Jump to content
GEORGE SNOWMAN

Σχόλια,παρατηρήσεις και προτάσεις για το φόρουμ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Δεν σβηνετε το μυνημα εκτος αν το διαγραψουμε εμεις.Αν θες πες μας ποιο ειναι να το κανουμε αλλοιως επεξεργασου το,ασε μια τελεια μεσα και θα το δουμε.

Εγω γραψει το ιδιο στο σχολιασμο μακροπροθεσμου...και στα καιρικα λινκς...ζηταω να μου πει καποιος το λινκ για τους δεικτες αο ναο..αν μπορεις σβηστο φιλε απο το μακροπροθεσμο και αφησε το στα λινκς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα. να προτεινω να ανοιχτει και ενα θεμα για μετεοσταθμους? πχ daxis,κλπ?ωστε να γραφουμε εκει τυχον αποριες και προβληματα? 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, tendcol είπε:

καλημερα. να προτεινω να ανοιχτει και ενα θεμα για μετεοσταθμους? πχ daxis,κλπ?ωστε να γραφουμε εκει τυχον αποριες και προβληματα? 

Ανοιξε φιλε μου,ελευθερα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

προτείνω να ανοίξει ένα θεμα στο οποίο τα νέα ατομα που θα μπαίνουν αν μπορούν να ρωτούν στους παλιότερους η γενικά ότι θέλουν για τον καιρό πχ συνθήκες χιονοπτωσης. ...κάποιοι που δεν ξέρουν τα 850 hpa και τα 500 και τα λοιπά άμα θέλετε και αν γίνεται θα το ανοίξω εγώ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

49 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

προτείνω να ανοίξει ένα θεμα στο οποίο τα νέα ατομα που θα μπαίνουν αν μπορούν να ρωτούν στους παλιότερους η γενικά ότι θέλουν για τον καιρό πχ συνθήκες χιονοπτωσης. ...κάποιοι που δεν ξέρουν τα 850 hpa και τα 500 και τα λοιπά άμα θέλετε και αν γίνεται θα το ανοίξω εγώ 

Συμφωνω αλλα αν ειναι να ανοιξει ας τον ανοιξει καποιος εμπειρος και να εξηγει καποιες μετεωρολογικες λεξεις...το ειχα σκεφτει και εγω παλιοτερα αλλα δεν το εγραψα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπερα και καλο χειμωνα.

Κατω αριστερα που λεει θεμα προστεθηκε ενα καινουριο θεματακι με τον τιτλο 18z.Με χειμωνιατικη εικονα και πιο ξεκουραστο για τα ματια.Η επιλογη δικη σας.

image.png.e9419e2dbeb9d17c620aba8249bee9d5.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Καλησπερα και καλο χειμωνα.

Κατω αριστερα που λεει θεμα προστεθηκε ενα καινουριο θεματακι με τον τιτλο 18z.Με χειμωνιατικη εικονα και πιο ξεκουραστο για τα ματια.Η επιλογη δικη σας.

image.png.e9419e2dbeb9d17c620aba8249bee9d5.png

Ωραία ιδεά φίλε Θοδωρή!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το νέο μαύρο θέμα/φόντο μου άρεσε πολύ και είναι μόνιμα στο pc μου πλέον.

Αλλά θα ήθελα να επιβεβαιώσω κάτι. Έχω την εντύπωση ότι στο κινητό καταναλώνει άπειρα δεδομένα/mb (όταν δεν είσαι με wifi προφανώς). Εμένα έτσι μου φάνηκε κ για αυτό θα ήθελα να το αναφέρω. Δε ξέρω αν όντως ισχύει ή αν κάποιος άλλος το έχει παρατηρήσει. Ευχαριστώ!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, geopithis είπε:

Το νέο μαύρο θέμα/φόντο μου άρεσε πολύ και είναι μόνιμα στο pc μου πλέον.

Αλλά θα ήθελα να επιβεβαιώσω κάτι. Έχω την εντύπωση ότι στο κινητό καταναλώνει άπειρα δεδομένα/mb (όταν δεν είσαι με wifi προφανώς). Εμένα έτσι μου φάνηκε κ για αυτό θα ήθελα να το αναφέρω. Δε ξέρω αν όντως ισχύει ή αν κάποιος άλλος το έχει παρατηρήσει. Ευχαριστώ!

Ευχαριστούμε φίλε.Δεν έχει τσεκαριστει ακόμα αλλά θα γίνει σύντομα και θα ενημερώσουμε.Πιθανων αυτό (αν γίνεται) να συμβαίνει λόγω του γραφικού της χιονόπτωσης.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας.

Το gif  στο θέμα 18z κατανάλωνε τα 8πλασια mb σε σχέση με το επιλεγμενο θεμα (άσπρο) για αυτό αντικαταστάθηκε από τη στατική εικόνα. Πλεον δεν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο άσπρο και το μαύρο θέμα.Θα ξαναμπεί κάποια στιγμή και το 18z με το gif, (σαν 4ο θεμα) για όποιον θέλει να το χρησιμοποιεί μέσω των δυκτιων κινητής τηλεφωνίας με το ανάλογο όμως κόστος σε mb.Φυσικα μέσω wi-fi δεν υπάρχει κατανάλωση.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θα ήθελα να προτείνω, φυσικά σε εύλογο χρόνο από την λήξη κάθε δημοσκόπησης να βγάζει κάποιος διαχειριστής του forum ένα συμπέρασμα. Αν και αυτό είναι υποκειμενικό βέβαια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν μπορώ να ανεβάσω με print screen τις τελευταίες μέρες. Μπορεί να γίνει κάτι?

