Jump to content
Michael

ΙΣΤΟΡΙΚΟΣ ΧΙΟΝΙΑΣ (ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΣΗΝΕΜΑ) 16/2-18/2/2008 - ΛΕΥΚΩΜΑ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στη παρέα! Φέτος κλείνουμε 12 χρόνια από τον ιστορικό χιονιά του 2008. Για να θυμηθούμε οι παλαιότεροι (οχι οτι το έχουμε ξεχάσει δηλαδη tongue.png) και να μαθουν οι νεότεροι, προτείνω να ανεβάσουμε βίντεο και φωτογραφίες από τις ημέρες εκείνες του τελευταίου μεγάλου χιονιά της Αθήνας.
Με την ευχή να ανοίγονται εφεξής και άλλα παρόμοια θέματα και από άλλα μέρη της Ελλάδας .


Οι επόμενες φωτογραφίες είναι από τη Νίκαια

 

 

υ.γ. Δεν ξέρω αν η σωστή κατηγορία είναι αυτή για αυτό το θέμα. Αν θεωρούν οι mods ότι πρέπει να μπεί αλλού ας το μετακινήσουν.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τέλειο το θεμα που ανοιξατε

Θα ήθελα κάποιο παλικάρι επίσης να μου στείλει κάποιο site να μπορούμε πχ να βλέπουμε ιστορικό θερμοκρασιών για ημερομηνίες παλιές. Πολύ θα το ήθελα αυτό αν υπάρχει.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Το μετακίνησα φίλε μου αλλά δεν το έβαλα μέσα στο γενικό θεματακι του σχολιασμού παλιών κακοκαιρων κτλ.ας μείνει ξεχωριστό κατά εξαίρεση μιας και είναι η επέτειος του τελευταίου τεράστιου και καθολικού χιόνια της Αττικής.νομιζω αξίζει αυτή η εξαίρεση.😀

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

30 λεπτά πριν, Dusterakos είπε:

Τέλειο το θεμα που ανοιξατε

Θα ήθελα κάποιο παλικάρι επίσης να μου στείλει κάποιο site να μπορούμε πχ να βλέπουμε ιστορικό θερμοκρασιών για ημερομηνίες παλιές. Πολύ θα το ήθελα αυτό αν υπάρχει.

https://www.wetterzentrale.de/en/reanalysis.php?map=1&model=noaa&var=1

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

40 λεπτά πριν, notios_polos είπε:

Το μετακίνησα φίλε μου αλλά δεν το έβαλα μέσα στο γενικό θεματακι του σχολιασμού παλιών κακοκαιρων κτλ.ας μείνει ξεχωριστό κατά εξαίρεση μιας και είναι η επέτειος του τελευταίου τεράστιου και καθολικού χιόνια της Αττικής.νομιζω αξίζει αυτή η εξαίρεση.😀

Κανένα πρόβλημα. Ευχαριστώ

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 ώρες πριν, Michael είπε:

Ας με ενημερώσει κάποιος πως μπορώ να το διορθώσω 

με ποιον τρόπο τις ανέβασες?

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις είχα τραβήξει με φωτογραφική μηχανή και τις είχα αποθηκεύσει σε υπολογιστή και τις πήρα από εκεί. Νομίζω είναι jpg αλλά για σιγουριά θα σου πω όταν ανοίξω τον υπολογιστή 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

22 λεπτά πριν, Michael είπε:

Τις είχα τραβήξει με φωτογραφική μηχανή και τις είχα αποθηκεύσει σε υπολογιστή και τις πήρα από εκεί. Νομίζω είναι jpg αλλά για σιγουριά θα σου πω όταν ανοίξω τον υπολογιστή 

οκ συνονόματε. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει και το imgur οπότε αν τις ανεβάσεις εκει, κάνεις την αντιγραφή επικόλληση μετά.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ανεβασε τες σε καποια πλατφορμα οπως λεει απο πανω ο Μιχαλης.Αν ειναι jpg δεν καταλαβαινω γιατι δεν ανεβαινουν.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μιχάλη όταν κάνεις κλικ στην εικόνα σε παραπέμπει σε άλλο φόρουμ.Πιθανων να μη μπορείς να τις κάνεις copy paste από εκεί που θες.Κατεβασε τες στον υπολογιστή σου ξανά,και στη συνέχεια ανέβασε τες εδώ σε αποδεκτο τύπο αρχειου.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

