Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα αγορινες...Τουλαχιστον θα κρυφτει ο ηλιος και θα εχουμε φαινομενα και μαλιστα κατα τοπους και εντονα...Ενα σεναριο που απο χθες το απογευμα συνεχως ενισχυεται..Μακαρι τα χιονια να πεσουν οσο το δυνατον πιο χαμηλα για ολους..

Εν τελει φαινεται να αποφευγεται το ξεροκρυο..Που για μενα αυτο ειναι το βασικο..Η πεμπτουσια του καιρου ειναι τα φαινομενα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα στο τέλος όπως το δίχνει ούτε στη Τουρκία δεν θα χιονίσει.... Για γέλια κ για κλάματα..  Πάμε δεν το βάζουμε κάτω 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Ski snow είπε:

Ναι. Αυτη η κλιση  θα μας θαψει εδω κατω.

Γιωργο μου..Δεν υπαρχει θαψιμο..Δεν εχεις θερμοκρασιες....Τωρα που βρεθηκε ο υετος χαλασαν οι Τ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Θελουμε ακομα πιο δυτικα τον αυλωνα ωστε να βγει το χαμηλο ακομα πιο νοτια. Εχουμε καποιες ελπιδες. Απο τεταρτη βραδυ εχουμε θερμοκρασιες παντως,οποτε θελουμε χαμηλο στο αιγαιο εκεινες τις ωρες. Καληνυχτα κι απο μενα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Γιωργο μου..Δεν υπαρχει θαψιμο..Δεν εχεις θερμοκρασιες....Τωρα που βρεθηκε ο υετος χαλασαν οι Τ...

Ναι σακη. Μπορει να χιονιζει αλλα δεν θα στρωνει. Η δευτερη φαση ηταν καλη. Θα το δουμε. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Δυσκολο και να χιονισει με αυτο το τρεξιμο...Για πεδινα Αττικης...

Σακη εμας η δευτερη φαση μας και ετσι και αλλιως. Οτι κανει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Ski snow είπε:

Σακη εμας η δευτερη φαση μας και ετσι και αλλιως. Οτι κανει.

Η δευτερη φαση Γιωργο μου ειναι σχεδον χαμενη...Ο αζορικος πιεζεται και ο αυλωνας με το συμπαγες ψυχος παραμενουν αρκετα ανατολικα..Δυσκολα τα πραγματα πλεον για πεδινο χιονι.. Κακα τα ψεματα..Τουλαχιστον να βελτιωθει η διαταξη για οσους μπορουν να το δουν..Εμεις μαλλον θα χασουμε μια τεραστια ευκαιρια...Και τα χρονικα περιθωρια στενευουν...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από ότι φαίνεται καίγεται η δεύτερη φάση για προσηνεμα με πιθανότητα 99%. 

Ένα γρήγορο πέρασμα με έντονες κατακρημνίσεις θα έχει όλη η χώρα. Τόση εμμονή πάντως σε τέτοια καιρικό μοτίβο είναι σπάνια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, Santa snow είπε:

Από ότι φαίνεται καίγεται η δεύτερη φάση για προσηνεμα με πιθανότητα 99%. 

Ένα γρήγορο πέρασμα με έντονες κατακρημνίσεις θα έχει όλη η χώρα. Τόση εμμονή πάντως σε τέτοια καιρικό μοτίβο είναι σπάνια

Δυσκολη φαινεται οντως η δευτερη φαση. Το τζεμ σαν να το παλευει σε αυτο το ραν για κατεβασια σε 2ο χρονο. Πεταξε κατι υψηλες πιεσεις σκανδιναβια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο φλεβαρης παντως φαινεται να κυλα με αρκετες διαταραχες...Καμια σχεση με οσα ζησαμε τον γεναρη...Ανεξαρτητως που θα χιονισει...Αν μη τι αλλο θα εχουμε αρκετα εως πολλα φαινομενα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το τζεμ στην δευτερη φαση σκαει Σμυρνη-Αιγαιο! Ενω και το ουκμο εχει φτιαξει για την δευτερη φαση.

