Jump to content
sotos*snow

Αναφορές κακοκαιρίας 20-22 Φεβρουαριου!

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο ρε Αγγελε...Εσεις τουλαχιστον βραχηκατε αξιοπρεπως..Εμεις στο λεκανοπεδιο παλευουμε ακομα να γραψουμε μια υετοφορα μερα με διψηφιο νουμερο..Τα κεντρονοτια τμηματα...Θα γυρισει που θα παει...Ελπιζω να βρεξει και αυριο κι ας κανει παλι 2-3mm..Η αισθηση ειναι ωραια σε συνδυασμο με το κρυο...Μολις 24mm ο ετησιος μεχρι στιγμης...Τραγωδια...

Φίλε μου να μην το ματιάσω μας έχει πάει πάρα πολύ καλά φέτος!

93 χιλιοστά από 1-1 & αν προστεθούν τα χιλιοστά του Δεκεμβρίου 130 χιλιοστά... ζούμε έναν ξεχωριστό χειμώνα!
Το κερασάκι στην τούρτα θα ήταν ένα χιόνι, δεν το είχαμε, δεν πειράζει! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, sakis13 είπε:

Μπραβο ρε Αγγελε...Εσεις τουλαχιστον βραχηκατε αξιοπρεπως..Εμεις στο λεκανοπεδιο παλευουμε ακομα να γραψουμε μια υετοφορα μερα με διψηφιο νουμερο..Τα κεντρονοτια τμηματα...Θα γυρισει που θα παει...Ελπιζω να βρεξει και αυριο κι ας κανει παλι 2-3mm..Η αισθηση ειναι ωραια σε συνδυασμο με το κρυο...Μολις 24mm ο ετησιος μεχρι στιγμης...Τραγωδια...

245μμ χονδρικα εδω για το 2020 Σακουλινο.

550μμ ο χειμωνας απο 1/12.

Απιστευτες διαφορες για τα στενα ορια ενος νομου.Φυσικα οπως εχουμε τονισει πολλες φορες,καιρος ειναι και γυριζει,θα ερθουν κι εδω ανομβροι καιροι προσεχως.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

3 λεπτά πριν, GEORGE SNOWMAN είπε:

245μμ χονδρικα εδω για το 2020 Σακουλινο.

550μμ ο χειμωνας απο 1/12.

Απιστευτες διαφορες για τα στενα ορια ενος νομου.Φυσικα οπως εχουμε τονισει πολλες φορες,καιρος ειναι και γυριζει,θα ερθουν κι εδω ανομβροι καιροι προσεχως.

Ως ζωγραφος..Απλα ζωγραφιζεις...Τα σπαει η Δροσοπηγη...😜

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 λεπτά πριν, sakis13 είπε:

Και τι δεν θα δινα αυριο να ημουν στην Σετα Ευβοιας...Η χιονοκαταιγιδα ειναι βεβαιη...

Κάποιος ή κάποιοι Σακούλη (εκ του Σακουλίνος), θα είναι όμως εκεί αύριο.....χεχεχε…..

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Beach-snow NG είπε:

Κάποιος ή κάποιοι θα είναι όμως εκεί αύριο.....χεχεχε…..

Σιγα μην το χανες...Φερε φωτογραφικο υλικο...Καλο δρομο και με προσοχη...Το νου σου στο τιμονι οχι στις χαρτοπετσετες μονο...😋

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Αρωμα Χειμωνα λιγο πριν μπει η Ανοιξη....ετσι ονομαζεται η σημερονη Παρασκευη οππυ ειχαμε νεφωσεις κ.καιρο του βορια στα.ορεινα.διαστηματα.με.ηλιο αλλα.ωραια.χειμωνιατικη αισθηση κ κρυο

Ελαχιστη 6.4 και μεγιστη μολις 11.2 στα ψηλα του Ζωγραφου με αισθηση διαρκως χαμηλοτερη...

Ειχαμε πολυ ψηλοτερα τον πηχυ του υετου για το 2ημερο που μας.περασε στορμ.τοταλ 3.5 μμ εδω και ως 5 μμ.στα.προαστεια...

