Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γρεβεναααα

Εβγαλε το σεναριο που ελεγε το παιδι απο κοζανη  το μεσημερι χαχαα

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σαν αποτέλεσμα για εδώ πέρα κακό,αλλά σαφώς προτιμότερο να είναι αυτά τα σενάρια στο παιχνίδι,παρά του τζίφου με τα οποία δεν έχουμε καμία ελπίδα για χιόνια. Με του σκουπιδαίου κάτι γίνεται με κάποιες διορθώσεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ECM1-144.GIF?30-0

τέλειο σενάριο!!!

ΥΕΤΟ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥ ΑΝ ΜΠΟΡΕΊΣ !!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, salonikatasos είπε:

Σαν αποτέλεσμα για εδώ πέρα κακό,αλλά σαφώς προτιμότερο να είναι αυτά τα σενάρια στο παιχνίδι,παρά του τζίφου με τα οποία δεν έχουμε καμία ελπίδα για χιόνια. Με του σκουπιδαίου κάτι γίνεται με κάποιες διορθώσεις

τι είναι χειρότερο για εσένα το υπερβολικό κρύο αλλά με ήλιο λαμπρό ή βροχές όλη την ημέρα?😁

 

 

 

Μια σύγκριση τζίφου και ευρωπαίου...

gfs-0-168.png?12ECM1-168.GIF?30-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

τι είναι χειρότερο για εσένα το υπερβολικά κρύο αλλά με ήλιο λαμπρό ή βροχές όλη την ημέρα?😁

 

 

 

Μια σύγκριση τζίφου και ευρωπαίου...

gfs-0-168.png?12ECM1-168.GIF?30-0

ίδιες θερμοκρασίες θα είχε και στις 2 περιπτώσεις. Με το σενάριο του σκουπιδαίου μπορεί να βγει χιόνι με κάποιες αλλαγές. Με το σενάριο του τζίφου,όχι

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας πάμε σε μια τέτοια κατάσταση κ θα το παλέψουμε όσο γίνεται κ ότι γίνει. Από το να παλεύω για ήλιο ή 3 σύννεφα χίλιες φορές αυτο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχει πάρα πολύ δρόμο ακόμη και οι 144 φαίνονται καιρικός αιώνας, θέλω να δω και τα ανσαμπλ του ευρωπαικού αλλά εγω προσωπικά για την περιοχή μου είμαι πολύ απαισιόδοξος, εάν έχουν κάποιοι ελπίδες είναι τα παιδιά από βόρεια Ελλάδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο ευρωπαίος είναι κατά το ήμισυ καλός (κάνει αποκοπή), αν θέλουμε όμως να έχουμε ελπίδες για έστω καλούτσικο πεδινό χιόνι θα πρέπει να τραβήξει περισσότερο ψύχος.

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

θάψιμο το ευρωπαικό!!

Μιχάλη έχεις πολλές πιθανότητες να σου κάτσει κάτι καλό στα Γιάννενα.

Επεξεργάστηκε από DIMITRIS
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, fufutos είπε:

Μεγάλη μαχή των μοντέλων...!για να δούμε ποιο θα βγει σωστό...!

Και να θυμηθούμε ότι στην προηγούμενη κακοκαιρία νομιζω ο ευρωπαίος νίκησε ας πούμε.......... γιατί νομίζω ο τζίφος είχε τουμπιασει προς αυτόν........Όλα θα φανούν στα επόμενα τρεξίματα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ολοι μπορουμε να ελπιζουμε σε κατι...απο την Δευτερα νομιζω θα ξερουμε περισσοτερα....τεραστιες διαφορες στα μοντελα τωρα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, DIMITRIS είπε:

Μιχάλη έχεις πολλές πιθανότητες να σου κάτσι κάτι καλό στα Γιάννενα.

εγώ εδώ έχω????

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μακαρι να παμε σε αυτο το σεναριο που θα δουμε τον μεσο ορο του παιου και μετα θα μπορουμε να πουμε αν ειναι το πιο πιθανο.για μενα ειναι μετα και αυτο το ραν και τα ανσμπ, τουτ ζιφου συν το τζεμ και τα ανσμπλ του

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, DIMITRIS είπε:

Μιχάλη έχεις πολλές πιθανότητες να σου κάτσι κάτι καλό στα Γιάννενα.

Δημήτρη, οι πιθανότητες που δίνω να δουν κάτι καλό τα Γιάννενα είναι 5% και τίποτα παραπάνω.. Για εμάς πρέπει ο πρωταρχικός αυλώνας να κατεβεί αυτούσιος για να δημιουργηθεί δυτικός χιονιάς [σενάριο 15] είτε κάτι τέτοιο του ευρωπαίου. Όμως ο αντικυκλώνας δείχνει να πιέζει πολύ και μια αποκοπή μπορεί να βγει τελείως αποτυχημένη [βλέπε τζεμ]

 

τώρα το σενάριο του ευρωπαικού, αν και δεν έχει δυτικό χιόνι, άρα οι θερμοκρασίες στα Γιάννενα ίσως να είναι βροχή, λόγω θερμού μετώπου από τα νότια [είδος καμήλας θα το χαρακτήριζα] θα έβγαιναν άφθονες ποσότητες υετού... όνειρα θερινής νυκτός

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κάποιος αν μπορεί να ανεβάσει υετο ευρωπαίου ή το link για να δούμε το θέαμα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με πρωινό ευρωπαϊκό εδώ χιόνιζε,με βραδινό όχι. Παρόλα αυτά πιο πολλές ελπίδες έχουμε για χιόνι με τέτοια σενάρια,παρά με τα αίσχη του τζίφου (κύριο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

Δημήτρη, οι πιθανότητες που δίνω να δουν κάτι καλό τα Γιάννενα είναι 5% και τίποτα παραπάνω.. Για εμάς πρέπει ο πρωταρχικός αυλώνας να κατεβεί αυτούσιος για να δημιουργηθεί ή δυτικός χιονιάς [σενάριο 15] είτε κάτι τέτοιο του ευρωπαίου. Όμως ο αντικυκλώνας δείχνει να πιέζει πολύ και μια αποκοπή μπορεί να βγει τελείως αποτυχημένη [βλέπε τζεμ]

 

τώρα το σενάριο του ευρωπαικού, αν και δεν έχει δυτικό χιόνι, άρα οι θερμοκρασίες στα Γιάννενα ίσως να είναι βροχή, λόγω θερμού μετώπου από τα νότια [είδος καμήλας θα το χαρακτήριζα] θα έβγαιναν άφθονες ποσότητες υετού... όνειρα θερινής νυκτός

Με κάποιες αλλαγές στο σενάριο του ευρωπαικού μπορεί να δεις χιονι και είμαι σιγουρος στα ανσαμπλ του θα έχει τετοια σεναρια, οποτε θεωρω οτι υπαρχουν πανω απο 5% πιθανοτητες.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...