Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

44 λεπτά πριν, oasis είπε:

Και γω Χαλκίδα θα είμαι για αυτό θέλω καλοκαιρία  και ήλιο......😎

Οι μαγκιές και τα θέλω μας στον καιρό δεν περνάνε, από κει που έχει έναν ήλιο νά, σου πετάει ένα μπουρινακι και τα κάνει όλα  που..να. χαχα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, weatherlover 64 είπε:

Οι μαγκιές και τα θέλω μας στον καιρό δεν περνάνε, από κει που έχει έναν ήλιο νά, σου πετάει ένα μπουρινακι και τα κάνει όλα  που..να. χαχα

Οι πιο ωραίες αποκριες που έχω κάνει ήταν στολισμένες με κακοκαιρίες και χιονιάδες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

δυστυχώς η φάση στις 4-6 μάλλον έχει αρχίσει να χαλάει πολύ.. Ακόμα δεν προλάβαμε...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

δυστυχώς η φάση στις 4-6 μάλλον έχει αρχίσει να χαλάει πολύ.. Ακόμα δεν προλάβαμε...

Εγω Μιχαηλ μου αλλα βλεπω..Τουλαχιστον για Αττικη και το κυριο και ο μεσος ορος ειναι πολυ καλυτερα..Βασει τζιφου παντα ετσι..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, sakis13 είπε:

Εγω Μιχαηλ μου αλλα βλεπω..Τουλαχιστον για Αττικη και το κυριο και ο μεσος ορος ειναι πολυ καλυτερα..Βασει τζιφου παντα ετσι..

μα αυτό είναι το θέμα Σάκη βελτίωση υετού άλλων περιοχών αυτόματα σημαίνει ότι χαλάει για εμάς στα δυτικά. Ειδικά η διάταξη που έβγαινε στους μέσους όρος εξαφανίστηκε. σαν να υπάρχει αλλεργία σε βορειοδυτικούς αυλώνες δλδ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, [weathermaniac] είπε:

μα αυτό είναι το θέμα Σάκη βελτίωση υετού άλλων περιοχών αυτόματα σημαίνει ότι χαλάει για εμάς στα δυτικά. Ειδικά η διάταξη που έβγαινε στους μέσους όρος εξαφανίστηκε. σαν να υπάρχει αλλεργία σε βορειοδυτικούς αυλώνες δλδ

Θα εχουμε ακομα πολλες αλλαγες..Επικεντρωσου στα αυριανα και για το μετα βλεπουμε..Θα ειναι ωραια μερα αυριο στην Ηπειρο..Εμεις ειμαστε ηδη στην ανοιξη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...αυτό είναι που λένε ''μούγκα στη στρούγκα''...😀🤫

Ε τι να πούμε; Τα διαγράμματα δεν δείχνουν για μέσα Δεκεμβρίου του 2020 ακόμη..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Σε αντίθεση με τις ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΗΔΙΕΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥ. ο τζίφος ευτυχώς δείχνει αυτό που θέλουμε. Πρέπει να διατηρηθεί η λογική αυτή.

gfs-0-186.png?18

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

Σε αντίθεση με τις ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΑΗΔΙΕΣ ΤΟΥ ΕΥΡΩΠΑΙΟΥ. ο τζίφος ευτυχώς δείχνει αυτό που θέλουμε. Πρέπει να διατηρηθεί η λογική αυτή.

gfs-0-186.png?18

... να διατηρηθεί ... και να επαληθευτεί ... αλλιώς ... θα ξεχαστούμε ''περιμένοντας τον Γκοντό''...😉

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

... να διατηρηθεί ... και να επαληθευτεί ... αλλιώς ... θα ξεχαστούμε ''περιμένοντας τον Γκοντό''...😉

εγώ τον περιμένω 6 χρόνια τώρα πάντως🤐

αν και δεν με χιονίζουν [το πρώτο ίσως να χιονίζει πρόσκαιρα] χαμηλάρες όνειρο από τζίφο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

