Jump to content
Beach-snow NG

Aναφορές Φλεβαρίσιας χιονοκαιρίας 5-8/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

IMG_20200207_094913.jpg

Απο ποσότητα δεν μπορώ να σε ανταγωνιστώ οποτε θα το ριξω στην ποιότητα .

20200207_095408.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

21 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Βάλε φωτο Τακη μου να δουμε!!!

Κωστή έχεις καταλάβει ότι δεν είμαι τον photo και βίντεο ....πολυ φίλος ... τα βαριέμαι ....

Για να μην παραπονιέσαι αυτές τώρα απο το μπαλκόνι ...

05685055-4BA3-4327-A4AE-E919D2B76DBD.jpeg

C306CDA4-DA90-4C74-BEF4-741A843A091B.jpeg

C239BFB7-809A-4A83-B901-EAA936ECDB41.jpeg

7682A47F-8388-460D-95B0-021C7F067B57.jpeg

73E760BC-55BC-45FC-995F-CBE8E077CB74.jpeg

D62EF213-1D7F-4CEB-B9D3-574522B77E53.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλημέρα! Τελικά ούτε νιφάδα δεν είδαμε, εγω τουλαχιστον δεν ειδα! χαχα γελάω μ' αυτη την ατυχία μας πια, απ' το να κλαιω!

Πλεον πιστεύω σε ακόμη μια τελευταια ευκαιρία, αν και δεν ειμαι απολυτα βέβαιος για αυτό... το μόνο καλό που υπάρχει χρονια τωρα, ειναι πως εαν υπάρξει ιστορικος, κάθε μέρα και χρονο που περνα, ειμαστε ολο και πιο κοντα!

Πιο πολύ ανυπομονώ βέβαια κι οπως εχω πει, για το νέο καταιγιδοκυνήγι!😋Ε.. δε πάει αλλο αυτη η κατάσταση.....

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Και ένα βίντεο απο τον Ζαρουχλιωτη μας, την ωρα της μπουκας του χιονιου!!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Για τα +400 μετρα Αττικης Βοιωτιας Ευβοιας οπως σωστα ειπε ο gtomas ειναι επικος χειμωνας...

Τα πιο χαμηλα εφαγαν 3η σερι χορταστικη φολα οι 2 τελευταιες.με.αλλαγες τελευταιας στιγμης στο.nowcast!!!! Μιλαω για χθες κ.για Ηφαιστιωνα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

 Καλημερα συνεχιζουν να μας καταπινουν οι αντικυκλωνες απιστευτη εμμονη φετος με κακοκαιριες ελαχιστες που δεν αφηνουν τιποτε παρα μονο λιγο κρυο κ αερηδες..Προσωπικα δεν εχω να θυμαμαι τετοιο αφαντο χειμωνα ξανα εστω κ σε θερμους χειμωνες χωρις βροχες τουλαχιστον για βορεια ελλαδα.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2.8 ελαχιστη Ζωγραφου που πας ρε καραμητρο...ουτε -5 δεν πρεπει να μπηκε στα ψηλα μας....μου αρεσει που υπηρχαν προγνωσεις για -8...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 λεπτό πριν, Beach-snow NG είπε:

Κι ομως Γιώργο -7,2 εφτασε η Παρνηθα, αλλα αργησε....

Κεντρο στανταρ δεν εφτασε κατω απο -5 στα 850 . Ποσο μαλλον -6 ...

Τελος παντων τεραστια αστοχια και σε υετο και σε θερμοκρασία. Παμε για αλλα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

14 λεπτά πριν, Hlioupolitis98 είπε:

Κεντρο στανταρ δεν εφτασε κατω απο -5 στα 850 . Ποσο μαλλον -6 ...

