Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, sotos*snow είπε:

Καμία πιθανότητα φιλε λόγο γεωγραφικής θέσης ... έχει να κάνει με τη γεωγραφική θέση της περιοχής αυτό το φαινόμενο και αν βόρεια της η βορειοανατολικά της που θα περάσει ο παγωμένος Αέρας έχει θάλασσα ώστε να δημιουργήσει σύννεφα με την υγρασία της και να τα εναποθέσει στη περιοχή αυτή... η Θεσσαλονίκη δεν έχει θάλασσα βόρεια της και από τον νότο που έχει δεν μπορεί να έρθει παγωμένος νότιας  

Ξερω τι ειναι αλλα ηλπιζα μηπως γινοταν να ειχαμε παγωμενο νοτια με καποιον τροπο...Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εγω φιλε θα συνεχισω να ελπιζω για σας και τη δευτερη φαση..ακομα ειναι νωρις εδω εμας ξαφνικα το πρωι πεταξε το χαμηλο τρεις μερες πριν...εσεις ειστε 5 6 μεχρι τεταρτη πρωι να ελπιζετε σιγουρα και να το φερνετε λιγο λιγο

Ασε κι εγω μονο νιφαδα θελω να δω αυτο το χειμωνα ετσι κι αλλιως το προηγουμενο ειδα πολυ χιονι...αλλα ουτε νιφαδα δε θελει να ριξει φετος

Νικολα σε εσενα πηγαινε το μνμ απλα δεν πατησα αναρτηση καταλαθος 

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, oldboy332 είπε:

Εσένα και το χθεσινό -80 σκεφτόμουν 😄😄😄

Μπορω να φερω τη συντελεια...Αλλα την κραταω για κανενα βροχοχαμηλο απο συρτη...🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μπορω να φερω τη συντελεια...Αλλα την κραταω για κανενα βροχοχαμηλο απο συρτη...🤣

Δώσε έστω τότε 1μ χαλάζι! Θα το βαπτίσουμε χιόνι 😄

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, Galanto είπε:

Σακη αρα να υποθεσω οτι μπαινεις και καλοκαιρι εδω στο φορουμ εεεε;; για να περασουμε καλα και το καλοκαιρακι

Ως καταιγιδακιας πρωτιστως...Αρα ειμαι και της ασταθειας φιλε...Οποτε ραντεβου και το καλοκαιρακι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ θα μαστε και το καλοκαίρι σίγουρα😂 θα περιμένουμε τις τρελές μπόρες του καλοκαιριού

Επεξεργάστηκε από weatherforattica
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να πω και την δίκη μου γνώμη... για την δεύτερη φάση... παρατηρώ ότι τρέξιμο με τρέξιμο ο ευρωπαίος όλο και ποιο βόρεια και βορειοδυτικά ανεβάζει τον αζορικο δίνοντας έτσι χώρο στον αυλωνα να μας πλησιάζει ολο και ποιο κοντά και είναι ακόμα στις 144 ώρες... μην απορρίπτεται την πιθανότητα να έρθει κατευθείαν Αιγαίο και να κάνει πολύ σοβαρή χιονοκαιρια στα προσηνεμα δεν θέλει και πολύ .... ίσως αύριο πρωί και κυρίως βράδυ στα 12αρια έχουμε πανηγυρισμούς εδώ μέσα από τους προσηνεμους.......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

44 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Το χιονι της κυριακης το βραδυ προς δευτερα δεν περιμεναν...Ολοι ελεγαν για βελτιωση..Αλλα το χαμηλο εβαλε οπισθεν και μας εθαψε...Καμια σχεση ομως με lake effect...Τοτε ηταν καθαρα θεμα δυναμικου αιτιου...Και σε αυτον τον αυλωνα εαν δεν κατσει σωστα και -20 να ειχαμε στα 850 παλι χιονι σοβαρο δεν θα βλεπαμε...Το χιονι δεν ειναι βροχη..Θες πολλες παραμετρους ταυτοχρονα για να χιονιστεις αξιοπρεπως..Μια να στραβωσει και μπορει να χαθουν τα παντα..

Και θυμάσαι Σάκη μου μια Πρωτοχρονιά παραμονή (το 2016 ή ταν ή το 2017¨?), που πηγες Πεντέλη και σου λέω θα έχουμε χιόνι και δεν το πίστευες και βγήκες έξω μετα την αλλαγή του χρόνου κι έπαθες σοκ, από το Αιγαίο?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δειτε αλλαγες στις 42 ωρες.. ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ Τ ΘΕΟΥ 

και μ λετε για 6 μερες μπροστα. αμα θελει παει κινα να σκοτωσει τον κορωνοιο αμα γουσταρει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 minutes ago, Beach-snow NG said:

 Και θυμάσαι Σάκη μου μια Πρωτοχρονιά παραμονή (το 2015 ή ταν ή το 2017¨?), που πηγες Πεντέλη και σου λέω θα έχουμε χιόνι και δεν το πίστευες και βγήκες έξω μετα την αλλαγή του χρόνου κι έπαθες σοκ, από το Αιγαίο?

Και γω ημουν ενας απο αυτους. Απλα καποιος στο φορουμ τοτε ειχε πει οτι ενεργοποιηθηκε το lake effect και ειχα μια ελπιδα οτι θα γινει ντου τη νυχτα.. Δεν θυμαμαι ημερομηνια που εγινε αλλα εγινε προσφατα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σας το έγραψα και ποιο πάνω παρακαλάτε η πρώτη φάση να κάνει χαμηλό ιόνιο και μέτα όλα θα ρθουν όπως πρέπει για σας στην δεύτερη φάση. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Seventower είπε:

Σας το έγραψα και ποιο πάνω παρακαλάτε η πρώτη φάση να κάνει χαμηλό ιόνιο και μέτα όλα θα ρθουν όπως πρέπει για σας στην δεύτερη φάση. 

πιο ψυχρο και εβγαλε χαμηλο το ικον. αυτο το 995 στην κερκυρα αν δεν κανω λαθος

Επεξεργάστηκε από Επισκέπτης
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...