Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω προσωπικά ήδη έχω πλευσει για τον μέγα ιστορικό στις 20 Ιανουαρίου 🤣 Τώρα Ποιανης χρονιάς  20 Ιανουαρίου δεν ξέρει κανείς 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Άγγελος είπε:

Άστα να πάνε στο καλό Σωτήρη, ο ΒΑ και στην Ζηνοβία και τώρα μας φέρνει όλη τη ζέστη του Αιγαίου πάνω μας...😩

Απίστευτο δεν το πίστευα όταν το έβλεπα....μιλάμε να λιώνει το χιόνι σαν ποτάμι έτρεχε το νερό....δεν περίμενα ότι θα έβρεχε ακόμα κι εκεί...απίστευτο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sotos*snow είπε:

Απίστευτο δεν το πίστευα όταν το έβλεπα....μιλάμε να λιώνει το χιόνι σαν ποτάμι έτρεχε το νερό....δεν περίμενα ότι θα έβρεχε ακόμα κι εκεί...απίστευτο....

Ιδια εικονα γυρω στις 6 αντίκρισα στη νεα πεντελη προφανως με πολυ λιγοτερο χιονι αλλα να βλεπεις ποτανια και το χιονι να λιωνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας κρατήσουμε το ότι βρέχει δυνατά με βοριά κ ότι σήμερα αισίως κλείσαμε (ακόμα κ εντός λεκανοπεδίου) 30+ χιλιοστά βορισιας βροχής σε ένα -ακομα- γιορτινό φόντο. Εδώ στους Αμπελόκηπους ήδη 27 για σήμερα. Κάποια στιγμή νομίζω θα τις νοσταλγισουμε αυτές τις βραδιές. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Συνεχίζεται η άνοδος με υψηλό ημέρας 3 βαθμοί... 75μμ σχεδόν και δεν κόβει λεπτό... που είναι η πτώση οεο?

δε μπορω να καταλαβω που ειδε τη πτωση πριν ΜΙΣΗ ΩΡΑ και προφανως δεν αναφερομαι στη περιοχη μου δε περιμενα κατι εδω αλλα στα βπ που μας λεγανε για "σημαντικες χιονοστρωσεις "

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, brainstorm είπε:

Ας κρατήσουμε το ότι βρέχει δυνατά με βοριά κ ότι σήμερα αισίως κλείσαμε (ακόμα κ εντός λεκανοπεδίου) 30+ χιλιοστά βορισιας βροχής σε ένα -ακομα- γιορτινό φόντο. Εδώ στους Αμπελόκηπους ήδη 27 για σήμερα. Κάποια στιγμή νομίζω θα τις νοσταλγισουμε αυτές τις βραδιές. 

Για 7 με 10 μερες θα εχουμε ζωνικη. Οποτε σωστα το θετεις. Ομως εχω νοσταλγησει και ενα μεγαλο χιονιά

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

6 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Απίστευτο δεν το πίστευα όταν το έβλεπα....μιλάμε να λιώνει το χιόνι σαν ποτάμι έτρεχε το νερό....δεν περίμενα ότι θα έβρεχε ακόμα κι εκεί...απίστευτο....

Σωτηρη δεν υπαρχει αυτο που ζουνε ...εγω εδω αν με το κανε θα τρελαινομουν αλλα εχουν συνηθισει δεν εξηγειται...ειναι η πρωτη φορα που παρακολουθω τι κανει αθηνα και θερμοκρασιες στο μεταρ...αυτο που γινεται ειναι τρελοοο ειναι οτι να ναι πραγματικα...απο το πρωι μεχρι τωρα ειναι τρελες οι αλλαγες και εχουν φοβερες τοπικοτητες....ασε που ειναι αλλου ντα αλλου τα 850...