Αλλος Θεος.στα βορεια του Νομου...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

5 βαθμοί τώρα στο Κρυονέρι, γύρω στους 7,5 η μέγιστη. Κατα τα άλλα έβρεχε μέχρι τις 13:00 ,έφερε και λίγες ψιχάλες το απόγευμα.Ραντεβού νωρίς το πρωί! 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

φαίνεται ο στροβιλισμός της λίμνης, τα νέφη γυρίζουν γύρω από τα καλά 500αρια

image.png.930115a26a320f81e9d094c1b374b6a1.png

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Μόλις τώρα, Galanto είπε:

Λετε να δω καμια νιφαδα αν εχει υετο.. η θερμοκρασια μειον 1,5 λογω ξαστεριας

ναι. στα 500 μέτρα δεν είσαι? Είσαι και ανατολικά της Πίνδου, μέχρι και το icon βγάζει ένα αχνό πράσινο νωρίς το πρωί. εδώ που φτάσαμε για τις 2 πιθανές νιφάδες θα σηκωθώ 6 το πρωί...

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

6.9 τώρα ο σταθμός μου ελαχιστη ημέρας.... 10.1 μέγιστη με αισθητή ψυχρα όλη μέρα λογω βορια με ριπες διαρκώς στα 30-35 χλμ/ ωρα.. 

0.4mm τα ξημερωματα

Μόλις 50.2mm εχει καταγράψει ο σταθμός μου για το 2020

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Προλαβε και περασε σε αρνητικη ο αναστροφικος της ιπποκρατειου,-0,2.

Στους 2.5 ο μη αναστροφικος,στους 0,2 ο τριτος.Στους 2 εδω,ενω η Παρνηθα γραφει το εντυπωσιακο -2,9 τωρα!Μακαρι να εχουμε καμια εκπληξουλα το πρωι.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Ο σταθμός μου 6.4 τώρα στην ταράτσα και πριν λίγο σε αναστροφικο μέρος έξω από το ΕΜΠ 2.0.....

Ολα αυτά σε λίγες εκατινταδες μέτρα αποδταση

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

εδώ στα Γιάννενα πυκνή συννεφιά εδώ και ώρα αλλά δεν πέφτει κάτι

 

χιονοκουρτίνες σκεπάζουν το Μιτσικέλι!

Επεξεργάστηκε από [weathermaniac]
Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

1 ώρα πριν, [weathermaniac] είπε:

εδώ στα Γιάννενα πυκνή συννεφιά εδώ και ώρα αλλά δεν πέφτει κάτι

 

χιονοκουρτίνες σκεπάζουν το Μιτσικέλι!

ΘΕΛΩ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΝΙΦΑΔΑ 

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

4 βαθμοι και μόλις ξεκινησε να βρέχει στο Κρυονέρι. Έχει ομίχλη αλλά νομίζω φαίνονται κάποιες χιονοκουρτινες βορειότερα προς Δροσοπηγή πάνω από τα 550μ. Καλημέρα !

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Φεύγοντας από Μελίσσια, η ελάχιστη στους 3,9οC.....πυκνή ομίχλη στην Πεντέλη και ψιλόβροχο με μαυρίλα.....ποτιστική βροχή ως Νέα Μάκρη και συνέχεια πιο υγρό γύρω μου το πεδίο....αρκετό νερό έχει πέσει από Μαραθώνα προς Κάτω Σούλι κι έβρεχε καλά όταν πέρασα.....ακόμη πιο πολλή βροχή ως το καραβάκι για Νέα Στύρα, στην Αγία Μαρίνα....η βροχή ήδη εντάθηκε μπαίνοντας στον Ευβοϊκό.....πολύ βαρύς ο καιρός και κάνει κρύο!!

Τις καλημέρες μου, καλό ΣΚ Αποκριάς, αγάπη και υγεία....

IMG_20200222_081003.jpg

IMG_20200222_080933.jpg

IMG_20200222_081037.jpg

IMG_20200222_081027.jpg

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

9 λεπτά πριν, Beach-snow NG είπε:

Φεύγοντας από Μελίσσια, η ελάχιστη στους 3,9οC.....πυκνή ομίχλη στην Πεντέλη και ψιλόβροχο με μαυρίλα.....ποτιστική βροχή ως Νέα Μάκρη και συνέχεια πιο υγρό γύρω μου το πεδίο....αρκετό νερό έχει πέσει από Μαραθώνα προς Κάτω Σούλι κι έβρεχε καλά όταν πέρασα.....ακόμη πιο πολλή βροχή ως το καραβάκι για Νέα Στύρα, στην Αγία Μαρίνα....η βροχή ήδη εντάθηκε μπαίνοντας στον Ευβοϊκό.....πολύ βαρύς ο καιρός και κάνει κρύο!!

Τις καλημέρες μου, καλό ΣΚ Αποκριάς, αγάπη και υγεία....

 

 

Καλημέρα και καλά να περάσεις Κώστα! Προσοχή στον δρόμο.

Link to comment
Μοιράσου το σε άλλες ιστοσελίδες

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Δημιουργία νέου...