Jump to content
antinod

Βγάλτε τα εσωψυχα σας...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μιας και το ανέφερες..

jpeg&WIDTH=1654&HEIGHT=1048&ts=1613513326650

Μεχρι τα 450 - 500 μετρα στα Γιαννενα φαινεται η χιονοστρωση προς το κεντρο της ηπειρου.Ολη η δυτικη ελλαδα αχιονη ειναι στην δορυφορικη εκτος τα Γιαννενα που ειχαν μια μετρια χιονοστρωση αλλα δεν εριξε το πολυ χιονι που περιμεναμε!!!Στην κερκυρα δεν φαινεται χιονοστρωση ουτε στα 906 μετρα στην κορυφη του παντοκρατορα.Στο Αγρινιο λιγο πιο βορεια της πολης τα υψομετρα των 500 - 600 μετρων ειναι αχιονα.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, MeteoTirnavos είπε:

Μιας και το ανέφερες..

jpeg&WIDTH=1654&HEIGHT=1048&ts=1613513326650

Από Δευτέρα ή Τρίτη είναι η δορυφορική Θάνο? Το χιονοοριο και πάλι η πόλη της Λάρισας. Από τη Λάρισα και δυτικότερα χιονισμένα, ανατολικά από την πόλη χωρίς χιόνι.

Πάντως σε εμάς εδώ στο δυτικό κομμάτι της πόλης, καλά κρατεί η χιονόστρωση ακόμη.  Ειδικά τα σκιερά σημεία έχουν ακόμη πάνω από 10ποντο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, LarissaSnow είπε:

Από Δευτέρα ή Τρίτη είναι η δορυφορική Θάνο? Το χιονοοριο και πάλι η πόλη της Λάρισας. Από τη Λάρισα και δυτικότερα χιονισμένα, ανατολικά από την πόλη χωρίς χιόνι.

Πάντως σε εμάς εδώ στο δυτικό κομμάτι της πόλης, καλά κρατεί η χιονόστρωση ακόμη.  Ειδικά τα σκιερά σημεία έχουν ακόμη πάνω από 10ποντο.

Καλημέρα Γιώργο! Από την Τρίτη είναι η δορυφορική. Έτσι ακριβώς όπως λες για το χιονοόριο. Βρισκόμαστε στις δυνατές περιοχές της ανατολικής Θεσσαλίας. Να δούμε σήμερα πόσο θα μείνει και τι θα δείξει η δορυφορική, χθες πάντως και εδώ το χιόνι ακόμα κρατούσε ολική χιονόστρωση δες φωτό που πόσταρα στις αναφορές Φεβρουαρίου 

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 ώρες πριν, Frostfang8 είπε:

λαθος μου τοτε. ειχα την εντυπωση οτι το κεντρο του ειναι πι οδυσκολο απο θεσσαλονικη και αθηνα κατα πολυ

Εε είναι δύσκολος συγκριτικά με Τρίκαλα, Καρδίτσα  ίσως και λαρισα, τώρα με θεσσαλονικη στα ίδια είναι θα έλεγα , καθώς υστερεί λίγο στις θερμ μερικές φορές αλλά υπερτερεί στον υετο συνήθως, με Αθήνα δεν νομίζω ότι τίθεται σύγκριση, ο Βόλος τους τελευταίους 6 χειμώνες έχει κάνει 3 χιόνια με 20εκ+ ,1 με 5-10εκ και κάτι πασπαλες και αχνισματα άνευ σημασιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόσοι υποφέρετε από PSM? (Post Snowstorm Melancholy)

Αυτές τις 3 μέρες είχα φύγει άλλου, είχα ξεχάσει όλα τα προβλήματα μου και ένιωσα πραγματικά ευτυχισμένος 

Τώρα βουτιά στην πραγματικότητα, μαζί με το χιόνι που λιώνει...

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 minutes ago, brit1981 said:

Πόσοι υποφέρετε από PSM? (Post Snowstorm Melancholy)

Αυτές τις 3 μέρες είχα φύγει άλλου, είχα ξεχάσει όλα τα προβλήματα μου και ένιωσα πραγματικά ευτυχισμένος 

Τώρα βουτιά στην πραγματικότητα, μαζί με το χιόνι που λιώνει...

