Jump to content
antinod

Βγάλτε τα εσωψυχα σας...

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τι να πω που δουλεύω σε πρακτορείο ΟΠΑΠ και στη μήλο και έχω τον αλλον τον κινακια να μου λέει συνέχεια ότι χιονίζει έξω ενώ έχουμε 12 βαθμούς 😂😂😂😨

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

******α. ο γεναρης ειναι τελειωμενη υποθεση. γενικα παντως δεν βολευει καθολου η πολικη δινη να ερχεται πανω απο τα κεφαλια μας. γ@μει τον αζορικο εντελως. παλι καλα που ειδαμε μεχρι τωρα και 2 χιονοκαιριες οι αν προσηνεμοι. τι να πουν και οι αλλοι, μαζι με ολη την ευρωπη. 

φυσικα παιζει ενας ολοκληρος φλεβαρης ο οποιος κανεις δεν ξερει τι σκοπο εχει.

σε γενικες γραμμες παντως σκ@τα χειμωνας μεχρι στιγμης. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, teo.sol. είπε:

******α. ο γεναρης ειναι τελειωμενη υποθεση. γενικα παντως δεν βολευει καθολου η πολικη δινη να ερχεται πανω απο τα κεφαλια μας. γ@μει τον αζορικο εντελως. παλι καλα που ειδαμε μεχρι τωρα και 2 χιονοκαιριες οι αν προσηνεμοι. τι να πουν και οι αλλοι, μαζι με ολη την ευρωπη. 

φυσικα παιζει ενας ολοκληρος φλεβαρης ο οποιος κανεις δεν ξερει τι σκοπο εχει.

σε γενικες γραμμες παντως σκ@τα χειμωνας μεχρι στιγμης. 

και ο φλεβαρης σκατα θα τα κανει.

μπετον αρμε η πολικη δινη,  ατλαντικος κουνελα να γενναει σαν παστελια τα χαμηλά και ο αζορικος μια αηδια και μιση να μην μπορει να χωθει μια φορα ΒΑ να μας κανει τη νχαρη.

σαπιλα σκετη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δε μας ευνοεί καθόλου η κυκλοφορία και οι προβλέψεις για το Φλεβάρη κατ΄εμέ τουλάχιστον, δεν είναι ευοίωνες...

Εάν τελικά επιβεβαιωθούν θα μιλάμε για έναν από τους χειρότερους χειμώνες των τελευταίων δεκαετιών στα κεντροβόρεια από πλευράς χιονοπτώσεων....

Ας ελπίσουμε να αλλάξει κάτι άμεσα, έστω μια  "φωτοβολίδα" κι ας κάτσει σε όποιους σταθούν τυχεροί, αν και πολύ αμφιβάλω πλέον.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΝΟΗΤΟΣ χειμώνα του 2020 ...ακόμη και το 2018 χιόνισε στο τέλος ένα 2ημερο.

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μου αρέσει που φέτος ήμουν αισιόδοξος για Γιάννενα για τον χειμώνα, καθώς τον περσινό, τον θεώρησα κακό, μιας και είχαμε 10-15 μέρες χειμώνα που χιόνι όμως καλά εδώ, αλλά όλον τον υπόλοιπο απραξία. Ε τώρα δεν έχουμε ούτε αυτές τις ημέρες.. 

τι να τους κάνω τους -8 βαθμούς με ξαστεριά.. Παγώνουμε τζάμπα τα πρωινά..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 1/20/2020 at 12:14 PM, Iceman21 said:

Εγώ τι να πω που δουλεύω σε πρακτορείο ΟΠΑΠ και στη μήλο και έχω τον αλλον τον κινακια να μου λέει συνέχεια ότι χιονίζει έξω ενώ έχουμε 12 βαθμούς 😂😂😂😨

Αν θες ν' ακούσεις ότι γίνατε ζούγκλα, ξεκίνα να πετάς ραδίκια από την ταράτσα. Αν μάλιστα θέλεις να βγεις στα δελτία ειδήσεων για το πρώτο γιγάντιο ανακόντα στην Ελλάδα, πέτα κι έναν γεωσκώληκα. 🤓

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μας τα 'χει κάνει όλα εμας εδώ..... καταιγιδάρες, καυσωνες καλούς, σεισμό μετα από 20 χρονια, κι όλα τα παραξενα.... μα έναν ιστορικό ποτε! Λες και πληρωνουμε αυτή τη δεκαετια του 2000.......... Ένα νεο 2008 θέλουμε ή έστω ενα 2002...μια δικια μας Σοφια, μια προσηνεμη Αριαδνη! Τη μια Τουρκια, την άλλη Ιονιο, την άλλη δεν μας κάθονται οι Τ αλλα έχουμε τη διάταξη, την άλλη καταπιωνας αλλα με Τ καλες....... την άλλη μας χαλα το stream, την άλλη και 'γω δε ξέρω τι.. 2010s.. η δεκατία της χιονομετριότητας! Οχι άλλο μετριότητες και μ@#ακ/^ς αυτό (πεδινά)...

