Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πλέον είμαι της εξής άποψης. Αν δεν μπορεί να κάνει σωστό Αθηναϊκό χιονιά με 10-15 πόντους στο κέντρο, καλύτερα να κάνει κεντροβόρειους ή έστω χιόνια στα δυτικοκεντροβόρεια ορεινά που έχουν στεγνώσει. Ακόμη και ένας 2ος Τηλέμαχος να προκύψει στις 6-8 Φλεβάρη, είναι άχρηστος.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αυτο το τρεξιμο .Δεν εκφυλιζεται κανενας αυλωνας

Απλα θελουμε τον αζορικο να ριτζαρει ποιο βορεια.Ωστε να κατεβει ποιο χαμηλα,για να δωσει και χαμηλοτερες θερμοκρασιες(τοσο στα 850)αλλα και στο 500αρι

gfs-0-120.png?18

Τα γεωδυναμικα που κουβαλαει μαζι  του.Ειναι πολυ καλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Μια χαρα διαλογο κανω, αλλα κατι ειπες οτι λεω τα ιδια σε καθε ραν. Η απαντηση ειναι οτι κι εσυ τα ιδια ελεγες με Ηφαιστιωνα οτι ολα πανε καλα και παμε για χιονια κλπ.

Στο θεμα μας και χωρις hopecasting οι 0,25 μοιρες του 18ριου δινουν 1 με 2 mm χιονουετου στο λεκανοπεδιο κι αυτα σε περασμα εξπρες και με οριακες Τ. 
Θυμιζω τρια ακομα πραγματα.

1. Ολα τα 12ρια εχουν ηδη θερμανθει με την Αττικη να ειναι οριακα η κι εκτος χιονοΤ .

2. ο τζιφος παραδοσιακα υπερεκτιμαει τις Τ σε αυτες τις ωρες.

3.ΟΛΑ τα τρεξιματα δινουν λιγο υετο στο λεκανοπεδιο και τωρα μειωθηκε ακομα περισσοτερο σε σχεση με το στρινγκ του 12ριου.

Τελος για να αποφευγονται τσαμπα παρεξηγησεις, εγω ειμαι απο αυτους που παρατηρουν τις αλλαγες απο τρεξιμο σε τρεξιμο και οχι το καθε ραν μονο του. Τα βλεπω σαν μια συνεχεια κι οταν κατι χαλαει το λεω, οταν κατι φτιαχνει παλι το λεω. Βαλτε τα με το τζιφο που μαζεψε και τις Τ και τον υετο στο 18ρι..

Καταλαβαινω την φοβια σου

Και εγω ετσι ειμαι.Διοτι εχουν δει πολλα τα ματια μας το τελευταιο διαστημα

Προσωπικα πιστευω οτι ακομα το καλο σεναριο,δεν το εχουμε δει στο τραπεζι.(οσο παραμενουν καλα τα ανσαμπλς)

Κραταμε γερα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Μια χαρα διαλογο κανω, αλλα κατι ειπες οτι λεω τα ιδια σε καθε ραν. Η απαντηση ειναι οτι κι εσυ τα ιδια ελεγες με Ηφαιστιωνα οτι ολα πανε καλα και παμε για χιονια κλπ.

Στο θεμα μας και χωρις hopecasting οι 0,25 μοιρες του 18ριου δινουν 1 με 2 mm χιονουετου στο λεκανοπεδιο κι αυτα σε περασμα εξπρες και με οριακες Τ. 
Θυμιζω δυο ακομα πραγματα.

1. Ολα τα 12ρια εχουν ηδη θερμανθει με την Αττικη να ειναι οριακα η κι εκτος χιονοΤ .

2. ο τζιφος παραδοσιακα υπερεκτιμαει τις Τ σε αυτες τις ωρες.

Μα σου ειπε (ορθα) οτι κοιταμε τη διαταξη! Κι αν εκεινη ειναι οπως πρεπει, οι Τ και ο υετος θα ακολουθησουν. Για ποιο "hopecasting" μιλας;; Θεωρω οτι κανενας μας δεν τολμαει να κανει hopecasting καθως εχουμε καει τοσες φορες και φυσαμε και το γιαουρτι....Απλα ελπιζουμε και χαιρομαστε βλεποντας να μας επισκεπτεται ενας αυλωνας με τετοια ποιοτικα χαρακτηριστικα! Δε βλεπεις καθε μερα -35 και -38 μεσα στο Αιγαιο....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, HuxFlux είπε:

Μια χαρα διαλογο κανω, αλλα κατι ειπες οτι λεω τα ιδια σε καθε ραν. Η απαντηση ειναι οτι κι εσυ τα ιδια ελεγες με Ηφαιστιωνα οτι ολα πανε καλα και παμε για χιονια κλπ.

