Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Σχόλια,παρατηρήσεις και προτάσεις για το φόρουμ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει η δυνατότητα  οι σύνδεσμοι (link) να εμφανίζονται αυτόματα με διαφορετικό χρώμα από το υπόλοιπο κείμενο και επίσης να μην εμφανίζονται ολόκληροι, όταν είναι πολύ μεγάλοι σε μέγεθος.Πχ.  https://el-gr.facebook.com/meteo.kallianos/posts/1251981474953701?__xts__[0]=68.ARAbU4f3PGAKRW-HLtQz158lSSSANSWByClSq51IEIRyEjBP_mtd6DUxKhyt0rUss3qdaPMlOm4RrwbuyWH0H3CQ6sPs401KNfTAqWrH46YR8PUqlc-OOE3S9eo-wvGKSc0t-8q9IciWvCdSXX3WPaTUIAa6ulcG7mtN8dmT3Doehs76x3JbQnu8saOZ1Gypw2fT3nsjamDOQLbiQ72PW5-FvfBihbZYDtOvEaymF5ttW-PIzWxqNfUfN2JNYmdiPgFneKwBTLP7L-I7MpEG_MRE76v4JG7U_zCs6aB0qtQrlw4XWKVhJi56ZA0Zea62t5A0lBmV-f9hLTBNF47tjg&__tn__=K-Re

Ευχαριστώ.

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ως προς το χρώμα τελικά, μόνο αν διαλέξεις το θέμα chameleon, υπάρχει το "πρόβλήμα" .

Επίσης διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να κάνω για δεύτερη φορά επεξεργασία στα μηνύματά μου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, teo_73 said:

Όχι Πανο κανένα πρόβλημα. Κάποια μέλη που γνωρίζαμε καλά από πριν,μπήκαν για χάρη συντόμευσης με αυτό τον τρόπο.

Θα το κοιτάξουμε για τις εικονες.

Τελικα το προβλημα με την εικονα προφιλ το αντιμετωπισα μεσω κινητου, μεσω υπολογιστη καταφερα να βαλω αυτην που ηθελα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, Panos_Katerini said:

Τελικα το προβλημα με την εικονα προφιλ το αντιμετωπισα μεσω κινητου, μεσω υπολογιστη καταφερα να βαλω αυτην που ηθελα...

Για να βαλεις φωτο προφιλ μεσω κινητου με τα επιτρεπομενα mb, θα πρεπει να κανεις screenshot την φωτο με τον γνωστο τροπο. Με αυτον τον τροπο, μειωνεται η αναλυση της φωτο και εφαρμοζει στο προφιλ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 ώρες πριν, Beach-snow NG said:

Μια σκέψη απλή.....Τα γράμματα μήπως μπορεί να γίνουν λίγο πιο έντονα;....σα να μου φαίνονται χαλαρά στο γκρι-άσπρο....

Γινανε λιγο πιο εντονα Κωστα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, gakhun said:

Υπάρχει η δυνατότητα  οι σύνδεσμοι (link) να εμφανίζονται αυτόματα με διαφορετικό χρώμα από το υπόλοιπο κείμενο και επίσης να μην εμφανίζονται ολόκληροι, όταν είναι πολύ μεγάλοι σε μέγεθος.Πχ.  https://el-gr.facebook.com/meteo.kallianos/posts/1251981474953701?__xts__[0]=68.ARAbU4f3PGAKRW-HLtQz158lSSSANSWByClSq51IEIRyEjBP_mtd6DUxKhyt0rUss3qdaPMlOm4RrwbuyWH0H3CQ6sPs401KNfTAqWrH46YR8PUqlc-OOE3S9eo-wvGKSc0t-8q9IciWvCdSXX3WPaTUIAa6ulcG7mtN8dmT3Doehs76x3JbQnu8saOZ1Gypw2fT3nsjamDOQLbiQ72PW5-FvfBihbZYDtOvEaymF5ttW-PIzWxqNfUfN2JNYmdiPgFneKwBTLP7L-I7MpEG_MRE76v4JG7U_zCs6aB0qtQrlw4XWKVhJi56ZA0Zea62t5A0lBmV-f9hLTBNF47tjg&__tn__=K-Re

Ευχαριστώ.

Θα το κοιταξουμε και θα ενημερωσουμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλως σας βρηκα και καλως σας βρηκαμε όλοι όλους ! Ας γινει αυτη η ομαδα και αυτο το φορουμ μια μεγαλη οικογενεια χιονοκαιροφιλων χωρις πάθη και ιντριγκές !