Ελπίζω ο χειμώνας 2020 να μην είναι αντιπροσωπευτικός των χειμωνων της δεκαετίας του... άλλο 2020 κι άλλο 2020s.. για το 2020 έχουμε μπροστα μας για κανα θαυμα ακόμη, και μεχρι 10 Μάρτη... δεν θα με έλεγα βέβαια αισιοδοξο για τη συνεχεια αυτη τη στιγμή... για τα 2020s όμως σίγουρα.. είμαι αισιόδοξος!

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεκέμβρης: 1. Κακοκαιρία Νοεμβρίου με χιόνια στα 1000+

                    2. Κακοκαιρία Οκτωβρίου με βροχή στα 1500

                    3. Θερμή εισβολή που κάπως την γλιτώσαμε με τις ομίχλες

                    4. Δύο κακοκαιρίες της κακιάς ώρες χωρίς καν κρύο που διαβάζαμε ότι χιονίζει στα πεδινά της Αττικής. Εγώ σοβαρό χιόνι στην Αττική είδα στα Βίλλια πάντως

Ιανουάριος: Το απόλυτο μηδέν με λίγο κρύο αρχικά και ζέστη μετά με 15+ μέγιστες και ακόμη και διψήφιες ελάχιστες

Φεβρουάριος: Μία πρώτη ψεύτικη κακοκαιρία χωρίς κρύο ούτε σοβαρά χιόνια πουθενά στην Ελλάδα (μέχρι στιγμής;)

Κάπως έτσι συνοψίζω τον "Χειμώνα" μέχρι στιγμής. Φυσικά για τον Βόλο και το Πήλιο είναι απαίσιος. Δυστυχώς το στατιστικό καλός Χειμώνας πέρυσι - κακός Χειμώνας φέτος έχει επιβεβαιωθεί μέχρι στιγμής. Όχι ότι πέρυσι ήταν και κάτι ιδιαίτερο εδώ ο Χειμώνας αλλά τουλάχιστον έριξε μία ανεπανάληπτη στουπάρα και γενικά έριξε περισσότερο χιόνι στο Πήλιο. Άντε να δούμε την συνέχεια του μήνα μήπως και..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τι να δουμε?!! Φαινεται οτι παει κι αυτος ο μηνας ακλαυτος με μια ψυχρη εισβολη με λιγα φαινομενα και θα το 'πληρωσουμε' με εναν μηνα ακομη Ανοιξη!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φέτος για την περιοχή μου(Ξάνθη) το μόνο που έχει κάνει είναι χιονια στα 600 + τον Δεκέμβριο και αυτήν την κακοκαιρία με χιονια στα 200+ Μέτρα και χιονόνερο μέσα στην πόλη.Απο τους πιο απαισιους χειμώνες που έχω ζήσει 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγώ προσωπικά αν έμενα στην Ελλάδα ακόμη, φέτος τον χειμώνα θα άλλαζα χόμπυ. Βλέποντας φωτογραφίες από τα ορεινά στα κεντρικά και βόρεια απλά σε πιάνει μια λύπη και μια αηδία για το φετινό έκτρωμα. Για τα πεδινά δεν υπήρξε χειμώνας παρά μόνο ελάχιστες μέρες. 

Ελπίζω του χρόνου να έχουμε επαναληψη του 2017-2018 ή του 2011-2012, σχεδόν συνεχής ροή χαμηλών στην Μεσόγειο, πολλές βροχές και χιόνια στα ημιορεινά/ορεινά και περιστασιακά στα πεδινά και όλη η Ευρώπη παγωμένη.

 

Εντωμεταξύ, δεν χρειάζεται νομίζω να γράψω τι περνάνε φέτος στην υπόλοιπη Ευρώπη. Και βασικά όχι μόνο φέτος αλλά τους περισσότερους χειμώνες τα τελευταία χρόνια...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, antinod είπε:

Τι να δουμε?!! Φαινεται οτι παει κι αυτος ο μηνας ακλαυτος με μια ψυχρη εισβολη με λιγα φαινομενα και θα το 'πληρωσουμε' με εναν μηνα ακομη Ανοιξη!!

5 του μήνα έχουμε ακόμη. Μία exrpess 1-2 μέρες -7 στα 850 στα κεντρικά με υετό μπορεί να βγει οποτεδήποτε, έτσι απλά να χιονίσει..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Eπιτέλους με τη....μιρλα! Ελεος! Μια χαρά υπέροχος ειναι ο χειμώνας, επειδη εσείς δεν το βλέπετε πρέπει να χαλάει το κλίμα στο φορουμ?

(Κατι δικά μου).

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καταλαβαινω απόλυτα και τους προσηνεμους για το 2008..το.περασαμε αδερφια.εδω απο το.2006 μεχρι Αριαδνη. Μονο εφημεριδες μας τυχαιναν.. Υπομονη. Εγω ημουν β λυκειου και η Αριαδνη ηρθε οταν πια ημουν 27..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 5/2/2020 at 10:09 ΜΜ, Barney-sal είπε:

Καταλαβαινω απόλυτα και τους προσηνεμους για το 2008..το.περασαμε αδερφια.εδω απο το.2006 μεχρι Αριαδνη. Μονο εφημεριδες μας τυχαιναν.. Υπομονη. Εγω ημουν β λυκειου και η Αριαδνη ηρθε οταν πια ημουν 27..

Το 1990 είσαι; Εγώ το 1999 για δες!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...