Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια αναφορά που ίσως κάποιους ενδιαφέρει. Η Τ αυτή τη στιγμή στους 4,1
Έχω ένα σταθμό (γερμανικός 13ετίας) το θερμόμετρο (μικρός κλωβός) όπως προβλέπεται στα 2 μέτρα και σε κλωβό.. Είναι το αντίθετο από το ευαίσθητο!!
Τόσα χρόνια (σε σχέση κ με άλλα δικά μ) μου δείχνει την Τ σε σταθερά άνοδο κ κάθοδο δλδ όπως π.χ. σήμερα που σε πολλούς ανεβαίνει η κτβνει μέσα σε μισή ώρα μισο η ολόκληρο βαθμό και ίσως μπερδεύει κάπου, αντίθετα σε εμένα δεν γίνεται αυτό πέραν ακρέων καταστάσεων έχοντας έτσι (τουλαχιστον έτσι νοιώθω) καλύτερη αίσθηση της Τ.
Δεν είναι στάνταρ ότι δεν υπάρχουν αυτά τα σκαμπανεβάσματα και προφανως σωστά είναι , διότι πέραν των απλών μικρων θερμόμετρων (οπου σε αυτά δεν είναι τόσο σωστά), ακόμα και σταθμοί μεγάλοι, έχουν τέτοιες ευαισθησίες μιας και είναι ψηλά σε ταράτσες άρα με τόσα μποφόρ θέλουν δεν θέλουν ανεβοκατεβαίνουν πιο εύκολα.
Η διακύμανση λοιπόν π.χ σήμερα από 20.00 κ μετά είναι από 3,9 χαμηλότερη ως 4,4 υψηλότερη για εδώ!
 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για την καινούρια μέρα έχω ήδη 1mm και μέγιστη ριπη ανεμου 51.3χλμ/ωρα

3.5 τωρα με αίσθηση - 2

Ρίχνει ασταματητα σχεδόν 30 ώρες.... Ούτε δευτερόλεπτο δεν έχει κόψει..... 

Πάρνηθα Πεντέλη Υμηττός και ειδικά η Πάρνηθα που είχε κρατήσει τουλάχιστον 1-1.5μετρα χιόνι από την προηγούμενη κακοκαιρία έχουν θαφτεί στην κυριολεξία.... Ανυπομονώ από Τετάρτη αν ανοίξει ο καιρός να δω την εικόνα των βουνών από το μπαλκόνι μου

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ πάντως 8 ακριβώς λέει το θερμόμετρο στο μπαλκόνι μου ενώ είναι η πρώτη φορά που ο σταθμός στο κέντρο της Γλυφάδας με ξεπερνάει και γράφει 8.1 τώρα 

ξενέρωμα απόλυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νάτα μας.....

Μέγαρα παρακαλώ τώρα με ββδ ισχυρό άνεμο και χιονάει, με 1,8οC!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αξιοπρεπείς χιονόπτωση και εδώ.Πολύ πολύ οριακά όμως δλδ γυρνάει χιονόνερο που και που. 

Επεξεργάστηκε από NeverSummer
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο Παρνασσος που υποτιθεται εκλεισε κιολας λογω κακοκαιριας τι χιονι εβαλε ξερουμε ; Δε με συγκινουν οι γυρω σταθμοι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, dionisis00 είπε:

Ο Παρνασσος που υποτιθεται εκλεισε κιολας λογω κακοκαιριας τι χιονι εβαλε ξερουμε ; Δε με συγκινουν οι γυρω σταθμοι.

Δεν ξέρω χιόνι αλλά ίσος και λόγο αέρα. Ένα βίντεο νωρίτερα έδειχνε στο πάρκινγκ χιονοθύελλα με πολύ δυνατές ριπές αέρα. Ακατάλληλες συνθήκες για λειτουργία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

επιτέλους έπεσα κάτω από τους 6 βαθμούς! 5.9 τώρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, South Athens είπε:

επιτέλους έπεσα κάτω από τους 6 βαθμούς! 5.9 τώρα

Σε παρακολουθώ από το πρωί δεν το βάζεις κάτω, εκεί στην πίεση 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, DValou είπε:

Σε παρακολουθώ από το πρωί δεν το βάζεις κάτω, εκεί στην πίεση 

Αχχαχαχαχαχχαχαχ 

Εμεις γυρω στους 6 σταθερά 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια ξερετε απο ποιο υψομετρο και πανω θα βρω χιονι στον υμμητο περιπου;( για αυριο πρωι ορφανως)

Επεξεργάστηκε από Steliosnow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδια ξερετε απο ποιο υψομετρο και πανω θα βρω χιονι στον υμμητο περιπου;( για αυριο πρωι ορφανως)

Από 500 και πάνω θα έχει αρκετό...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

41 λεπτά πριν, snowgiann είπε:

Από 500 και πάνω θα έχει αρκετό...

Ίσως και χαμηλότερα. 1 μήνας χειμώνα έμεινε μακάρι να ρίξει κάτι!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...