Jump to content
Beach-snow NG

Αναφορές κακοκαιρίας 14-16/2....

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζέστανε ο καιρός στο Καρπενήσι 

χιονοδρομικο αέρας τρελός 

ομίχλη μόνο ... ούτε το καπό δεν μπορούσα να δω 

 

EC45E8DC-6984-4F7C-84A7-639AB3759461.jpeg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Καλησπέρα στην παρέα του WC ( weather club έτσι .... μην πάει αλλού το μυαλό😋) ... Αλλά 0,8 μμ έπεσαν τα ξημερώματα και Στορμ τοταλ φτάσαμε τα 9,5 μμ .... Καθόλου άσχημα έτσι όπως το πήγαινε.... Τώρα είμαι αγ. Αθανάσιο και Καϊμακτσαλάν... Όπου ο μεν άγιος είναι αχιονος ...  και το Καϊμακτσαλάν του έφαγε το χιόνι το χθεσινό ο αέρας .... 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Τρομερή κακοκαιρία κι αυτή για το κέντρο Αθήνας και τα προαστεια του.... 

1mm το κέντρο..... Καμία 10αρια ταζανε τα μοντέλα 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

https://www.rodiaki.gr/article/431357/h-rodos-egine-benetia-bghkan-ta-kano-stoys-dromoys-binteo

Σέ πολλές περιοχές του νησιού υπάρχουν πλημμυρικα φαινόμενα, αλλά κάποιοι πάντως είναι ευρηματικοι όπως βλέπετε στο πιο πάνω link

Να αναφέρω επίσης πως είμαστε ημι-αποκλεισμενοι συγκοινωνιακά. Το blue star το μεσημέρι δεν έδεσε κ κόβει  βόλτες έξω από το λιμάνι μέχρι να πέσει κάπως ο αέρας  ενώ υπάρχουν προβλήματα κ σέ πτήσεις 

Επεξεργάστηκε από brainstorm
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πάνω από 100 χιλιοστά  ήδη σήμερα η Λίνδος κ ακόμα βρέχει. 100αριζει κ ο Εμπωνας, ενώ εδώ στην πόλη είμαστε κάπου στα 56 χιλιοστά ημερήσιου (ψιχαλίζει τώρα μετά την πρωινή καταιγίδα). Μακάρι τα πράγματα να σταματήσουν κάπου εδω γιατί θα έχουμε θέματα

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

25 minutes ago, brainstorm said:

Πάνω από 100 χιλιοστά  ήδη σήμερα η Λίνδος κ ακόμα βρέχει. 100αριζει κ ο Εμπωνας, ενώ εδώ στην πόλη είμαστε κάπου στα 56 χιλιοστά ημερήσιου (ψιχαλίζει τώρα μετά την πρωινή καταιγίδα). Μακάρι τα πράγματα να σταματήσουν κάπου εδω γιατί θα έχουμε θέματα

H Κατταβια στο κοσμο της.. λες και βρισκεται σε αλλο πλανητη γενικοτερα.

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

26 λεπτά πριν, korfalonas είπε:

H Κατταβια στο κοσμο της.. λες και βρισκεται σε αλλο πλανητη γενικοτερα.

Σίγουρα δέχεται γενικά λιγότερο υετο (όπως κ όλη η νοτια Ρόδος γενικά), όμως προσωπικά έχω μια διαίσθηση ότι δεν πρέπει να δουλεύει κ πολύ καλά το βροχομετρο του σταθμού.  Το κακό είναι ότι δεν έχω κ κανένα γνωστό που να μένει προς τα εκεί, για να διπλοτσεκαρω τις καιρικές συνθήκες (ώστε εαν διαπιστωνα κάποια αντίφαση να έστελνα μήνυμα στο αστεροσκοπείο)

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Από την χθεσινοβραδινή νεροποντή στην περιοχή Αγ.Κυριακης _Λημνιωνα _ Μ.Πουντα Μαραθοκαμπου Σάμου.

Η εικόνα ίσως περιέχει: φυτό, δέντρο, υπαίθριες δραστηριότητες, φύση και νερό

Η εικόνα ίσως περιέχει: αυτοκίνητο και υπαίθριες δραστηριότητες

83915616_2598834240350299_39884558811791

Σύλλογος Απανταχού Μαραθοκαμπιτών
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

2 hours ago, brainstorm said:

Σίγουρα δέχεται γενικά λιγότερο υετο (όπως κ όλη η νοτια Ρόδος γενικά), όμως προσωπικά έχω μια διαίσθηση ότι δεν πρέπει να δουλεύει κ πολύ καλά το βροχομετρο του σταθμού.  Το κακό είναι ότι δεν έχω κ κανένα γνωστό που να μένει προς τα εκεί, για να διπλοτσεκαρω τις καιρικές συνθήκες (ώστε εαν διαπιστωνα κάποια αντίφαση να έστελνα μήνυμα στο αστεροσκοπείο)

Nαι το ειχα παρατηρησει και εγω τουλαχιστον μεχρι προπερσι, απο περσι παντως φαινεται να εχει ομαλη λειτουργια δεν ειδα κατι περιεργο,ισως βεβαια να υποεκτιμα λιγο και να θελει καλιμπραρισμα το βροχομετρο.

Επεξεργάστηκε από korfalonas
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 ώρες πριν, oldboy332 είπε:

Θα επανορθώσω σύντομα παιδιά! 😄😄😄Θα ξεσπάσω 😂

Γεια σου Αδερφε..Τωρα γυρισαμε με την βιβη..Κλαψαμε ρε..Οπως παντα...Αντε στην επομενη...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Άλλα 3 mm έπεσαν από το πρωι όποτε αισίως φτάσαμε τα 40mm για σήμερα στο Κρυονέρι. Χονδρικά ένας μήνας έμεινε ακόμη ...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

19 λεπτά πριν, oldboy332 είπε:

Άλλα 3 mm έπεσαν από το πρωι όποτε αισίως φτάσαμε τα 40mm για σήμερα στο Κρυονέρι. Χονδρικά ένας μήνας έμεινε ακόμη ...

Φιλαρακι..Μηπως εχεις 10 χιλιοστα???🙏Σε παρακαλω ρε φιλαρακι..Να βγαλω τον μηνα ρε bro...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

17,1 η μέγιστη σήμερα εδώ στο Μακροχώρι..ανοιξιάτικες θερμοκρασίες σε σχεση με την εποχή...με ηλιοφάνεια τις περισσότερες ώρες τι άλλο......στους 8,8 τώρα......ο δεύτερος ποιο ανύπαρκτος χειμώνας μετά το 2006-07 ίσως και να κονταροχτυπιούνται ...τότε ήμουν και φαντάρος και δεν θυμάμαι και λεπτομέρειες....

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Πολλά τα προβλήματα από τις βροχές στα Δωδεκάνησα!!!

https://www.protothema.gr/greece/article/975408/kakokairia/AMP/

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

8.5 ελαχιστη

11. 0 τώρα με το βορια να χτυπάει ριπες 40-50χλμ/ωρα

Υπέροχη καθαρή ατμόσφαιρα με σπασμένα νεφη και χαμηλή αίσθηση θερμοκρασιας

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...