Τελος παντων τεραστια αστοχια και σε υετο και σε θερμοκρασία. Παμε για αλλα

Το εγραψα πιο πριν....η ραδιοβοληση στις 2 εγραψε -4,3 (-5 εκείνη την ωρα στην Παρνηθα και -30 στα 500)....και λογικα -6 με -6,5 στο πικ τα ξημερώματα....αργησε η φαση χρονικά.....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καμία σχέση η Τ σε Πάρνηθα που είναι χωμένη μέσα στο χιόνι και ξαστερωσε το πρωι με τις Τ στην ελεύθερη ατμόσφαιρα στα 850...Τραγικές οι Τ εντός λεκανοπεδίου ούτε στα βπ (πχ Μαρουσι) δεν έπεσε κάτω από τους 2-3 βαθμούς...1 βαθμό το πολυ πιο κάτω από Ηφαιστειωνα ήταν η φάση. Ισωσ πήγε λιγο πιο κάτω μετά τη ραδιοβοληση, κανα -5 με το ζόρι στα 850.

Ασχοληθηκαμε παραπάνω απο όσο έπρεπε με 3 ρετάλια! Αλλά αυτά είχαμε φέτος τι να κανουμε! Τελευταίες ελπίδες για κάτι πιο σοβαρό στα πεδινά υπάρχουν ακόμη μέχρι να φύγει ο χειμώνας. 

Επεξεργάστηκε από snowgiann
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το 1ο καλό χιόνι για την Στενή... γιατί σε Ζηνοβία και Ηφαιστιωνα πάλευε με τις χλαπάτσες! 

Πρέπει να έχει πάνω από 30 πόντους!

4236A1D0-D1A0-433B-BA81-5D38C3D1767A.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

39 λεπτά πριν, Koumoustas είπε:

Ταϋγετος χτες το πρωι από Γεράκι Λακωνίας

Βουναρα... Επιβλητικός Ταυγετος

Σε μέρες με τρομερή διαύγεια και δυτικο ρεύμα διακρίνω την πυραμίδα από το μπαλκόνι μου και με πολύ καλά κυαλια που έχω τον φέρνω ακόμα πιο κοντά!!!! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Να έχουμε την υγεία μας μάγκες και έχουμε πολλούς χειμώνες μπροστά ας να γουστάρουμε.... Τουλάχιστον η Αττική σε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα είχε χειμώνα με 2 μήνες συνεχή χιονοστρωση ακόμα και κάτω από τα 1000μ στην Πάρνηθα και 1 μήνα στον Υμηττουλη

Προχωράμε και θα αποζημιωθούμε κάποια στιγμη

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 λεπτά πριν, ΧΕΛΜΟΣ είπε:

Να έχουμε την υγεία μας μάγκες και έχουμε πολλούς χειμώνες μπροστά ας να γουστάρουμε.... Τουλάχιστον η Αττική σε σχέση με την υπόλοιπη Ελλάδα είχε χειμώνα με 2 μήνες συνεχή χιονοστρωση ακόμα και κάτω από τα 1000μ στην Πάρνηθα και 1 μήνα στον Υμηττουλη

Προχωράμε και θα αποζημιωθούμε κάποια στιγμη

Να σε δω αν θα είσαι τόσο large και τέλη Μαΐου που θα αρχίσουν να σκάνε τα πρώτα 30άρια και θα ξέρουμε ότι έχουμε τουλάχιστον 4 μήνες βουνό μπροστά μας 😛

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Έχουμε αρκετό χιόνι και ρίχνει ΔΥΝΑΤΑ. Όμορφα όλα. Και τα αγάλματα χιονισμένα. 
ΨΥΧΡΟ ΟΡΟΠΕΔΙΟ ΛΑΣΙΘΙ ΚΡΗΤΗ

75C66A97-2CAB-4E42-A83D-1B674934E622.png

80CCB45B-3ACB-42F2-A032-5B142E0C6215.png

A5DEE8FB-DA2C-4BAE-BE82-8E632449B3A3.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Γυρω στους 15 με.20 ποντους εδω τελικα με ομοιομορφη χιονοστρωση σε ολο τον οικισμο αφου ειχαμε αρνητικες Τ.

16 μερες ολικης χιονοστρωσης,πανω απο 20 μερικης και 11 μερες χιονοπτωσης.Παρ'ολα αυτα μεγαλο χιονι δεν εκανε λογω κακων θερμοκρασιων.

 

IMG_20200207_114024.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...