Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, south coast said:

Στο -1 εισαι?

6.3 τώρα και ο πιο κοντινός σε μένα

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLYFADA9

μαζί είμαστε στο 0

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, Ipokratios politia snow said:

Καμια σχεση. Ζηνοβία κλάσεις ανωτερη. Εδω εριξε 50-60 εκ πανω στο 30 ποντο τις πρωτης μέρας μεσα σε 5-6 ώρες

Προφανώς ο φίλος αναφέρεται Πάρνηθα στα ψηλα. Στα ψηλά λοιπόν (όχι στα 600 τα δικά σου) ναι έχει ήδη κάνει πολύ καλύτερο χιόνι so far... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συμπληρωνουμε ανω λιοσια 30 ωρες συνεχους βροχοπτωσης με εναλλαγες σε χιονονερο για καποιες ωρες. Τ στους 4,5 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, geod είπε:

Προφανώς ο φίλος αναφέρεται Πάρνηθα στα ψηλα. Στα ψηλά λοιπόν (όχι στα 600 τα δικά σου) ναι έχει ήδη κάνει πολύ καλύτερο χιόνι so far... 

Δεν νομιζω αλλα οκ δεν ειμαι εκει. Καμια σχεση η υφή η πυκνότητα κλπ της χιονοπτωσης της Ζηνοβίας με τωρα. Παροτι ουτε εγω ουτε στα ψηλα ειχαμε θεμα Τ και τότε και τωρα η ποιότητα υφή ενταση χιονοπτωσης Στην Ζηνοβία ήταν αλλη. Και για τα Βιλια το ιδιο ισχυει, δεν νομιζω να ηταν εξαιρεση η παρνηθα

Επεξεργάστηκε από Ipokratios politia snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 minutes ago, Άγγελος said:

Μέγιστη θερμοκρασία ημέρας πριν λίγο στην Χαλκίδας... 8c...! 🤒 

 

καλά και η Αττική τα ίδια χάλια. Πάνε πάνω αντι να πέφτουν οι Τ.

Και η Ελευσίνα πχ πριν λίγο έδειξε μέγιστη ημέρας στους 6.8.

Οτι να ναι.

Μη μπαίνει τελικά καμιά θερμή μάζα έτσι ξώφαλτσα στο 90? 🤣

έχω λιώσει τώρα είδα το θερμόμετρο στο μπαλκόνι 7.2 χαχα

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

12 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Ενημερωσε για θερμοκρασια.

Φίλε μου δεν έχω θερμόμετρο. Έτσι και αλλιώς καθαρή βροχή πάλι. Ψυχοβγάλτης 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας θαυμαζω για το κουράγιο κ την υπομονή 

εγω μετα τον καφέ Καλλιτεχνούπολη με τουλουμια , ουτε καν το σκέφτηκα μα ανηφορίσω ξανά για Νταου η για Άνω Μελίσσια.. δεν θελει παίδες μου , δεν είναι 0.5-1-1.5 βαθμός που πρεπει να πέσει η Τ για να δουν χιόνι πολλοί . 

Έχει  τύχει να ανέβω  Αβδελλα παραμονή πρωτοχρονιάς για 12 ώρες και επιστροφή , και όλο το βραδυ άδειασε όλο το Ιόνιο με χιονόνερο - βροχή -χιονόνερο και καθαρο χιόνι  πάνω απο τα 1500-1550 κ εκει χώρις χιονοστρωση . 

Ας το δούμε σαν μια υπεροχη χειμωνιάτικη μερα ( νύχτα) με άφθονο κρύο  κ πιο άφθονο νερο , ας βάλουμε κ κια ουισκαρα και παμε για αλλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, nikolas 2365 είπε:

Για 7 με 10 μερες θα εχουμε ζωνικη. Οποτε σωστα το θετεις. Ομως εχω νοσταλγησει και ενα μεγαλο χιονιά

Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το ίδιο κ εγώ που μένω Ρόδο κ ουσιαστικά έρχομαι 'επισκέπτης' στην Αττικη. Αλλά ας βλέπουμε τα πράγματα θετικά. Κλείνουμε στην Αθήνα αυτή τη στιγμή πάνω από ένα 24ωρο συνεχόμενης βορισιας βροχής 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός μου από τις 6 το πρωί είναι μεταξύ 3.0 και 3.8 βαθμών... 3.6 τώρα με αίσθηση - 3