εγώ τον περιμένω 6 χρόνια τώρα πάντως🤐

...είσαι λίγο υπεβολικός όμως ... ή μάλλον ''κυνηγός του ιδανικά τέλειου'' ... που μπορεί να υπάρχει αλλά μπορεί και όχι ... όλα στο μυαλό μας είναι ...σκέψου το...🤔

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...είσαι λίγο υπεβολικός όμως ... ή μάλλον ''κυνηγός του ιδανικά τέλειου'' ... που μπορεί να υπάρχει αλλά μπορεί και όχι ... όλα στο μυαλό μας είναι ...σκέψου το...🤔

δεν θα το έλεγα. σίγουρα κυνηγάω τα μέγιστα, αλλά όταν παίρνεις κάθε φορά ένα πολύ μικρό ποσοστό τελικά [στο οποίο δεν κάνει τίποτα απολύτως τελικά πουθενά στην Ήπειρο] απογοητεύεσαι . Γενικά κυνηγάω την χιονοκαταιγίδα, που εδώ μόνο με δυτικό ρεύμα μπορεί να κάνει. Άρα πρέπει να υπάρχει δυτικά μας ή βορειοδυτικά μας ένα χαμηλό με ταυτόχρονες θερμοκρασίες για χιόνι. Τέλος πάντων, δεν το έκανε 6 χρόνια, να το κάνει του χρόνου που θα είναι ο τελευταίος μου χρόνος στα Γιάννενα? χμμ δεν νομίζω. Σε 2 χρόνια μπορεί για να μου την σπάσει

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

δεν θα το έλεγα. σίγουρα κυνηγάω τα μέγιστα, αλλά όταν παίρνεις κάθε φορά ένα πολύ μικρό ποσοστό τελικά [στο οποίο δεν κάνει τίποτα απολύτως τελικά πουθενά στην Ήπειρο] απογοητεύεσαι . Γενικά κηνυγάω την χιονοκαταιγίδα, που εδώ μόνο με δυτικό ρεύμα μπορεί να κάνει. Άρα πρέπει να υπάρχει δυτικά μας ή βορειοδυτικά μας ένα χαμηλό με ταυτόχρονες θερμοκρασίες για χιόνι. Τέλος πάντων, δεν το έκανε 6 χρόνια, να το κάνει του χρόνου που θα είναι ο τελευταίος μου χρόνος στα Γιάννενα? χμμ δεν νομίζω

...πέρσι λίγο πριν τα Χριστούγεννα  του 2018 έβαλε σχεδόν 1 m χιόνι στο ζαγόρι .... στα Γιάννενα δεν χιόνισε...????...δηλαδή 6 χρόνια δεν έχεις δεί χιόνια των 20-30 cm στα Γιάννενα ... στην Αριάδνη το '17...????...όσο για χιονοκαταιγίδα ... ξέρεις ότι δεν είναι εύκολη...😉 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

...και για να μη θεωρείς τον ευατό σου χιονο αδικημένο θα σου πω  μόνο αυτό και θα κλείσω για απόψε....20 χρόνια από το 1998 -2017 κάνουμε ή Χριστούγεννα ή Πρωτοχρονιά ή Θεοφανίων στο ζαγόρι ... ποτέ μα πότε δεν πετύχαμε μια αξιόλογη χιονόπτωση την εορταστική περίοδο που εμείς πηγαίναμε ...πέρσι για πρώτη φορά μετά απο 20 χρόνια δεν πήγαμε ... και έβαλε σχεδόν 1 m χιόνι ...😪

Επεξεργάστηκε από THUNDERSNOW1965
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...πέρσι λίγο πριν τα Χριστούγεννα  του 2018 έβαλε σχεδόν 1 m χιόνι στο ζαγόρι .... στα Γιάννενα δεν χιόνισε...????...δηλαδή 6 χρόνια δεν έχεις δεί χιόνια των 20-30 cm στα Γιάννενα ... στην Αριάδνη το '17...????...όσο για χιονοκαταιγίδα ... ξέρεις ότι δεν είναι εύκολη...😉 

