Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ είπε:

ΠΚι εδω ακόμα ξεχιονιζουμε 😂

Απο χθεσινή πεζοπορία το χιόνι σε πολλά σημεία στους 50π.+

 

αλλα τσαμπα παιδεμα δεν ειναι; αφου θα ξαναθαφτειτε απ οτεταρτη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

καλό μήνα να έχουμε. καλό ξερό άνυδρο ζεστό σιχαμένο φεβρουάριο...

 

στα Γιάννενα εντύπωση μου έκανε σήμερα που με ομίχλη είχαμε αέρα!! το είδαμε και αυτό. κατά τα άλλα τα βουνά άχιονα μέχρι τα 2000 μέτρα..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας ας κάνω μια αναφορά μετα απο καιρο .......στο πλατυ το πρωι στο φαρμακείο έγραφε 1 βαθμο αλλά με τίποτα δεν είχε τόσο χαμηλά ........Τώρα μεγιστη νωρίτερα θα φτάσαμε πάνω από 16 βαθμούς τωρα συννεφιάσε λίγο.. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

16 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

17οC στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης! Αν δεν είναι αυτό αηδία τότε τι είναι;

Σημερα ομως ειχε χαμηλη μεγιστη...Προχθες βαρουσαμε 20αρια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 βαθμοί η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι στα δυτικά του κάμπου της Ημαθίας....στους 3 η ελάχιστη το πρωί...στους 12 τώρα...βιάζεται πολύ η άνοιξη....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Σημερα ομως ειχε χαμηλη μεγιστη...Προχθες βαρουσαμε 20αρια

Μέχρι 15 έπιασα εγώ εδώ στην Πολίχνη. Ελάχιστη 3 (διαφορά 12)

 

Άσχετο αλλά τη μέρα που γεννήθηκα είχα 18-27 εδώ ενώ η Μίκρα είχε 18-26. Η Μίκρα σήμερα δεν ξεπέρασε τους 14. Στον Εύοσμο 16 η 17 είχες μέγιστη;

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, WEATHER-FUN είπε:

Μέχρι 16.8 έπιασα εγώ εδώ στην Πολίχνη. Ελάχιστη 3.7 (διαφορά 13.1)

 

Παρακάτω παραθέτω τις μέγιστες Τ από Παρασκευή 31/01 και δώθε:

 

Παρασκευή 31/01/2020: 16°

Σάββατο 01/02/2020: 17°

Κυριακή 02/02/2020: 16°

Δευτέρα 03/02/2020: 17°

 

Για αύριο η εφαρμογή μου δίνει 18-19, Τετάρτη δίνει 11-12, Πέμπτη δίνει 5-6 και Παρασκευή δίνει 7-8.

 

Άσχετο αλλά τη μέρα που γεννήθηκα είχα 17-28 εδώ ενώ η Μίκρα είχε 18-26. Η Μίκρα σήμερα δεν ξεπέρασε τους 14. Στον Εύοσμο 16 η 17 είχες μέγιστη;

7-16 στον Ευοσμο σημερα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

7-16 στον Ευοσμο σημερα

Για 09/09/1999 έχεις στοιχεία; Μέσω appstore εφαρμογής τα βλέπω αυτά όλα. Ξέρω ας πούμε ότι τη μέρα που γεννήθηκα ενώ η Μίκρα είχε 18-26 (μάλιστα 00:30 τη νύχτα έπεσαν 0.76mm βροχής) εδώ είχε 18-27 μαζί με ηλιοφάνεια και ελαφρά συννεφάκια και με 0.00mm βροχής. Η Τ στην Πολίχνη τη νύχτα είναι ίση με την αντίστοιχη της Μίκρας ενώ τη μέρα η εδώ Τ είναι κατά 1 βαθμό ψηλότερη από αυτήν της Μίκρας.

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Χρηστος είπε:

Σημερα ομως ειχε χαμηλη μεγιστη...Προχθες βαρουσαμε 20αρια

Το Σάββατο είχα 1-20. Η Μίκρα είχε 1-19 γι'αυτό.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα σας μετά από καιρό.

Στην Θεσσαλονικη είχαμε και σήμερα ........... ναι σωστά μαντέψατε λιακάδα!!!!

Έχει καταντήσει αηδία αυτή η εμμονή  του καιρού.

Υετικά, όπως τα λέει και ένας φίλος που δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή το όνομα του, είμαστε να μας κλαίνε οι ρέγγες.

Τις τελευταίες 50 ημέρες μπορεί να έχει κάνει καναδυό φορές από κάτι ψιχάλες.

Βλέπω τον Βόρα με μπαλώματα εδώ και καιρό.

Ναι φαίνονται οι πέτρες στα 2090 μέτρα ,σε μια από τις πιο ψυχρές αν όχι την ψυχρότερη περιοχή της πατρίδας μας.

Η Τζένα που είδα τις προάλλες έχει εικόνα προχωρημένου Μαιου. Το Μπέλες άχιονο. Πιέρια Βέρμιο χάλια μαύρα.

