Jump to content
Beach-snow NG

Aναφορές Φλεβαρίσιας χιονοκαιρίας 5-8/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, Iceman21 είπε:

Αναφορά απο Αγία Σωτήρας της Μάνδρας πυκνή χιονόπτωση τώρα.

Αν ειναι ετσι θα την κατεβασει κατω σε λιγο. Βαλε μας στην μπριζα να συκωνομε παλι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

πριν λίγο επέστρεψα απο Π. Πεντελη., ... Λοιπόν στην πλατεία χιονίζει από τις 10 το βραδυ, κατά διαστήματα πιο πυκνά, γενικά όμως με αέρα και  ασθενή χιονόπτωση..... Αλατιέρες, γκρέιντερ και όγκοι αλατιού στην πλατεία,  ''αναμένουν '' ακόμα την πολυπόθητη χιονοκακοκαιρία ... Ενώ και ένα εκχιονιστικο αγροτικό ανέβαινε φορτσάτο τη Λεωφ. Πεντελης, όπως επιστρέφαμε ...

Αδικα και ματαια. .... Παίδες, του χρόνου πάλι ....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 5/2/2020 at 11:51 ΠΜ, Barney-sal είπε:

Ετσι νομίζω..

Τι εννοείς; Ότι πάντα πχ τη νύχτα εδώ είμαστε 1 βαθμό πάνω κι ότι τη μέρα είμαστε κάτω 1 βαθμό; Γιατί εγώ νόμιζα αρχικά ότι τη νύχτα έχουμε ίδια Τ με τη Μίκρα κι ότι τη μέρα απλά εδώ είμαστε 1 βαθμό πιο πάνω. Η κάνω λάθος;

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 6/2/2020 at 11:35 ΠΜ, Αντίθετος1972 είπε:

Πρώτη μου αναφορά στο forum: Παιανία στα "χαμηλά", στη Λαυρίου (περίπου 180 Μ. υψόμετρο), χιονόνερο εναλλαγή με βροχή.

(Σας παρακολουθώ από το 2011, από το παλαιό forum, αλλά ποτέ δεν είχα γράψει το παραμικρό, καθότι ψιλοασχετος με τα μοντέλα και την πρόγνωση. Είμαι όμως χιονοφιλος, και γι' αυτό σας λέω: ΕΙΣΤΕ SUPER, ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΕΤΣΙ!)

Γεννήθηκες 18 Μαΐου και είσαι χιονόφιλος; Μπράβο ρε! Εγώ 9 Σεπτεμβρίου και είμαι το αντίθετο από εσένα. Είμαστε λίγοι σε αριθμό τόσο εσείς οι ανοιξιάτικο - καλοκαιρινοί που αγαπάτε φθινόπωρο ή χειμώνα όσο κι εμείς οι φθινοπωρινό - χειμωνιάτικοι που αγαπάμε άνοιξη ή καλοκαίρι. Η αλήθεια είναι ότι μισώ θανάσιμα το καλοκαίρι αλλά το φθινόπωρο και ο χειμώνας ειδικά στο εξωτερικό (βόρεια Ευρώπη πχ) δεν αντέχονται. Εδώ παλεύονται κάπως σαν εποχές αυτές οι 2 αλλά αν πας μια βόλτα Σουηδία ή Γερμανία θα καταλάβεις τι λέω. Εδώ Αγγλία πήγα αρχές Αυγούστου και έκανε 13οC και πλημμύρες καταμεσήμερο. Μέχρι και καλοριφέρ ανάψαμε στο ξενοδοχείο. Φαντάσου από Σεπτέμβρη μέχρι Φλεβάρη τι κάνει στις βόρειες χώρες (Αγγλία, Ολλανδία, Σουηδία, Γερμανία, Βέλγιο, Δανία κλπ).

Επεξεργάστηκε από WEATHER-FUN
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ακόμα βρέχει με ελάχιστες νιφάδες μέσα στην βροχή στα 245μ στον Γέρακα. Πάλι δεν ήθελε ο καιρός να μας κάνει την χάρη. Πιο μετά ίσως το γυρίσει αλλά και πάλι οριακά θα είναι.

Επεξεργάστηκε από kokkinos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Εχει στρωσει σε σκεπες και λιγακι σε χορταρια .Ριχνει αρκετα καλά αλλα νομιζω εχουμε παλι θετικη θερμοκρασια .

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ωραίο αύτο που ρίχνει τώρα Διόνυσο. Μακάρι να αυξηθεί λίγο η ραγδαιότητα και στο λεκανοπέδιο μπας και δούμε καμιά κανονική χιονόπτωση σύντομα... 2.5C και χιονόνερο εδώ.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πόνο δεν δίνει εμένα με πονάει... 

Τουλάχιστον χιονίζει.

Επεξεργάστηκε από Dusterakos
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...