Επεξεργάστηκε από antinod
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΞΥΠΝΑΩ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΗΝΕΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ forum ΟΤΙ ΜΠΑΊΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΟΙ ΒΟΡΕΙΟΙ .......ΜΠΑΙΝΩ ΒΛΕΠΩ ENSEMBLES ΚΑΙ ΠΑΓΩΣΑ.....ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ .......Δεν είναι και παρά πολλά σενάρια αλλά αυξήθηκαν σταδιακά απ 12 σε 18 και τώρα στο 00 

ens_image (4).png

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ.... ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΦΑΙΝΌΜΕΝΑ 

90-779GR.gif

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλημερα,φαινεται να δυσκολευεται το βαρυ κρυο να κατεβει,αν και θα το κανει λογικα απλα θα μας επηρεαζουν οι ακρες του. Σε καθε περριπτωση ελπιζω να μην βγει ο τζιφος γιατι το πρωτο χαμηλο ειναι νοτια και θα μεινουμε απο χιονουετο στα γιαννενα,οχι ομως και στην λαρισα απο την οποια φευγω σημερα... Παμε για ουκμο,το οποιο αναμενομενα αλλαξε για την δευυτερη φαση και με βολευει και εδω στην αρχη του

Και να δειτε που ο ευρωπαιος για την δευτερη φαση θα εχει ισως το καλυτερο σεναριο απο το χειροτερο.. Κανενα μοντελο δεν μας εδειξε τον δρομο δυστυχως με αποτελεσμα να εχουμε αυτα τα ψυχολογικα σκαμπανεβασματα,και χωρις να ξερουμε τι να περιμενουμε.

Θελω να κατεβει το πολυ κρυο ακομα και να μην μας επηρεασει στην αρχη, καθως βλεποντας το χθεσινο 18αρι εξω σκεφτηκα ενα πολυ ωραιο σεναριο για χιονι. (Παλι ονειρευομαι) τελος παντων τα λεμε πιο μετα,απλα με ξυπνησε το βιολογικο μου ρολοι που μπαινει στις 7 καθε φορα που εχουμε ψυχρη εισβολη. Τα λεμε σε ενα τριωρο

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

καλημερα,φαινεται να δυσκολευεται το βαρυ κρυο να κατεβει,αν και θα το κανει λογικα απλα θα μας επηρεαζουν οι ακρες του. Σε καθε περριπτωση ελπθζω να μην βγει ο τζιφος γιατι το πρωτο χαμηκλο ειναι νοτια και θα μεινουμε απο χιονουετο στα γιαννενα,οχι ομως και στην λαρισα απο την οποιανφευγω σημερα... Παμε για ουκμο,το οποιο αναμενομενα αλλαξε για την δευυτερη φαση και με βολευει και εδω.

Και να δειτε ποου ο ευρωπαιος για την δευτερη φαση θα εχει ισως το καλυτερο σεναριο απο το χειροτερο.. Κανενα μοντελο δεν μας εδειξε τον δρομο δυστυχως με αποτελεσμα να εχουμε αυτα τα ψυχολογικα σκαμπανεβασματα,και χωρις να ξερουμε τι να περιμενουμε.

Θελω να κατεβει το πολυ κρυο ακομα και να μην μας επηρεασει στην αρχη, καθως βλεποντας το χθεσινο 18αρι εξω σκεφτηκα ενα πολυ ωραιο σεναριο για χιονι. (Παλι ονειρευομαι) τελος παντων τα λεμε πιο μετα,απλα με ξυπνησε το βιολογικο μου ρολοι που μπαινει στις 7 καθε φορα που εχουμε ψυχρη εισβολη. Τα λεμε σε ενα τριωρο

 

εγώ φίλε έχω πιθανότητες για έστω χιονόπτωση ή υετοτρυπα??

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...