Απιστευτο νερό και απίστευτο χιόνι από τα 500 στον Υμηττο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5.5 βαθμοί και 80% υγρασία.... νωρίτερα κοίταξα λίγο τη λάμπα.. αμειώτη και αρκετή βροχή τι άλλο..? αν και μου φαίνεται πως έριχνε και κάτι χοντρες μέσα στη ψιλή.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Εσύ να δεις πως κούρασες με τις ειρωνίες

7.3 τώρα κέντρο Γλυφάδας και 6.7 μόλις τώρα ο πιο κοντινός σε μένα

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IGLYFADA9

Πραγματικα με 7,3 τι περιμενεις; Για να δεις απλα χλαπατσα πρεπει να πέσεις 5,5 βαθμους.... το συνειδητοποιείς;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, swter said:

Σας θαυμαζω για το κουράγιο κ την υπομονή 

εγω μετα τον καφέ Καλλιτεχνούπολη με τουλουμια , ουτε καν το σκέφτηκα μα ανηφορίσω ξανά για Νταου η για Άνω Μελίσσια.. δεν θελει παίδες μου , δεν είναι 0.5-1-1.5 βαθμός που πρεπει να πέσει η Τ για να δουν χιόνι πολλοί . 

Έχει  τύχει να ανέβω  Αβδελλα παραμονή πρωτοχρονιάς για 12 ώρες και επιστροφή , και όλο το βραδυ άδειασε όλο το Ιόνιο με χιονόνερο - βροχή -χιονόνερο και καθαρο χιόνι  πάνω απο τα 1500-1550 κ εκει χώρις χιονοστρωση . 

Ας το δούμε σαν μια υπεροχη χειμωνιάτικη μερα ( νύχτα) με άφθονο κρύο  κ πιο άφθονο νερο , ας βάλουμε κ κια ουισκαρα και παμε για αλλα 

Τι ουίσκι πινεις;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, Ipokratios politia snow said:

Πραγματικα με 7,3 τι περιμενεις; Για να δεις απλα χλαπατσα πρεπει να πέσεις 5,5 βαθμους.... το συνειδητοποιείς;

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία 

μου χουν σπάσει τα νεύρα μου πάντως με τις Τ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Πλαταιες,Λευκτρα,Λεονταρι,Καπαρελλι,Βαγια μεχρι και Ερυθρες βιλια εγινε το παρτυ..

Σε όλα αυτά τα χωριά που αναφέρεις γίνεται πάντα πάρτυ όταν έχουμε οριακές θερμοκρασίες για πεδινά διότι είναι χτισμένα σε οροπέδιο των 350-400μ. Πολλοί κάνουν το λάθος γι αυτά τα χωριά και λένε "έβαλε χιόνι ο κάμπος της Θήβας" και τους λέω "ποιός κάμπος, τα 350-400μ?" Πιο οροπέδιο πεθαίνεις. Κάμπος είναι η Κωπαΐδα που είναι στα 100μ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, South Athens said:

H ελπίδα πεθαίνει τελευταία 

μου χουν σπάσει τα νεύρα μου πάντως με τις Τ. 

 

Και να πεθανει η ελπιδα θα μας μεινει η Παναγιωτα αρα ολα καλα... 

Δινω την τελευταια μου αναφορα!! Αν γινει κατι εξαιρετικα καλο θα γραψω σιγουρα.. 

 

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μετά απο ενα ραλλυ ανόδου απο -0,1 σε 0,6, τωρα πτωση κσι ενταση φαινομενων με 0,4

 

το λεω για τους οριακούς 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στους 3.3 ο Ευοσμος

Στους 1.1 το Επταπυργιο...

Το Επταπυργιο παει ολοταχως για την δευτερη αρνητικη ελαχιστη του Χειμωνα...Για Ευοσμο πιστευω γυρω στο 0.5 θα φτασουμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, kostasmarousi13 said:

Εγώ το πιστεύω πάντως πως δεν θα φύγει έτσι απλά η κακοκαιρία,το πιστεύει άλλωστε και ένας πολύ καλός μετεωρολόγος

Aν πέσουν γενικευμένα στο LA 5-6 βαθμούς οι Τ μέσα στη νύχτα και συνεχίσουμε να έχουμε υετό τότε χιονίζεται μέχρι και η παραλία της Γλυφάδας.

Το ερώτημα είναι εάν αυτό είναι εφικτό. Το μελανιασμένο μου εγώ με λύπη λέει ότι χλωμό 

Επεξεργάστηκε από South Athens
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...