Jump to content
Winterlove

ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

40 λεπτά πριν, Lepiana.snow είπε:

Φθινοπωρο σήμερα στο χωριό. 

Συννεφιά και 8 βαθμοί. 

Χειμώνας θες να πεις!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τα πρώτα 20αρια για σήμερα σε Καρδίτσα και Μονεμβασιά και με 5-6 σταθμούς ακόμα να καραδοκούν....

ΚΑΡΔΙΤΣΑ 13:00 20.1 8 46% 1011 23 1.6 20.1 0.0
ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑ 13:00 20.1 13 52% 1014 47 13.0 20.1 0.0
ΠΛΑΤΑΝΟΥΛΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ 13:10 19.9 19 46% 1012 29 1.8 20.1 0.0
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ 13:00 19.8 6 58% 1018 18 9.7 19.8 0.0
ΚΑΛΑΜΑΤΑ 13:00 19.7 3 57% 1017 15 12.3 20.0 0.0
ΛΑΡΙΣΑ-ΧΑΛΚΗ 13:20 19.7 13 47% 1010 26 3.9 19.7 0.0
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Lepiana.snow είπε:

Φθινόπωρο θέλω να πω. Κάτι σαν τέλη Σεπτέμβρη. 

8oC δεν κάνει εύκολα τέλη Σεπτέμβρη. Εγώ τέλη Σεπτέμβρη θεωρώ ότι κάνει γύρω στους 25οC τα μεσημέρια και γύρω στους 13οC τα ξημερώματα. Που τους είδες εσύ τους 8οC στα τέλη Σεπτέμβρη;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

33 λεπτά πριν, dondinos είπε:

φτάσαμε σήμερα στους 20 17-18/2 δλδ πόσο θα φτάσουμε 25++;;;

Εδώ στις 15/02/2016 είχαμε 11-24 διακύμανση. Φαντάσου πόσο θα πάμε στις 17&18/2.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, WEATHER-FUN είπε:

8oC δεν κάνει εύκολα τέλη Σεπτέμβρη. Εγώ τέλη Σεπτέμβρη θεωρώ ότι κάνει γύρω στους 25οC τα μεσημέρια και γύρω στους 13οC τα ξημερώματα. Που τους είδες εσύ τους 8οC στα τέλη Σεπτέμβρη;

Δεν είμαι πεδινά που είσαι εσύ.. Εγώ στα ορεινα της αρτας είμαι. 25 μέγιστη έχουμε τον Ιούλιο. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Lepiana.snow είπε:

Δεν είμαι πεδινά που είσαι εσύ.. Εγώ στα ορεινα της αρτας είμαι. 25 μέγιστη έχουμε τον Ιούλιο. 

Δηλαδή τι; Έχετε 8οC τέλη Σεπτέμβρη μέγιστη Τ;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19,3 στα γρεβενα ...ζεστος αερας και καφεδακι εξω με τη γυναικα σημερα  με το καλο να ερθει η ανοιξη

Επεξεργάστηκε από Galanto
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Lepiana.snow είπε:

Σε ψυχρές μέρες ναι. 

Μα τέλη Σεπτέμβρη είναι ακόμα καλοκαίρι τις πιο πολλές φορές ο Σεπτέμβρης είναι καλοκαιρινός μήνας (σχεδόν εξίσου ζεστός με τον Ιούνιο και αρκετά θερμότερος του Μαΐου). Μάλιστα το καλοκαίρι πολλές φορές αρχίζει 20/05 και τελειώνει 05/10 οριστικά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, WEATHER-FUN είπε:

Μα τέλη Σεπτέμβρη είναι ακόμα καλοκαίρι τις πιο πολλές φορές ο Σεπτέμβρης είναι καλοκαιρινός μήνας (σχεδόν εξίσου ζεστός με τον Ιούνιο και αρκετά θερμότερος του Μαΐου). Μάλιστα το καλοκαίρι πολλές φορές αρχίζει 20/05 και τελειώνει 05/10 οριστικά.

Εδώ στα ορεινα της Αρτας σε φυσιολογικό καιρό δεν είναι καλοκαιρινός μήνας, αρχίζει βρέχει και κάνει κρύο.

