Jump to content
Avalanche

ΑΝΑΛΥΣΗ ΧΑΡΤΩΝ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

διαγραμμα χιονιου ευρωπαιου Αθηνα το απολυτο τιποτα απο χιονι ..  απλα 1εκατοστο 14 του μηνα 

screencapture-meteologix-com-gr-forecast-264371-athens-ensemble-euro-snow-1582878101861.png

Επεξεργάστηκε από Athinaios
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, oasis είπε:

Σιγά σιγά οι ζέστες εδραιώνονται και οι βροχές μειώνονται....MT8_Athen_ens.png

Για ακόμα μια χρόνια ένας Μάρτιος με προσωπίδα Μαΐου... θα δείξει αλλά έτσι δείχνουν τα πρώτα σημάδια.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ισχυροποιήθηκε το σύστημα για την Ήπειρο για 4 μάρτη, αλλά τα χιόνια αυστηρά πάνω από τα 1500 μέτρα, ενώ μόνο χιόνι θα έχουν περιοχές όπως πχ η Βασιλίτσα και πάνω

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

ισχυροποιήθηκε το σύστημα για την Ήπειρο για 4 μάρτη, αλλά τα χιόνια αυστηρά πάνω από τα 1500 μέτρα, ενώ μόνο χιόνι θα έχουν περιοχές όπως πχ η Βασιλίτσα και πάνω

Έρχετε τρελό σύστημα. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, billipiros12 είπε:

Έρχετε τρελό σύστημα. 

και γενικά θα έχει διάρκεια μιας και θα έρχονται και άλλοι αυλώνες που θα ενώνονται και θα δημιουργούν πολλά χαμηλά βορειοδυτικά μας. Αν και δεν είναι χιόνι όπως θα ήθελα, σίγουρα η Ήπειρος θα βάλει 200 χιλιοστά κατά μέσο όρο μέχρι τις 10 Μαρτίου.

 

Πάλι θα βγάλει θερμή εισβολή ο τζίφος στην δεύτερη καρτέλα χαχα. Μας τιμωρεί για τον "υπέροχο" χειμώνα που ζήσαμε

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

10 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και γενικά θα έχει διάρκεια μιας και θα έρχονται και άλλοι αυλώνες που θα ενώνονται και θα δημιουργούν πολλά χαμηλά βορειοδυτικά μας. Αν και δεν είναι χιόνι όπως θα ήθελα, σίγουρα η Ήπειρος θα βάλει 200 χιλιοστά κατά μέσο όρο μέχρι τις 10 Μαρτίου.

 

Πάλι θα βγάλει θερμή εισβολή ο τζίφος στην δεύτερη καρτέλα χαχα. Μας τιμωρεί για τον "υπέροχο" χειμώνα που ζήσαμε

Το φώναζα από πέρσι φέτος θα έχουμε βροχερό και ψυχρό Μάρτη. Πότε δίνει θερμή εισβολή ο τζίφος; Γιατί εγώ μέχρι 15 Μάρτη πάνω από 13-14 δε βλέπω να ανεβαίνει η Τ. Αλλά είναι νωρίς ακόμα για να δούμε.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

και γενικά θα έχει διάρκεια μιας και θα έρχονται και άλλοι αυλώνες που θα ενώνονται και θα δημιουργούν πολλά χαμηλά βορειοδυτικά μας. Αν και δεν είναι χιόνι όπως θα ήθελα, σίγουρα η Ήπειρος θα βάλει 200 χιλιοστά κατά μέσο όρο μέχρι τις 10 Μαρτίου.

 

Πάλι θα βγάλει θερμή εισβολή ο τζίφος στην δεύτερη καρτέλα χαχα. Μας τιμωρεί για τον "υπέροχο" χειμώνα που ζήσαμε

1-2 βαθμούς χαμηλότερη θερμ, να ειχανε.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

Το φώναζα από πέρσι φέτος θα έχουμε βροχερό και ψυχρό Μάρτη. Πότε δίνει θερμή εισβολή ο τζίφος; Γιατί εγώ μέχρι 15 Μάρτη πάνω από 13-14 δε βλέπω να ανεβαίνει η Τ. Αλλά είναι νωρίς ακόμα για να δούμε.