Μαικ δεν εχει αλλαχθει κατι.Ανεβαινουν κανονικα με pr.scr.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, teo_73 είπε:

Μαικ δεν εχει αλλαχθει κατι.Ανεβαινουν κανονικα με pr.scr.

δεν ξέρω.. να φταίει ο υπολογιστής μου? Νομίζω πως ούτε στα Γιάννενα μπορώ να το κάνω πλέον

Ανεβάζω μια φωτο για να σου δείξω τι συμβαίνει

errorrrrrrrrrrr.thumb.JPG.9388752b5bad67288e6a530760f400c3.JPG

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν ξέρω.. να φταίει ο υπολογιστής μου? Νομίζω πως ούτε στα Γιάννενα μπορώ να το κάνω πλέον

Ανεβάζω μια φωτο για να σου δείξω τι συμβαίνει

 

Aλλη εικόνα εκτός pr.screen μπορείς να ανεβάσεις?Ανέβασε μια τυχαία φωτό από το p.c σου εδώ.Την παραπάνω με τι τρόπο την ανέβασες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Aλλη εικόνα εκτός pr.screen μπορείς να ανεβάσεις?Ανέβασε μια τυχαία φωτό από το p.c σου εδώ.

ναι φυσικά και μπορώ, αυτό που ανέβασα πριν στην ουσία το έφτιαξα με printscreen στην ζωγραφική, και έπειτα το ανέβασα κανονικά.Άλλο ένα τυχαίο που δεν είναι Print screen ομως

DSC_0010.JPG

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Aλλη εικόνα εκτός pr.screen μπορείς να ανεβάσεις?Ανέβασε μια τυχαία φωτό από το p.c σου εδώ.

Δλδ μπορείς να ανεβάσεις με pr.screen από ζωγραφική και δε σε αφήνει να το ανεβάσεις κατευθείαν από που?Από κάποιο site?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Δλδ μπορείς να ανεβάσεις με pr.screen από ζωγραφική και δε σε αφήνει να το ανεβάσεις κατευθείαν από που?Από κάποιο site?

Μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα Print screen και έκανα κατευθείαν επικόλληση της εικόνας χωρίς καν να χρειαστεί να αποθηκεύσω τίποτα, κάτι που το βρήκα τυχαία. Τώρα απλά πρέπει να μπω στην διαδικασία να κάνω print screen να το βάλω στην ζωγραφική, να το αποθηκεύσω και έπειτα να το βάλω στο φόρουμ. Δηλαδή ας πούμε ότι χρειάζεται μαι μεγαλύτερη διαδικασία.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Μέχρι πριν λίγο καιρό έκανα Print screen και έκανα κατευθείαν επικόλληση της εικόνας χωρίς καν να χρειαστεί να αποθηκεύσω τίποτα, κάτι που το βρήκα τυχαία. Τώρα απλά πρέπει να μπω στην διαδικασία να κάνω print screen να το βάλω στην ζωγραφική, να το αποθηκεύσω και έπειτα να το βάλω στο φόρουμ. Δηλαδή ας πούμε ότι χρειάζεται μαι μεγαλύτερη διαδικασία.

Δλδ μπαίνει το pr screen της ζωγραφικής και δε μπαίνει κατευθείαν π.χ από το μετεοσιελ? Δοκίμασε τα 2 παραπάνω που σου είπα και πες μου🙂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

1 λεπτό πριν, teo_73 είπε:

Δλδ μπαίνει το pr screen της ζωγραφικής και δε μπαίνει κατευθείαν π.χ από το μετεοσιελ? Δοκίμασε τα 2 παραπάνω που σου είπα και πες μου🙂

δεν έχει σημασία το σαιτ βρε τέο δεν ξέρω ίσως να σε μπερδέυω όπως τα λέω χεχε. 

 

 

Πατούσα το κουμπι prtscr σε όποιο σαιτ και να βρισκόμουν, προφανώς δεν έχει σημασία. Και πολύ απλά αφού είχα πατήσει το κουμπί μετά έκανα δεξί κλικ επικόλληση και περίμενα απλά να φορτώσει το Print sceen Μου.  Τώρα πρέπει να μπω στην διαδικασία που περιέγραψα πριν. Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην σε μπερδέψω😋

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

 

δεν έχει σημασία το σαιτ βρε τέο δεν ξέρω ίσως να σε μπερδέυω όπως τα λέω χεχε. 

 

 

Πατούσα το κουμπι prtscr σε όποιο σαιτ και να βρισκόμουν, προφανώς δεν έχει σημασία. Και πολύ απλά αφού είχα πατήσει το κουμπί μετά έκανα δεξί κλικ επικόλληση και περίμενα απλά να φορτώσει το Print sceen Μου.  Τώρα πρέπει να μπω στην διαδικασία που περιέγραψα πριν. Ελπίζω να έγινα κατανοητός και να μην σε μπερδέψω😋

 

Oκ καταλαβα🙂 Τοτε δεν εχει να κανει και με το μη αποδεκτο αρχειο απο τη πλατφορμα αφου συμβαινει αυτο. Κατεβασε το lightshot και δοκιμασε με αυτο να δουμε τι γινεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Oκ καταλαβα🙂 Τοτε δεν εχει να κανει και με το μη αποδεκτο αρχειο απο τη πλατφορμα αφου συμβαινει αυτο. Κατεβασε το lightshot και δοκιμασε με αυτο να δουμε τι γινεται.

ο φίλε σε ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...