Jump to content
Beach-snow NG

Aναφορές Φλεβαρίσιας χιονοκαιρίας 5-8/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, teo_73 είπε:

Ανεμοβροχο με 5.9c 76% υγρασία και ΒΔ 5bf.(-1.3c κάτω σε 50'.)

5.8mm έως τώρα.

Δεν έχουν αλλάξει τα πράγματα όσο αφορά τα πιθανά υψομετρα χιονοπτωσεων κατά τη γνώμη μου.

Αυξημενη τύχη να το δουν να πέφτει τις επόμενες 36h στον νομο πέραν των 300+ είναι περιοχες όπως τα 200μ περιπου στον Υμηττό,οι περιοχές στα ΒΑ προάστια 200-300μ, η Πετρούπολη,τα Άνω Λιόσια,το Μενίδι,το Χαϊδάρι στα ψηλά του, (Ποικίλο και Όρος Αιγάλεω άνω των 200μ) και η δυτική Αττική (υετου θέλοντος) σε χαμηλά αλλά όχι στα παραθαλάσσια τμηματα.Αντιθετα πολλές πιθανότητες για χιονόπτωση έχουν περιοχές όπως του Πόρτο Γερμανού,Ψαθας,και Αλεποχωρίου.

Χιονόνερο σε εξαρσεις μπορούν να δουν και χαμηλότερα υψόμετρα στον νομο πλην των νοτίων τμημάτων.

Μου έφτιαξες τη διάθεση!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

λογικό να είναι δυνατή η κακοκαιρία για δυτική ειδικά Πελοπόννησο μιας και έχουν δυτικό ρεύμα. Για αυτό ένα τέτοιο χαμηλό το ήθελα βορειοδυτικότερα γιατί ήξερα πως στα Γιάννενα θα είχαμε μια αξιοπρεπέστατη χιονοκαιρία με αυτόν τον τρόπο

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Για Ιπποκράτειο μιλάμε έτσι???? 

Σωστά. Να προσθέσω ότι δε φυσάει καθόλου και ακούστηκαν και 1-2 μπουμπουνητά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φυλιρο λειώνει .... Χορτιατη χώνει..... βασικά εχει κολήσει η νεφωση όλη στο βουνό ..... ενω εχεις οριζοντα τον Χορτιατη τον χανεις

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Πώωωωωωωωω. Τρελό ψύχος μιλάμε!

Σιγά μη σκίσει κανά καλσόν η κακοκαιρία αυτή...

 

Αύριο βράδυ είναι για εμάς.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Τι΄; Έχει κανα έργο στην τηλεόραση;

Kαθηστε να δείτε μην την υποτιμάτε τόσο... Δεν λέω δεν ξερω και γω αλλά δεν ξέρεις πότε που είναι το επίκεντρο της κάθε κακοκαιριας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Κι εγώ είμαι αισιόδοξος για ΒΠ. Μην κοιτάς που γκρινιάζω. χαχα

E τότε αλλάζει το πράγμα😂

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, menidi είπε:

Τι΄; Έχει κανα έργο στην τηλεόραση;

Εχει ένα καλό από 10 το βράδυ μέχρι 6 το πρωί... Ίσως πάει και για Όσκαρ με λίγη τύχη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εδώ έχει σταθεροποιηθεί στους 5.5. Μέσα στην νύχτα θα ανέβει έτσι στο άκυρο 1-2 βαθμούς και μετά θα αρχίσει να πέφτει, έτσι γίνεται πάντα. Λογικά μέχρι 3.5-4 θα πάει, δεν νομίζω παρακάτω..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ενα γρήγορο πέρασμα βροχής στη Πεύκη, για κανα 3λεπτο, και τώρα απλά ψιχάλες.

 

Επεξεργάστηκε από Kostir
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, menidi είπε:

Εσένα εκεί σε πιστεύω περισσότερο για κάτι καλό. Ενώ εδώ πέρα....μας έχει φάει η φόλα εδώ και χρόνια. Ενώ υποτίθεται ήμαστε δύναμη στο λεκανοπέδιο

Παράπονο δεν έχω.... Κάθε χρόνο το βλέπω στρωμένο εύκολα δύσκολα.... 

Στα δικά μας τώρα.... Ψιλόβροχο με 6.3 τωρα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, menidi είπε:

Ο Βόλος γενικά είναι μαθημενος στις μουφες. Τρελή μουφοπολη. Αλλά γειτονεύει με το ΤΕΡΑΣ που λέγεται Θεσσαλικός κάμπος και μερικές φορές κάνει θαύματα. Από τις ελάχιστες παραθαλάσσιες πόλεις που μπορεί να βάλει μισό μέτρο σε μια νύχτα. Και φυσικά....τον λατρεύω έχοντας ζήσει σχεδόν 9 χρόνια και αν δεν ήταν η κρίση θα ήμουν μόνιμος κάτοικος. 

 

Σήμερα δεν είναι μούφα αφού δεν περιμένουμε κάτι. Μούφα θα ήταν αν είχαμε -7 ή -8 στα 850 και μας τη χάλαγε κάνας Α άνεμος ή δεν είχε υετό. Έπεσαν και 20 χιλιοστά όμως. Μια χαρά πήγε η κακοκαιρία στο Βόλο, δεν ήταν για κάτι άλλο, το γνωρίζαμε εξ' αρχής αυτό..

Επεξεργάστηκε από yiannis_volos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χιονιζει εδω και καποια ωρα Δροσοπηγη.Καναμε παρτυ μεσα στο χιονι με Μπαρμπα Μπιτς και Σωτερ

Προσέξτε την υγεία σας μεγάλοι άνθρωποι ολοι.... Αφήστε τα χιόνια και χωθητε στο σπίτι να το κοιτάτε απ το παράθυρο... Χαχαχαχαχα

Ωραίοι..... Ανέβασε κάνα βίντεο για μας τους χιονολιγουρηδες

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Βασικα ο Χορτιάτης κρατησε τα προσχηματα γιατι απο 450μ περίπου και κατω τιποτα.. Με 5β κεντρο τι να περιμένεις. Στην ουσια μέχρι τωρα ο καλυτερος προαστιακός χιονιάς ηταν 4/12 με 15εκ στο Φίλυρο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άνω Λιόσια έβρεξε καλά, μέχρι και πριν από λίγο.... Τώρα ψεκαδες που και που. Στο Ίλιον εν ώρα τρεξίματος συνεχές ψεκαδιασμα με Τ στους 9. Φτάνοντας Λιόσια στους 5. Με θερμόμετρο αυτοκινήτου 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Χιονιζει εδω και καποια ωρα Δροσοπηγη.Καναμε παρτυ μεσα στο χιονι με Μπαρμπα Μπιτς και Σωτερ

Αυτά είναι..... Χιονοπαρτυ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, menidi είπε:

Μωρέ κι εγώ το βλέπω στρωμένο. Αλλά οι προδιαγραφές είναι άλλες....και το ξέρουμε και οι δυο μας

Θα έρθουν και καλύτερα χρόνια.... 

Υπομονή.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...