Στο θεμα μας και χωρις hopecasting οι 0,25 μοιρες του 18ριου δινουν 1 με 2 mm χιονουετου στο λεκανοπεδιο κι αυτα σε περασμα εξπρες και με οριακες Τ. 
Θυμιζω τρια ακομα πραγματα.

1. Ολα τα 12ρια εχουν ηδη θερμανθει με την Αττικη να ειναι οριακα η κι εκτος χιονοΤ .

2. ο τζιφος παραδοσιακα υπερεκτιμαει τις Τ σε αυτες τις ωρες.

3.ΟΛΑ τα τρεξιματα δινουν λιγο υετο στο λεκανοπεδιο και τωρα μειωθηκε ακομα περισσοτερο σε σχεση με το στρινγκ του 12ριου.

Τελος για να αποφευγονται τσαμπα παρεξηγησεις, εγω ειμαι απο αυτους που παρατηρουν τις αλλαγες απο τρεξιμο σε τρεξιμο και οχι το καθε ραν μονο του. Τα βλεπω σαν μια συνεχεια κι οταν κατι χαλαει το λεω, οταν κατι φτιαχνει παλι το λεω. Βαλτε τα με το τζιφο που μαζεψε και τις Τ και τον υετο και στο 12ρι αλλα και στο 18ρι..

Στον ηφαιστιωνα εκανα συγκεκριμενη εκτιμηση.Πηγαινε βρες την και πες ποσο εξω επεσα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 minutes ago, EVIA 1987!! said:

Το τρεξιμο σχολιαζουμε, δεν ειπαμε οτι το "εχουμε" ....και δεν ειναι 190 ωρες, ο αυλωνας ειναι στο κεφαλι μας στις 120 ωρες....ασε μας λιγο να χαρουμε μωρε😂😂

Βρε Χαρού, αλλά με τους χάρτες μια βδομάδα πισω.....😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έκανε κάτι ψιλοεκπτωσεις στις θερμοκρασίες, αλλά τι θα λέγαμε τώρα αν το στέλνε καρφί στη Τραπεζούντα ήθελα να ξέρω...η τάση παραμένει κ ενισχύεται σε κάθε ραν.

Υς: κατάνοητη η πικρία των Βορείων,μακάρι να πάρουν κ αυτοί κάτι από αυτό που έρχεται

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μια χαρα ειναι το 18αρι..Ο τρελοτζιφος κρατα γερα..Παιρνει βελτιωσεις..Με λιγη τυχη μπορει να δουμε ομορφα πραγματα..Αλλα ειναι εξισου ευκολο να στραβωσει η ολη φαση και να χαθει παλι στις λεπτομερειες..Μεχρι την κυριακη το βραδυ ολα ειναι ανοιχτα..Μεχρι τοτε...υπομονη...Και ψυχραιμια...Καλο βραδυ σε ολους..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Βρε Χαρού, αλλά με τους χάρτες μια βδομάδα πισω.....😂

Μαμηθηκες😂 φτου φτου Ναι!!! Μια εβδομαδα πισω ωστε να εχει το χρονο να βελτιωθει περισοτερο!!😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Παιδιά κανενας εκφυλισμος. Να δουμε και ανσαμπλς. Ολα κρέμονται απο μια κλωστή. Κατέρρευσε απλά πιο γρήγορα ο αντικυκλώνσς. Θέλουμε αποκοπή στις 160 ωρες περιπου. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, EVIA 1987!! said:

Μαμηθηκες😂 φτου φτου Ναι!!! Μια εβδομαδα πισω ωστε να εχει το χρονο να βελτιωθει περισοτερο!!😎

Περιμενε Δευτερουλα κοντή γιορτούλα. Άνοιξε PC, Tablet, Smartphone ο,τι θελεις τελος πάντων. Τσέκαρε χάρτες. Πες οτι μεχρι τότε τους χάρτες τους ανεβάζει το Spourgitis Team σαν σε videogame. Tη Δευτερα πες, οκ αυτά τα δεδομένα φαίνεται να έχουμε. Ανοιξε πάλι Τρίτη χάρτες και δες που είμαστε. Μετά μέχρι Παρασκευή έχει νόημα να κάνεις υπολογισμούς. 😎. Τι δειχνει τώρα ο τζίφος και ο παίος και ο ινδος δεν έχει καμία σημασία. 

Επεξεργάστηκε από BrainA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 

4 minutes ago, nikolas 2365 said:

Παιδιά κανενας εκφυλισμος. Να δουμε και ανσαμπλς. Ολα κρέμονται απο μια κλωστή. Κατέρρευσε απλά πιο γρήγορα ο αντικυκλώνσς. Θέλουμε αποκοπή στις 160 ωρες περιπου. 