Ο Όλυμπος σώζεται εμφανισιακά και μόνο γιατί κοιτάμε την βορινή του πλευρά, κατά τα άλλα χάλια και αυτός.

Αυτό που μου έχει κάνει την χειρότερη εντύπωση όμως είναι οι εικόνες που ανέβασαν τα παιδιά από Ιωάννινα με τα Τζουμέρκα.

Τα εκ των βασιλιάδων του υετού Τζουμέρκα ,τέλη Γενάρη αρχές Φλεβάρη άχιονα. Το είδαμε και αυτό.  Θλίβομαι βαθύτατα.

Φαντάζομαι και ότι Γράμμος ,Σμόλικας και Τύμφη θα είναι μια από τα ίδια.

Ο Χειμώνας λοιπόν πέρασε και δεν ακούμπησε. Κοντράρει επάξια νομίζω τον επίσης τραγικό του 2006-2007.

Δεν με απασχολεί καθόλου πλέον το να χιονίσει στην πόρτα μου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ.

Εύχομαι νοτιάδες από εδώ και πέρα και βροχοχαμηλά (κάτι σαν το τζόκερ δηλαδή ,αφού ζήτημα να μας επισκέφθηκαν ένα με δύο το τελευταίο τρίμηνο)

να ξεδιψάσει η γη τουλάχιστον.

Ζητώ συγγνώμη για το σεντόνι.

Καλό βράδυ σε όλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

13 λεπτά πριν, ΟΛΥΜΠΙΟΣ είπε:

Καλησπέρα σας μετά από καιρό.

Στην Θεσσαλονικη είχαμε και σήμερα ........... ναι σωστά μαντέψατε λιακάδα!!!!

Έχει καταντήσει αηδία αυτή η εμμονή  του καιρού.

Υετικά, όπως τα λέει και ένας φίλος που δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή το όνομα του, είμαστε να μας κλαίνε οι ρέγγες.

Τις τελευταίες 50 ημέρες μπορεί να έχει κάνει καναδυό φορές από κάτι ψιχάλες.

Βλέπω τον Βόρα με μπαλώματα εδώ και καιρό.

Ναι φαίνονται οι πέτρες στα 2090 μέτρα ,σε μια από τις πιο ψυχρές αν όχι την ψυχρότερη περιοχή της πατρίδας μας.

Η Τζένα που είδα τις προάλλες έχει εικόνα προχωρημένου Μαιου. Το Μπέλες άχιονο. Πιέρια Βέρμιο χάλια μαύρα.

Ο Όλυμπος σώζεται εμφανισιακά και μόνο γιατί κοιτάμε την βορινή του πλευρά, κατά τα άλλα χάλια και αυτός.

Αυτό που μου έχει κάνει την χειρότερη εντύπωση όμως είναι οι εικόνες που ανέβασαν τα παιδιά από Ιωάννινα με τα Τζουμέρκα.

Τα εκ των βασιλιάδων του υετού Τζουμέρκα ,τέλη Γενάρη αρχές Φλεβάρη άχιονα. Το είδαμε και αυτό.  Θλίβομαι βαθύτατα.

Φαντάζομαι και ότι Γράμμος ,Σμόλικας και Τύμφη θα είναι μια από τα ίδια.

Ο Χειμώνας λοιπόν πέρασε και δεν ακούμπησε. Κοντράρει επάξια νομίζω τον επίσης τραγικό του 2006-2007.

Δεν με απασχολεί καθόλου πλέον το να χιονίσει στην πόρτα μου, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΕΤΣΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ.

Εύχομαι νοτιάδες από εδώ και πέρα και βροχοχαμηλά (κάτι σαν το τζόκερ δηλαδή ,αφού ζήτημα να μας επισκέφθηκαν ένα με δύο το τελευταίο τρίμηνο)

να ξεδιψάσει η γη τουλάχιστον.

Ζητώ συγγνώμη για το σεντόνι.

Καλό βράδυ σε όλους.

Ειναι πραγματικα τραγικο...Τελειως αχιονα βουνα που χιονιστηκαν μονο στις 4/12/19...Θεσσαλονικη που ζητημα αν εχει κανει 7 ημερες με φουλ συννεφια απο μεσα Δεκεμβρη...Απο 23/12 ο Ευοσμος εχει 1.8 mm!!! Επισης θυμαται κανεις την τελευταια φορα που εβρεξε αξιοπρεπως και οχι με ψιχαλες? Η ποτε εριξε τελευταια φορα κεραυνο? Σοβαρα τωρα...Εχω ξεχασει πως ειναι να βρεχει κανονικα και πως ειναι οι καταιγιδες...

Επεξεργάστηκε από Χρηστος
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά! 4,2 η ελάχιστη εδώ στο Μακροχώρι και ο ήλιος ήδη ανέβασε τη θερμοκρασία στους 9 βαθμούς το 20άρι σήμερα το χουμε για πλάκα......

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γεια σας στο πλατύ σήμερα νοτιας μπλιαξ χάλια αλλά δεν είχε τόσο ζεστή όσο περίμενα στο 16 κάπου άντε αύριο με την αλλαγή του καιρού ας μας δώσει και καμία νιφάδα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...