Jump to content
Beach-snow NG

Aναφορές Φλεβαρίσιας χιονοκαιρίας 5-8/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια αναφορες εδω.....εχω κι εγω να πω πολλα για τους επισημους φορεις κι αν αρχισω θαμαι ποταμος.....ΑΝΑΦΟΡΕΣΣ....

ΥΓ Ο Κλεαρχος μια χαρα ηταν στα δελτια του στο οπεν....απλα υπερεκτιμηση το τελειωμα oπως σναμεναμε οι περισσοτεροι....το ΕΑΑ που εδινε 12 ωρες χιονοπτωσεων στα ΒΠ, εκει δεν?....νισαφι πια!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάντως πρέπει και ανάμεσα στους μετεωρολόγους να ξέρουμε για ποιους μιλάμε.

Άλλα μεγέθη μετεωρολόγοι τύπου Σούζη που έχει κάνει 25 χρόνια Ε.Μ.Υ και έχει τεράστια εμπειρία ή Αρνιακός με χρόνια εμπειρία στη πλάτη και άλλο Καλιάνος, Κλέαρχος ή Νικολέττα Ζιακοπούλου που έχουν ούτε το μισό της εμπειρίας των προηγούμενων. Δε εκτίθεντε εύκολα μετεωρολόγοι βεληνεκούς Σούζη. Απλά τα πράγματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα από Κρυονέρι . Κανά 2-3 πόντους έβαλε ,έστρωσε και στους δρόμους . Κάποιες νιφάδες έπεφταν μέχρι πριν λίγο . Άργησε η φάση αλλά ήταν και ψόφιο επιβεβαιώνοντας την παροιμία που χρησιμοποιούμε συχνά για το καράβι που αργεί . Πάμε για άλλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 minutes ago, Beach-snow NG said:

Ενω οι αλλοι (meteo ΕΑΑ, εμυ, αρνιακος, κολυδας, σουζη κλπ) που αλλαξαν 7 φορες τις προβλεψεις ή εκαναν διπλες προγνωσεις Βαγγελη που ειχαν παει κουβα απο χθες?

Του Κλεαρχου του εχω αδυναμια και δεν το λεω να τον κατηγορισω.

Τον προτιμω απο πολλους αλλους.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 λεπτά πριν, CATHA είπε:

Τι δεν καταλαβαίνεις φίλε μου... όταν βγαίνεις και λες οτι πρέπει να ειδοποιηθεί η πολιτική προστασία γιατί έρχεται το -12 ο κόσμος τσιμπάει και ανεβαίνει η τηλεθέαση και τα κλικάκια στο ιντερνετ... όχι ο Κλέαρχος δεν είναι ένας από εμάς... βγαίνει στο γυαλί και λέει συνεχώς ανακρίβειες για να δημιουργήσει θόρυβο... εμείς κάνουμε την πλάκα μας και δεν ενημερώνουμε το κοινό... υπάρχει μεγάλη διαφορά...

Με σεβασμό πάντα, απλά διάβασες βιαστικά το ποστ μου.

Α)το ένας από εμάς το έχω σε εισαγωγικά (΄ρωτα με σε π.μ αν θέλεις)
β) γιατί διαφωνείς με τον εαυτό σου? Αφου το ίδιο λέμε.. όλα για την τηλεθέαση απλά χρησιμοποιώ την λέξη ανταγωνισμός (δες ιστορικό μου, όλα αυτό φωνάζω)
γ)ευχομαι κ ελπιζω να κατάλαβες πως δεν ήταν πολύ ευγενικός ο τρόπος σου😉

Κωστα στο θέμα είμαι χαχχαχα 3,9 η Τ!!   ωραία χειμωνιάτικη ημέρα!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6 minutes ago, ΝΕΦΟΣΚΕΠΗΣ said:

Με σεβασμό πάντα, απλά διάβασες βιαστικά το ποστ μου.

