Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω να χτυπάμε πολλά μείον απόψε πεφτει ραγδαια. Το καλό είναι ότι οι δενδροκαλιεργειες ξεκουράστηκαν αρκετες ώρες με τους παγετους,  το κακο είναι όταν θα ξυπνήσουν τι θα τα δωσουμε να πιουνε

20200121_181854.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παμε για γερες αναστροφες σημερα...Η συννεφια διαλυθηκε..Εδω η ελαχιστη σημερα επεσε νωρις το πρωι στους 7 βαθμους...Αλλα με αυξημενες νεφωσεις ολη τη νυχτα μεχρι το πρωι..Σημερα το βραδυ μεχρι νωρις το πρωι αυριο παμε για πολυ χαμηλοτερες Τ σε ολο τον νομο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παμε για αρκετο κρυο αποψε αν και προτημουσα τη συννεφια που παντα σε κανει να ελπιζεις σε κατι...τιποτα το σημαντικο στον οριζοντα με τα τωρινα...καλο βραδυ σε ολους και ολες..!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3,9οC Μελίσσια τώρα,, σε μια ακόμη αρκούντως χειμωνιάτικη μέρα....6,4οC η μέγιστη....

Χόχλια -6οC νωρίς το πρωί....συνεχόμενες παγωνιές τις τελευταίες 30 ημέρες....

ΥΓ Ρε Χελμέ, πετάξτε τους σταθμούς από τις ταράτσες ρεεεεεεεεε…..τι θα πιάσεις απόψε με την αναστροφή?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σήμερα βλέπω να είναι η πρώτη φορά αυτού του χειμώνα που θα προλάβουμε να πέσουμε κάτω από το 0 την ίδια μέρα ξανά ....στους +0,9 C τώρα ενώ ο Λαγκαδάς στους -2,1 ήδη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, freeze είπε:

Σήμερα βλέπω να είναι η πρώτη φορά αυτού του χειμώνα που θα προλάβουμε να πέσουμε κάτω από το 0 την ίδια μέρα ξανά ....στους +0,9 C τώρα ενώ ο Λαγκαδάς στους -2,1 ήδη 

Ενα -6 το εχετε το πρωι...

4.8 τωρα στον Ευοσμο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-2 βαθμοί αυτήν την ώρα εδώ στο Μακροχωρι λογικά θα έχουμε λίγο ισχυρότερο παγετό περισσότερα μείον το ξημέρωμα αύριο σε σχέση με το σημερινό -5 ... αφού χτες την ίδια ώρα ήμασταν στο μηδέν και το -2 το είχαμε πιάσει στις 3 τα ξημερώματα .... αν δεν χαλάσει κάτι την αναστροφή πάντα.... 

σπλα χάνουμε εντυπωσιακές ελάχιστες αν είχαμε έστω και 5 πόντους ολική χιόνοκάλυψη ......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερες..Στους 2.2 εφτασε η ελαχιστη πριν καμια ωρα..Στους 3.3 βαθμους τωρα.Της αναστροφης το καγκελο...Στα βορεια του νομου σιγουρα εχουμε αρνητικες ελαχιστες...Καλη συνεχεια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3.3 ελαχιστη ο σταθμος μου στην ταρατσα μου.......... - 0.5 το αυτοκίνητο μου έξω από την πύλη του ΕΜΠ στο πιο αναστροφικο σημείο του Ζωγραφου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, menidi είπε:

-1.5 στο γειτονικό Τατόι. Εδώ κάπου στο 0. 

Η πιο χαμηλή της χρονιάς. Βέβαια θυμάμαι πριν 15-20 χρόνια εδώ, χτυπούσαμε καμια 10αριά αρνητικές κάθε χειμώνα. Τώρα δυσκολεύεται πάρα πολύ. Ισως να φταίει και η αυξημένη δόμηση πλέον. Αλλά χτυπούσαμε εύκολα μέχρι -2. Ο φίλος ο antinod φαντάζομαι θα το θυμάται. 

Περυσι μολις το Τατοι χτυπησε περιπου 15μερες με αρνητικες Τ φιλε Θαναση!Ολοι βιωνουμε τη θερμανση του κλιματος,αλλα καλο ειναι να μη μας οδηγει σε δημιουργια μυθων στο μυαλο μας.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα ...μειον 9,8 στα γρεβενα και θα ανεβουμε πανω απο τους 10 σημερα ανετα ...διαφορα 20 βαθμων και βαλε..σημερα λιωνουν τα παντα απο χιονι..πολυ υψηλες θερμοκρασιες στα ορεινα ..και κυριως στα δυτικα ορεινα...λες και ειχαν και χιονι για ν λιωσει χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-8.4 ελαχιστη στα Καλάβρυτα στα 730μ 

13.3 μέγιστη πριν λιγο

Διακύμανση 21.7 βαθμοι

 

-9.8 ελαχιστη στο Παος Καλαβρύτων στα 630μ

14.9 τώρα 

Διακύμανση 24.7 βαθμοι

 

Τρίπολη 650μ

Ελαχιστη - 8.2

Μεγιστη 14.6 τωρα

Διακύμανση 22.8 βαθμοι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα μας εκαναν την τιμη να εμφανιστουν και καποια cirrus... Το λες και προοδο...

helexpo (2).jpg

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

-8 ελάχιστη στα Γιάννενα.  στο γραφείο  όμως του πανεπιστήμιου που έχουμε οι μεταπτυχιακοί, έκανα το κομμάτι μου, οπότε ο μικρός σταθμός oregon έδειξε 28 βαθμούς ακριβώς!! και ήμουν άνετος με τις 2 μπλούζες μέσα χαχαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και να βρεξει παλι στην επομενη κακοκαιρια ως τα 2300 μετρα υψομετρο οπως τον δεκεμβριο δεν μας πειραζει καθολου...Δεν υπαρχουν χιονια να λιωσουν...

Λιγα χιονια φαινονται να εχουν απομεινει απο τα 2300μ στην οροσειρα των τζουμερκων.Η πιο ψηλη κορυφη φτανει ως τα 2429μ.

Στα 2295 μετρα υψομετρο του λακμου τετοιο χαλι δεν εχω ξαναδει τελη Γεναρη.

2126527794_.thumb.jpg.878be35cd00978832e24d7751f71df7f.jpg

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...