Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πωωω τώρα παρατήρησα πως ο επόμενος δυτικός [χιονιας χαχαχα] κακοκαιρία που ίσως φανεί εξαιρετικά αξιόλογη πέφτει το Σκ που πρέπει να γυρίσω Λάρισα για το εμβόλιο1!!

 

ΡΕΕΕΕΕ😩

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

πωωω τώρα παρατήρησα πως ο επόμενος δυτικός [χιονιας χαχαχα] κακοκαιρία που ίσως φανεί εξαιρετικά αξιόλογη πέφτει το Σκ που πρέπει να γυρίσω Λάρισα για το εμβόλιο1!!

 

ΡΕΕΕΕΕ😩

Εκτος αν αποκλειστεις απο τα χιονια😂😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

Εκτος αν αποκλειστεις απο τα χιονια😂😂

Φεύγω την ημέρα που θεωρητικά ξεκινάει!!

ECM1-240.GIF?25-0

 

όμως πολλά θα αλλάξουν, έχω μεγάλη απορία για το τι θα γίνει

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

53 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Α ωραία φάση!! Ξέρω ότι δεν είναι το ίδιο, αλά δεν θα σε χαλούσε αν έριχνε χιόνι εκεί φαντάζομαι έτσι?

Υπάρχουνε στιγμές που σε νιώθω απόλυτα φίλε μου, γιατί το Πρέστον είναι κάτι αντίστοιχο με το καιρό της Ηπείρου! άπειρες βροχές, άπειρη συννεφιά, αλλά όταν έρχεται ο βοριάς, η απόλυτη λιακαδα! Το χιόνι κάτι το σπάνιο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ας2 κάνω και εγώ σαν τον Μάρκο, υπάρχουν ελπίδες για χιόνι στα Γιάννενα στην επόμενη διαταραχή. Υπάρχουν σενάρια με 30+ cm!

image.png.8aae86e2d5098b829be5ff5a349bfe55.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Άγγελος είπε:

Υπάρχουνε στιγμές που σε νιώθω απόλυτα φίλε μου, γιατί το Πρέστον είναι κάτι αντίστοιχο με το καιρό της Ηπείρου! άπειρες βροχές, άπειρη συννεφιά, αλλά όταν έρχεται ο βοριάς, η απόλυτη λιακαδα! Το χιόνι κάτι το σπάνιο!

πωωωω!! ζω ότι ζούσες χαχα. Οπότε περίμενε εκεί κάποιον γροιλανδικό αυλώνα μπας και

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

τελευταίες αρνητικές αλλαγές στο 18αρι πφφφ

Στο τέλος δεν θα συννεφιασει καν

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, billipiros12 είπε:

Στο τέλος δεν θα συννεφιασει καν

δεν θα γίνει αυτό, αλλά λογικά θα ανεβάσει τις θερμοκρασίες τώρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

πωωωω!! ζω ότι ζούσες χαχα. Οπότε περίμενε εκεί κάποιον γροιλανδικό αυλώνα μπας και

Να θάβεται όλη η Βρετανία... snow showers... και εμείς frosty nights & sunshine...Το μέγιστο χιόνι που είχα δει ήταν 2-3 πόντοι! Από παχνη άλλο τίποτα βέβαια... και αμείωτο καιρικό ενδιαφέρον, όλες τις εποχές του χρόνου!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Athinaios είπε:

διαγραμμα ευρωπαιου Αθηνα -8,8 το ελαχιστο στα 850 αφηνει ελπιδες..

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-264371-athens-ensemble-euro-temperatur850-1582663131625.png

Το 90% στο 14,7 δεν το είδες;;....χαχα ...ενώ έχει και μέγιστη τους 17 σχεδόν βαθμούς στα 850 ανάλογες ημερομηνίες......!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδια να ρωτησω κατι ελαφρώς ασχετο θα ειμαι στρασβουργο 3 μαρτιου με 6 υπαρχει περιπτωση να δω κανα χιονακι;

ναι φίλε. είναι αρκετά πιθανό να δεις χιόνι. θα δείξει!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

15 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Παιδια να ρωτησω κατι ελαφρώς ασχετο θα ειμαι στρασβουργο 3 μαρτιου με 6 υπαρχει περιπτωση να δω κανα χιονακι;

