Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με τον ιδιο τροπο που μαζευει τις 'υπερβολες' των +20,ετσι μαζευει και τις αντιστοιχες -8!!! Κατα τα αλλα Χειμωνας!! Εκει που θα φτασει ο υποτροπικος,θα κανει 10 μερες για να τον ξανακατεβασει. Οποτε,μεχρι τις 25 του μηνα,ας βολευτουμε με κανα -1,-2 και βλεπουμε!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 minutes ago, sakis13 said:

Αχορταγε,απληστε...😘..Αδερφακι..Βαλε αλλα 2 μετρα..Αλλα δωσε μου ρε 60mm...

Φιλαρακι μήπως εχεις 60mm να πιασω τα κλιματικα; 😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, antinod said:

Με τον ιδιο τροπο που μαζευει τις 'υπερβολες' των +20,ετσι μαζευει και τις αντιστοιχες -8!!! Κατα τα αλλα Χειμωνας!! Εκει που θα φτασει ο υποτροπικος,θα κανει 10 μερες για να τον ξανακατεβασει. Οποτε,μεχρι τις 25 του μηνα,ας βολευτουμε με κανα -1,-2 και βλεπουμε!!

Αρα πρεπει να δειχνει καταβαση -16 ωστε να παρουμε -10 σιγουρο... 🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

βόρειος πεδινος να είναι ο επόμενος πιθανός χιονιας είμαστε οι μόνοι ΣΧΕΔΟΝ που δεν είδαμε νιφάδα.....ο καθένας ότι προτιμάει βέβαια 

Επεξεργάστηκε από thanasismtrk
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Dusterakos είπε:

Αρα πρεπει να δειχνει καταβαση -16 ωστε να παρουμε -10 σιγουρο... 🤣

Αυτο ακριβώς θα έλεγα κι εγώ τώρα.. αμ τι λεω κι εγω τοσο καιρο! Ενα -13 μου χει γινει τρελη επιθυμια..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, LosAlimos είπε:

Φιλαρακι μήπως εχεις 60mm να πιασω τα κλιματικα; 😂

Θα τα πιάσουμε το καλοκαίρι εμείς ανετα χαχα... περιμενε..😉 λεμε τωρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Just now, Winterlove said:

Αυτο ακριβώς θα έλεγα κι εγώ τώρα.. αμ τι λεω κι εγω τοσο καιρο! Ενα -13 μου χει γινει τρελη επιθυμια..

Και το 2008 αν θυμαμαι(αρχικα εδειχνε ενα -14) τα οσα εδειχνε απο Τ στις 192 ωρες, εκανε καποιες εκπτωσεις στα κοντινα(ελαχιστες, αλλα εκανε!!~πηραμε -11 και -12 νομιζω)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 minute ago, thanasismtrk said:

καποιος λινκ απο το meteociel για παλιές κακοκαιριες???

https://www.meteociel.fr/modeles/gfse_cartes.php?ech=6&code=0&carte=0&mode=0&archive=1&runpara=0

Καλο παιχνιδι...

ή εδω 

https://www.meteociel.fr/modeles/archives/archives.php

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Και τα 4 από τα 5 εκ του λεκανοπεδίου δεν έχουν δει νιφαδα πάντως! Να τα λέμε κι αυτά!

Και το 1εκ που είδε, ηταν κάτι ξεμπαρκες στη Ζηνοβια

Υπαρχουν αναφορες εδω που δειχνουν πυκνες χιονοπτωσεις εως και τα 100-150 και αν δεν κανω λαθος και σε Ασπροπυργο , Ελευσινα κ.λ. .Αυτοι που δεν ειδαν νιφαδα ( Κυριως Πειραιας ,Γλυφαδα κ.λ. ) ειδαν κανονικες βροχες σε αντιθεση με αλλους που δεν εχουν δει τιποτα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, antinod είπε:

Με τον ιδιο τροπο που μαζευει τις 'υπερβολες' των +20,ετσι μαζευει και τις αντιστοιχες -8!!! Κατα τα αλλα Χειμωνας!! Εκει που θα φτασει ο υποτροπικος,θα κανει 10 μερες για να τον ξανακατεβασει. Οποτε,μεχρι τις 25 του μηνα,ας βολευτουμε με κανα -1,-2 και βλεπουμε!!

