Jump to content
antinod

Βγάλτε τα εσωψυχα σας...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, airfathaaaaa είπε:

ξερω δεν εχει μεγαλη σχεση με τα καιρικα αλλα αν ξερει κανεις τον admin forecast weather greece στο fb ας τον μαζεψει λιγακι με αυτα που ανεβαζει 

Γνωστος μετεοκαρναβαλος ο συγκεκριμενος. Απο ενα τιποτα, την εχει δει μεγαλος επιστημονας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 17/2/2021 at 12:49 ΠΜ, salonikatasos είπε:

https://www.instagram.com/p/CLSGz9ZAo4l/

Επειδή πριν στη φώτο δε φαινόταν τι έριχνε το πρωί της κυριακής,βρήκα αυτό στο instagram. Κι έχει ήδη προλάβει να λιώσει κάτω εκεί που ήταν στρωμένο. -2 η θερμοκρασία κι έριχνε αυτό

τι μας  θύμισες τώρα?η ανισοροπία στο μεγαλείο της κάτω παγωμένο χιόνι σε ...τετραγωνικά όμως...... κυριολεκτικά γατζωμένο ..από πάνω να ρίχνει τα έντερα..του ..και ενδιάμεσα γκρίζες ζώνες!.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 17/2/2021 at 1:00 ΠΜ, BillG είπε:

παντως η Θεσσαλονικη κατ'εμε θελει κατεβασιες κρυου που θα φτανουν μεχρι τα ποδια της Χαλκιδικης και να περναν απο κατω τα χαμηλα για να τροφοδοτουν την ατμοσφαιρα με υγρασια προς την πολη και να το κανει χιονι με καλες μπουκες, αλλιως δυσκολα...

η θεσσαλονίκη θέλει ΝΔ-Ν-ΝΑ στα ανώτερα......ΒΔ-Β-ΒΑ στα κατώτερα....και  όλα πάνε καλά....και επειδή την γλωσόφάγαμε....ας θυμιθούμε ότι και στον ΚΛΕΑΡΧΟ(ελπίζω να το είπα σωστά) και στην ΜΗΔΕΙΑ   την προηγούμενη παρόλο που είχε προηγηθεί light ψυχρή εισβολή ....(5-6 βαθμούς) τα φαινόμενα ξεκινήσαν κατ ευθείαν με χιόνι....σημάδι ηπειρωτικού κλίματος ...η τουλάχιστον κάτι που πλησιάζει το ηπειρωτικό κλιμα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επαναφέρω το θέμα ώστε να παραθέσω το τραγούδι που αρμόζει στην κατάσταση που βιώνουμε καθώς και στην ψυχική μας κατάσταση:

https://youtu.be/M4qQJwGoyV0

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν γαμ****στε λέω εγώ ...   Και μόνο ο Σεπτέμβρης να βγει έτσι μου φτάνει για να σαλτάρω.  Γ**ω το σπίτι του κωλόκαιρου !

235506387_2194339827370304_4779424672624700860_n.jpg

Επεξεργάστηκε από oldboy332
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρισαθλιο καλοκαιράκι ,ψυχική οδύνη σκέτη..15,8 δείχνει τώρα με 56% υγρασία(μενιδαρα).ειναι το πρώτο βράδυ μετά από ένα τετράμηνο που κάθομαι και πίνω το ούζο μου στο μπαλκόνι και νοιωθω το κουφάρι μου να έχει ζωή ακομα.να έχουμε ένα κανονικό φθινόπωρο με βροχουλες ποτιστικες  Ευχομαι και βλέπουμε για χειμώνα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Οταν τα μοντέλα στραβώνουν σε κάτι δυνατό που δείχνουν για την Ελλάδα στις 200 ωρες  αλλά πανε τρένο το απόλυτο τίποτα που το δείχνουν στις ίδιες ωρες 😂😂

02903DC9-E128-4C52-9C5F-E0B27ED4456B.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πρέπει να καταργηθούν οπωσδήποτε οι 100+ ώρες από όλα τα μοντέλα. Ή τουλάχιστον να είναι προσβάσιμα με 100€ ανά run.

Για να προστατέψουμε την ψυχική μας υγεία τουλάχιστον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, Χιών είπε:

Πρέπει να καταργηθούν οπωσδήποτε οι 100+ ώρες από όλα τα μοντέλα. Ή τουλάχιστον να είναι προσβάσιμα με 100€ ανά run.

