Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 minute ago, snowmix99b said:

Αναφέρω κανονικές νιφάδες μεσα στη βροχη Κηφισιά Γ.Λυρα AVIN 237μ 

τις ίδιες θα είδαμε, εγώ τις είδα  να περνάνε μόλις, Τατοϊου και Χαρ. Τρικούπη χαχαχαχ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σούζη στο ΣΚΑΙ επιμένει για χιονόπτωση αργότερα στα ΒΠ χωρίς χιονόστρωση. Ήταν πολύ αναστατωμένη από τις κατηγορίες εναντίον των μετεωρολόγων γιατί ας μην ξεχνάμε είναι το επάγγελμά τους, από αυτό ζουν. 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έτσι για την παρατήρηση. ΟΛΑ τα μοντέλα για την περιοχή της Ζαρουχλας. Μεχρι πριν 2 μέρες που τα κοίταζα όλα έδειχναν παύση απο σημερα το ξημερωμα το πολυ μεχρι της προμεσημβρινες ωρες. 

Αντιθετως συνεχίζει να χιονίζει και μάλιστα πλεον πολυ πυκνά... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απο τις 13:30 περίπου έχουμε μηδενίσει θερμοκρασιακά. Η έντονη χιονόπτωση συνεχίζεται και πλέον βάζει πόντους ευκολότερα. 30 τα χιλιοστά για σήμερα και 60 σύνολο απο εχθές. Η Πάρνηθα πάνω απο τα 700-800 μέτρα πρέπει να έχει πολύ πολύ πράγμα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, enigma said:

Σούζη στο ΣΚΑΙ επιμένει για χιονόπτωση αργότερα στα ΒΠ χωρίς χιονόστρωση. Ήταν πολύ αναστατωμένη από τις κατηγορίες εναντίον των μετεωρολόγων γιατί ας μην ξεχνάμε είναι το επάγγελμά τους, από αυτό ζουν. 

  

Αφου εχω ολικη χιονοστρωση χαχαχα παλι εξω επεσε λοοοοολ 😂😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Έτσι για την παρατήρηση. ΟΛΑ τα μοντέλα για την περιοχή της Ζαρουχλας. Μεχρι πριν 2 μέρες που τα κοίταζα όλα έδειχναν παύση απο σημερα το ξημερωμα το πολυ μεχρι της προμεσημβρινες ωρες. 

Αντιθετως συνεχίζει να χιονίζει και μάλιστα πλεον πολυ πυκνά... 

Αυτό σημαίνει ότι τα φαινόμενα πήγαν πιο δυτικά από το αρχικώς αναμενόμενο λόγω της θέσης του χαμηλού. Εγώ θα προσθέσω μήπως μεταφέρθηκαν για κάποιες ώρες; 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Αφου εχω ολικη χιονοστρωση χαχαχα παλι εξω επεσε λοοοοολ 😂😂😂

ΒΠ εννοεί Μαρούσι, Κηφισιά, Μελίσσια, Χαλάνδρι κτλ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, enigma said:

ΒΠ εννοεί Μαρούσι, Κηφισιά, Μελίσσια, Χαλάνδρι κτλ

Μα εκει δεν ηταν οντως να στρωσει.. Με αυτους τους χαρτες δεν ηταν ποτε ευνοικο για χιονοστρωση κατω απο ερυθραια.. Αλλο που οι μετεωρολογοι μας καναν να το πιστεψουμε εν μερη. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Για πρωτη φορα μετα τις 10 το πρωι σημειωνεται πτωση της Τ εδω. Στους 3.9C τωρα και ευχομαι εστω και τωρα να αρχισει να παιρνει τον κατηφορο πρωτου χαθει ο υετος.

Υετος πλουσιος συμφωνα με δορυφορικη και 6αρι μεχρι αυριο μεσημερι 

Επεξεργάστηκε από nikolas 2365
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, HuxFlux said:

Για πρωτη φορα μετα τις 10 το πρωι σημειωνεται πτωση της Τ εδω. Στους 3.9C τωρα και ευχομαι εστω και τωρα να αρχισει να παιρνει τον κατηφορο πρωτου χαθει ο υετος.

Πολυ δυσκολο να πεσει περαιτερω.. Δυστυχως το βλεπω πολυ οριακο το πραγμα, το βραδυ θα δειξει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Dusterakos said:

Αφου εχω ολικη χιονοστρωση χαχαχα παλι εξω επεσε λοοοοολ 😂😂😂

Όχι υπερβόρεια. Η Σούζη πάντα διαχωρίζει τα υπερβόρεια (Διόνυσος,Αγ.Στέφανος κτλ) από ΒΠ. 

Μιλάει για Μαρούσι, Κηφισιά και τέτοια. Εκεί είπε νωρίτερα οτι μέχρι το βράδυ θα χιονιστούν σίγουρα αλλά χωρίς χιονόστρωση στους δρόμους. Για κέντρο και νοτιότερα τπτ

Εντωμεταξύ κέντρο Γλυφάδας το φορητό θερμόμετρο μου στο μπαλκόνι τσέκαρα τώρα και δείχνει ένα τραγικό και ανεκδιήγητο 8.0!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Όχι υπερβόρεια. Η Σούζη πάντα διαχωρίζει τα υπερβόρεια (Διόνυσος,Αγ.Στέφανος κτλ) από ΒΠ. 

Μιλάει για Μαρούσι, Κηφισιά και τέτοια. Εκεί είπε νωρίτερα οτι μέχρι το βράδυ θα χιονιστούν σίγουρα αλλά χωρίς χιονόστρωση στους δρόμους. Για κέντρο και νοτιότερα τπτ

Εντωμεταξύ κέντρο Γλυφάδας το φορητό θερμόμετρο μου στο μπαλκόνι τσέκαρα τώρα και δείχνει ένα τραγικό και ανεκδιήγητο 8.0!

Πως γινετε να εχεις 8 στη γλυφαδα ενω εγω στον αλιμο μολις επεσα στους 6 ακριβως ενω συνεχιζει με πτωτικες τασεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...