36 λεπτά πριν, teo_73 είπε:

Μιχάλη όταν κάνεις κλικ στην εικόνα σε παραπέμπει σε άλλο φόρουμ.Πιθανων να μη μπορείς να τις κάνεις copy paste από εκεί που θες.Κατεβασε τες στον υπολογιστή σου ξανά,και στη συνέχεια ανέβασε τες εδώ σε αποδεκτο τύπο αρχειου.

Τις ανέβασα ξανά με jpg αρχείο. Ελπίζω αν είναι οκ. Αν δεν είναι θα το κάνω με imgur όπως είπε ο συνονόματος.

Συγνώμη για την αναστάτωση.. Μια φορά είπα και εγώ ν' ανοίξω ενδιαφέρον θέμα και τα έκανα μαντάρα!!!😎

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

51 λεπτά πριν, Michael είπε:

Τις ανέβασα ξανά με jpg αρχείο. Ελπίζω αν είναι οκ. Αν δεν είναι θα το κάνω με imgur όπως είπε ο συνονόματος.

Συγνώμη για την αναστάτωση.. Μια φορά είπα και εγώ ν' ανοίξω ενδιαφέρον θέμα και τα έκανα μαντάρα!!!😎

φαίνονται φίλε μου εκείνες στο ποστ που επεξεργάστηκες! Ωραία!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, [weathermaniac] είπε:

φαίνονται φίλε μου εκείνες στο ποστ που επεξεργάστηκες! Ωραία!

Ωραία !! Ελπίζω να εμπλουτιστεί με φωτογραφίες και από άλλα μέρη!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τις είχα ανεβάζει και στο θέμα με το σχολιασμό παλιών χιονιάδων και κακοκαιριών, αλλά τις ανεβάζω κι εδώ..... !!!

Χρυσούπολη Περιστέρι, λίγο πιο πάνω απ' τη πλατεία Δέγλερη και λίγο κάτω απ' τη Χωράφα....

2.thumb.jpg.e49db62fc59806cdb7a5c301f7958e84.jpg9.thumb.jpg.a282624e3a937ec00ae3f11b6badf9b0.jpg3.thumb.jpg.497696ea4826b3d0b38410f30575996b.jpg

Επεξεργάστηκε από Winterlove
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

43 λεπτά πριν, Winterlove είπε:

Τις είχα ανεβάζει και στο θέμα με το σχολιασμό παλιών χιονιάδων και κακοκαιριών, αλλά τις ανεβάζω κι εδώ..... !!!

Χρυσούπολη Περιστέρι, λίγο πιο πάνω απ' τη πλατεία Δέγλερη και λίγο κάτω απ' τη Χωράφα....

 

Τα δυτικά προαστια ειχαν ευνοηθει ιδιαιτερα. Πολύ περισσότερο από κέντρο, ανατολικά και ίσως κάποια βορεια

Επεξεργάστηκε από Michael
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, Michael είπε:

Τα δυτικά προαστια ειχαν ευνοηθει ιδιαιτερα. Πολύ περισσότερο από κέντρο, ανατολικά και ίσως κάποια βορεια

Ακριβώς... αναμφίβολα είχαμε τη τιμητική μας στον ιστορικό του 2008!

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

On 12/2/2020 at 12:31 ΠΜ, Winterlove είπε:

Ακριβώς... αναμφίβολα είχαμε τη τιμητική μας στον ιστορικό του 2008!

Έτσι είναι....Νοτια και δυτικά προαστεια είχαν την τιμιτικη τους... Εδω σε μένα το 2008 με 30 πόντους έρχεται πολύ πίσω από αξεπέραστο επος του  2002(60 πόντους) και την τρομερή χιονοκαταιγίδα του 2004(50 ποντους)..... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό? Συνδεθείτε εδώ.

Sign In Now


×
×
  • Δημιουργία νέου...