Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας κάνει ότι θέλει ο καιρός αρκεί να μη με σκίσει από 29 Φλεβάρη ως 2 Μάρτη που θα είναι στα Τρίκαλα Θεσσαλίας 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, south coast είπε:

Καλημερα.Επομενη στάση ...χειμωνας 20-21

Και κάτι πάει να κατεβάσει το gfs για 29/02 (εκεί κοντά στα καρναβάλια)!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Ας κάνει ότι θέλει ο καιρός αρκεί να μη με σκίσει από 29 Φλεβάρη ως 2 Μάρτη που θα είναι στα Τρίκαλα Θεσσαλίας 

Τι εννοείς να μη σε σκίσει; Εν τω μεταξύ εγώ κοιτάω εκατοστά χιονιού για τα 3-5 πηγάδια για 20-21/02 για να κάνω σκι με τις ώρες στις 23/02 και μετά ζεστό καφεδάκι στο σαλέ κι έπειτα για φαγητό σε ταβέρνα με γλέντι και μουσική μέχρι αηδίας!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αύξησε υετό για 20-21/02 και ανέβασε Τ για 23/02. Λίγο τα σύννεφα να εξαφανίσει για 23/02 και είμαστε κομπλέ! Όλο το γυμναστήριο θα πάει εκδρομή θα είμαστε 300+ άτομα. Θα είναι 50+ όλο το προσωπικό και κοντά 240-250 πελάτες (με τα έως τώρα στοιχεία). Η εκδρομή ανακοινώθηκε 10/02. Εν τω μεταξύ όλο το γυμναστήριο ξέρει ότι είμαι χιονοτρελαμένος κι ότι είμαι στο σάιτ.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

χειροτερεύει ο τζίφος για 20-21, και το επόμενο χαμηλό ποιος ξέρει πότε θα έρθει. Πάντως αυξάνονται οι πιθανότητες για νέα θερμή εισβολή στις 24-26

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 minutes ago, menidi said:

Και εκεί ελπίζουμε να  είναι ο τερματικός σταθμός της γκαντεμιάς και της αχιονιάς μας....

Για του χρονου το χειμωνα εννοω😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Τι εννοείς να μη σε σκίσει; Εν τω μεταξύ εγώ κοιτάω εκατοστά χιονιού για τα 3-5 πηγάδια για 20-21/02 για να κάνω σκι με τις ώρες στις 23/02 και μετά ζεστό καφεδάκι στο σαλέ κι έπειτα για φαγητό σε ταβέρνα με γλέντι και μουσική μέχρι αηδίας!

Εννοώ να μην πάθω τα περσυνα που έπαθα στον Άνω Βόλο που είχα 40 ποντους χιόνι στις 3 Γεναρη και έμεινα 12 ώρες χωρίς ρεύμα και αναγκάστηκα να φύγω νωρίτερα από το καθορισμένο. Γιατί δεν είμαι σόλο.... Είμαστε 5 άτομα η φαμίλια με 3 παιδιά... Οπότε κατσλαβαινεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Εννοώ να μην πάθω τα περσυνα που έπαθα στον Άνω Βόλο που είχα μισό μέτρο χιόνι και έμεινα 12 ώρες χωρίς ρεύμα και αναγκάστηκα να φύγω νωρίτερα από το καθορισμένο 

χαχα σιγά μην κάνει χιόνι, και από τηυν στιγμή που θα είσαι στην πόλη και όχι σε ορεινά δεν θα έχεις πρόβλημα αποκλείεται. Φυσικά δεν ξέρουμε τι θα κάνει τότε είναι πολύ μακριά

 

μην κοιτάς που το gfs δίνει χιόνι τότε χαχαχα [αλλά με κακές Τ]

 

 

the end από gfs

gfs-0-102.png?6

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

18 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

χειροτερεύει ο τζίφος για 20-21, και το επόμενο χαμηλό ποιος ξέρει πότε θα έρθει. Πάντως αυξάνονται οι πιθανότητες για νέα θερμή εισβολή στις 24-26

Έτσι φαίνεται!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μεγαλη μειωση υετου απο gfs για 21 του μηνα αττικη-ευβοια σε σχεση με το προηγουμενο τρεξιμο.. χαρτης με το δινει τωρα στο 6αρι και τι εδινε στο 0Ζ..