Σύμφωνα με τα όσα φαίνονται από τα μοντέλα λογικά θα έχει ενδιαφέρον καιρό ..με κρύο για την εποχή βορειοδυτικούς κυρίως ανέμους και πιθανότητα φαινομένων....τώρα αν αυτά θα πέσουν σαν χιόνι.....αν και δεν ξέρω καθόλου την περιοχή από τα ελάχιστα που μπορώ να καταλάβω είναι ότι τα -2 με -3 που φαίνεται να έχει αυτές τις ημέρες(κατά βάση βορειοδυτικό ρέυμα)  κατά πάσα πιθανότητα ίσως να μη φτάνει για καλό χιόνι στα πεδινά που αν δεν κάνω λάθος είναι η συγκεκριμένη πόλη...λογικά θα έχει κατά διαστήματα βροχούλες ίσως και χιονόνερα ανάλογα το κρύο...και υγρά χιονάκια στην καλύτερη των περιπτώσεων αν καταφέρει να έχει -4 και -5 στα 850 με υετό.....πάντως κάτι το πολύ δυνατό προσωπικά το αποκλείω....σου παραθέτω και το διάγραμμα του τζίφου  για την περιοχή(κάπου εκεί κοντά)

Diagramme GEFS

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 ώρες πριν, sotos*snow είπε:

Σύμφωνα με τα όσα φαίνονται από τα μοντέλα λογικά θα έχει ενδιαφέρον καιρό ..με κρύο για την εποχή βορειοδυτικούς κυρίως ανέμους και πιθανότητα φαινομένων....τώρα αν αυτά θα πέσουν σαν χιόνι.....αν και δεν ξέρω καθόλου την περιοχή από τα ελάχιστα που μπορώ να καταλάβω είναι ότι τα -2 με -3 που φαίνεται να έχει αυτές τις ημέρες(κατά βάση βορειοδυτικό ρέυμα)  κατά πάσα πιθανότητα ίσως να μη φτάνει για καλό χιόνι στα πεδινά που αν δεν κάνω λάθος είναι η συγκεκριμένη πόλη...λογικά θα έχει κατά διαστήματα βροχούλες ίσως και χιονόνερα ανάλογα το κρύο...και υγρά χιονάκια στην καλύτερη των περιπτώσεων αν καταφέρει να έχει -4 και -5 στα 850 με υετό.....πάντως κάτι το πολύ δυνατό προσωπικά το αποκλείω....σου παραθέτω και το διάγραμμα του τζίφου  για την περιοχή(κάπου εκεί κοντά)

Diagramme GEFS

Ευχαριστω πολυ φιλε αλλα εγω διατηρω τις ελπιδες μου λογω οτι θα παω και σε αλλα μερη οπως σε καποια αλσατικα χωρια που ισως εχουν καλυτερο υψομετρο 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, oasis είπε:

Ευτυχώς από ότι φαίνεται θα έχει υπέροχο καιρό το τριήμερο!!!!!

MT8_Athen_ens.png

Πρωτη φορα που δεν θελω να βρεξει...Να χει τον καλυτερο δυνατο καιρο..Χταποδακια και ουζακια καργα χαλκιδα...😋..Τριημερακι βοιωτια,μακρυα απο αθηνα και ηλιο καργα...Μετα ας χαλασει να δουμε και λιγο νερακι γιατι οπως παει θα ξεχασουμε τι ειναι βροχη..Εμεις στα κεντρονοτια του νομου τουλαχιστον.

Επεξεργάστηκε από sakis13
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

μέχρι τελευταία στιγμή συνεχίζουν τα μοντελα να υποβιβάζουν την κακοκαιρία....

 

ασχολίαστη η συνεχεια του ευρωπαίου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 ώρες πριν, sakis13 είπε:

Πρωτη φορα που δεν θελω να βρεξει...Να χει τον καλυτερο δυνατο καιρο..Χταποδακια και ουζακια καργα χαλκιδα...😋..Τριημερακι βοιωτια,μακρυα απο αθηνα και ηλιο καργα...Μετα ας χαλασει να δουμε και λιγο νερακι γιατι οπως παει θα ξεχασουμε τι ειναι βροχη..Εμεις στα κεντρονοτια του νομου τουλαχιστον.

Και γω Χαλκίδα θα είμαι για αυτό θέλω καλοκαιρία  και ήλιο......😎

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...