 

Ολοι τα ιδια φανταζομαι βλεπω οράματα να χιονιζει στο σαλονι μεσα χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 17/2/2021 at 11:34 ΠΜ, Γιάννης μασ είπε:

Εε είναι δύσκολος συγκριτικά με Τρίκαλα, Καρδίτσα  ίσως και λαρισα, τώρα με θεσσαλονικη στα ίδια είναι θα έλεγα , καθώς υστερεί λίγο στις θερμ μερικές φορές αλλά υπερτερεί στον υετο συνήθως, με Αθήνα δεν νομίζω ότι τίθεται σύγκριση, ο Βόλος τους τελευταίους 6 χειμώνες έχει κάνει 3 χιόνια με 20εκ+ ,1 με 5-10εκ και κάτι πασπαλες και αχνισματα άνευ σημασιας

1 Η Λάρισα είναι σαφέστατα πιο δυνατή από Βόλο. Χιονιζεται πολύ ευκολότερα. Δεν το συζητάμε καν. 

2. Ο Βόλος είναι πολυ πιο δυνατός από Θεσσαλονίκη στα μεγάλα χιονια. Η Θεσσαλονίκη υπερτερεί με διαφορά στις θερμοκρασίες αλλά υστερεί στον υετό 

3. Σύγκριση Βόλου με κέντρο Αθήνας....απλά....ΔΕΝ ΥΦΊΣΤΑΤΑΙ. Υπέρ του Βόλου φυσικά. 

Με βάση την εμπειρία μου βέβαια από εκεί. 2006-2015

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Νομίζω πάντως πως είναι ένα φαινόμενο άξιο ψυχολογικής έρευνας η σχέση αγάπης/εξάρτησης που έχουμε με το χιόνι (αλλά και τα μοντέλα σε δεύτερο βαθμό)

Και το λέω σοβαρά, όλοι εδώ μέσα έχουμε διαφορετικές ηλικίες, επαγγέλματα, κοινωνική κατάσταση, απόψεις και ζωή, αλλά παρά ταύτα μας ενώνει η ίδια τρέλα και επιδρά φοβερά στον ψυχισμό μας...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδια χαλαστηκα παρα πολυ...

Λιωσαν επιτελος στην αυλη τα χιονια και φάνηκε η ολικη ζημια. 

Το 1/3 της πορτοκαλιας εχει σπασει 

Και το 1/4 απο τις δυο λεμονιες.

Δεν ξερω τι να κανω

Επεξεργάστηκε από Frostfang8
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Παιδια χαλαστηκα παρα πολυ...

Λιωσαν επιτελος στην αυλη τα χιονια και φάνηκε η ολικη ζημια. 

Το 1/3 της πορτοκαλιας εχει σπασει 

Και το 1/4 απο τις δυο λεμονιες.

Δεν ξερω τι να κανω

Μπορουσες να έβγαινες έξω και να τα τιναζες για να φυγει  το χιόνι. 

Αυτό έκανα και εγώ και δεν έσπασε ούτε ένα κλαδακι. 

Τώρα κλαδέψετα να τα συμορφωσεις λίγο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, Frostfang8 είπε:

Παιδια χαλαστηκα παρα πολυ...

Λιωσαν επιτελος στην αυλη τα χιονια και φάνηκε η ολικη ζημια. 

Το 1/3 της πορτοκαλιας εχει σπασει 

Και το 1/4 απο τις δυο λεμονιες.

Δεν ξερω τι να κανω

4.00 η ώρα ήμουν έξω κ τίναζα φίλε με την σκουπα... το βάρος του χιονιού είναι που κάνει την ζημιά! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

38 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Μπορουσες να έβγαινες έξω και να τα τιναζες για να φυγει  το χιόνι. 

Αυτό έκανα και εγώ και δεν έσπασε ούτε ένα κλαδακι. 

Τώρα κλαδέψετα να τα συμορφωσεις λίγο. 

Πρωτη φορα το εζησα αυτο παιδιά δεν γνωριζα οτι γινονται αυτα...

Ευχαριστώ ομως. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, menidi είπε:

1 Η Λάρισα είναι σαφέστατα πιο δυνατή από Βόλο. Χιονιζεται πολύ ευκολότερα. Δεν το συζητάμε καν. 