Από 7 Μαρτίου αρχίζει η θερμή εισβολή βάση τζίφου. Αλλά θα ξαναλλάξει. Μόνο δεδομένη δεν είναι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 ώρες πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...ανοίξτε τα μπούνια να φεύγει το νερό ... ο νομός Ιωαννινών βουλιάζει ....!!!!

Modele GFS - Carte prévisions

...από χθες το βράδυ σας φωνάζω ν'ανοίξει κάποιος τα μπούνια να φύγει το νερό....κοιτάτε τώρα τι έγινε από χθες μέχρι σήμερα .....😀

Modele GFS - Carte prévisions

...σχεδόν 50 mm απάνω...🚣‍♂️!!!!😀(... για περιοχή νομού Ιωαννίνων πάντα ...)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

...από χθες το βράδυ σας φωνάζω ν'ανοίξει κάποιος τα μπούνια να φύγει το νερό....κοιτάτε τώρα τι έγινε από χθες μέχρι σήμερα .....😀

Modele GFS - Carte prévisions

...σχεδόν 50 mm απάνω...🚣‍♂️!!!!😀(... για περιοχή νομού Ιωαννίνων πάντα ...)

΄πήγε εκ νέου το χαμηλό βορειότρεα φίλε οπότε αυξήθηκε ο υετός, και έπεσε ελάχιστα η θεμροκρασία

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

΄πήγε εκ νέου το χαμηλό βορειότρεα φίλε οπότε αυξήθηκε ο υετός, και έπεσε ελάχιστα η θεμροκρασία

... έτσι ... τέτοια θέλουμε ... με -4  C στα 850 και cape πάνω από 2500 j/kgr...!!!!! ...σ'έφτιαξα ....?????🤣

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, THUNDERSNOW1965 είπε:

... έτσι ... τέτοια θέλουμε ... με -4  C στα 850 και cape πάνω από 2500 j/kgr...!!!!! ...σ'έφτιαξα ....?????🤣

χαχαχα αυτά δεν γίνονται βρε χαχα. αλλά αν θεωρητικά κάτι που γίνεται έχει τα παραπάνω και 200-300 j/kgr cape Δεν ξέρω τι θα έκανα ειλικρινά Μπορεί και να πάθαινα καρδιακό από την χαρά μου και ας είμαι 23 μισό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, [weathermaniac] είπε:

χαχαχα αυτά δεν γίνονται βρε χαχα. αλλά αν θεωρητικά κάτι που γίνεται έχει τα παραπάνω και 200-300 j/kgr cape Δεν ξέρω τι θα έκανα ειλικρινά Μπορεί και να πάθαινα καρδιακό από την χαρά μου και ας είμαι 23 μισό

....φίλε τα ''όνειρα'' να τα φτιάχνεις ''μπαμπάτσικα''... όσο ακόμα δε φορολογούνται και δεν περνιόνται και στο Ε9 ... .... cape 200 -300 .... πφφφ ... 2500 j/kgr και κλείσαμε ....😂 ... ούτε joule παρακάτω ....🤣 !!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, maria είπε:

gia 8 martiou thessaloniki ti fainetai ston orizonta?? exo vaftisi tote !!!!

...με τα μέχρι στιγμής στοιχεία δεν φαίνεται κάτι ... και η θεμοκρασία καλή σχετικά ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Athinaios είπε:

ποιος μου εσβησε την αναρτηση με τον αρναουτογλου για Αττικη που ανεβασα εδω το πρωι?και για ποιο λογο?

φαντάζομαι ότι έσβησαν  επειδή προφανώς δεν άνηκε στον σχολιασμό χαρτών

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάλι θα ανεβάσει τις Τ το 12αρι στην ίδια ημερομηνία, αλλά θα κατεβάσει και άλλο αυλώνα αυτή την φορά. Το ούκμο ενδιαφέρον.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

άλλα κόλπα από το ευρωπαικό, ίσως πιο ψυχρά με αρκετό υετό και αυτά. Δεν νομίζω να έχει τις τρελές ποσότητες του τζίφου, αλλά εφόσον η λογική του χαμηλού βορειοδυτικά διατηρείται, έχουμε και υετό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...