Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πως την πατήσαμε έτσι! Μαρούσι κόλλησε στους 3.4 αυτό ήταν δε πάει άλλο κάτω εδώ και μια ώρα! Βροχή μια χαρά

Αλλά αλήθεια τώρα, γιατί πιστέψαμε οτι με -5,5 και υποστήριξη -28 θα έκανε χαμό στα ΒΠ? Μας μπέρδεψε η Ζηνοβεία;;;

Σε καμία των περιπτώσεων δεν έχουμε level παγοποίησης τώρα τα 600μ. Βρέχει/Χιονονερίζει στον διόνυσο στα 550μ.!!

Επεξεργάστηκε από mrpaco
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παίδες από τα 280μ στην  ΒΑ Βοιωτία .Τα 74km/h φτάνουν οι ριπες του ΒΑ . Νομίζω ότι είναι περιττό να γράψω  Εάν το έστρωσε 😄. Κάποιες στιγμή από 0,3 βαθμούς και χιόνι   φτάσαμε τους 2,5 ! Λίγα πράγματα και στο εσωτερικό του νόμου αφού μιλάμε για 10 πόντους στα 400μ  από φωτο που είδα . 

1,4 βαθμοί τώρα,τρελός αέρας  και συνεχίζει χιονόνερο. 

Προσωπικά δεν παραξενευομαι καθόλου . Όταν παίζεις σε λίγα χιλιόμετρα μεταξύ ΒΔ και ΒΑ ανέμου και έχεις οριακές Θ στα 850 ,μπορεί να σε πουλήσει ανά πάσα στιγμή.

Η συνέχεια λογικά ανήκει από Θήβα και νοτιότερα .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μέχρι στιγμής τεράστιος νικητής το ICON!!!! Ποιος να το έλεγε!! Μαρούσι έπεσε λίγο ακόμα η τεμπ αλλά τπτ σοβαρό στον ορίζοντα.. 3.1C Βροχή και μόνο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλημερα..Τι εγινε ρε παιδια??

 

Καλημέρα φίλε! Μου θύμησες μια ατάκα από τους απαράδεκτους 😄😄😄

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα. Οι Αττικάριοι πρέπει να έχουμε υπομονή, πριν τις 8, μην πω πριν τις 12 το μεσιμέρι, το μόνο που περιμέναμε ήταν μια έκπληξη και τπτ άλλο. Στους 4 η Τ εδώ με συνεχή πτώση το τελευταίο μισάωρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Καλημέρα φίλε! Μου θύμησες μια ατάκα από τους απαράδεκτους 😄😄😄

 

Καπως ετσι αδερφε μου...Εχω κι αλλες ατακες..Αλλα για πιο μετα...Ελπιζω η βορεια Αττικη να παρει μπρος...Εμεις εδω κατω ουτε υετο ουτε θερμοκρασιες..

Σκεψου 1.4mm και εχω 5.8 βαθμους..Ενταξει θερμοκρασιακα δε περιμενα κατι αλλα ο υετος μεχρι την θαλασσα που πηγε..40-50mm ταζανε τα σκουπιδομοντελα...Αερας μονο και τα μυαλα στα καγκελα..

Δε βαριεσαι..Καλα να μαστε φιλαρακι...Ζεστασια και χουχουλιασμα..Παλι καλα που ειναι αργια..Ζεστο καφεδακι και χαλαρα...😘

Παλι καλα που δεν πειστηκα ν ανεβω κοκκινο..Πρωτη φορα που μου πεταξε σποντα η βιβη..Για να ξερεις ποιος το στραβωσε...Σκεψου να μουν και γω χωριο..Θα γελαγανε μαζι μας οι κυριες...

Μητσακο θα παρουμε εκδικηση στην Λεσβο εμεις εν μεσω κακοκαιριας...😛

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αναφερθώ πως χάθηκε το διονυσοβουνι πολύ καλό αυτό εμπειρικά γίνεται το μπασιμο σιγα σιγα κλείνει ο καιρός εντελώς.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/1/2020 at 6:59 ΠΜ, Ski snow είπε:

Μηπως παιδια ειναι ακομα κοντα το χαμηλο και τραβαει την θερμ..... θερμενει. Να περιμενουμε καποιες ωρες ακομα

Σίγουρα έχασε το αεροπλάνο για Ρόδο . Θα πάρει το επόμενο. giphy.gif

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καπως ετσι αδερφε μου...Εχω κι αλλες ατακες..Αλλα για πιο μετα...

