο το καλοκαιρι και μετα. Την παραθεση την παρεχει η πλατφορμα και ειναι ενα χρησιμο  ''εργαλειο'' ωστε να ειδοποιειται καποιος οταν του απαντανε. Σε περιοδους που τα ποσταρισματα πεφτουν βροχη,κανεις παραθεση σε ενα ποστ για να τη δει το αλλο μελος.Εαν δεν κανεις μπορει να εχουν περασει και 5-10 σελιδες με αναφορες και το μελος να χρειαζεται να ψαξει ολες τις σελιδες.Οπως και να εχει,και στις 2 προτασεις το μελος επιλεγει τον τροπο του ποσταρισματος. Προσωπικα πολλες φορες στις παραθεσεις μου αφαιρω τις φωτο (οταν υπαρχουν) για τον λογο που λες.Αλλα καταλαβαινω και οτι αυτο ειναι πιο χρονοβορο οταν ειναι καποιος απο κινητο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/1/2020 at 5:32 ΜΜ, airfathaaaaa είπε:

μηπως πρεπει να μπει ενα autoresize/scaling στα βιντεο που ανεβαινουν? μερικα απο αυτα ειδικα τα upscaled 4k σε εμας με 4k οθονες πιανουν τοσο χωρος που μοιαζει σαν να ειναι μιση σελιδα

το ξανα επαναφερω γιατι και σημερα απο οτι η κατασταση ειναι τουλαχιστον τραγικη ειδικα με αυτους που τραβανε βιντεο σε portrait 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προς Διαχείρηση .....

Παιδιά η πλατφόρμα παρέχει και τη δυνατότητα να βλέπουμε εάν κάποιο μέλος έχει αντιδράσει σε μιά ανάρτηση στο παρελθόν , αλλά στη συνέχεια την αναίρεσε .....????....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

Προς Διαχείρηση .....

Παιδιά η πλατφόρμα παρέχει και τη δυνατότητα να βλέπουμε εάν κάποιο μέλος έχει αντιδράσει σε μιά ανάρτηση στο παρελθόν , αλλά στη συνέχεια την αναίρεσε .....????....

Ισως υπαρχει αυτη η δυνατοτητα Αγγελε θα πρεπει να το δουμε στις ρυθμισεις.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Ισως υπαρχει αυτη η δυνατοτητα Αγγελε θα πρεπει να το δουμε στις ρυθμισεις.

...ΟΚ ...!!!... ευχαριστώ ..... θα περιμένω ..... ..... ..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διάβασα οτι πιάσαμε τα 200.000 μηνύματα πλέον πριν λίγο και έτσι μου ήρθε η εξής ιδέα...Βασικά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν σε αυτό το νήμα

Πως σας φαίνεται η ιδέα δίπλα από το avatar του κάθε χρήστη να έχουμε την επιλογή να διαλέγουμε badge ο καθένας μας με το καιρικό ή τα καιρικά φαινόμενα που μας αρέσουν?πχ badge για χιονόφιλους, καταιγιδόφιλους,καυσωνάκηδες κτλ κτλ. Φυσικά να μπορούμε να διαλέξουμε πάνω από ένα! Λέω γω τώρα. Αν σας φαίνεται χαζό αγνοήστε με  🙂 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Διάβασα οτι πιάσαμε τα 200.000 μηνύματα πλέον πριν λίγο και έτσι μου ήρθε η εξής ιδέα...Βασικά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν σε αυτό το νήμα

Πως σας φαίνεται η ιδέα δίπλα από το avatar του κάθε χρήστη να έχουμε την επιλογή να διαλέγουμε badge ο καθένας μας με το καιρικό ή τα καιρικά φαινόμενα που μας αρέσουν?πχ badge για χιονόφιλους, καταιγιδόφιλους,καυσωνάκηδες κτλ κτλ. Φυσικά να μπορούμε να διαλέξουμε πάνω από ένα! Λέω γω τώρα. Αν σας φαίνεται χαζό αγνοήστε με  🙂 

Πλάκα θα είχε αν είναι εφικτό χαχα. Καταιγιδοφιλος μέχρι το κόκαλο εδώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