Για να προστατέψουμε την ψυχική μας υγεία τουλάχιστον

Apapa δεν θα έχω με τι να ασχοληθώ😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Apapa δεν θα έχω με τι να ασχοληθώ😂

Παίζει τα μοντέλα να έχουν στο μυαλό μας την ίδια επίδραση που έχει η ηρωίνη σε έναν τοξικομανή, δεν υπερβάλλω 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Χιών είπε:

Παίζει τα μοντέλα να έχουν στο μυαλό μας την ίδια επίδραση που έχει η ηρωίνη σε έναν τοξικομανή, δεν υπερβάλλω 😛

ΙΣχύει άπειρα. Προσωπικά μπορεί να μην παρακολουθώ τρέξιμο μοντέλου μια φορά στο εξάμηνο πλέον [αν εξαιρέσουμε τα 00αρια που βέβαια τώρα τελευταία ακόμα και χωρίς ξυπνητήρι ξυπνάω ξαφνικά από το όνειρο 5.30 το πρωί για ανανέωση τζίφου χαχαχα!!]

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

ΙΣχύει άπειρα. Προσωπικά μπορεί να μην παρακολουθώ τρέξιμο μοντέλου μια φορά στο εξάμηνο πλέον [αν εξαιρέσουμε τα 00αρια που βέβαια τώρα τελευταία ακόμα και χωρίς ξυπνητήρι ξυπνάω ξαφνικά από το όνειρο 5.30 το πρωί για ανανέωση τζίφου χαχαχα!!]

Τρελό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, billipiros12 είπε:

Τρελό

Άστα Βασίλη, ειδικά στην κακοκαιρία που πήγα στα Γιάννενα, ξυπνούσα κάθε μέρα 5.30 το πρωί.. Κάθε μέρα! Και ξανακοιμόμουν μέχρι τις 6, ώστε να δω τις πρώτες ώρες του τζίφου και να προλάβω και το ούκμο. Ξανακοιμόμουν μετά και σηκωνόμουν 8.30 για να δω τι έβγαλε ο ευρωπαίος.. Και ξανακοιμόμουν όπου σηκωνόμουν οριστικά στις 10 το πρωί. Όλα αυτά αφού κοιμήθηκα 2.30-300 το πρωί. Ναρκωτικό όπως το έχει πει και ο Φίλλιπος !!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Όταν ο Ευρωπαίος μουλαρώνει και δείχνει το χειρότερο σενάριο το οποιο επαληθεύεται κιολας 

F5A78CE1-3334-41ED-A28C-F52439AEF120.jpeg

Επεξεργάστηκε από stathis2b
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

παιζει να ειναι και ο χειροτερος χειμωνας αποκλειστικα για την θεσσαλονικη με 0 χιονοπτωση .χειροτερος και απο το 2007 οπου εκει ελεγες οκ εχει ζεστη εδω ψοφαμε στο κρυο θα συνεχισουμε να ψοφαμε στο κρυο και η κα@@λα η πολη στον κοσμο της.σαν κακοκαιρια αυτη που ερχεται συγκρινεται μονο με την τραγωδια του 1987 και του 2012.Αλλα τι περιμενεις οταν μας καθησε βροχοχαμηλο γεναρη μηνα στο μοναδικο χρονικο παραθυρο οπου δεν υπηρχαν χιονοθερμοκρασιες.τι περιμενεις οταν ψαχνεις ενα γαμ@@νο χαμηλο εδω και τοσα χρονια να σου χιονισει και να μην ψαχνεις τα απομειναρια που θα σου αφησουν 6αωρα και 12αωρα και λεμε κατα τ αλλα οτι εσπασε η καταρα.ΑΡΧ@@Α εσπασε εδω ειναι και μας καταπινει καθε χρονο.οποτε αντε και γα@@@σου κ@@λοκαιρε κι εσυ και αυτη η που@@ανα η πολη....η ερωτικη ..βρε ουσττττ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 ώρες πριν, notios_polos είπε:

παιζει να ειναι και ο χειροτερος χειμωνας αποκλειστικα για την θεσσαλονικη με 0 χιονοπτωση .χειροτερος και απο το 2007 οπου εκει ελεγες οκ εχει ζεστη εδω ψοφαμε στο κρυο θα συνεχισουμε να ψοφαμε στο κρυο και η κα@@λα η πολη στον κοσμο της.σαν κακοκαιρια αυτη που ερχεται συγκρινεται μονο με την τραγωδια του 1987 και του 2012.Αλλα τι περιμενεις οταν μας καθησε βροχοχαμηλο γεναρη μηνα στο μοναδικο χρονικο παραθυρο οπου δεν υπηρχαν χιονοθερμοκρασιες.τι περιμενεις οταν ψαχνεις ενα γαμ@@νο χαμηλο εδω και τοσα χρονια να σου χιονισει και να μην ψαχνεις τα απομειναρια που θα σου αφησουν 6αωρα και 12αωρα και λεμε κατα τ αλλα οτι εσπασε η καταρα.ΑΡΧ@@Α εσπασε εδω ειναι και μας καταπινει καθε χρονο.οποτε αντε και γα@@@σου κ@@λοκαιρε κι εσυ και αυτη η που@@ανα η πολη....η ερωτικη ..βρε ουσττττ

Βαγγέλη καλώς ή κακώς,δεν αποτελεί πανάκεια ούτε η υπερβολή ότι οι χειμώνες στη βόρεια Ελλάδα δεν υφίστανται πλέον.