Η γνωση να μοιραζεται απλοχερα απο ολους προς όλους !

Καλη αρχη με Υγεια σε ολους τους συνδαιτημονες !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μήπως πρέπει να βγει η σελίδα του φόρουμ με το όνομα της και επίσης να υπάρχει link με τη σελίδα στο Facebook "καιρικες κουβέντες " ώστε να διαφημιστει το φόρουμ  μέσα απ το Facebook;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, Παπλαμουδας said:

επεξεργασια μηνυματος παιδια; ειναι καπου και δε το βλεπω;

Είναι κάτω κάτω, διπλά από εκεί που λέει "Παράθεση". Αλλά, τουλάχιστον σε εμένα, αν επεξεργαστώ το μήνυμά μου μία φορά , μετά από λίγη ώρα "εξαφανίζεται" η επιλογή "Επεξργασία" και δεν μπορώ να την χρησιμοποιήσω 2η φορά στο ίδιο μήνυμα.

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν έχω να πω τίποτα. Το φόρουμ με ούτε 2 ώρες συνολική χρήση το συνήθισα ταχύτατα χωρίς κανένα θέμα. Σίγουρα πολύ πιο γρήγορα από την αναβάθμιση του προηγούμενου σπιτιού μας.. Αν και εγώ έχω 2 σπίτια τώρα χαχαχαχα. Εξαιρετικό πραγματικά, τα χρώματα, και είναι πολύ καλό που σε μια σελίδα χωράνε τόσα μηνύματα!

 

Καλή συνέχεια.. Αύριο δίνω το τελευταίο μάθημα για πτυχίο, οπότε από αύριο θα έχω άπειρο χρόνο, και θα κάνω και τα δικά μου θέματα για να συνδράμω στην επέκταση της θεματολογίας. [Αύριο θα ανοίξω τα θέματα μοντελομαχίες- καθώς και το θέμα μετεωρολογικό γλωσσάρι-χρήσιμα καιρικά λίνκς στο οποίο θέλω να μου πείτε ιδέες, αν τα διαχωρίσουμε ή όχι]

 

τα λέμε αύριο παίδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το φορουμ -μπραβο στον σχεδιαστη- ειναι στην ουσια facebook σε μορφη ομως φορουμ αν το λεω σωστα. σιγουρα αυτο ειχε στο μυαλο του. ειναι κλασεις ανωτερο και πιο συγχρονο απο οποιοδηποτε φορουμ καιρου στην ελλαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, MetFM said:

το φορουμ -μπραβο στον σχεδιαστη- ειναι στην ουσια facebook σε μορφη ομως φορουμ αν το λεω σωστα. σιγουρα αυτο ειχε στο μυαλο του. ειναι κλασεις ανωτερο και πιο συγχρονο απο οποιοδηποτε φορουμ καιρου στην ελλαδα.

Ακριβως. Ειναι σε στυλ social media.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλοριζικο το νεο σπιτικο μας λοιπον..Μια χαρα ολα..Απλα εαν και εφοσον ειναι εφικτο διπλα σε καθε μελος να αναγραφεται και η τοποθεσια του για λογους προφανεις..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βρε παιδια αφου υπαρχει η τοποθεσια και φαινεται σε καθε ποστ σας. Απο κινητο δεν φαινεται στη mobile εκδοση,αλλα εαν πατησετε τις 3 τελειτσες πανω δεξια στο chrome και τικαρετε το νταμακι για υπολογιστη θα βλεπετε το φορουμ οπως και απο το σταθερο pc.

 

 

 

 

 

viber image 2019-02-24 , 20.50.59.png

viber image 2019-02-24 , 20.50.07.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν ισχύει αυτό που έγραψε ο Blacktan, ότι υπάρχει χρονικό περιθώριο για να διορθώσεις κάποιο μήνυμα, νομίζω ότι αυτό το περιθώριο πρέπει τουλάχιστον να επιμηκυνθεί (αν όχι, κατά τη γνώμη μου πάντα,  να καταργηθεί). Προσπάθησα να αλλάξω λίγο την διατύπωσή μου σε κάποιο μήνυμα και ενώ με άφησε να το διορθώσω. όταν πάτησα save κόλλησε, αφαιρώντας μου το δικαίωμα διόρθωσης στην ανανέωση που έκανα. 

Επεξεργάστηκε από gakhun
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...