Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πω πω παιδιά ρίχνει τα κερατά του κυριολεκτικά .... παρά πολυ πυκνη χιονόπτωση με νιφαδες δυευρα τριευρα και βάλε...

http://zarouchlacam.forecastweather.gr/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλη τη παρέα.Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και γράφτηκα σήμερα ελπίζω ως γούρι για να δούμε και εμείς στα νότια της Αθήνας κάτι καλό. Είμαι Γλυφάδα κέντρο και ελπίζω να δούμε έστω και για λίγο καθαρή χιονόπτωση! Προς το παρόν είμαι ακόμα σε αναμονή και εδώ στα νότια προάστια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

Καλημέρα σε όλη τη παρέα.Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και γράφτηκα σήμερα ελπίζω ως γούρι για να δούμε και εμείς στα νότια της Αθήνας κάτι καλό. Είμαι Γλυφάδα κέντρο και ελπίζω να δούμε έστω και για λίγο καθαρή χιονόπτωση! Προς το παρόν είμαι ακόμα σε αναμονή και εδώ στα νότια προάστια

Καλως ηλθες φιλε και καλες αναφορες.🙂 Μακαρι να το δουμε και εμεις οι παραθαλασσιοι😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

με το ρυθμό που ανεβαίνει η θερμοκρασία εδώ θα λιώσουν τα μέταλα, 8.7 βαθμοί, άερας και σταγόνες στην Λάρισα. χιονοκουρτίνες στον Κίσσαβο μέχρι περίπου τα 1000 μέτρα αν μπορώ να διακρίνω καλά [έχει χτιστεί μια πολυκατοικία και με εμποδίζει κάπως..]

Πιο χαμηλά είναι οι χιονοκουρτίνες Μιχαήλ, στην Σπηλιά στα 850μ. το έχει στρώσει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδες χαιρετίσματα κι απο μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φόρουμ και παρακολουθώ σιωπηλός. Είπα να μιλήσω σήμερα (για γούρι) στην πρώτη σοβαρή χιονοπιθανότητα και για το κέντρο της Αττικής. Χωρίς πολλές γνώσεις, έχω την αίσθηση ότι τα δεδομένα τουλάχιστον για πολύωρη χιονόπτωση είναι μαζί μας.. Άντε πάμε να δούμε..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, gerry snow είπε:

Παιδες χαιρετίσματα κι απο μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φόρουμ και παρακολουθώ σιωπηλός. Είπα να μιλήσω σήμερα (για γούρι) στην πρώτη σοβαρή χιονοπιθανότητα και για το κέντρο της Αττικής. Χωρίς πολλές γνώσεις, έχω την αίσθηση ότι τα δεδομένα τουλάχιστον για πολύωρη χιονόπτωση είναι μαζί μας.. Άντε πάμε να δούμε..

Καλως ηρθες!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κρυσωσε για τα καλα εδω ενω το ψιλοβροχο συνεχιζεται συνοδεια ΒΔ.Λογικα στους 6c ειμαστε αν κρινω απο το σταυθμο της μακρακωμης.Στους 2,2c ο δομοκος,λογικα θα ρχισει να το γυρναει σε λιγη ωρα!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, teo_73 said:

Καλως ηλθες φιλε και καλες αναφορες.🙂 Μακαρι να το δουμε και εμεις οι παραθαλασσιοι😉

Ευχαριστώ! Αυτή τη στιγμή είμαστε γύρω στους 13 βαθμούς εδώ στη Γλυφάδα. Το κακό με εμένα είναι οτι επειδή είμαι πολύ κεντρικά και βλέπω θάλασσα και είμαι σε σχεδόν μηδενικό υψόμετρο (άντε 10-15 μέτρα να έχω δε νομίζω παράπανω) χάνω πολλά λόγω θερμοκρασιών. Αλλά αυτή τη φορά το ελπίζω να δω καθαρή χιονόπτωση γιατί θα έχει διάρκεια. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, South Athens said:

Καλημέρα σε όλη τη παρέα.Παρακολουθώ καιρό το φόρουμ και γράφτηκα σήμερα ελπίζω ως γούρι για να δούμε και εμείς στα νότια της Αθήνας κάτι καλό. Είμαι Γλυφάδα κέντρο και ελπίζω να δούμε έστω και για λίγο καθαρή χιονόπτωση! Προς το παρόν είμαι ακόμα σε αναμονή και εδώ στα νότια προάστια

Καλώς ήρθες φίλε ! Καλές αναφορες!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η θερμη εισβολη φαινεται ξεκινησε στις δυτικες περιοχες της ηπειρου και σε ιονια νησια.

Μερικες μεγιστες μεχρι στιγμης απο δυτικα σε σταθμους του Ε.Α.Α

Στα Γιαννενα σε μια ωρα ανεβηκε απο τους 4 στους 8 βαθμους η θερμοκρασια λες και μας ηρθε αποτομα ζεστος αφρικανικος αερας.Τωρα ειμαστε στους 9,2 βαθμους.Για να δουμε ποσο ψηλα θα φτασουν οι θερμοκρασιες.

Ευτυχως δεν εχουμε φαινομενα γιατι θα εβρεχε μεχρι την κορυφη στο αχιονο Μιτσικελι στα 1810 μετρα.

Κερκυρα 14,9

Παργα 14,5

Ηγουμενιτσα 13,1

Αρτα 13,1

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σταύρε ευτυχώς που ειχες υψηλή θερμοκρασία πριν....χαχαχαχαχα…...γατάκι ανέβηκες πάνω έ? 

Αντε στελνε όσο χώνει.....και στουπίδια τώρα που είναι μέρα.....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, gerry snow είπε:

Παιδες χαιρετίσματα κι απο μένα. Είμαι κάποιο καιρό στο φόρουμ και παρακολουθώ σιωπηλός. Είπα να μιλήσω σήμερα (για γούρι) στην πρώτη σοβαρή χιονοπιθανότητα και για το κέντρο της Αττικής. Χωρίς πολλές γνώσεις, έχω την αίσθηση ότι τα δεδομένα τουλάχιστον για πολύωρη χιονόπτωση είναι μαζί μας.. Άντε πάμε να δούμε..

Γεια σου gerry καλως ηλθες.✌️

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, dionisis00 είπε:

Βρεχει στη Σεττα στα 925m. Αντε να δουμε ποτε θα το γυρισει.

Εισαι εκει? Κι αν ναι φοβασαι οτι δεν θα ριξει στη Σεττα? Προσοχη μεγαλη εκει Διονυση, εκει αγριευει πολυ ο καιρος και απ οτι φαινεται στους χαρτες θα ειναι στο επικεντρο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...