31 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Διάβασα οτι πιάσαμε τα 200.000 μηνύματα πλέον πριν λίγο και έτσι μου ήρθε η εξής ιδέα...Βασικά δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν σε αυτό το νήμα

Πως σας φαίνεται η ιδέα δίπλα από το avatar του κάθε χρήστη να έχουμε την επιλογή να διαλέγουμε badge ο καθένας μας με το καιρικό ή τα καιρικά φαινόμενα που μας αρέσουν?πχ badge για χιονόφιλους, καταιγιδόφιλους,καυσωνάκηδες κτλ κτλ. Φυσικά να μπορούμε να διαλέξουμε πάνω από ένα! Λέω γω τώρα. Αν σας φαίνεται χαζό αγνοήστε με  🙂 

Το θεωρω οτι ετσι το φορουμ θα χωριστει σε ομαδες και δεν θα ηταν καλο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν με το καλο μπουμε σε φθινοπωρινους ρυθμους ας διοργανωσουμε κατι ως φορουμ..Για φιλους γνωστους και αγνωστους που εχασαν τα παντα στις φλογες...Υπαρχουν δεκαδες τροποι...Σκεφτειτε το παιδες...Εγω προσωπικα ηδη εχω καταθεσει χρηματα για την Ευβοια και σημερα κατεθεσα τροφιμα για τους πυροπληκτους της Βαρυμπομπης..

Μπορουμε και ολοι μαζι,πιο μαζικα και ενεργα...

Δεν εχω ακομα βρει το θαρρος να παω προς τα καμμενα...Αλλα θα βοηθησω οσο μπορω οσους οι φλογες τους στερησαν πολλα αν οχι τα παντα..

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση επειδή είμαι νέος στο φόρουμ:

Υπάρχει thread όπου μπορούμε να συζητήσουμε/ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες περί μετεωρολογικών σταθμών;
(Εννοώ ως προς την ποιότητα, τι προτείνει ο καθένας κλπ)
Βλέπω ότι πολλοί έχουν τους δικούς τους, οπότε πρέπει να υπάρχει αρκετή εμπειρία εδώ μέσα.

Με μια πρώτη αναζήτηση δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, biktoras1995 είπε:

Καλησπέρα παιδιά. Μια ερώτηση επειδή είμαι νέος στο φόρουμ:

Υπάρχει thread όπου μπορούμε να συζητήσουμε/ανταλλάξουμε απόψεις και εμπειρίες περί μετεωρολογικών σταθμών;
(Εννοώ ως προς την ποιότητα, τι προτείνει ο καθένας κλπ)
Βλέπω ότι πολλοί έχουν τους δικούς τους, οπότε πρέπει να υπάρχει αρκετή εμπειρία εδώ μέσα.

Με μια πρώτη αναζήτηση δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ!

Kαλησπερα και καλως ηλθες φιλε! Κλικαρε εδω🙂

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Kαλησπερα και καλως ηλθες φιλε! Κλικαρε εδω🙂

 

Όντως, δεν είχα σκεφτεί να ψάξω στην τεχνολογία
Ευχαριστώ πολύ! 😁

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελπίζω να δει αυτό το μνμ κάποιος admin. Απο τότε που έφαγα μπαν, δεν εμφανίζεται κάν η ειδοποιηση με τα προσωπικα μνμτα μου. Δεν μπορώ να λάβω αλλά ούτε και να στείλω μνμτα σε κανεναν. χαχχαχα

Δεν ήθελα να το γράψω στην ανάλύση χαρτών ή αλλου. Ελπίζω να το δει κάποιος!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 ώρες πριν, menidi είπε:

Ελπίζω να δει αυτό το μνμ κάποιος admin. Απο τότε που έφαγα μπαν, δεν εμφανίζεται κάν η ειδοποιηση με τα προσωπικα μνμτα μου. Δεν μπορώ να λάβω αλλά ούτε και να στείλω μνμτα σε κανεναν. χαχχαχα

Δεν ήθελα να το γράψω στην ανάλύση χαρτών ή αλλου. Ελπίζω να το δει κάποιος!!

Τσεκαρε τωρα και στειλε μου μια επιβεβαιωση μεσω π.μ Θαναση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...