Δεν είμαι στα πεδινα, αυτό σου εξηγώ. 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Δεν περίμενα τιποτα καλύτερο από αυτόν τον "χειμώνα'' .... στα ανατολικά παντού 20 αρια στο κέντρο και γενικά στα παραθαλάσσια κάπως καλύτερα με 17-18 C και αν λάβουμε υπόψη ότι το εύρος του χειμώνα είναι από 22 Δεκ εως 22 Μαρτιου ... είμαστε στην καρδιά υποτίθεται 

Νοεσις 20,2 C

κατω Πυλαία 20,2 C

Δικός μου (Ταγαραδες Θερμης) 19,8 C

Κέντρο 17,4 C

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Χρηστος είπε:

4.8 - 18.7 στον Ευοσμο με 6-7 στα 850...Η 5η φορα που πιανουμε πανω απο 15  αυτον τον μηνα

helexpo (1).jpg

ποοο φαντάσου οταν ερθει τις επόμενες μερες κανα +12 και παραπάνω  στα 850hpa το 25αρι το θα το χουμε......... εκτός αν έχει ομιχλες και υγρασιοσυννεφα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Lepiana.snow είπε:

Δεν είμαι πεδινά που είσαι εσύ.. Εγώ στα ορεινα της αρτας είμαι. 25 μέγιστη έχουμε τον Ιούλιο. 

Για να ειμαστε ακριβεις τα Λεπιανα αρτας ειναι ημιορεινα και οχι ορεινα.Οπως και μεγαλο τμημα της πολης των ιωαννινων ειναι ημιορεινο.

Οι ημιορεινες περιοχες ειναι σε υψομετρο απο 501 μεχρι 1000 μετρα και οι ορεινες απο 1001 μεχρι 1500.Μετα ειναι οι υποαλπικες και αλπικες περιοχες.

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Με βαρύ συννεφιασμένο σκηνικό ξεκίνησε η ημέρα εδώ στη Ρόδο κ μάλιστα το πρωί είχαμε κ βροχούλα. Εξακολουθεί το μουντό συννεφιασμένο σκηνικό, αν κ έχουμε Κ κάποια ανοίγματα τωρα (Που χαρίζουν κ ομορφο ηλιοβασίλεμα). Η θερμοκρασία νωρίτερα στους 14 βαθμούς τώρα 

http://dagilberto.gr/rodos-live-camera/?lang=el

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, freeze είπε:

Αν λάβουμε υπόψη ότι το εύρος του χειμώνα είναι από 22 Δεκ εως 22 Μαρτιου ... είμαστε στην καρδιά υποτίθεται

Το εύρος του χειμώνα εδώ Πολίχνη είναι από 7 Δεκεμβρίου μέχρι 6 Μαρτίου περίπου. 21 Ιανουαρίου είναι η καρδιά του χειμώνα. Άρα είμαστε στην αρχή του τέλους του χειμώνα. 

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Χρηστος είπε:

4.8 - 18.7 στον Ευοσμο με 6-7 στα 850...Η 5η φορα που πιανουμε πανω απο 15  αυτον τον μηνα

helexpo (1).jpg

0-19 η Τ στην Πολίχνη Θεσσαλονίκης. Μέγιστη μήνα η σημερινή μέχρι στιγμής. Αν κάνει κάτι πιο δυνατό 18/02 άραγε που θα φτάσουμε; Στους 21-22;;; Η μήπως πιάσουμε και 25++;;; Σκέτη αηδία ο φετινός χειμώνας γι'αυτό είναι γεμάτος γρίπες και ιώσεις. Ναι τον έβριζα πριν για ιώσεις αλλά αυτά τα αίσχη που κάνει φέτος δεν τα έκανε ποτέ άλλοτε!!!

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

20,4 βαθμοί σήμερα εδώ στο Μακροχώρι και 22άρια στον κάμπο....βγάλαμε τα μπουφάν με ένα απλό μακρυμάνικο άντεχε κάποιος  κανονικά...στους 15,4 τώρα.....σιγά σιγά θα αρχίσουν να ανθίζουν τα δεντρα.....ειδικά τα πρωιμα σε όλες τις ποικιλίες...και θα έχουμε ζημιές....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Mια ήπια ηλιόλουστη μέρα, με ΝΔ άνεμο εδώ στα Μελίσσια....6,9-15,5οC….κάτι σαν αλκυονίδα μέρα.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...