Επισης βγαινω εξω να δω αν εχω ξαστερια κια εχω φουλ ξαστερια και η θερμοκρασια σταθερη 0,4 τρελα με εχει πιασει

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Ο Κλέαρχος μας κοροιδευει δε μπορω να καταλαβω που ειδε τη πτωση πριν ΜΙΣΗ ΩΡΑ και προφανως δεν αναφερομαι στη περιοχη μου δε περιμενα κατι εδω αλλα στα βπ που μας λεγανε για "σημαντικες χιονοστρωσεις "

... μια ζωή υπερβολές και ιστορικοί χιονιάδες... κάποια στιγμή θα έρθει και ο ιστορικός... ... 3.1 με νέα μικρή άνοδο..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Καλαβρυτα φιλε..Μου τις εστειλε η κουνιαδα μου...

Ποπο τι ωραια ...πηγαινω ξυλοκαστρο στους συγγενεις καθε χρονο και καλαβρυτα εχω να παω 18 χρονια ρε φιλε...ποπο με τον οδοντωτο.. τελειο μερος

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά μην αναφέρεστε σε άτομα και ειδικά προγνώστες που δεν είναι εδώ μέσα και δεν μπορούν να απαντήσουν.......και γενικά δεν είναι σωστό...ειδικά όταν τα ίδια τα μοντέλα έχουν πέσει τραγικά έξω ως τώρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, voupou said:

Η σουζη ειπε «αντε να πεσει καμια νιφαδα, οχι κατι το ιδιαιτερο το βραδυ». ΑΡΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΤΗ ΝΥΧΤΑ!!!

Είπε νιφάδες που ? Στο κέντρο?  

Αν το είπε αυτό χαρά μας να τις δεχτούμε στο κέντρο! Από το τίποτα τουλάχιστον ας δουν στο κέντρο Μια στουπα απλή χωρίς τζατζίκι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Dusterakos said:

Είπε νιφάδες που ? Στο κέντρο?  

Αν το είπε αυτό χαρά μας να τις δεχτούμε στο κέντρο! Από το τίποτα τουλάχιστον ας δουν στο κέντρο Μια στουπα απλή χωρίς τζατζίκι.

Εως Νεα Ερυθραια ειπε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20 λεπτά πριν, voupou είπε:

Ωραια τα οσα γραφεις αλλα το γεγονος ειναι πως προκειται για μια απλη διαταραχη και τιποτα πραπανω (αναφερομαι στην αττικη). Αν εξαιρεσουμε την ιπποκρατιο και τα βιλια ειδε κανεις αλλος σοβαρη χιονοπτωση-χιονοστρωση; Υπηρχαν πουθενα πραγματικες χαμηλες θερμοκρασιες; ΟΧΙ και παλι ΟΧΙ. Αρα μιλαμε για μια απλη χειμωνιατικη Βροχερη ημερα και τιποτα παραπανω. Μη τρελαθουμε κιολας οτι ηταν κατι το ιδιαιτερο. Επεσαν 10 νιφαδες στα ΒΠ με 2-3 βαθμους και κατι εγινε. Κανεις δεν ειναι υπευθυνος παρα μονο ο καιρος για το αποτελεσμα. Κανεις δε θα κρεμαστει στο συνταγμα ειτε ειναι επαγγελματιας, ειτε ερασιτεχνης μετεωρολογος. Απλα ολοι οσοι εκαναν προβλεψη και μιλησαν για σφοδρες χιονοπτωσεις και σοβαρες χιονοστρωσεις ακομα και σε χαμηλα υψομετρα απλα εκαναν λαθος! Το εκνευριστικο ειβαι πως βγαινουν ακομα και τωρα και συνεχιζουν να γραφουν για επελαση του χιονια στην αττικη της επομενες ωρες. Αυτο ειναι ολο και τιποτα παραπανω. 

Κατανοητά όλα αυτά, και εννοείτε δεν διαφωνώ, αλλά από ότι κατάλαβα βλέπεις πολλές ειδήσεις του τύπου μετατρέπω τους 0,40 πόντους σε 3 μέτρα.. με πιάνεις τι εννοώ?
..για παράδειγμα , μίλησε ο δάσκαλος για σφοδρές χιονοπρώσεις η και απλή χιονόπτωση στο κέντρο?? μόνο για διάσπαρτες μίλησε και σήμερα πρώι βγήκε και είπε πως τα υψόμετρα από ότι είχε προαναφέρει. ανέβηκαν κατά 100-150 μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...