Α)το ένας από εμάς το έχω σε εισαγωγικά (΄ρωτα με σε π.μ αν θέλεις)
β) γιατί διαφωνείς με τον εαυτό σου? Αφου το ίδιο λέμε.. όλα για την τηλεθέαση απλά χρησιμοποιώ την λέξη ανταγωνισμός (δες ιστορικό μου, όλα αυτό φωνάζω)
γ)ευχομαι κ ελπιζω να κατάλαβες πως δεν ήταν πολύ ευγενικός ο τρόπος σου😉

Κωστα στο θέμα είμαι χαχχαχα 3,9 η Τ!!   ωραία χειμωνιάτικη ημέρα!

Δεν ήθελα να σε θίξω... και έχεις δίκιο το ίδιο λέμε...

2,8 με λιακάδα στη Κηφισιά... να μην φωνάζει και ο beach για τα off-topic

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρκετό χιόνι εδώ και χιονίζει δυνατά από τις τέσσερις η ώρα τα ξημερώματα περίπου. 

ΨΥΧΡΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ ΚΡΗΤΗ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

Βγηκε ο βρωμιαρης

 

IMG_20200207_085236.jpg

Είσαι καλλιτέχνης ! Πολύ όμορφη φωτογραφία.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Διακοπή κυκλοφοριας στην Παρνηθα, απο το τελεφερικ και στην Πεντελη απο το νοσοκομειο προς ν.Μακρη....

Πάλλευκη ως πολυ χαμηλα η Πεντελη....μηχανηματα του δημου, ηταν καλυμμενα με χιονι το πρωι που εφευγα....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αλλο ενα καιρικο φιασκο για τα κεντρονοτια τμηματα της Αττικης..Αγνοειται το χιονι και ο υετος...Γεναρης και φλεβαρης..Το απολυτο μηδεν..Για τα βορεια του νομου αλλος θεος...Ελα να τελειωνουμε..Καταντησα να παρακαλω να ρθει το καλοκαιρι για να δω καταιγιδα...Η εστω μια βροχη της προκοπης..20mm σε δυο μηνες...Καληνυχτα μας..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Η καθιερωμένη ενημέρωση, μετά τις χιονοπτώσεις, από το καταφύγιο στην Πάρνηθα....θαψάαααααρ!!!

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, sakis13 είπε:

Αλλο ενα καιρικο φιασκο για τα κεντρονοτια τμηματα της Αττικης..Αγνοειται το χιονι και ο υετος...Γεναρης και φλεβαρης..Το απολυτο μηδεν..Για τα βορεια του νομου αλλος θεος...Ελα να τελειωνουμε..Καταντησα να παρακαλω να ρθει το καλοκαιρι για να δω καταιγιδα...Η εστω μια βροχη της προκοπης..20mm σε δυο μηνες...Καληνυχτα μας..

Ούτε καν τα βόρεια προάστια Αλλά τα υπερβορεια είδαν κάτι. Δυστυχώς

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2mm βρήκα στο αναλογικό βροχόμετρο το πρωί....χιονονερο και χιονι....12,1mm τα χθεσινά....

-7,2οC η ελάχιστη στην Πάρνηθα, κάτι που σημαινει οτι στα 850 έφτασε το -6 με -6,5....

 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα . Πολυ κρύο και -5,7 στην Ζαρουχλα .Ηλιοφάνεια και πολυ καλή διαύγεια .... . 

Στην κάμερα ο Χελμαρος  δεσπόζει επιβλητικός ...

http://zarouchlacam.forecastweather.gr/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, ΖΑΡΟΥΧΛΙΩΤΗΣ είπε:

Καλημέρα . Πολυ κρύο και -5,7 στην Ζαρουχλα .Ηλιοφάνεια και πολυ καλή διαύγεια .... . 

Στην κάμερα ο Χελμαρος  δεσπόζει επιβλητικός ...

http://zarouchlacam.forecastweather.gr/

Βάλε φωτο Τακη μου να δουμε!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αυτό που ζούμε φέτος στην Αττική με τόσο χιόνι δεν ξέρω πότε  έχει ξανασυμβεί. Η Πάρνηθα θα συμπληρώσει 2 μήνες με χιόνια σε υψόμετρα που άλλα βουνά πολύ μεγαλύτερα δεν κρατάνε ούτε μια εβδομάδα. Πραγματικά εντυπωσιακό!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...