Αυτο ακριβως ..τα ειπες ολα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 minutes ago, Winterlove said:

Θα τα πιάσουμε το καλοκαίρι εμείς ανετα χαχα... περιμενε..😉 λεμε τωρα..

Εσυ Περιστερι και εγω Αλιμο δυσκολα. Παλι ο Γιωργης απο τα υπερβορεια θα απολαμβανει τις ασταθειες τις καλοκαιρινες! 
βεβαια τελευταια χρονια δινει πονο το καλοκαιρι οποτε ειδωμεν! 😜

Επεξεργάστηκε από LosAlimos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μηπως εχετε 130 mm για να πιασω τον μεσο ορο του 2019 αλλα και ακομα 90-100 για τον μεσο ορο Ιανουαριου - Φεβρουαριου που δεν εχει ριξει τιποτα (φετος)??😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Υπαρχουν αναφορες εδω που δειχνουν πυκνες χιονοπτωσεις εως και τα 100-150 και αν δεν κανω λαθος και σε Ασπροπυργο , Ελευσινα κ.λ. .Αυτοι που δεν ειδαν νιφαδα ( Κυριως Πειραιας ,Γλυφαδα κ.λ. ) ειδαν κανονικες βροχες σε αντιθεση με αλλους που δεν εχουν δει τιποτα

Χρησταρα μου,οι περιοχες που αναφερεις εχουν δει με την ελευση του νεου ετους 20-30mm...Τα πολλα νερα επεσαν στα β.π..και μονο..Και γω στα κεντρονοτια ειμαι και χω 24mm...Δεν ειναι φιλε κανονικες βροχες αυτα...Κανονικες βροχες δεν σου κανει ο γ...βοριας..

Ενταξει εισαι και παλι σε χειροτερη μοιρα..Αλλα αλλο τα βπ της αθηνας και τα υπερβορεια και αλλο τα κεντρονοτια..Μη σωσει να χιονισει ποτε...Ας στρωνει ενα μετρο στην Εκαλη αλλα τουλαχιστον να εβρεχε σε μας εδω κατω λιγο καλυτερα..Ο γεναρης στα βορεια εκλεισε κοντα στα 100mm ενω τα κεντρικα και τα νοτια του νομου επαιξαν απο 30mm και κατω..Για μας σοβαρες βροχες μονο ο νοτιας δινει...Ο μπαμπας του βορια δηλαδη...😋

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 λεπτά πριν, thanasismtrk είπε:

βόρειος πεδινος να είναι ο επόμενος πιθανός χιονιας είμαστε οι μόνοι ΣΧΕΔΟΝ που δεν είδαμε νιφάδα.....ο καθένας ότι προτιμάει βέβαια 

μαζί με εσένα δεν έχει δει νιφάδα και το 80% τη΅Ευρώπης φέτος. Αυτοί και αν έχουν δικαίωμα σε χιόνια. Θα έχουν του χρόνου πολλαπλές φορές βέβαια.😀

 

 

to ευρωπαικό έχει ενδιάμεσο σενάριο από τζίφο και ούκμο, είναι ξεκάθαρα όμως καλύτερο σε σχέση με εχθές, οπότε μια χαρά. [14-15]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Χρησταρα μου,οι περιοχες που αναφερεις εχουν δει με την ελευση του νεου ετους 20-30mm...Τα πολλα νερα επεσαν στα β.π..και μονο..Και γω στα κεντρονοτια ειμαι και χω 24mm...Δεν ειναι φιλε κανονικες βροχες αυτα...Κανονικες βροχες δεν σου κανει γ...βοριας..

Ενταξει εισαι και παλι σε χειορτερη μοιρα..Αλλα αλλο τα βπ της αθηνας και τα υπερβορεια και αλλο τα κεντρονοτια..Μη σωσει να χιονισει ποτε...Ας στρωνει ενα μετρο στην Εκαλη αλλα τουλαχιστον να εβρεχε σε μας εδω κατω λιγο καλυτερα..Ο γενναρης στα βορεια εκλεισε κοντα στα 100mm ενω τα κεντρικα και τα νοτια του νομου επαιξαν απο 30mm και κατω..Για μας σοβαρες βροχες μονο ο νοτιας δινει...Ο μπαμπας του βορια δηλαδη...😋

Δεν ξερεις τι ειναι να εχεις να δεις κεραυνο και ενταση 15  mm/h απο 19 Σεπτεμβριου...Εχω ξεχασει πως ειναι μια καταιγιδα...Ποιος ειναι ο μεσος ορος υετου για Ιανουαριο στην Αθηνα?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