Τι εννοώ.Οι χιονοστρωσεις που είχαμε (2 το χρόνο στάνταρ κάθε χρόνο),πλέον δεν υπάρχουν.

Τι να το κάνω να χιονίσει Φλεβάρη?

Να μας το λιώσει η ακτινοβολία και η αυξημένη διάρκεια της ημέρας?Να μου λείπει...

Κάτι λιγότερο του ιστορικού δεν είναι αποδεκτό πλέον.

Αν είναι να ρίξει 5 Πόντα,να τα στείλει όλα σε άλλες περιοχές, οπουδήποτε αλλού.

Εγώ δε θέλω τέτοια ημίμετρα άλλο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έλα να ευθυμησουμε λίγο...Θα προμηθευτεί ο Δήμος Θεσσαλονίκης τις κάτωθι μηχανές και δεν θα περιμένετε  χαμηλά και αυλωνες. Να φανεί και χρήσιμος ο Θερμαϊκός... 

snow2_0.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, Theomanio είπε:

Βαγγέλη καλώς ή κακώς,δεν αποτελεί πανάκεια ούτε η υπερβολή ότι οι χειμώνες στη βόρεια Ελλάδα δεν υφίστανται πλέον.

Τι εννοώ.Οι χιονοστρωσεις που είχαμε (2 το χρόνο στάνταρ κάθε χρόνο),πλέον δεν υπάρχουν.

Τι να το κάνω να χιονίσει Φλεβάρη?

Να μας το λιώσει η ακτινοβολία και η αυξημένη διάρκεια της ημέρας?Να μου λείπει...

Κάτι λιγότερο του ιστορικού δεν είναι αποδεκτό πλέον.

Αν είναι να ρίξει 5 Πόντα,να τα στείλει όλα σε άλλες περιοχές, οπουδήποτε αλλού.

Εγώ δε θέλω τέτοια ημίμετρα άλλο...

Χειμώνες υπάρχουν, τα χιόνια έχουν δυσκολέψει, αλλά η Θεσσαλονίκη έχει γενικότερα θέμα με το χιόνι... Τώρα φταίει η γεωγραφική της θέση, φταίει η διάταξη των συστημάτων που δεν την ευνοούν λόγω γεωγρ. θέσης; Δεν το ξέρω. Πάντως μεγάλοι αυλωνες δεν την ευνοούν με τίποτα γιατί δημιουργούν χαμηλά πλυ νότια κι οχι στο ύψος της Αδριατικής με το Ιονιο, αλλά κάτω από την Πελοπόννησο, οπότε μένει με το κρύο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

37 λεπτά πριν, BillG είπε:

Χειμώνες υπάρχουν, τα χιόνια έχουν δυσκολέψει, αλλά η Θεσσαλονίκη έχει γενικότερα θέμα με το χιόνι... Τώρα φταίει η γεωγραφική της θέση, φταίει η διάταξη των συστημάτων που δεν την ευνοούν λόγω γεωγρ. θέσης; Δεν το ξέρω. Πάντως μεγάλοι αυλωνες δεν την ευνοούν με τίποτα γιατί δημιουργούν χαμηλά πλυ νότια κι οχι στο ύψος της Αδριατικής με το Ιονιο, αλλά κάτω από την Πελοπόννησο, οπότε μένει με το κρύο.

Φταίει ότι πλέον τα συστήματα από το Ιόνιο έχουν εκλείψει,δεν είναι κάτι άλλο.

Όλα σκάνε στο Αιγαίο, βλέπουμε νιφάδες και νομίζουμε ότι είναι κάτι πρωτοφανές.

Δεν ήταν έτσι οι χειμώνες, δυστυχώς.Τα τελευταία χρόνια είναι απογοητευτική η κατάσταση...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Theomanio είπε:

Φταίει ότι πλέον τα συστήματα από το Ιόνιο έχουν εκλείψει,δεν είναι κάτι άλλο.

Όλα σκάνε στο Αιγαίο, βλέπουμε νιφάδες και νομίζουμε ότι είναι κάτι πρωτοφανές.

Δεν ήταν έτσι οι χειμώνες, δυστυχώς.Τα τελευταία χρόνια είναι απογοητευτική η κατάσταση...

Αυτό είναι κάτι που μπορεί να αλλάξει, και αντί σκάνε στο Αιγαίο να ξαναγίνουν τα χαμηλά στο Ιόνιο ,τώρα πότε και πώς είναι άλλη ιστορία...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...