Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη χρονια με υγεια!!!Αρκετο κρυο στα Γιαννενα με -5,4 η ελαχιστη και 7,2 τωρα στον σταθμο του Ε.Α.Α

Δυστυχως σχεδον ολος ο υετος που δεχτηκε η περιοχη γυρω απο τα Γιαννενα τον δεκεμβριο ηταν με ανεβασμενες τις θερμοκρασιες με αποτελεσμα  τωρα να εχουμε αυτη την εικονα.

Το μιτσικελι ως τα 1810 μετρα τον νοεμβριο-δεκεμβριο μονο βροχες ετρωγε.(Ειχε και 1-2 πασπαλες στις κορυφες ανευ σημασιας).Λιγα χιονια φαινονται τωρα κυριως στα πιο ψηλα σημεια των βουνων Λακμος και τζουμερκα.

120161410_.thumb.jpg.9b63bf7594cbe2d5bd2a7c88949f06bb.jpg

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλή Χρονιά με υγεία !!!Η πρώτη μου αναφορά  στο καινουργιο φορουμ και επίσης και ο πρώτος πάγος στα αμάξια τα ξημερώματα στη Νέα Κηφισιά για τον φετινό χειμώνα. Θερμοκρασία στους μηδέν με θερμόμετρο αυτοκινήτου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με την τρίτη φορά κατάφερα να ανέβω στο μοναστήρι αφού πλέον ο καιρός ζέστανε  πολύ. Ή διαδρομή είναι από το χωριού μου στα 280μ μέχρι τα 550μ .Το καλό αρχίζει από τα 400μ στο 1 λεπτό που κατάφερε το χιόνι να επιβιώσει καλύτερα. Να πω ότι οι κορυφές των γύρω βουνών φτάνουν τα 770μ .

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Με την τρίτη φορά κατάφερα να ανέβω στο μοναστήρι αφού πλέον ο καιρός ζέστανε  πολύ. Ή διαδρομή είναι από το χωριού μου στα 280μ μέχρι τα 550μ .Το καλό αρχίζει από τα 400μ στο 1 λεπτό που κατάφερε το χιόνι να επιβιώσει καλύτερα. Να πω ότι οι κορυφές των γύρω βουνών φτάνουν τα 770μ .

 

Ευγε φιλαρακι..Κατατοπιστικος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα και καλη χρονια σε ολους με υγεια....

Πωπω...πολλα χιονια στα δυτικα βουνα, μεχρι κατω εντελως στρωμενα....

Παω βολτα προς Βιλλια για να φερω κ το αποψινο....

-0,1οC στα Μελισσια ελαχιστη.....

Ανοιγω θεμα για την 1η του ετους.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 βαθμοί με αίσθηση 6 και συννεφια

Απιστευτο το ποσό χιόνι κρατάει ο Υμηττός στη νότια πλευρά του!!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

10 βαθμοί με αίσθηση 6 και συννεφια

Απιστευτο το ποσό χιόνι κρατάει ο Υμηττός στη νότια πλευρά του!!!!! 

Το ξερω το βλεπω . Αντιστέκεται!!! 

Θα μεινει μεχρι θεοφάνεια οπως το βλεπω απο τα 750+ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχουν αρχισει καποια φαινομενα ηδη σε ευβοια και βοιωτια..Μακαρι καποια εξ αυτων να φτασουν και Αττικη..Ηδη παντως ο καιρος κλεινει στην αθηνα και ευρυτερα με γοργους ρυθμους...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Το ξερω το βλεπω . Αντιστέκεται!!! 

Θα μεινει μεχρι θεοφάνεια οπως το βλεπω απο τα 750+ 

Ευκολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4.0 ελαχιστη ο σταθμος μου στην ταρατσα(σίγουρα 2 βαθμους κάτω στο δρόμο λόγω αναστροφής) 

10.1 ο ελεύθερος προστατευμενος αισθητήρας μου (14 έγραψε ο σταθμος μου που επιρρεαζεται από τον ήλιο που βγήκε κατά τις 9 το πρωί.... Επειγόντως πρέπει να βρω πατέντα....) 

9.1 τώρα με πτωτική ταση

29.8 μέγιστη ριπή ως τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, heavy snow είπε:

Καλη χρονια με υγεια!!!Αρκετο κρυο στα Γιαννενα με -5,4 η ελαχιστη και 7,2 τωρα στον σταθμο του Ε.Α.Α

Δυστυχως σχεδον ολος ο υετος που δεχτηκε η περιοχη γυρω απο τα Γιαννενα τον δεκεμβριο ηταν με ανεβασμενες τις θερμοκρασιες με αποτελεσμα  τωρα να εχουμε αυτη την εικονα.

Το μιτσικελι ως τα 1810 μετρα τον νοεμβριο-δεκεμβριο μονο βροχες ετρωγε.(Ειχε και 1-2 πασπαλες στις κορυφες ανευ σημασιας).Λιγα χιονια φαινονται τωρα κυριως στα πιο ψηλα σημεια των βουνων Λακμος και τζουμερκα.

120161410_.thumb.jpg.9b63bf7594cbe2d5bd2a7c88949f06bb.jpg

 

 

Τραγικη εικόνα της Πίνδου.... Το ίδιο μου ανέφερε τις προάλλες φίλος μου Γιαννιώτης.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8.0 τώρα με αίσθηση 4

Κατρακυλαει η θερμοκρασία με υπέροχο βαρύ καιρό.... 

Σκοτάδι έξω και τα βουνά χαμένα πάλι κάτω απο τα νεφη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χρόνια πολλά σε όλους με τις θερμότερες ευχές για μια χαρούμενη και δημιουργική χρονιά!🙂

Να δούμε τις δέκα χαμηλότερες θερμοκρασίες που καταγράφηκαν σήμερα από αναστροφικούς σταθμούς της χώρας, όσο μπόρεσαν να αναστρέψουν γιατί είχαμε και συννεφιά κάποιες ώρες.

Ζερίκι -11,2

Μαυρολιθάρι Οίτη -10,6

Βωβούσα -7,1

Γρεβενά -6,1

Ποταμιά Βουτύρου -6

Πολιανή -5,9

Τρίπολη -5,4

Νευροκόπι -4,9

Παρανέστι -4,6

Καλάβρυτα -4,1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλησπερα καλη χρονια κ καλες αναφορες κ απο εδω.στις 21.00 το βραδυ εχουμε πιασει ηδη αρνητικη θερμοκρασια στα βασιλικα μιας κ ειναι παγομενα τα αυτοκινητα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

24 βαθμούς σε έκθεση στον ήλιο το θερμόμετρο σήμερα στην πεδιάδα της Ημαθίας.

Και -1,8 με 14,1 κανονικά.

Επεξεργάστηκε από xirolivado
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Τραγικη εικόνα της Πίνδου.... Το ίδιο μου ανέφερε τις προάλλες φίλος μου Γιαννιώτης.... 

Οντως τραγικη...Ελπιζω να αλλαξει συντομα αυτο και να εχουμε καλες αναφορες και απο εδω και με χιονοστρωση στην πολη.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...