Jump to content
Beach-snow NG

Aναφορές Φλεβαρίσιας χιονοκαιρίας 5-8/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, Hlioupolitis98 είπε:

οχι χιονοχαλαζο θα το ελεγα. ρυζακι.

 

Φιλε μιας και χθες μου ειπες οτι δεν παιζει για αλιμο και εχω ψιλοαπογοητευτει θεωρεις απιθανο για αυριο βραδυ να δω χιονόπτωσημε το δεδομενο οτι το μετεο μου δινει τα ξημερώματα χιονόπτωση και ως τωρα ειναι ακριβως μεσα στις Τ που εδινε για αλιμο και μη σου πω οτι ειναι και προς τα κατω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Hlioupolitis98 είπε:

οσο πιο πολυ πεσει και κρατηθει πριν τις καλες ωρες τοσο πιο καλα θα παμε ολη την ημερα αυριο. οποτε μην δενεις και κομπο οτι θα ανεβει πολυ

Ούτε αυτό έχει σημασία. Όσο και να ανέβει αν έχει κρύο αύριο τη νύχτα θα το ρίξει, τότε είναι ο καλύτερος συνδυασμός κρύο με υετό. Και γενικότερα όσο και να ανεβαίνει αν είναι να χιονίσει θα χιονίσει. Το κρύο είναι το θέμα. Αν κατέβαιναν τίποτα αρκούδες με -10 στα 850 και 20άρια να είχαμε μέχρι χθες θα χιόνιζε και θα το έστρωνε μια χαρά. Ούτε η βροχή πριν δημιουργεί πρόβλημα στο στρώσιμο, όλα αυτά είναι αστικοί μύθοι 😛

off-topic mode off..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, Steliosnow είπε:

Φιλε μιας και χθες μου ειπες οτι δεν παιζει για αλιμο και εχω ψιλοαπογοητευτει θεωρεις απιθανο για αυριο βραδυ να δω χιονόπτωσημε το δεδομενο οτι το μετεο μου δινει τα ξημερώματα χιονόπτωση και ως τωρα ειναι ακριβως μεσα στις Τ που εδινε για αλιμο και μη σου πω οτι ειναι και προς τα κατω

οχι απιθανο αλλα δυσκολο λιγο. για αλιμο ιδιως παραθαλασσια

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Απιστευτο.....χιονονερο με πολλες νιφαδες απο Ερυθραια ως Μελισσια....ανω μελλισια καi προσκαιρη χιονοπτωση!!!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

ο διονυσος δειχνει τον δρομ οαφου απο 2.5 εχει παει 1.8 και πεφτει. αρα η πτωση δεν θα ειναι προσκαιρη λογικα θα εχουμε συνεχεια. μακαρι τα βορεια-υπερβορεια να ντυθουν στα λευκα μεχρι το πρωι να παρουμε σειρα οι υπολοιποι ανω των 200 με πολυ πολυ πολυ τυχη( φυσικα δεν νομιζω στρωσιμο αλλα θελουμε χιονοπτωση καλη)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 minutes ago, Hlioupolitis98 said:

ο διονυσος δειχνει τον δρομ οαφου απο 2.5 εχει παει 1.8 και πεφτει. αρα η πτωση δεν θα ειναι προσκαιρη λογικα θα εχουμε συνεχεια. μακαρι τα βορεια-υπερβορεια να ντυθουν στα λευκα μεχρι το πρωι να παρουμε σειρα οι υπολοιποι ανω των 200 με πολυ πολυ πολυ τυχη( φυσικα δεν νομιζω στρωσιμο αλλα θελουμε χιονοπτωση καλη)

λιγο νωρις το βρισκω να εχουμε ασπρισει ως το πρωι τα ΒΠ!! 

Θα δειξει..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

ο διονυσος δειχνει τον δρομ οαφου απο 2.5 εχει παει 1.8 και πεφτει. αρα η πτωση δεν θα ειναι προσκαιρη λογικα θα εχουμε συνεχεια. μακαρι τα βορεια-υπερβορεια να ντυθουν στα λευκα μεχρι το πρωι να παρουμε σειρα οι υπολοιποι ανω των 200 με πολυ πολυ πολυ τυχη( φυσικα δεν νομιζω στρωσιμο αλλα θελουμε χιονοπτωση καλη)

Εγω παντως εχω ανοδο απο 6.1 στους 6.4

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Dusterakos είπε:

λιγο νωρις το βρισκω να εχουμε ασπρισει ως το πρωι τα ΒΠ!! 

Θα δειξει..

κοιτα απο τα 350+ δεν το θεωρω απιθανο. αμα το καταφερουν θα εινια μεγαλη εκπληξη. αλλα οχι απιθανο ξαναλεω

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

34 λεπτά πριν, nikolatsiou είπε:

Είχε και κάτι σαν χαλαζάκι η βροχή! Το είδα στα κάγκελα!! 

Κάπως έτσι είναι γείτονα.... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ουτε μισο εκτοστο χιονιου δεν εμεινε στο Μιτσικελι σημερα το απογευμα απο την πρωινη χιονοπτωση.

Μιτσικελι σημερα το απογευμα (υψομετρο 1810 μετρα)

84070492_187248932345696_1766784335362392064_n.png?_nc_cat=107&_nc_oc=AQk-nJvS0sTbVzhzeHVI49ljq4Wm19VDWTsMvxfwyHRsvYZWC5teeK7Uj5tyILR3UIo&_nc_ht=scontent.fath7-1.fna&oh=d1b0a6f0dd4418c8b5e34b686ac2c6b0&oe=5EC57F0B

 

Επεξεργάστηκε από heavy snow
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ασθενής βροχή με τάση να δυναμώνει  Ταγαράδες Θέρμης με 3,9C και καληνυχτω γιατί δεν βλέπω φως για νυφαδισμα .... Τουλάχιστον ζήσαμε μια μέρα χειμωνιάτικη 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλά μην περιμένετε τιποτα για σήμερα...αύριο είναι η "μέρα μας" οπότε αράξτε και ο Θεός βοηθός. 6 βαθμους στο Νέο Ψυχικό

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...