Κατσε να δουμε αν θα υπαρχει αυλωνας στις 160

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

Παιδιά κανενας εκφυλισμος. Να δουμε και ανσαμπλς. Ολα κρέμονται απο μια κλωστή. Κατέρρευσε απλά πιο γρήγορα ο αντικυκλώνσς. Θέλουμε αποκοπή στις 160 ωρες περιπου. 

Θα δουμε πολλα σεναρια ακομα Νικολα. Απλα να κρατηθει η ταση γεωμετρικα να κατεβαινει αυλωνας πανω μας! Απο την Κυριακη το βραδυ θα εχουν τα παντα τη σημασια τους ομως!.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μετα απο αυτο το ραν πιστευω οτι ακομη και σε σεναριο πολυ ισχυρου αυλωνα να παμε εχουμε ελπιδες γιατι ειδαμε που κατεληξε το ραν και ποσο πλαγιασε στο τελος ο αυλωνας.οποτε με μερικες δεκαδες χιλιομετρα πιο δυτικα μπορει ακομη και ετσι στο τελος να βγει κατι πολυ καλο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, nikolas 2365 είπε:

4 μερες πριν τις 17/2/2008 ολα ηταν ανατολικα. 

Συμφωνω σε αυτο αλλα τοτε ειχε νομιζω κλειδωμενες τιςΤ. Απλα να ερθει δυτικα παρακαλουσαμε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, BrainA είπε:

Περιμενε Δευτερουλα κοντή γιορτούλα. Άνοιξε PC, Tablet, Smartphone ο,τι θελεις τελος πάντων. Τσέκαρε χάρτες. Πες οτι μεχρι τότε τους χάρτες τους ανεβάζει το Spourgitis Team σαν σε videogame. Tη Δευτερα πες, οκ αυτά τα δεδομένα φαίνεται να έχουμε. Ανοιξε πάλι Τρίτη χάρτες και δες που είμαστε. Μετά μέχρι Παρασκευή έχει νόημα να κάνεις υπολογισμούς. 😎. Τι δειχνει τώρα ο τζίφος και ο παίος και ο ινδος δεν έχει καμία σημασία. 

Ο χιονουλης ο δικος μου....😎😂

20180914_235803.jpg

Επεξεργάστηκε από EVIA 1987!!
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ακομη πιο δυτικα ο μεσος ορος στα ανσμπλ..ολοκληρη η ιταλια καπελωνεται απο τον αυλωνα.δηλαδη πσοο πιο δυτικα πρεπει να παει για να βγαλει χαμηλο δυτικα μας οταν θα πλαγιασει και θα αποκοψει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο μεσος ορος ΠΟΛΥ πιο ενισχυμενος. το κυριο εχει τραβηξει και τα δικα του ενς και του ευρωπαιου σιγα σιγα. το κυριο του ευρωπαιου πρεπει να τουμπαρει μεχρι την κυριακη βραδυ οπως δηποτε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, notios_polos είπε:

ακομη πιο δυτικα ο μεσος ορος στα ανσμπλ..ολοκληρη η ιταλια καπελωνεται απο τον αυλωνα.δηλαδη πσοο πιο δυτικα πρεπει να παει για να βγαλει χαμηλο δυτικα μας οταν θα πλαγιασει και θα αποκοψει

δεν ειναι πιο δυτικα... ειναι πιο τεραστιος αφου εχει απλωσει και προς τα ανατολικα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

ακομη πιο δυτικα ο μεσος ορος στα ανσμπλ..ολοκληρη η ιταλια καπελωνεται απο τον αυλωνα.δηλαδη πσοο πιο δυτικα πρεπει να παει για να βγαλει χαμηλο δυτικα μας οταν θα πλαγιασει και θα αποκοψει

Η Ελλάδα. Αιγαίο 

gens-21-1-144.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

σαν Τ δεν αλλαξε πολυ ο μ.ο παρομοιος. σα νδιαταξη αλλαξε αρκετα. εχει ακομα πιο πολλες δυνατοτητες για βελτιωσεις πιστευω. καλο βραδυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Κρατάμε την τάση να ανέβει ο Αζορικος  αλλά προσωπικά δεν μου αρέσει η τάση  η Δυτική κυκλοφορία να επιταχύνει νωρίτερα και να τον γκρεμίζει με συνοπτικές διαδικασίες. Νομίζω ανακόπτει την κάθοδο και χαλάει και το ψύχος.Ισως κάνω και λάθος, δεν τα έχω παρακολουθήσει στην λεπτομέρεια τους τα τρεξίματα  .Ο αγώνας συνεχίζεται! Καλό μήνα σε όλους!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Icon,τζιφος και ανσαμπλς τζιφου εχουν δυναμωσει τον αυλωνα στα βραδινα τους Ρανς.Μονο θετικο λογιζεται αυτο.Προχωραμε.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...