μαζί με εσένα δεν έχει δει νιφάδα και το 80% τη΅Ευρώπης φέτος. Αυτοί και αν έχουν δικαίωμα σε χιόνια. Θα έχουν του χρόνου πολλαπλές φορές βέβαια.😀

 

 

to ευρωπαικό έχει ενδιάμεσο σενάριο από τζίφο και ούκμο, είναι ξεκάθαρα όμως καλύτερο σε σχέση με εχθές, οπότε μια χαρά. [14-15]

Βαζεις λιγο τον link απο υετο Ευρωπαιου γιατι το εχω χασει?😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Βαζεις λιγο τον link απο υετο Ευρωπαιου γιατι το εχω χασει?😂😂

mcenergy_europa_rrr_500_024_202002110000

 

κάνε άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα, και πάνω θα δεις ημερομηνίες  και τρέξιμο, τα οποία μπορείς να αλλάξεις . ελπίζω να θυμάσαι πως γίνεται δεν έχω χρόνο για εξηγήσεις χεχε

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

mcenergy_europa_rrr_500_024_202002110000

 

κάνε άνοιγμα εικόνας σε νέα καρτέλα, και πάνω θα δεις ημερομηνίες  και τρέξιμο, τα οποία μπορείς να αλλάξεις . ελπίζω να θυμάσαι πως γίνεται δεν έχω χρόνο για εξηγήσεις χεχε

Θυμαμαι...Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Δεν ξερεις τι ειναι να εχεις να δεις κεραυνο και ενταση 15  mm/h απο 19 Σεπτεμβριου...Εχω ξεχασει πως ειναι μια καταιγιδα...Ποιος ειναι ο μεσος ορος υετου για Ιανουαριο στην Αθηνα?

Κοντα στα 50mm ειναι...Σε καταλαβαινω φιλε...Πιστεψε με...Εγω που σιχαινομαι τον βορια και τις ποτιστικες του κ..λου βροχες εχω αγανακτησει...Και μεχρι τον δεκεμβρη ειχαμε πνιγει...Πολλα νερα στην αθηνα τα τελευταια χρονια...Αλλα προσκαιρα γυρισε...Λογικο...Για σας σιγουρα ειναι σαφως χειροτερα τα πραγματα..Δεν αντιλεγω...Μονο υπομονη μπορεις να κανεις..Αλλα οταν ολοι σας θελετε χιονια και βοριαδες..Ετσι γινεται..Στο τελος ξηροκρυα και ανομβρια...Τα καλα νερα ερχονται μονο με νοτια...Εκτος εαν μενεις ευβοια η κρητη.. Και τα βουνα,παλι με νοτιαδες θαβονται..Με εξαιρεση παλι την κρητη,την ευβοια αντε και την χαβουζα την Αττικη...Γι αυτο φιλε κραζω την εμμονη ορισμενων για φουλ βορια και μονο...Χρειαζεται και ο νοτιας..Αλλα να σε πανε και οι διαταξεις...

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, GEORGE SNOWMAN είπε:

Σακουλινο με βορια εχουμε βαλει πανω απο 250μμ εδω απο 27 Δεκεμβρη και μετα!

Το ξερω αδερφε..Γι αυτο το διαχωρισα..Αλλο υπερβορεια και αλλο κεντρονοτια...Εσυ με βορια σε μια μερα μπορεις να βαλεις 100mm και γω εδω κατω 10mm με το ζορι...Αυτο εξηγω στον Χρηστο...

Η Αθηνα το 75% του υετου της τον γραφει με νοτια..Αλλο το τι γινεται απο μαρουσι και πανω..Και κυριως σε σας..

Που θα παει ρε μπαγασα..Τωρα που φευγει το καζινο απο την Παρνηθα,θα ζητησω ενα δωματιακι...Να σε δω εγω μετα εσενα...😜

Αλλιως παω σανατοριο...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

στον τζίφο υπάρχει ένα χαμηλό που σηκώνει τον Αζορικό. στον ευρωπαίο η αιτία που δημιουργεί το χαμηλό αυτό μάλλον λείπει

 

Υ.Γ Σάκη πάρε τηλ δεν έχω μονάδες

12 βαθμοί στα 850 άνοδος σε ευρωπαίο μέσα σε 24ωρο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...