 

Και εγώ αλλά σηκώθηκα να γράψω αλλά έκανα ασκήσεις ηρεμίας για να επανέλθω στην τάξη. Ας ευχαριστήσουμε έστω και αυτό που κάνει και θα δούμε τι θα γίνει . Το χαμηλό πάντως φαίνεται να έχει πάει για ρακές 😄.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ήρεμα παίδες,δεν έχει έρθει ακόμη το κυρίως πιάτο. -2.1 η ραδιοβοληση της Αθήνας. Λογικά από εδώ και πέρα θα αρχίσει να πέφτει η Τ.

Επεξεργάστηκε από antinod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, antinod είπε:

Ήρεμα παίδες,δεν έχει έρθει ακόμη το κυρίως πιάτο. -2.1 η ραδιοβοληση της Αθήνας.

Μακη μπορει να χρειαστει να απομακρηνθει λιγο το χαμηλο, να εχουμε θερμ..... κανει κυκλωγενεση? Τι βλεπεις?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 minutes ago, kokkinos said:

Καλημέρα. Οι Αττικάριοι πρέπει να έχουμε υπομονή, πριν τις 8, μην πω πριν τις 12 το μεσιμέρι, το μόνο που περιμέναμε ήταν μια έκπληξη και τπτ άλλο. Στους 4 η Τ εδώ με συνεχή πτώση το τελευταίο μισάωρο.

Η έκπληξη μέχρι στιγμής είναι τα χιονόνερα στον Διόνυσο δυστυχώς. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βγήκα και είδα το αναλογικό γιατί ο σταθμός υποφέρει με τέτοιο αέρα . 34mm ζωή να έχουν! Σταθερά 1,4 βαθμοί, 0,6 dp. 

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1oν.....η ραδιοβόληση 00Ζ στην Αθήνα, έδειξε -2.1οC στα 1376μ. (στάθμη 850), με -30.1oC στα 500hpa.....κάπου περίπου στις3-4 η ώρα σήμερα.....όπως φαινόταν....άλλη κακοκαιρία ή αργοπορημένη;;;;

2ον.....το Χ ειναι πλέον πλησίον της Ρόδου κσι στα 999hpa....θ αρχισει αραγε η φαση να ισορροπει τωρα;;;.

1,5οC στα Ανω Μελίσσια.....

20200106_071337.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημερα παιδες και χρονια πολλα στους εορταζοντες. Φοβερος αερας και πολυ νερο. Τ παιζει απο 3,5 εως 4. Μαρουσακης πριν απο λιγο, απο το απογευμα και μετα τα χιονια στα βορεια προαστια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

1oν.....η ραδιοβόληση 00Ζ στην Αθήνα, έδειξε -2.1οC στα 1376μ. (στάθμη 850), με -30.1oC στα 500hpa.....κάπου περίπου στις3-4 η ώρα σήμερα.....όπως φαινόταν....άλλη κακοκαιρία ή αργοπορημένη;;;;

2ον.....το Χ ειναι πλέον πλησίον της Ρόδου κσι στα 999hpa....θ αρχισει αραγε η φαση να ισορροπει τωρα;;;.

1,5οC στα Ανω Μελίσσια.....

20200106_071337.jpg

Κωστα, προφανος αργοπορημενη. Οπως τα γραφεις, αργοτερα θα κανει μπουκα. Απο εδω προς τα ανατολικα του νομου???????  Θα δειξει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, antinod είπε:

Ήρεμα παίδες,δεν έχει έρθει ακόμη το κυρίως πιάτο. -2.1 η ραδιοβοληση της 

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

Ξεκίνησε χιονουυελλα μόλις Τώρα και έστρωσε στις σκεπές σε χρόνο dt

Απίστευτο 

 

Αραγε τωρα πιανει η μπουκαααααα. Εσυ που εισαι? Ανατολικα του νομου.?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...