2. Ο Βόλος είναι πολυ πιο δυνατός από Θεσσαλονίκη στα μεγάλα χιονια. Η Θεσσαλονίκη υπερτερεί με διαφορά στις θερμοκρασίες αλλά υστερεί στον υετό 

3. Σύγκριση Βόλου με κέντρο Αθήνας....απλά....ΔΕΝ ΥΦΊΣΤΑΤΑΙ. Υπέρ του Βόλου φυσικά. 

Με βάση την εμπειρία μου βέβαια από εκεί. 2006-2015

 

Ναι συμφωνουμε απόλυτα, απλά είμαι επιφυλακτικός με την Λάρισα γιατί και αυτή μερικές φορές υστερεί στον υετο (οπότε ίσως κάνει πιο δύσκολα μεγάλα χιονια αλλά πολύ πιο εύκολα χιονίζει αξιόλογα ~10εκ ,συγκριτικά με τον βολο)....πάντως η 10ετια που ανέφερες είναι μάλλον η χειρότερη 😂 ειδικά αν σκεφτείς ότι στην 10ετια που είπες είχε 2-3 5ποντα το πολύ ενώ στην 6ετια από το 2015 μέχρι φέτος  έχει ήδη 3 20ποντα+ και ένα με 5-10εκ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, isnow είπε:

Tι ημερομηνίες έιναι η φωτο?

Το έχω γράψει και πιο πάνω στον Γιώργο, είναι από Τρίτη. Άμα θέλετε μπορώ να σας βάλω χθες και σήμερα.

Απλά δεν νομίζω ότι είναι το κατάλληλο το θέμα για αυτή την συζήτηση που έχει ξεκινήσει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Με τον Βάγγο απών μόνο.καλα δεν μπορεί να πάει η πρόγνωση των μακρινών. Χαχα θα ξεκουράζεται

μαζευει δυναμεις για αργοτερα, τωρα μαλλον δε διαφαινεται κατι στον οριζοντα...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Barney-sal είπε:

Με τον Βάγγο απών μόνο.καλα δεν μπορεί να πάει η πρόγνωση των μακρινών. Χαχα θα ξεκουράζεται

αποθεραπεια κανω..ριχνω ματιες μη νομιζεις και παμε καλα.στον σχολιασμο ομως..εδω ειναι τα εσωψυχα...😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μιλωντας για εσωψυχα και απωθημενα νομιζω οτι με το καλο οταν εξμπερδεψουμε απ ολο αυτο ισως καλο θα ηταν ν αρχισουμε να σκεφτομαστε μια πρωτη πανελληνια συναντηση χειμωνα παντα...ισως αν ολα ειναι οκ και τον επομενο😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Θέλω να δω τα Γιάννενα με μισομετρα ΕΧΘΕΣ!!!

όταν σου λέγαμε να έρθει αυλώνας που ευνοεί κεντροβόρεια ελλάδα και τα γιάννενα θα είχαν από 30 εκατοστά έως και μισό μέτρο,έλεγες όχι να έρθει χαμηλό 950 (τρόπος του λέγειν) στην αλβανία κι ας βρέχει στα γιάννενα. τιμωρία το φετινό για να μάθεις χαχα. τα γιάννενα βλέπουν καλό χιόνι όταν βλέπει και η υπόλοιπη κεντροβόρεια ελλάδα,σπάνια δεν θα γίνει αυτό (πχ 2001). αυτό που εσύ ψάχνεις για εκεί συμβαίνει μια φορά τα 50 χρόνια (και αν)

Επεξεργάστηκε από salonikatasos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στις  240 ώρες το ευρωπαικό κλείνει το μάτι στους..... Ιταλούς και φυσικά όχι μόνο.  Θα μας βγει ο Μάρτης στο τέλος ο πιο ψυχρός μήνας του φετινού χειμώνα?? Θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να το βλέπαμε αυτό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ξερω δεν εχει μεγαλη σχεση με τα καιρικα αλλα αν ξερει κανεις τον admin forecast weather greece στο fb ας τον μαζεψει λιγακι με αυτα που ανεβαζει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...