Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

νομίζω ότι ο τζίφος πάει προς ούκμο ως προς τον πρώτο αυλώνα που εμποδίζεται η κατάβαση. από την άλλη φαίνεται βελτιωμένο το χιονοχαμηλό ρυθμιστής στην Αμερική. ποιο άραγε θα είναι ισχυρότερο αντίβαρο?

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

νομίζω ότι ο τζίφος πάει προς ούκμο ως προς τον πρώτο αυλώνα που εμποδίζεται η κατάβαση. από την άλλη φαίνεται βελτιωμένο το χιονοχαμηλό ρυθμιστής στην Αμερική. ποιο άραγε θα είναι ισχυρότερο αντίβαρο?

Μακαρι ρε Μιχαηλ να συο κανει. Αφου το κυνηγας . 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επειδη βλεπω οτι στο meteociel εχει ανανεωσει μεχρι τις 126 ωρες μπειτε να δειτε το τρεξιμο στο wetterzentrale που ολοκληρωθηκε...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Επειδη βλεπω οτι στο meteociel εχει ανανεωσει μεχρι τις 126 ωρες μπειτε να δειτε το τρεξιμο στο wetterzentrale που ολοκληρωθηκε...

Ειμαι οπαδος μετεσιελ θα περιμενω... :)-

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ας χαρουμε τις βροχουλες που ερχονται και τα οποια χιονια στα ορεινα..απο αυριο εως και το Σαββατο..τουλαχιστον να εχουμε χειμωνιατικο σκηνικο...κατι σημαντικο δεν φαινεται στον οριζοντα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρχικα ας χαρουμε απλοχερα τις οποιες βροχες αυριο...Τσικνοπεμπτη και ο Θεος Διονυσος θα δωσει καλουδια...Λευκο οινο και υετο....Να περασετε ολοι ομορφα..Αναφορες θα δωσω εαν τα καταφερω...Ειτε απο Ασπροπυργο-καλλιθεα ειτε απο κρυονερι αργοτερα...Φιλιααααα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ta έπαιξε ο υπολογιστής μου.. τώρα που λειτουργεί, έχουμε μια νίκη στο 12αρι του τζίφου, αλλά χειροτέρεψε το τζεμ. στον μέσο όρο συσσωματώνονται οι 2 ψυχρές εισβολές 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 ώρες πριν, bouasss είπε:

Δεν ειναι θεμα αξιοπιστιας φιλε μου. Απλα δειχνει αυτο που θελει να δειξει ο φιλος ο athinaios γι'αυτο το ανεβασε.

Μωρέ όλοι μας τέτοιες μοντελικές απεικονίσεις θέλουμε να βλέπουμε , αφού στο πίσω μέρος του ΄΄καμμένου΄΄εγκεφάλου μας μόνο το χιόνι έχουμε ... αλλά δε βλάπτει να γίνεται μιά στοιχειώδης αξιολόγηση των όσων βλέπουμε ... από όπου και αν τα βλέπουμε....😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ta έπαιξε ο υπολογιστής μου.. τώρα που λειτουργεί, έχουμε μια νίκη στο 12αρι του τζίφου, αλλά χειροτέρεψε το τζεμ. στον μέσο όρο συσσωματώνονται οι 2 ψυχρές εισβολές 

Τα ensembles γιατί θερμάνθηκαν?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, kilkis1989 είπε:

Τα ensembles γιατί θερμάνθηκαν?

όπως είδα σαν μέσος όρος ενώθηκαν οι δύο ψυχρές εισβολές άρα η πρώτη δεν κατεβαίνει και θερμάνθηκε για 28, από την άλλη είναι λίγο πιο δυτικά το οποίο οδηγεί σε περισσότερη θέρμανση.

