Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια τι ειχαν τα μηνυματα;; Δεν διεκρινα κατι κακο.

Γενικα παμε σε περιοδο καλη τουλαχιστον δεν θα εχουμε βαρετοκαιρια

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Xaxaxaxa ουτε 0 στα 850 δε θα βγει για 20 με 22 ...καλα μετα δε θα υπαρξει αλλη κατανβαση ουτε καν ..το πολυ κανενα παλι 0 στα 850...ας βρεξει τουλαχιστον λιγο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ό,τι λέγαμε οι απαισιόδοξοι στην αρχή του Χειμώνα βγήκε κατά γράμμα. Καλός Χειμώνας πέρυσι, κακός φέτος, επιβεβαιώθηκε και άλλη μία φορά. Σάπιος Φλεβάρης ως συνήθως, φαίνεται να επιβεβαιώνεται, αφού ούτε Τ έχει και από υετό λίγα πράγματα στα ensembles. Τώρα να ρίξει 5 πόντους τουλάχιστον στο δρόμο στο Βόλο μέχρι τέλος του μήνα - αρχές Μάρτη δύσκολο έως απίθανο το κόβω..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis_volos είπε:

Ό,τι λέγαμε οι απαισιόδοξοι στην αρχή του Χειμώνα βγήκε κατά γράμμα. Καλός Χειμώνας πέρυσι, κακός φέτος, επιβεβαιώθηκε και άλλη μία φορά. Σάπιος Φλεβάρης ως συνήθως, φαίνεται να επιβεβαιώνεται, αφού ούτε Τ έχει και από υετό λίγα πράγματα στα ensembles. Τώρα να ρίξει 5 πόντους τουλάχιστον στο δρόμο στο Βόλο μέχρι τέλος του μήνα - αρχές Μάρτη δύσκολο έως απίθανο το κόβω..

για εμένα ο περσινός χειμώνας δεν ήταν καλός. Στα Γιάννενα τουλάχιστον ήταν μετριότατος, άσχετα με τις χιονοπτώσεις. Μόνο 15 μέρες έκανε ότι έκανε, και όλος ο υπόλοιπος χειμώνας πέρσι ήταν σάπιος. Απλά φέτος ήταν όλος σάπιος...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στον Β.Ατλαντικο σημερα θα καταγραφουν εξαιρετικα χαμηλες πιεσεις κοντα στα 915mb.Η καταιγιδα Dennis θα προκαλεσει ανεμους 130χλμ/ωρα και κυματισμους 14 μετρων.

image.thumb.png.30202f2e8c19f481ba8b35628724e21b.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

11 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

για εμένα ο περσινός χειμώνας δεν ήταν καλός. Στα Γιάννενα τουλάχιστον ήταν μετριότατος, άσχετα με τις χιονοπτώσεις. Μόνο 15 μέρες έκανε ότι έκανε, και όλος ο υπόλοιπος χειμώνας πέρσι ήταν σάπιος. Απλά φέτος ήταν όλος σάπιος...

Η γενική εικόνα πάντως πέρυσι ήταν ενός συμπαθητικού Χειμώνα. Χιόνισε σε πεδινά, χιόνισε Θεσσαλονίκη! Εδώ είδα την πιο πυκνή χιονόπτωση που έχω δει ποτέ αν και κράτησε λίγο βέβαια. Φέτος ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ρε Άγγελε εδώ σου πέταξε ένα +22 που τόκανε ως και +3 σε δύο ημέρες....και κοιτάς μετά 12 μέρες....οκ αφού ξέρουμε πόσο άχρηστο είναι!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

τραγικό και το 12αρι αικον για 20-21... λογικά ο τζίφος θα χειροτερεύσει στο 12αρι του. Πάσι θυσία να βγει υετοφόρα η συνέχεια με χιόνια ή μη.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Συνεχίζει τραγικό το αϊκον, δεν το βλέπω να αλλάζει... Οπότε τέλος και για τις 20-21. Η συνέχεια δεν μου γεμίζει το μάτι. Ας ελπίσουμε σε καλό Μάρτη όπως το 2016...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λίγο χειρότερη φαίνεται η λογική του τζίφου, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα βγει το σάπιο σενάριο του αικον.

όσο αφορά το θερμό κύμα για ποιο +3 μιλάμε? εδώ θα φτάσει τους +10 πάντως.

 

κακό παραμένει το ούκμο, απλά καλύτερο από το ΑΙΣΧΟΣ που έβγαλε στο 00αρι του.

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Δεν τελειώσαμε ακόμα  κύριοι...μην βιάζεστε

Δεν ξέρω. Μου φαίνεται απίθανο να στρώσει έστω και 5 πόντους παντού στο Βόλο στη συνέχεια. Αυτή τη στιγμή δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Το "δεν τελειώσαμε ακόμα" βασίζεται σε κάποια πραγματικά στοιχεία ή είναι ευχή;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δεν μου αρέσει πολύ η συνέχεια του τζίφου για μετά. Κινδυνεύει να γίνει αυτό που φοβάμαι, δηλαδή αντί να καπελωθεί ο Αζορικός από τον επόμενο αυλώνα [240 ώρες] ο οποίος μπορεί να βγάλει μεγάλο βροχοσύστημα ή χιονοσύστημα για εδώ, να πάει προς τα νότια του ατλαντικού ο αυλώνας λόγω των χαζών αποκομισμένων μικρών χαμηλών εκεί, και ο αντικυκλώνας να σηκωθεί ψηλά, πολύ ανατολικά με αποτέλεσμα για  μια ακόμη φορά ξερόκρυο. Ας ελπίσουμε να αποφύγουμε τέτοιες χαζομάρες, ειδικά εφόσον μιλάμε για αυλώνες προερχόμενους από Γροιλανδία και όχι Ρωσία που μπορούν να είναι πραγματικά υετοφόροι...

 

εδώ εναποθέτω τις ελπίδες μου σε περίπτωση κακού σεναρίου [και καλού όμως]

image.thumb.png.d94ceb360c4507e607a96b1a0aff2cda.png

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, yiannis_volos είπε:

Δεν ξέρω. Μου φαίνεται απίθανο να στρώσει έστω και 5 πόντους παντού στο Βόλο στη συνέχεια. Αυτή τη στιγμή δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Το "δεν τελειώσαμε ακόμα" βασίζεται σε κάποια πραγματικά στοιχεία ή είναι ευχή;

Ούτε το ένα ,ούτε το άλλο Γιάννη... Στον καιρό η λέξη απίθανο είναι συνώνυμο του😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ενδιαφέροντα ενσέμπλ ωραίο κοντρόλ [δεύτερη καρτέλα] βελτιώθηκαν για 20-21, αλλά δεν ξέρω πλέον δεν με πείθει πολύ, μιας και χάλασε και το τζεμ. 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...