Jump to content
ΧΕΛΜΟΣ

Αναφορές ισχυρής κακοκαιρίας ''ΗΦΑΙΣΤΙΩΝΑΣ'' 5-8 Ιανουαρίου 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φανταστείτε όλη αυτή η βροχή στο λεκανοπέδιο να είχε πέσει σε χιόνι με θερμοκρασίες -1 και 0. Αλλά επειδή ο καιρός έχει τους κανόνες του, αν είχαμε τέτοιες θερμοκρασίες, δεν θα είχαμε τέτοιο υετό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, South Athens είπε:

Aν πέσουν γενικευμένα 5-6 βαθμούς οι Τ μέσα στη νύχτα και συνεχίσουμε να έχουμε υετό τότε χιονίζετε μέχρι και η παραλία της Γλυφάδας.

Το ερώτημα είναι εάν αυτό είναι εφικτό. Το μελανιασμένο μου εγώ με λύπη λέει ότι χλωμό 

Τι λες βρε ;;;..κατσε να πεσει 0,5 και μετα βλεπεις για τους 5...ανεφικτο ειναι μαλλον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ και λίγη ώρα πέφτουν λίγο οι Τ σε περιοχές της Βοιωτίας πχ Θήβα από 4,3 πήγε 3,5 σε λιγότερο από ώρα....και η Πάρνηθα μετά από πολλές ώρες ανόδου έπεσε οριακά από -3,5 σε -3,6....

δεν ξέρω αν έχει κάποια αξία αυτό για τη συνέχεια....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, South Athens said:

Aν πέσουν γενικευμένα στο LA 5-6 βαθμούς οι Τ μέσα στη νύχτα και συνεχίσουμε να έχουμε υετό τότε χιονίζεται μέχρι και η παραλία της Γλυφάδας.

Το ερώτημα είναι εάν αυτό είναι εφικτό. Το μελανιασμένο μου εγώ με λύπη λέει ότι χλωμό 

παικταρά μου εμείς στα νότια είμαστε για παραλίες δεν τα θέλουμε τα χιόνια 😂

βροχής συνέχεια στον 'Αλιμο δεν έχει τελειωμό, πραγματικά θα ήθελα να δω φωτογραφία του χιονιού στις κεραίες Υμηττού αύριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, LosAlimos said:

παικταρά μου εμείς στα νότια είμαστε για παραλίες δεν τα θέλουμε τα χιόνια 😂

βροχής συνέχεια στον 'Αλιμο δεν έχει τελειωμό, πραγματικά θα ήθελα να δω φωτογραφία του χιονιού στις κεραίες Υμηττού αύριο...

έτσι παικταρά μου μαμεί και δέρνει η Αθηναική Ριβιέρα 🤣

(όσο σου γράφω σκύβω να πιάσω το σομπρέρο και το αντιηλιακό μου) 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, South Athens είπε:

Aν πέσουν γενικευμένα στο LA 5-6 βαθμούς οι Τ μέσα στη νύχτα και συνεχίσουμε να έχουμε υετό τότε χιονίζεται μέχρι και η παραλία της Γλυφάδας.

Το ερώτημα είναι εάν αυτό είναι εφικτό. Το μελανιασμένο μου εγώ με λύπη λέει ότι χλωμό 

το LA ρε έχει αυτή τη στιγμή 24 βαθμούς!

Η Αθήνα είναι αυτή τη στιγμή ψυχρότερη από πολλές ευρωπαικές πρωτεύουσες.....

Μεσογειακέ εσυ???

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, snowgiann said:

το LA 

Lekanopedio Athinon power!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Καθίστε μη γίνει καμία τρελή μπούκα και ξυπνήσουμε με 10ποντο

Όλα πιθανά είναι πια😂🙏... Ας το ευχηθούμε!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η Ζιακοπούλου λέει τώρα στον Αλφα το πολύ μέχρι το Διόνυσο να χιονίσει μέσα στη νύχτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Ipokratios politia snow είπε:

φίλε ξαναβάλτο ΄... δεν ανοίγει ....!! πιστεύω να είναι με χιόνι και όχι με τον καρνάβαλο ηφαιστίωνα .,. και από οτι βλέπω από τον σταθμό σου έχεις μπόλικο

Επεξεργάστηκε από freeze
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να πω ρε παιδια εσεις στα νοτια εχετε υετο και ψαχνετε τις Τ και εμεις στα βορεια εχουμε τις Τ και ο υετος αγνοειται εδω και εγω δεν ξερω απο ποτε. Κιλκις θερμοκρασια -0,5 με dp -5,9. Στειλτε υετο να στειλω θερμοκρασιες. 

Επεξεργάστηκε από bouasss
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

η δορυφορικη δεν ειναι ασχημη. Λογικα θα εχουμε υετο μεχρι τις πρωτες πρωινες ωρες. Χιονια ομως κατω απο τα 300 μετρα πολυ δυσκολα. 3,7 στην Αγια Παρασκευη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει χιονόνερο στο Κρυονέρι,πάμε για 50mm πλέον...

Για την όλη εξέλιξη πιστεύω ,με την ελάχιστη εμπειρία που έχω ,ότι το χαμηλό δημιουργήθηκε πιο Δυτικά από οτι προβλεπόταν ,ο Αυλώνας είχε μεγαλύτερη κλίση και το κρύο εκφυλίστηκε . Οπότε και το - 7 έγινε - 5 τελικά .Τα μοντελα για καποιο λογο δεν ετρεχαν στην συνέχεια με τα live στοιχεία ( ε, αργία ήταν σήμερα 😁) οποτε δεν την επιασαν την αλλαγη .Ολη την ημέρα σήμερα στο Κρυονέρι έχει ΒΔ που ειναι ιδανικό για εδώ αλλά με κλανιές αυγά  δεν βάφονται. Από αύριο σίγουρα παιδιά με περισσότερες γνώσεις θα μας φωτίσουν για το τι έγινε  ώστε να γίνουμε λίγο σοφότεροι .Καλό βράδυ! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στη Μύρινα βρέχει ασθενώς πάλι, 4,2mm σήμερα κι από χτες 46,8mm μέχρι στιγμής. 

Η θερμοκρασία βρίσκεται στην ελάχιστη τιμή 48ωρου, στους 4 βαθμούς πλέον. Είμαι περίεργος στο αν καταφέρει να πέσει περαιτέρω!

Υ.Γ:Κατέβηκε στους 3!!!

Επεξεργάστηκε από Limnostorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Το σημειο δροσου στο σταθμο δε λειτουργει;;;;;γιατι δινει κι αυτο 0,4 

-0,1 δες φωτό

F39ED764-22F4-4E41-90D4-11FFEA5F2C89.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιζουν καποιο ρολο οι ισοβαρεις;;; γιατι στο τζιφο στη μιση μοιρα το χαμηλο ειναι πιο πανω στη ροδο και η 1015 ειναι πολυ  πιο νοτιοανατολικα απο οτι ειναι τωρα που ειναι πιο κατω το χαμηλο...εδω που ειναι τωρα δεν επρεπε η 1015 να ναι πιο κατω κι αυτη οπως το χαμηλο;

8 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Κάρπαθο (πάνω κάτω), επιμένει το Χ.....1000....

2020010621_greece_large.gif?1578345235

 

9-515GR.gif

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...