 

 

ωραίο το 10 στο τέλος!

gens-10-1-372.pnggens-10-0-372.pnggens-10-2-372.png

 

 

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το ευρωπαικό χιονίζει τον χιονάνθρωπο admin μας!😉 [72 ώρες]

 

για την συνέχεια στην Αμερική το ευρωπαικό είναι τέλειο. Όμως μετακίνησε όλο τον πολικό στρόβιλο προς την μεριά της Ευρώπης με αποτέλεσμα μέχρι τις 192 ώρες να μην κινείται φύλο... 

 

είχε δεν είχε το έβγαλε το άτιμο

ECM1-240.GIF?19-0

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αφήνει υπονοούμενα ο ευρωπαίος για τις 240 ώρες και μετά ..αν συνέχιζε θα έβγαζε κακοκαιρία στο 3ήμερο λογικά....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ανανεωσε το bolam του μετεο χαρτης βροχη για αυριο 6 απογευμα μπολικο νερο και στην Αττικη..

f_totpcp_f_30.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

Το ευρωπαικό χιονίζει τον χιονάνθρωπο admin μας!😉 [72 ώρες]

 

για την συνέχεια στην Αμερική το ευρωπαικό είναι τέλειο. Όμως μετακίνησε όλο τον πολικό στρόβιλο προς την μεριά της Ευρώπης με αποτέλεσμα μέχρι τις 192 ώρες να μην κινείται φύλο... 

 

είχε δεν είχε το έβγαλε το άτιμο

ECM1-240.GIF?19-0

Όλος ο βόρειος πόλος μαζεύεται από πάνω μας. Κακό αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αν και δεν ειμαι fun των μακρινων ωρων νομιζω οτι αξιζει να δωσουμε λιγη προσοχη στο cfs εστω κ σαν σημα.Αυτα που δειχνει περιπου κατα περιοδους στις ανανεωσεις του μεχρι κ τις 20 μαρτιου περιπου δεν τα βλεπουμε ουτε τον γεναρη.Πολυ σοβαρες καταβασεις κρυου .Ελπιζουμε εστω κ αργα αλλα ισως την λαθος εποχη για ενα κομματι του πλυθησμου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Στο θεμα των μακροπροθεσμων προβλεψεων εχω αναρτησει τη προβλεψητου accu για την ανοιξη,για οποιον ενδιαφερεται.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 δυτικά χιόνια στο 18αρι. το ένα να μου κάνει, η ψυχή μου θα πετάει !!! βέβαια είπαμε υπάρχει σημαντική πιθανότητα λόγω ενοποίησης αυλώνων να μην έρθει το πρώτο, και ξέρω τρόπο για να καταστραφεί το δεύτερο. ας ελπίσουμε να μην συμβούν και τα 2...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

2 δυτικά χιόνια στο 18αρι. το ένα να μου κάνει, η ψυχή μου θα πετάει !!! βέβαια είπαμε υπάρχει σημαντική πιθανότητα λόγω ενοποίησης αυλώνων να μην έρθει το πρώτο, και ξέρω τρόπο για να καταστραφεί το δεύτερο. ας ελπίσουμε να μην συμβούν και τα 2...

Θα σου καθήσει Μαικλ , μην ανησυχείς....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, ΜΥΤΙΛΗΝΙΟΣ είπε:

Θα σου καθήσει Μαικλ , μην ανησυχείς....

μακάρι φίλε!! Εδώ μου κάθισε το πρώτο φλουρί με πιθανότητα 3.333333333333333333333... % τώρα που ΄έχουμε κερδίσει την μάχη με μία ασύλληπτα σημαντική μεταβλητή θα είναι κρίμα να μην μου καθίσει κάτι έστω σαν το 18αρι, δηλαδή το πρώτο χιόνι που είναι ένα 5ποντο [αλλά πολύ παραπάνω ψηλότερα]

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

κανένα πρωινό μοντέλο δεν έβγαλε κάποιο καλό χιόνι, αλλά διατηρείται καιρικό ενδιαφέρον

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...