Jump to content
teo_73

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα .... Ζέστη και σαπιλα σήμερα με τον υδράργυρο ήδη στους 12,6 με ελάχιστη 2,3  ... Σχεδόν άπνοια και μη χειρότερα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σημερα οντως ειναι ο κλασικος νοτιαδοκαιρος σιχαμα...

Εκτοξευση απο τα 3-4αρια σε 9.5 ελαχιστη και ηδη 14 βαθμους με νοτιαδακι συννεφια κ υψηλη υγρασια...

Κοντα 1 μηνα βοριαδες κ παγωνιες παμε για ρεσταρτ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

 

image.thumb.png.39d15a24fdbbf18bd5c240b89bc45614.png

 

νέφη δυτικού ρεύματος στο Μιτσικέλι Αναμένοντας μια τυπική κακοκαιρία..

Τουλαχιστον να καταφερει να ριξει ενα χιονι της προκοπης στις κορυφες του Μιτσικελιου.

Μεχρι στιγμης στον φετινο χειμωνα απο τα 1500-1600μετρα  ως τα 1800 στο Μιτσικελι 1-2 πασπαλες ειχε ανευ σημασιας.

Πιο χαμηλα απο τα 1500 μετρα ουτε πασπαλα δεν εκανε.

Ας ελπισουμε να μην ξαναδουμε Β.Α ρευμα τον επομενο μηνα.

 

 

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, heavy snow είπε:

Τουλαχιστον να καταφερει να ριξει ενα χιονι της προκοπης στις κορυφες του Μιτσικελιου.

Μεχρι στιγμης στον φετινο χειμωνα απο τα 1500-1600μετρα  ως τα 1800 στο Μιτσικελι 1-2 πασπαλες ειχε ανευ σημασιας.

Πιο χαμηλα απο τα 1500 μετρα ουτε πασπαλα δεν εκανε.

Ας ελπισουμε να μην ξαναδουμε Β.Α ρευμα τον επομενο μηνα.

 

 

 

Αυτή η εβδομάδα φαίνεται να είναι η πρώτη κάπως πιο χειμερινή εβδομάδα Μίλτο. μακάρι να μην ξαναέρθει ο σάπιος βορειοανατολικός, και να έχουμε δυτικές συνιστώσες επιτέλους. όπως είπες, δεν πάει άλλο αυτό... Βλέπω συννεφιάζει σιγά σιγά. Άντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε σε μια τυπική διαταραχή.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Yπέροχη μέρα εδώ στα Μελίσσια, με κλειστό καιρό ολικά συννεφιασμένο (δεν είχα μπει στον κόπο μα δω και νόμιζα ότι θα έχουμε ηλιοφάνεια σήμερα) και μηδέν ήλιο….μοιάζει ωσάν την αναμονή του χιονιά....

6,4οC η ελάχιστη θερμοκρασία....12oC η μέγιστη....11,7οC τώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xόχλια 0-9οC σήμερα, 8οC τώρα.....σχεδόν 0οC τώρα στα 1850μ. στο Βελούχι (με 5οC στα 850)….

ΥΓ Με δυτικούς ανέμους που βλέπω ψηλά (700hpa) για αύριο, βλέπω να έχουμε εκπληξούλες…..μιας και ήδη στα κεντρικά βλέπω πιάνουμε ή προσπαθούμε να πιάσουμε το 0οC στα 850....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όμορφη μερούλα η σημερινή, στα γκρίζα με μια φλατ συννεφιά, ωραία μουντάδα.. χθες θύμιζε άνοιξη και ήταν ότι πρέπει για μια βόλτα..

Και με μια δροσιστική φραπεδιά αυτή τη στιγμή, χρόνια μου πολλά καθώς σήμερα κλείνω ένα χρόνο απ' την εγγραφή μου στο φόρουμ, στο παλιό τότε.. όπως και τότε έτσι και τώρα θα μας ευχηθώ τα καλύτερα και να ξυπνήσει επιτέλους το θηρίο! Ως ένα χρόνο Winterlove θα σας πω πως μέγας είναι ο Φλεβάρης (χαχα άμα θέλει..😉).. σας ευχαριστώ!!

Τις επόμενες μέρες λόγικα θα διευθετήσω το θέμα με τη κατασκευή του ξύλινου μετεωρολογικού κλωβού που έχω σκοπό.. με σκοπό ακριβέστερες τιμές θερμ. στον επόμενό μου σταθμό, που θα φροντίσω είτε να συνδέεται στο internet, είτε να διαθέτει λογισμικό και γενικά με κάποιον τρόπο (usb..), να μπορώ να παίρνω τις τιμές στον υπολογιστή μου και να τις καταχωρώ, χωρίς να κάθομαι να τις γράφω χειρόγραφα και να χάνω πολύτιμο χρόνο.. τις τελευταίες μέρες δυστυχώς ήμουν αρκετά πιεσμένος με εργασίες της σχολής ώστε να το διευθετήσω εγκαίρα.. αλλά αναμένεται...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Χιονοδρομικό κέντρο Περτουλίου σήμερα το πρωί για πικ νικ οτι έπρεπε 

20200126_104853.jpg

Επεξεργάστηκε από teopap7
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ελαχιστη 2,3 και μέγιστη 12,9 ... Με ήλιο το μεγαλύτερο διάστημα και μια χαμηλή νέφωση ον-οφ που από το μεσημέρι αργά έγινε πιο πυκνή .... Καλά τα χιονοδρομικά μιας που έγινε αναφορά πιο πάνω κλενε ... είχαν που είχαν 2 μήνες καλούς ο ένας πάει και ο δεύτερος δεν μας τα λέει ακόμα καλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πωπωπωπω....είχα κλείσει τα ρολό και άνοιξα κι έπαθα πλάκα....βρεγμένοι οι δρόμοι και ψιχαλίζει ακόμη....η θερμοκρασία 10,3οC και άπνοια!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ασθενης βροχη και στο κεντρο της Αθηνας...δεν φαινεται κατι πολυ σημαντικο για να δουμε.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

Απο τι βλεπω στην Εμυ , στην Μικρα οι πιο υετοφοροι μηνες ειναι οι Δεκεμβριος - Μαρτιος και ακολουθουν Νοεμβριος , Ιανουαριος και Φεβρουαριος...Οι λιγοτεροι υετοφοροι ειναι Αυγουστος - Σεπτεμβριος - Ιουλιος...

Η θερμοκρασια ειναι στους 9.8 στον Ευοσμο με ελαχιστη 5.3 (!!)

Ηλιοφανεια φυσικα...

helexpo (5).jpg

Τουλάχιστον ο Σεπτέμβρης είναι από τους λιγότερο υετοφόρους. Το λέω γιατί είναι ο γενέθλιος μήνας μου. Όσο για σήμερα είχα 0-12 θερμοκρασιακή διακύμανση.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, heavy snow είπε:

Μολις αρχισε και ψιχαλιζει στα Ιωαννινα!!!

κοσμοϊστορικό γεγονός σηκωθείτε αδέρφια!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...