ναι σαφώς και έχει βάλει. Δεν κηνυγάω την χιονόστρωση την μεγάλη [που φυσικά είναι στόχος] απλά επειδή έχω δει, θέλω να δω τον καθαρά ηπειρώτικο χιονόκαιρο, με καλή χιονοκατάσταση όμως, και άς είναι νερόχιονο

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 ώρες πριν, [weathermaniac] είπε:

ναι σαφώς και έχει βάλει. Δεν κηνυγάω την χιονόστρωση την μεγάλη [που φυσικά είναι στόχος] απλά επειδή έχω δει, θέλω να δω τον καθαρά ηπειρώτικο χιονόκαιρο, με καλή χιονοκατάσταση όμως, και άς είναι νερόχιονο

Μιχαηλ ασε τον ηπειρωτικο χιονιοκαιρο και πηγαινε αμερικη που θες να μην περιμενεις ποτε. καθε χρονο θα βλεπεις τα παντα να μας στελνεις και εμας κανα βιντεο

Επεξεργάστηκε από ICELARISSA
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, weatherlover 64 είπε:

Οι μαγκιές και τα θέλω μας στον καιρό δεν περνάνε, από κει που έχει έναν ήλιο νά, σου πετάει ένα μπουρινακι και τα κάνει όλα  που..να. χαχα

Δεν πειράζει ας είναι εμείς και με μπουρίνι καλά θα περάσουμε......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17 ώρες πριν, Άγγελος είπε:

Οι πιο ωραίες αποκριες που έχω κάνει ήταν στολισμένες με κακοκαιρίες και χιονιάδες! 

Και πότε ήταν αυτές;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 26/2/2020 at 9:30 ΠΜ, sakis13 είπε:

Πρωτη φορα που δεν θελω να βρεξει...Να χει τον καλυτερο δυνατο καιρο..Χταποδακια και ουζακια καργα χαλκιδα...😋..Τριημερακι βοιωτια,μακρυα απο αθηνα και ηλιο καργα...Μετα ας χαλασει να δουμε και λιγο νερακι γιατι οπως παει θα ξεχασουμε τι ειναι βροχη..Εμεις στα κεντρονοτια του νομου τουλαχιστον.

Εγώ πάλι το αντίθετο!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, WEATHER-FUN είπε:

Και πότε ήταν αυτές;

Χμμμμ...Καθαρά Δευτέρα 27 Φεβρουαρίου 2012 για παράδειγμα! 
Βρισκόμουν στις Βρυζες της Οίτης, εν μέσω χιονοθύελλας κ σφοδρής στούπας!! Χαμος!!! Και άλλες πολλες φορές που δεν θυμάμαι ημερομηνίες! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

το αυριανό πέρασμα το βελτιώνουν σαν παλαβά τα μοντέλα.. Αν είχαμε την ίδια βελτίωση μέσα σε 30 ώρες για σήμερα θα το έστρωνε στα Γιάννενα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

το αυριανό πέρασμα το βελτιώνουν σαν παλαβά τα μοντέλα.. Αν είχαμε την ίδια βελτίωση μέσα σε 30 ώρες για σήμερα θα το έστρωνε στα Γιάννενα..

Ρε Μιχαηλ οποτε μπορεσεις ανεβασε υετο απο τον πρωινο παιο..Εσυ φιλε κλειδωσες βροχες για μεγαλο διαστημα..Τα λεγαμε απο μερες..Αλιμονο σε μενα..Κατι περασματα της πλακας και τελος...Η ανομβρια συνεχιζεται..

Προς το παρον ομως με νοιαζει η καλοκαιρια του τριημερου...Απολαυση..Καλος καιρος,βολτες και ουζακι,συνοδεια απαραιτητων μεζεδων...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...