120-779GR.gif

126-779GR.gif

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ένα χαμηλό το εμφάνισε στα μακρινά ο τζίφος, αλλά χάλασε πολύ την λογική του αυλώνα που θέλω. Και για αυτό μπόρεσε και βγήκε το χαμηλό αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το βλεπει προς ιταλια κλπ το κρυο αλλα στην συνεχεια ισως το φερει και στην χωρα μας.. το φερνει προς τα εδω μετα αλλα οχι τοσο κρυο οσο θελουμε.. βεβαια επειδη ειναι μακρια ολα αλλαζουν οποτε ισως ειναι και λιγο ακυρο τρεξιμο θα δειξει..

gfs-1-270.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άχρηστο το χαμηλό αυτό για ήπειρο. άντε να έδινε μαξ 5 χιλιοστά στα Γιάννενα, όλα σε βροχή εννοείται. και βορειοανατολικός 10+ μποφόρ. μακριά τον βαρεθήκαμε τον σιχαμένο άνεμο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

άχρηστο το χαμηλό αυτό για ήπειρο. άντε να έδινε μαξ 5 χιλιοστά στα Γιάννενα, όλα σε βροχή εννοείται. και βορειοανατολικός 10+ μποφόρ. μακριά τον βαρεθήκαμε τον σιχαμένο άνεμο

7 mm μας δινει εδω...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

διαγραμμα ευρωπαιου Αθηνα 850 hpa (1350 -1400 υψομετρο περιπου) αφηνει ελπιδες για το τριτο δεκαημερο.. -9,4 το ελαχιστο ..  θελουμε κατω απο -5  για χιονια οποτε θετικο..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-264371-athens-ensemble-euro-temperatur850-1581850371440.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κατι σαν το σεναριο 9 του gfs θελουμε στην αττικη -ευβοια κλπ αρκει να υπαρχει υετος για να ριξει χιονι..

gens-9-0-216.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

κατι σαν το σεναριο 9 του gfs θελουμε στην αττικη -ευβοια κλπ αρκει να υπαρχει υετος για να ριξει χιονι..

gens-9-0-216.png

και εμένα μου άρεσε το 9, αλλά για άλλο λόγο. χεχε

gens-9-1-324.png

 

και το 4 πολύ καλό είναι για τα Γιάννενα

gens-4-1-324.png

 

βέβαια γενικά μιλώντας σχεδόν κανένα σενάριο δεν έχει πεδινό χιόνι, αλλά τουλάχιστον πολλά τα σενάρια φέρνουν κάποιο βροχοχαμηλό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα παιδιά μετά από λίγο καιρο απομακρυνσης απο τα μοντελα ειπα να ξαναμπω στον αγωνιστηκο χωρο να δω αν υπαρχει κατι καλο... Τα παντα μου φαινονται χλωμα... Αν μπορει καποιος πιο εμπειρος να μου πει αν πρεπει να κοιταμε αυτο το νεο που ερχεται εμεις απο την Αττικη (Οσον αφορα τα χιονια)...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, weatherforattica είπε:

Καλημέρα παιδιά μετά από λίγο καιρο απομακρυνσης απο τα μοντελα ειπα να ξαναμπω στον αγωνιστηκο χωρο να δω αν υπαρχει κατι καλο... Τα παντα μου φαινονται χλωμα... Αν μπορει καποιος πιο εμπειρος να μου πει αν πρεπει να κοιταμε αυτο το νεο που ερχεται εμεις απο την Αττικη (Οσον αφορα τα χιονια)...

δεν θα κοιταγα. για πεδινα τελος. οτι κοιταμε τωρα αφορα ορεινα+

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

δεν θα κοιταγα. για πεδινα τελος. οτι κοιταμε τωρα αφορα ορεινα+

Kαταλαβα.. Ευχαριστω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

δεν θα κοιταγα. για πεδινα τελος. οτι κοιταμε τωρα αφορα ορεινα+

γελαει η φυση με αυτα που λες μπορει να ερχεται δυνατος χιονιας και εσυ να λες ετσι τωρα το ξερεις?.. αν θελει ανετα στρωνει και τα πεδινα μεχρι απριλιο .. μην σου θυμισω τον μαρτιο του 1987..

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Athinaios είπε:

γελαει η φυση με αυτα που λες μπορει να ερχεται δυνατος χιονιας και εσυ να λες ετσι τωρα το ξερεις?.. αν θελει ανετα στρωνει και τα πεδινα μεχρι απριλιο .. μην σου θυμισω τον μαρτιο του 1987..

προφανως δεν εχεις καταλαβει οτι ο πολικος στροβιλος ειναι οπως ειναι και οτι ο ατλαντικος ως αποτελεσμα δεν αφηνει υποψια ψυχους να αναπτυχθει εκει που θα θελαμε ουτε εμποδισμο να κατσει σωστα.

η φυση γελαει και για αυτο θα εχουμε οτι εχουμε αυτες τις μερες στην καλυτερη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

7 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

προφανως δεν εχεις καταλαβει οτι ο πολικος στροβιλος ειναι οπως ειναι και οτι ο ατλαντικος ως αποτελεσμα δεν αφηνει υποψια ψυχους να αναπτυχθει εκει που θα θελαμε ουτε εμποδισμο να κατσει σωστα.

η φυση γελαει και για αυτο θα εχουμε οτι εχουμε αυτες τις μερες στην καλυτερη

ο χειμωνας δεν θα φυγει ετσι.. θα το κανει εστω και στο τελος..  θα χιονισει και στα πεδινα ποτε δεν ειναι αργα.. το χαλαζι.γρ επιμενει για τελη του μηνα με δυνατο ψυχος.. -38 υποστηριξη στο αιγαιο..

t500_49.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...